Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (666. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.184
Cevap
394
Favori
926.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 664665666667668
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nişana çok takılma bence. yaşadığı duygusal ilişkileri aşıp aşmadığına ve senin bunları anlayışla karşılayıp karşılamadığına bak. eğer içinde bir şeyler kalıyorsa çıkma.
  • Uzatmadım arkadaşlar ayrılan arkadaşa hak verdim allah beni koruyor sanırım ömür geçmezdi şuan boşanmış gibi huzurluyum allah hayırlısını nasip etsin hepimize kontrolcü dominant ters bir şeydi bildiğin light erkek dizisinde ki adamın karısı gibiydi dağlara taşlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrelll

Uzatmadım arkadaşlar ayrılan arkadaşa hak verdim allah beni koruyor sanırım ömür geçmezdi şuan boşanmış gibi huzurluyum allah hayırlısını nasip etsin hepimize kontrolcü dominant ters bir şeydi bildiğin light erkek dizisinde ki adamın karısı gibiydi dağlara taşlara
    Hayırlısı olsun hocam mutsuzsan içine sinmiyorsa ayrıl,yaşı falan düşünme geçerse geçsin ama bunuda düşünüp mutsuz olma bekarmısın bekar bi adamın geçireceği kadar güzel bi hayat geçir.

• hocam daha samimi olsun.Yaşımdan da büyük olduğunuz için Abi diyeceğim.Abi Cesaretimi mazur gör lütfen.

Yaşın evlenmek için en ideal yaŞ.Cinsel pazar değerinin en yüksek olduğu yaşlardasın.Hiç yakın yaş derdine de girmene gerek yok.28 30 32 uygun birini bulup evlenebilirsin.Hatta 25 bile tavlayabilirsin ama ben yine 28 öneriyorum en az.

Tabi sıkıntı şu düzgün karakterli birini bulamadım diyorsan doğrudur.Allah iyi insanlar karşılaştırsın hepimizi.Onun dışnıda yaşım geçti demeyin asla.Saygılar!

Bizim milletimizde 40 a yaklaştım evde kaldım gibi bazen kötü bir psikoloji olabiliyor.Erkekte buna hiç gerek yok.Kadın 22-23 yaşından sonra sürekli değer kaybederken hızlıca yaşlanırken,erkek en olgun dönemlerini 40 civarında yaşar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

hocam daha samimi olsun.Yaşımdan da büyük olduğunuz için Abi diyeceğim.Abi Cesaretimi mazur gör lütfen.

Yaşın evlenmek için en ideal yaŞ.Cinsel pazar değerinin en yüksek olduğu yaşlardasın.Hiç yakın yaş derdine de girmene gerek yok.28 30 32 uygun birini bulup evlenebilirsin.Hatta 25 bile tavlayabilirsin ama ben yine 28 öneriyorum en az.

Tabi sıkıntı şu düzgün karakterli birini bulamadım diyorsan doğrudur.Allah iyi insanlar karşılaştırsın hepimizi.Onun dışnıda yaşım geçti demeyin asla.Saygılar!

Bizim milletimizde 40 a yaklaştım evde kaldım gibi bazen kötü bir psikoloji olabiliyor.Erkekte buna hiç gerek yok.Kadın 22-23 yaşından sonra sürekli değer kaybederken hızlıca yaşlanırken,erkek en olgun dönemlerini 40 civarında yaşar.
    Yaşım geçti demedim ki zaten daha 37 yeni olduk Erkeğin 45 yaşına kadar yolu var ilk evlilik için...Ama şimdiki zamanda doğru düzgün bir kız bulmak çok zor... Hepsi fırıldaklık peşinde kızlara sorsan evleneceğin erkek nasıl olmalı diye hemen başlarlar efendi saygılı dürüst yalan söylemeyen aldatmayan vs.. Ama bir kızla buluştu mu? Sana saydığı hiç bir özelliğe bakmıyor kimi Parana malına bakıyor kimi devlet memuru mu değil mi diye bakıyor... Kimi de maço tarzı erkeklerden hoşlanıyor vuracak kıracak... Yani kızların istedikleri özellikler saygı sevgi dürüstlük vs değil hepsinin istekleri farklı ben bu yaşa kadar çözemedim kızları Artık uğraşmak istemiyorum aslında insanı yoruyorlar keşke dediğin gibi düzgün bir kız olsa karşıma çıksa eyvallah ama piyasa psikolojisi bozuk kızlarla dolu....

