Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: CunK, Vanished Man Daha Az
2 Kayıtlı Üye
10.973
Cevap
358
Favori
481.299
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      238 Mesaj
      11 Şubat 2019 08:10:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Derman- arkadaşlar bu millet sosyal medyadan nerden nasıl kız buluyor bilen var mı ??
      bende artık bir kızı elini tutmak istiyorum 30 yaşındayım elime dişi sinek değmedi..
      hoşladığım birçok kız oldu ama aramızda birşey olmadı nasıl olacak bu evlilik işi ???
      Yakından etraftan bulmanız daha mantıklı olur kanımca. Zira internetten maddi veya manevi dolandırılma ihtimaliniz yüksek. Heleki dediğiniz gibi kızlarla hiç ilişkiniz olmadıysa.

SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ...
    • Binbaşı
      1101 Mesaj
      11 Şubat 2019 08:11:06
      quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019 Herşeyi bitirdik biz. Ama gene masraflı oldu. Detaylı yazayım.

Öncelikle sadece alyans, gelinlik ve damatlık için çıktık nasıl aldık bilmiyorum. bu kayseri esnafı bitmis. Zaten sevmezdim. iyice kıl oldum. Kayseri esnaflık e sinden anliyorlarsa tüm forum beni ..... . Bu kadar sahtekar, kolpaci ben başka yerde görmedim. zaten hepsi batıyor gidiyor.

Kolay beğenen biri olmayan ben, 4 saatte iyi halletik. Ona şaşırıyorum.

İlk önce kuyumcalara bakalım dedik. Kurumsal yerler dışında alis veriş yapmıyorum. Buralardan model bakalım dedik.

Üç dört dükkan gezdik. Milyonlarca model var. Adama en ucuz alyans kaç lira dedim, abi 300-400 liradan basliyor. Ondan sonra ucu açık dedi. Üçüncü dükkanda iki tane model beğendik. 1600 TL. Tek taş ve beş taşlara baktık, bunlar çok saçma seyler. Yok karati yok, osu yok busu. Buralar bana hiç güven vermedi. Hava da soguktu avmye geçtik.

Atasay da alyans hemde Pirlantayi bulduk. Zene de bakalım dedik. Zen cok dandikti. Pırlantanin hepsine aynı kalite diyor, zirvaladi birşeyler. Bence zen'den uzak durun. Pirlantayi geri alırım 5 yil sonra bile diyor. Sadece orasiymis. Başka Zen olmazmis.Atasay istediğiniz atasay'dan dediler.

Atasay'dan hepsini aldik. Alyanslar 4000 TL tuttu. Pirlantayi kendi kaleme attığım gol olarak görüyorum. Bir kaç gün önce beş taş alalim sana demiştim. Neye istinaden dedim bilmiyorum ama demisim. Unutmamis. Beş taşta, yandan taş değil, kule gözüküyordu, bir model de taslar da gozukuyordu onu aldık. 13.000 TL tüttu.

Set aldık, kolye, bilezik ve kupe. 18 bin TL o tuttu. Alyanslar tam istediğimiz gibi oldu.

Sonra damatlık baktık, bunu alamayiz, begenemem ben derken, sarara baktık beğenmedim. Arkadaş karacadan bir model atmıştı, on numara beş yıldız burada yoktu. Sonra pierre cardine girdik, direk karşıma çıktı. Giydim tam istediğim gibi oldu. tek kullanımlık olmasindi tamda gönlüme göre oldu 1470 TL o tuttu. Ayakkabı yok ama.

Ayakkabıyı da tergandan buldum 540 TL. Cici kuş gelinligi kendi bulmuş. 2400 tl. Bu pahalı geldi bana. Birde gelinliğin altına ayakkabı aldik, 450 TL o tuttu.

Unuttuğum atladığim olabilir.
      alyanslari atasaydan 1500e aldik toplam . tektasida forumdaki arkadastan 1250ye aldim . 0.20 karat cok begendi. zende aynisi 4000tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3848 Mesaj
      11 Şubat 2019 09:02:04

İş yerinden bir arkadaşım gitti 2 ay evvel tanıdık bir kuyumcuya modelleri beğendiler. Set beğenmişler 8 bin tl, indirimle 7500 e düşmüşler. Daha yakın bi toptancı tanıdıkları aynı ürünü 5000 e aldılar. Birkaç üründe daha öyle keza. Toptancı bulup oradan almak en sağlıklısı altın konusunda.

