Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: netfriend

Pek çökmüş gibi değildi. 35 yaşında filan gösteriyordu, güzel de sayılırdı.Biraz da bunlara güveniyordu heralde.
    Çocuk beklentisi olup olmamasına bağlı durum.Ha Birde etkileşim mi Yoksa mantık evliliği mi oda var.Kadınlar başta sunulacak imkana bakar eğer yaş Kemal'e ererse aman son durağa gelmeden bir yerde ineyim der yani yaşları ile orantılı beklentileri.Ha görüntüde önemli tabi.35 yaşında olup 50 gösterende var 50 olup 35 gösterende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Eskiden kadınlar için Evlenmek zordu şimdi ise erkekler için zor... Evli erkekler bu yüzden korkuyorlar... Erkekler boşanırsam bir daha evlenemem diye kadınlar ise her türlü boşansam bile peşimden bir sürü erkek koşar diye düşündükleri için için kimse mutlu değil....
    Boşanmış ve çocuklu bir kadının peşinden kimse koşmaz.Genellikle evlilik çocuk yapmak aile kurmak için yapılıyor Türkiye'de yani birlikteliğin akibeti 1-2 yılda nihayetleniyor bu süre zarfında olurda çocuk yapmışsınız ve işler istediği gibi gitmedi ise dev bir sorun çıkıyor ki buna örnek çok.Bu kadınlarlada ancak çocuklu adamlar evlenir onda da çocuk çatışması olur eşit davranamama senin benim çocuğum ve kopuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 21 Haziran 2020; 11:11:34 >
  • quote:

Bu yoruma pek katılmıyorum...40 yaşındaki kadının evlenince doğum yapma şansı çok düşüktür. Yani hiç evlenmemiş 45 yaşındaki bir erkek 40 yaşındaki kadını tercih etmez...40 yaşındaki kadının en çok talibi 55-60 yaşında eşi ölmüş yada ayrılmış çocuklu erkek olur...hele ki 35 yaşında hiç evlenmemiş bir erkek gidip 40 yaşındaki bir kadınla evlenmez

Alıntıları Göster
    40 yaşındaki kadın mesleği olan aşırı bakımlı akranlarına göre alımlı filan değilse kariyeri filanda Yoksa kimse tercih etmez.Muhafazakar kesimde kötü gözle bakarlar zaten.Sekülerde de benim dediğim gibi değilse ortada kalır 55 yaş üstü erkeklerle anca konuşur zaten beklentisi çocuk değilse dost hayatı kıvamında olur maalesef.

• Benim bahsettiğim kadın güzel sayılırdı. Türk erkekleri için güzel olması yeterli.Kadın sırf güzel diye kadın 40 yaşına da gelse o kadının peşinden koşacak onlarca erkek çıkar.Yani kadın biraz güzelse öyle kolay kolay ortada kalmaz. Onlar da bunu bildikleri için kriterleri yüksek tutuyorlar.İşi iyi olsun, yaklıklı olsun, zengin olsun, evi olsun, arabası olsun , beni gezdirsin dışarıda yedirsin, tatile götürsün, her isttediğimi yapsın, bana sesini çıkaramasın havasındalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 21 Haziran 2020; 12:22:20 >
  • Son görüştüğüm 2 kız 35 yaşındaydı. Burunlarından kıl aldırmadılar.
    karşılıklı fedakarlık yerini erkeklerin ölüm antlaşmasını imzalatmaya dönmüş.
  • quote:

Pek çökmüş gibi değildi. 35 yaşında filan gösteriyordu, güzel de sayılırdı.Biraz da bunlara güveniyordu heralde.
    fazla zamanı kalmamış bayanlar dahacabuk cöker erkeğe göre.yakında cöküş başlar.bu arada tabii cocuk sahibi olmak gibi bir niyeti varsada son fırsat kacıyor fazla zamanı kalmamış.
    aynada kendisini aslan gören bir kedicik malasef bu bayan.hayatın gerceklerinden haberi yok demekki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Son görüştüğüm 2 kız 35 yaşındaydı. Burunlarından kıl aldırmadılar.
    karşılıklı fedakarlık yerini erkeklerin ölüm antlaşmasını imzalatmaya dönmüş.
    bu kafayla evlenemezler zaten.
  • quote:

Bu yoruma pek katılmıyorum...40 yaşındaki kadının evlenince doğum yapma şansı çok düşüktür. Yani hiç evlenmemiş 45 yaşındaki bir erkek 40 yaşındaki kadını tercih etmez...40 yaşındaki kadının en çok talibi 55-60 yaşında eşi ölmüş yada ayrılmış çocuklu erkek olur...hele ki 35 yaşında hiç evlenmemiş bir erkek gidip 40 yaşındaki bir kadınla evlenmez

Alıntıları Göster
    aynen katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

40 yaşındaki kadın mesleği olan aşırı bakımlı akranlarına göre alımlı filan değilse kariyeri filanda Yoksa kimse tercih etmez.Muhafazakar kesimde kötü gözle bakarlar zaten.Sekülerde de benim dediğim gibi değilse ortada kalır 55 yaş üstü erkeklerle anca konuşur zaten beklentisi çocuk değilse dost hayatı kıvamında olur maalesef.

Alıntıları Göster
    aynen katılıyorum.
  • Bizim kadınları anlamıyorum.Düzgün erkekleri beğenmiyorlar.Sonra ya evde kalıyorlar yada bir barzoyla evleniyorlar sonra da mutsuz oluyorlar.Ama bunlara zerre acımıyorum.Kim bilir zamanında hangi erkekleri reddettiler.Evde kalmayı da, mutsuz olmayı da hak ediyorlar. Kendi düşen ağlamaz.Herkes tercihlerinin sonucunu yaşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 21 Haziran 2020; 13:18:0 >
  • Hocam çok güzel yazmışsın.Ben de bunu anlamıyorum, doğru düzgün işi olmayan, vasat güzellikteki 35 yaş üstü kadınlar bile. Kendilerini birşey sanıyorlar, prenses havasında, ben seçilmem seçerim düşüncesindeler.İş yapmam, yemek yapmam, gezerim, tozarım eğlenirim işine gelirse diye düşünüyorlar.Kolay kolay kimseyi beğenmiyorlar. Bunlar hep feministlerin düşünceleri hayat müşterekmiş, ev işini, yemeği diğer işleri kadın neden tek başına yapsınmış.Erkek akşama kadar işte yorulmuş, bir de gelip yemek mi yapacak? tamam eşine yardım edebilir.Ama bunları erkeğin yapması farklı birşey.Peki karısı ne yapacak akşama kadar TV seyredecek.Akşam eşi evine gelince bir güleryüzü fazla görecek. Çevresinde, sosyal medyada gördüğü yaşamı kocasından isteyecek, kocası bunları sağlayamayınca da kocasını küçük görecek. Ondan sonra boşansa kanunlar zaten kadından yana, erkeğin herşeyini alacak.Bunları düşününce kolaysa gel de evlen. Bunlarla karşılaşmamak için çok iyi bir kız bulmak lazım.Onların sayıları da çok az ve kapılmış durumdalar. İşimiz mucizelere kalmış. Allah herkese hayırlısını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 21 Haziran 2020; 13:13:8 >

• quote:

Bizim kadınları anlamıyorum.Düzgün erkekleri beğenmiyorlar.Sonra ya evde kalıyorlar yada bir barzoyla evleniyorlar sonra da mutsuz oluyorlar.Ama bunlara zerre acımıyorum.Kim bilir zamanında hangi erkekleri reddettiler.Evde kalmayı da, mutsuz olmayı da hak ediyorlar. Kendi düşen ağlamaz.Herkes tercihlerinin sonucunu yaşar.
    bende acımıyorum bu tarzdaki kadınlara .gercek hayatın tokadı yapışınca ruhsal bunalıma giriyorlar.acısı fitil fitil cıkıyor.hak ettiklerini yaşıyorlar.ne yaparlarsa kendilerine yapıyorlar.hayat onlara bir ceza veriyor.cekiyorlar.
  • Aynı fikirdeyiz .Hayatın tokatını yiyorlar ama iş işten geçmiş oluyor.Hem kendilerini seven erkeklerin, hem de kadının hayatı mahvoluyor.Sırf kadınların kaprisleri, egoları, şımarıklıkları, ilgi meraklısı olmalarından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 21 Haziran 2020; 13:21:4 >
  • quote:

Hocam çok güzel yazmışsın.Ben de bunu anlamıyorum, doğru düzgün işi olmayan, vasat güzellikteki 35 yaş üstü kadınlar bile. Kendilerini birşey sanıyorlar, prenses havasında, ben seçilmem seçerim düşüncesindeler.İş yapmam, yemek yapmam, gezerim, tozarım eğlenirim işine gelirse diye düşünüyorlar.Kolay kolay kimseyi beğenmiyorlar. Bunlar hep feministlerin düşünceleri hayat müşterekmiş, ev işini, yemeği diğer işleri kadın neden tek başına yapsınmış.Erkek akşama kadar işte yorulmuş, bir de gelip yemek mi yapacak? tamam eşine yardım edebilir.Ama bunları erkeğin yapması farklı birşey.Peki karısı ne yapacak akşama kadar TV seyredecek.Akşam eşi evine gelince bir güleryüzü fazla görecek. Çevresinde, sosyal medyada gördüğü yaşamı kocasından isteyecek, kocası bunları sağlayamayınca da kocasını küçük görecek. Ondan sonra boşansa kanunlar zaten kadından yana, erkeğin herşeyini alacak.Bunları düşününce kolaysa gel de evlen. Bunlarla karşılaşmamak için çok iyi bir kız bulmak lazım.Onların sayıları da çok az ve kapılmış durumdalar. İşimiz mucizelere kalmış. Allah herkese hayırlısını versin.
    bu tarzdaki bayanları secmeyin.benim başıma bu tarda bayan hiç gelmedi.böyle baynlardan kacın uzaklaşın.tamamen şans işi .bu tarz olmayan baynlarda var.cok kızla konuştum var yani şuan bile konuştuğum öyle biri değil.

• Evet seçmeyi düşünmüyorum.Mevcut durumu anlatıyorum.Tavsiyen için sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

bu kafayla evlenemezler zaten.

Alıntıları Göster
    hiç evlenmesinler mğmkün değil zaten o evliliğin sürekliliği
  • arkadaşalr beni 6 kez bırakan çok sevdigim bi sevgilim vardı 6 kez bırakıp geri döndü sürekli ailesi yüzünden vazgeçti ailesi istemiyordu dün tekrar döndü konuştuk ama bende bu kız yüzünden panik atak başladı beni o kadar çok terkettiki bu sefer kabul etmedim olmaz dedim kıza yaklaşamıyorum buluşamıyorum yaşattıklarından dolayı doğrumu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

arkadaşalr beni 6 kez bırakan çok sevdigim bi sevgilim vardı 6 kez bırakıp geri döndü sürekli ailesi yüzünden vazgeçti ailesi istemiyordu dün tekrar döndü konuştuk ama bende bu kız yüzünden panik atak başladı beni o kadar çok terkettiki bu sefer kabul etmedim olmaz dedim kıza yaklaşamıyorum buluşamıyorum yaşattıklarından dolayı doğrumu sizce
    Kardeşim bu kadar çaresiz olma, 6 kez terk eden kızı 7. kabul edersen büyük hata yapmış olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Kardeşim bu kadar çaresiz olma, 6 kez terk eden kızı 7. kabul edersen büyük hata yapmış olursun.

Alıntıları Göster
    Hocam kabul etmek istiyorum ama konuştukça kızla tramva yaşıyorum normalmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    6 kez terketmek mi ? Çocuk oyuncağı mi bu ?

Bence çok kafaya takma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 661662663664665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.