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Yaşım geçti demedim ki zaten daha 37 yeni olduk Erkeğin 45 yaşına kadar yolu var ilk evlilik için...Ama şimdiki zamanda doğru düzgün bir kız bulmak çok zor... Hepsi fırıldaklık peşinde kızlara sorsan evleneceğin erkek nasıl olmalı diye hemen başlarlar efendi saygılı dürüst yalan söylemeyen aldatmayan vs.. Ama bir kızla buluştu mu? Sana saydığı hiç bir özelliğe bakmıyor kimi Parana malına bakıyor kimi devlet memuru mu değil mi diye bakıyor... Kimi de maço tarzı erkeklerden hoşlanıyor vuracak kıracak... Yani kızların istedikleri özellikler saygı sevgi dürüstlük vs değil hepsinin istekleri farklı ben bu yaşa kadar çözemedim kızları Artık uğraşmak istemiyorum aslında insanı yoruyorlar keşke dediğin gibi düzgün bir kız olsa karşıma çıksa eyvallah ama piyasa psikolojisi bozuk kızlarla dolu....

Alıntıları Göster
    İnsanların hayatı farklı yönlerde ilerleyebilir,bi adamın 25 yaşında evlenmesi,40 yaşında evlenmeyen bi adama göre ilerde olması anlamına gelmiyor yada evlenip boşanınca geride kalmış olmuyorsun.

Çok çocuk seviyorsan genç yaşta evlenilebilir,20 li yaşlarımda aile kurmayı istiyordum ama olmadı,ailemde pasif kaldı bende kendime yeni bi hayat kurdum yalnız yaşıyorum,geziyorum tozuyorum arkadaşlarım var,sevgililerim oluyor arada ve yaştan dolayımı artık çok sıkılıyorum bi ilişkiden anlamsız geliyor bana hep aynı şeyler.

Gençken istedim ama hayatım böyle ilerledi ve bende yaşadığım durumdan memnunum istersem 60 ıma geleyim içime sinmeyen sevmediğim bi kadınla evlenmem artık,ailem baskı yapıyordu ama şimdi sustular onu geçmişte yapacaklardı:)

• Baştan sona haklısınız.

• Bu zamanın Türkiye'sinde evlenmek zor iş. Bizim Türkler gene çareyi bulmuşlar. Ruslar, Ukraynalılar, Polonyalılar, Japonlar, Filipinler diye gidiyor artık. Bu aralar Japonlar görüyorum.

Gerçi işin sonunda bedava evleniyorlar, para vermeden. Türkiye'de rantsız evlenme yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrelll

nişan atmış biri ile çıkar mısınız arkadaşlar. şimdi sevgililer bile acayip nişan yarı evlilik gibi bir şey şimdi kıza ilk günlerden soramamda ne dersiniz benim hiç devam edesim yok ama yaşta geldi 1 sene daha oyalarsam artık dul mul önerecekler bulucaz falan işte anlayın yaş 36 olacak ne dersiniz canım çok sıkkın başta dese hiç bulaşmazdım ilişkilerden konuşurken şak diye söyledi nişan attım dedi hareketleri değişti nişanlanınca dedi bende kaldım öyle.
    Nişan atılma sebebi neymiş bunu bilmek lazım.Karşının saçma sapan istekleri var ve bu sebepten atıldı ise bir sıkıntı olmaz yani aile kaynaklı çıkabilecek sonradan gelişen sorunlar beklentiler üzerine ama işte bunu öğrenmen lazım .

alel aceleye gelmez evlilik işi 45 yaşında olsan bile yada 50-55 veya üstü

• quote:

Dikkat et hocam hareketlerine konuşmasına vs...Ama ne yap ne et ayrılma sebebini öğren , öğren ki aynı tongaya sende düşme...