Yerel bi yerden tektaş almıştım 0.19 cr. 1650 ye aynı ürün zen ve atasay da 3000 civarıydı.

Benim gümüş 150, nişanlıma altın alyansı 1100 e almıştık. Çok fena kösüyolar her şeyden malesef.
      |
      |
      realitych kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.

"Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark
    • Yarbay
      2787 Mesaj
      11 Şubat 2019 09:27:51
      quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6 Yakından etraftan bulmanız daha mantıklı olur kanımca. Zira internetten maddi veya manevi dolandırılma ihtimaliniz yüksek. Heleki dediğiniz gibi kızlarla hiç ilişkiniz olmadıysa. Alıntıları Göster
      dolandırılma ihtimali var ama genelde dolandırılanlar tanımadıklarına birkaç güzel laf karşılığı nakit gönderenler

mesela bu siteye seneler sonra dönüş yaptım ve birkaç kıza selam vermem yetti birçoğu çabuk dönüş yaptı
      tabi bunların hepsinin de niyeti masum değil ama içlerinden 1-2 tane işe yarayanlar var ve yazdıkları mesajlardan azçok anlayabiliyorum
      şimdi sitenin açığını araştırıyorum ve bulunca ücret ödemeden kızların telefonlarını almaya bakıyom

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      11 Şubat 2019 10:19:58

bana bi kız göstermeye çalıştılar.çay içmeye gittik.kızın babasının sorduğu ilk soru maaşın ne kadardı.bunu soracaksan önceden araştırırsın nerede çalışıyor.ona göre gelin gelmeyin dersin.
      |
      |
      vip.dholucusu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen 5 2600 Gigabyte AB35M-D3V Kingstone 8 GB DDR4 HX424C15FB2/8

Araştır-Dene-Kaydet-Sergile

Amatör Youtube Kanalım
    • Yüzbaşı
      907 Mesaj
      11 Şubat 2019 14:08:53

Sitenin ismi ne

|
      |
      CeyKalDa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      907 Mesaj
      11 Şubat 2019 14:09:40
      quote:

Orijinalden alıntı: ONY86 bana bi kız göstermeye çalıştılar.çay içmeye gittik.kızın babasının sorduğu ilk soru maaşın ne kadardı.bunu soracaksan önceden araştırırsın nerede çalışıyor.ona göre gelin gelmeyin dersin. Alıntıları Göster
      Ben olsam kalkıp giderdim siz ne yaptınız?

• Teğmen
      120 Mesaj
      11 Şubat 2019 15:29:59
      quote:

Orijinalden alıntı: ONY86 bana bi kız göstermeye çalıştılar.çay içmeye gittik.kızın babasının sorduğu ilk soru maaşın ne kadardı.bunu soracaksan önceden araştırırsın nerede çalışıyor.ona göre gelin gelmeyin dersin. Alıntıları Göster
      Of aman öldüm okuyunca

Bu baba mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      11 Şubat 2019 16:04:01

kızla tek başıma biraz konuştum.bilmem ne tarikatindenmiş ve hocasına çok bağlıymış.ben bu bağın arasına giremem dedim :)
      |
      |
      ÖZELKUVVET kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amatör Youtube Kanalım
    • 11 Şubat 2019 16:20:01
      quote:

İlk sorduğu şey maaşsa amacı sizi kızı aracılığı ile soymaktır net.O masadan yada ne ise kalkıp gitmeniz lazım direk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 11 Şubat 2019; 16:20:41 >

La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
    • 11 Şubat 2019 16:23:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Cici kuş ne ya
      Cici kuşu fena cicilemiş damat beyi baştan.Cici prenses nereli acep kayserili değildir umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 11 Şubat 2019; 16:24:18 >

• Binbaşı
      1300 Mesaj
      11 Şubat 2019 17:09:51

bu tip insanlara hep siz vereceksiniz demek istedim ama biraz ağır kaçacağı için söylemedim.
      |
      |
      Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amatör Youtube Kanalım
    • Teğmen
      175 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      çilekeş-