Birde şu yaştayım dul boşanmış kadınları önerirler diye hayiflanmayın hocam insanlar dengi ile evlenmeli kimse dul ayrılmış birisini hiç evlenmemiş bekar birisine önermez...Dul boşanmış kişiler dul boşanmış kişiler ile hiç evlenmemiş kişiler de hiç Evlilik yapmamış kişiler ile evlenmelidir....

Alıntıları Göster
    evet bu önemli bir sıkıntı bekar bir erkek dul bir kadınla evlenmemeli.Bunu art niyetle söylemiyorum.Çünkü bir taraf birşeyleri en azından görmüş geçirmişken diğeri adına test sürüşü olacak iş.En doğrusu iki tarafında aynı denkte olması lazım bekar olarak atılıp görmeleri lazım dul dulla evlenir bekar bekarla aynı zamanda çocukluda çocuklu ile öyle kafada belirleyip aman ne olacak demeyin.Evlendikten sonra sorunları görünce jeton geç düşmesin herşeyin adabı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

evet bu önemli bir sıkıntı bekar bir erkek dul bir kadınla evlenmemeli.Bunu art niyetle söylemiyorum.Çünkü bir taraf birşeyleri en azından görmüş geçirmişken diğeri adına test sürüşü olacak iş.En doğrusu iki tarafında aynı denkte olması lazım bekar olarak atılıp görmeleri lazım dul dulla evlenir bekar bekarla aynı zamanda çocukluda çocuklu ile öyle kafada belirleyip aman ne olacak demeyin.Evlendikten sonra sorunları görünce jeton geç düşmesin herşeyin adabı var.

Alıntıları Göster
    Bizde âdet olmuş 35 yaşına kadar evlenmeyen yada 35-40 arası hiç evlenmemiş erkeğe hemen dul ayrılmış bayan önerirler....Sanki hiç evlenmemiş kızların nesline kıran girdi... Bu biraz da evlenmeyen erkeği küçük görmek ve cezaymış gibi ayrılmış bayanları önermeleri.... Benim de başıma geldi. Direk evlenmiş boşanmış birisiyle aynı siklette değilim deyip reddettim.... Boşanan kız daha 25 yaşındaydı üstelik

• quote:

Bizde âdet olmuş 35 yaşına kadar evlenmeyen yada 35-40 arası hiç evlenmemiş erkeğe hemen dul ayrılmış bayan önerirler....Sanki hiç evlenmemiş kızların nesline kıran girdi... Bu biraz da evlenmeyen erkeği küçük görmek ve cezaymış gibi ayrılmış bayanları önermeleri.... Benim de başıma geldi. Direk evlenmiş boşanmış birisiyle aynı siklette değilim deyip reddettim.... Boşanan kız daha 25 yaşındaydı üstelik

Alıntıları Göster
    Onu şu mahiyette diyorlar.O yaşa kadar evlenmeyen erkek bir şekilde biri ile birlikte olmuştur.Çünkü kişi kendinden bilir işi kıvamında halkta erkeği zaptetmek için hemen baş göz etmek gerek diye bir varsayım var.Malum cinselliğide evlilikle bağlamışlar.E o yaşa kadar gelmiş erkekte o yaşınada kadar sabredemeyeceği için çoktan işi pişirmiştir gözü ile bakıyorlar.

Eskide kalmış bir anlayış günümüzde ise geçersiz ama bu noktada ısrar eden ailelerde vardır elbet.Ha bana görede doğru olan o evlenmiş evlenmişle bekar bekarla evlilik yapmalı.Şunu deyim bir işte tecrübeli olan bir çalışanla yeni mezun ve ilk defa o işe girişecek olan kişi bir olmaz.Buna birden çok örnek verebiliriz.Yada askerlik gibi yapmakla yapmamak bir olmaz yaptıktan sonra ne duyduğun değil ne yaşadıkların önemli bunlar hep kendi verdiğin karar terazisinden geçiyor.