11 Şubat 2019 17:39:26
      quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6 Yakından etraftan bulmanız daha mantıklı olur kanımca. Zira internetten maddi veya manevi dolandırılma ihtimaliniz yüksek. Heleki dediğiniz gibi kızlarla hiç ilişkiniz olmadıysa. Alıntıları Göster
      eyvallah saol haklısın da benim neyimi dolandırsınlar benim işim yok gücüm yok param pulum yoktur neyimi alacaklar ki ?
      |
      |

Bence dünyada ki en büyük adaletsizlik senin çok istediğin bir şeyi , başkasının hiç çaba harcamadan ulaşabiliyor olması.....
    • Teğmen
      175 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      çilekeş-

11 Şubat 2019 18:10:01
      bir erkeğin en büyük eksiliği bekarlığı yalnızlığıdır...
      helede böyle bizim gibi belli bir yaşa gelince helede geceleri insan bir kadına çok ihtiyaç duyuyır sıcak bir ele sıcak bir tene ipek gibi saçlara dokunmak istiyor.
      yokmu acaba forumda eli yüzü düzgün bekar kız.. ??

Bence dünyada ki en büyük adaletsizlik senin çok istediğin bir şeyi , başkasının hiç çaba harcamadan ulaşabiliyor olması.....
    • 11 Şubat 2019 18:27:25
      quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa dolandırılma ihtimali var ama genelde dolandırılanlar tanımadıklarına birkaç güzel laf karşılığı nakit gönderenler

mesela bu siteye seneler sonra dönüş yaptım ve birkaç kıza selam vermem yetti birçoğu çabuk dönüş yaptı
      tabi bunların hepsinin de niyeti masum değil ama içlerinden 1-2 tane işe yarayanlar var ve yazdıkları mesajlardan azçok anlayabiliyorum
      şimdi sitenin açığını araştırıyorum ve bulunca ücret ödemeden kızların telefonlarını almaya bakıyom
      Alıntıları Göster
      Bunların çoğu faketir.Hatta evli ve çocuklu olup ek gelir mahiyetinde bu gibi sitelerde bulunan aynı zamanda görüntülü chat sitelerinde çalışan bir ton kadın var bizzat gittiğimde gördüm şaşırdım.Buluna bölgenin malum para kazanmanın zor olması bu işinde iyi para getirmesi ve kolay kazanç olması sebebi ile çoğu kişinin yaptığını söyledi.Nude fotoğraf çekimleri yapan kızlar var bunlar mesela dönem dönem çalışıyor dans kursu açma veya buna benzer ideallerini gerçekleştirme babında bu işe bulaşan kızda çok amaçlarına uğraştıklarında çekiliyorlar.Bu aslında içler acısı bir durum.

• Yarbay
      2787 Mesaj
      11 Şubat 2019 18:29:09

benimki horluyom diye yatak odasından kovmuştu

senelerce yastıklara sarıldım

|
      |
      Derman- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      175 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      çilekeş-

11 Şubat 2019 18:37:48
      quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa benimki horluyom diye yatak odasından kovmuştu

senelerce yastıklara sarıldım Alıntıları Göster
      bende bir elizabete bir de elenora sarılıp uyuyorum iki tane arkadaşım var ...
      emanulla-2 takılıyom..
      |
      |

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      11 Şubat 2019 18:41:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır. Alıntıları Göster
      Rusla evlenmeyi kolay sanıyorsunuz sanırım.

Kültür farkı var, dil var, yaşam olayı var.

Dili cozdun diyelim. Bu kız sadece seninle oturacak, dışarı çıkmak için seni bekleyecek, ailenle anlasamayacak dil bilmiyor çünkü. Çevresi olmayacak.

Rusların buyuk kısmı, Türkiye'yi pembe dizilirimiz de ki yaşam gibi bir yaşam sürdüğümuzu sanıyorlar. Öyle mi?!

Ülkenin açlık sınırı 1714 TL idi. Yoksukluk sınırı 5 bin kusur.

İki yıl bakude çalıştım. Çok sık Rusyaya gittim. Rus sevgilim vardı. Türklerle Rusları kıyaslayabilirim. Ruslar daha üstün olsa da, bastada yazdığım gibi bunları göze alamam.

Kavga ettin veyahut sıkıldı. Çünkü senden başka tanıdığı kimse yok. Rusya'da bir hayati var. Ben gideceğim dedi, moskow da değilse uçak bileti Allahu Ekber dağlarında.

Xiaomi a2 lite

2011 Peugeot 3008

2017 Ford focus 1.5 TDCİ st-line otm

Xbox one s 1tb (TheStrange92)

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      11 Şubat 2019 18:44:19
      quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff Cici kuşu fena cicilemiş damat beyi baştan.Cici prenses nereli acep kayserili değildir umarım Alıntıları Göster
      Kimseden bir destek almadan, ikimizin birikiminden kullandık. İkimizin istediği gibi, karisan eden olmadan aldık.

|
      |

Xiaomi a2 lite

2011 Peugeot 3008

2017 Ford focus 1.5 TDCİ st-line otm

Xbox one s 1tb (TheStrange92)
    • 11 Şubat 2019 18:51:29
      quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019 Rusla evlenmeyi kolay sanıyorsunuz sanırım.

Kültür farkı var, dil var, yaşam olayı var.

Dili cozdun diyelim. Bu kız sadece seninle oturacak, dışarı çıkmak için seni bekleyecek, ailenle anlasamayacak dil bilmiyor çünkü. Çevresi olmayacak.

Rusların buyuk kısmı, Türkiye'yi pembe dizilirimiz de ki yaşam gibi bir yaşam sürdüğümuzu sanıyorlar. Öyle mi?!

Ülkenin açlık sınırı 1714 TL idi. Yoksukluk sınırı 5 bin kusur.

İki yıl bakude çalıştım. Çok sık Rusyaya gittim. Rus sevgilim vardı. Türklerle Rusları kıyaslayabilirim. Ruslar daha üstün olsa da, bastada yazdığım gibi bunları göze alamam.

Kavga ettin veyahut sıkıldı. Çünkü senden başka tanıdığı kimse yok. Rusya'da bir hayati var. Ben gideceğim dedi, moskow da değilse uçak bileti Allahu Ekber dağlarında. Alıntıları Göster
      E tabiki dil sorunu var ama rusların çoğu genellikle denize yakın yerlerde kalmayı tercih ediyor önceki aşina olduğu ve duyduğu yerler olarak antalya muğla izmir gibi yerler zaten genellikle ülkedeki ruslarla evlilik ve birliktelik yaşayanların çoğuda buralarda ikamet ediyor tabi bunun içinde maddi imkanların iyi olacak.Rusların kültür ve gelenekleri tabiki bizden farklı ama buda senin ne kadar çekilebilir kıldığına bağlı rus erkekleri hayvanat gibi bizim balta girmemiş erkeklerimiz bile yanlarında melek kalır çoğu bildiğin troll aynı zamanda ve kabalar bunlara katlanan rus kadını herşeye katlanır tabi kadının bakış açısı ve beklentisinede bağlı ve ailesel yaşamınada onun yetişip gördüğü şeyler kendine normal gelebilir pek tabi farklı yaşam süren aile örneğine rastlamassa rusyada moskova ve petersburg dışında yaşam felan yok buralardan kesinlikle biri ile birlikte yaşamamalısın çoğu dolandırıcı kadınların genellikle samara iyi ve hoş bu konuda işler kişiden kişiye ve yöreden yöreye değişir genellikle çoğu türk erkeğinin eriyip bittiği kadınlar moskova ve petersburgda köylüsü bile güzel diyorlar ama köylüsüne bakmaz bizim türk erkekleri görmediler.Rusyada evcimen kızlarda var paragöz olanlarda var genellikle dibi, düşülenler paragöz olanlar doğal güzel olan ruslarda var ama alışkanlıkları nedeni ile de bizim türk erkekleri bunlarıda sevmez kezban derler.

Rus bir eş seçiyorsan dikkatli olmalısın aynı zamanda deniz kıyısında ve maddi imkanın buna elverişli ise bunu yapacaksın ailesi tatil mahiyetinde bulunduğun yere gelebilir gidip gelme gibi durumlar var doğal olarak bunlarıda karşılayabilir güçte olman lazım yoksa çatırdar işler rusla evlilik zaten kolay değil ama ben rusyada çalışıyorum orada uzun müddet kalacağım rus eş istiyorum dersen bu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 11 Şubat 2019; 18:58:57 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.