Dedim ya bir olay örgüsü yaşamışla yaşamamış bir olmaz heleki Türkiye'de ama avrupa abdde böyle bir beklenti olmadan olduğu gibi birliktelikler yaşanıyor.Türkiye'de ise durum farklı.Ha birde önermelerine rağmen arkandan söz ederler.Neden mi dersen Türk insnaında hobi diye birşey yok anca birilerinin arkasından lak lak etme var o nedenle magazin programları çok izleniyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Kadın sahiplenilmek için yaratılmıştır.

vurdu kırdı muhabbeti burada öne çıkıyor. yani yeri geldiğinde onu engelleyeceksin, maço olacaksın. cinsel hayatta da dominant olacaksın... yeri geldiğinde güldüreceksin yeri geldiğinde onu özel hissettireceksin.

• Kuzenim evlendi.Düğün,ev gereçleri ıvır zıvır 130bin gitti. Esas bomba, bunun içinde altın yok. Kız tarafı doğru dürüst yardım etmedi ama herşeyi fazlasıyla yaptırdı. Bide altın masrafı 100bin gitmiş. Kısaca boku yedi. İyice yediler bizim kerizi. Ama haketti , domalırsan boyle kimse hayır demez. Yasladıkça yaslar. Biraz ağırlık koymak gerekiyor. Herşeyi onay vermiyecen. Etin ne butun ne kardeşim. Ondan sonra kıçı kırık köylüler 6 burma bilezik , set takım filan ister. Valla bizim millet tam bir çakal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Kuzenim evlendi.Düğün,ev gereçleri ıvır zıvır 130bin gitti. Esas bomba, bunun içinde altın yok. Kız tarafı doğru dürüst yardım etmedi ama herşeyi fazlasıyla yaptırdı. Bide altın masrafı 100bin gitmiş. Kısaca boku yedi. İyice yediler bizim kerizi. Ama haketti , domalırsan boyle kimse hayır demez. Yasladıkça yaslar. Biraz ağırlık koymak gerekiyor. Herşeyi onay vermiyecen. Etin ne butun ne kardeşim. Ondan sonra kıçı kırık köylüler 6 burma bilezik , set takım filan ister. Valla bizim millet tam bir çakal.
    Benim küçük dayıya (annemin kuzeni, üst nesil yani) ev, altın, düğün kitlediler. Oh olmuş. Bu eşşek bir de anne babasına kızıyordu "halk size kızını bedava mı versin?" diye 😂 Sen bu kafada olursan sana binen çok olur.

Eski hatunlardan biri de altın delisiydi. O zaman aklım havadaydı. İmkan dahilinde bir şeyler yaparız diye düşünüyordum. Biraz malmışım 😄

Kadın erkek eşit ama düğünü erkek yapar, altını erkek alır, evi erkek dizer. Lafa geldi mi eşitiz. Mehir olayı da kadın erkek eşitsizliğinin bir göstergesi. Yok kadının güvencesi falan. Erkeğin ne güvencesi var da kadın öyle bir beklenti içine giriyor?

Tabii, bu durumlar beni öyle bir sıktı ki, bir gün hatunu aldım karşıma. "Yarın bir gün ilişki ilerlerse işin içine aileler girdiği vakit yok şu kadar altın şöyle ev, ... derseniz çıkar giderim" dedim. "İstemiyorum öyle şeyler, senin yanında olmak istiyorum" dedi. O böyle deyince ben de, "hee, iyi o zaman" deyip kendimi koyverdim 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 15 Ağustos 2020; 20:15:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    Leon FR kullanıcısına yanıt
    Vaay be, bi sümüklü kız için toplamda 230 bin TL ha sadece kızı mi almış ? Üstüne annesi de yok mu ?

“Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez”.. İnşallah mutlu olurlar diyelim.

Hocam emin ol üstteki arkadaşın kuzeni de , ilişkinin başında sizin gibi gereksiz düğün masrafı yapmam demiştir. Kız da “ olur aşkım , önemli olan ikimizin mutluluğu” demiştir.

İş ciddileşip, düğün yaklaştığında: ama aşkım bizde adetler böyle. Ailem kabul etmez. Elalem ne der. Bla bla bla

Başta kendime tavsiyem: Erkekler olarak dik durmayı bilmemiz gerek, varsın birileri konuşsun, gerekirse yollar ayrılsın. İnsanın kendi sınır çizgileri olması gerek...yoksa kendimize saygımız kalmaz.

Ancak her lafa göre şekil alıp, dizi -film -medya etkisinde kalırsak , daha çok binerler üstümüze.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Vaay be, bi sümüklü kız için toplamda 230 bin TL ha sadece kızı mi almış ? Üstüne annesi de yok mu ?

Hocam emin ol üstteki arkadaşın kuzeni de , ilişkinin başında sizin gibi gereksiz düğün masrafı yapmam demiştir. Kız da “ olur aşkım , önemli olan ikimizin mutluluğu” demiştir.

İş ciddileşip, düğün yaklaştığında: ama aşkım bizde adetler böyle. Ailem kabul etmez. Elalem ne der. Bla bla bla

Başta kendime tavsiyem: Erkekler olarak dik durmayı bilmemiz gerek, varsın birileri konuşsun, gerekirse yollar ayrılsın. İnsanın kendi sınır çizgileri olması gerek...yoksa kendimize saygımız kalmaz.

Ancak her lafa göre şekil alıp, dizi -film -medya etkisinde kalırsak , daha çok binerler üstümüze.
    hocam işte sorun şu yollar ayrılsın diyosunda yerine kız bulamıyoruz sorun orda başlıyor gidenin yeri dolmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Sonlara yaklaşınca, iş ciddiye binince gerçek yüzler açığa çıkıyor diyorsunuz yani :) İstedikleri kadar desinler. O kız olmadan önce de mantığım vardı, yaşam tarzım vardı. O olmaz, başkası olur 😄

Benim şimdiki hatuna, şu Trabzonlu gencin mevzusunu açtım bir ara (düğün masrafını fazla bulup lüks otomobil alan var ya). Sohbet esnasında tepkisini ölçmekti amacım. Bu tarz olaylara nasıl bakıyor falan. "İyi yapmış, çok para. O parayla neler neler yapılır." dedi. Böyle düşünmesi hoşuma gitti 😁 Sınavdan geçti.

Dediğiniz gibi, dik durmayı bilmek gerek. Bu önce kendimize olan saygıdan olmalı. "Önce can sonra canan." diye boşuna dememişler. Yukarıda bahsettiğim de benim kırmızı çizgim mesela. Örnekte verdiğim küçük dayı gibi eşşek olanlara müstehak 😄

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dik durup başta bütçesini herkes söylemeli gerekirse ev alacağını masraf yapamayacağını söylemeli. Yoksa adet diye millet oyle bir sömürüyorki.
    Bizim millet kadar aç adam yoktur herhalde. Bakıyorum üstlerinde başlarında yok , karşı taraftan inanılmaz şeyler istiyorlar. Pandemi ortada, işsizlik var. Ekonomik kriz artmış. Altın alım gücü çok kötü. Ama hiç düşünen yok. Yazık valla ,acıma, ahlak kalmayan insanlar zaten evlilik,hısımlık yapılmaz.
    Erkekler olarak kız bulmak evet zorlaştı ama hayatımızda stres , sıkıntı oldukça mutlu olmakda zor olacak. Allah iyiye iyi insan nasip etsin. Çakallar çakallara gitsin. Şuda bir gerçek ,toplum olarak çok yozlaşma var. Kalite,ağırbaşlılık, asalet gibi erdemler bence kız bulmaktan çok daha zor günümüz toplumunda. İnsanlar para için herşeyi yapar duruma gelmiş.
  • Leon FR kullanıcısına yanıt

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 664665666667668
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.