Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (543. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: zombimsi
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi geriye bakınca ben bu belaya hep itilmişim diyorum:

1-Bu ülkeye ilk geldiğinde havalimanında onu almak için beklerken "Aptala malum olur" derler ya onun gibi bir an boşuna beklediğimi anlayıp gazladım oradan ama kısa bir süre sonra masum bir yolcu onun bana telefonla ulaşmasını sağladı, kurtulamadım....
    2-Bu evliliğin ilk yılında ben sızmışken gecenin 2' sinde birilerine gidip sabah döndü, arkadaşıma gittim sohbet edip çay içtik dedi inanmadım, tek kuruş nafaka ödemeksizin anlaşmalı boşanma dilekçesini imzalattım, aile mahkemesine vereceğim sırada işten arkadaş aklımı çeldi engel oldu, kurtulamadım...
    3-Evliliğin 8. Yılında bunun beni boynuzladığından emin olunca aile mahkemesine zina davası açıp nafakasız boşanacaktım, çocukluk arkadaşım bu defa aklımı çeldi, engel oldu, kurtulamadım...
    4-Bir yaz günü ailecek onun memleketinde tatildeyken bir bahane buldu ve kavga çıkardı ardından beni tek başıma Türkiye' ye dehleyip ardımdan boşanma davası açmıştı, bu defa da akraba araya girdi, barıştırdi onun dönmesine vesile oldu yine kurtulamadım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Karı evden kaçtıktan sonra annemin bende kalmasından sıkıldım. Bu yaşta herşeyime karışıyor hatta bazen karıya hak bile veriyorum. Maddi olarak bağlı olmasam durmazdım buralarda.
    Fırsatını bulduğumda işten başka şehre tayin aldıracağım. Sıkıldım herşeyden...
    Yukarıda attığın WhatsApp mesajlarına bakinca senin evliliği annen bitirmiş abi.

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Evlilik alışverişini bile ikeadan yapan kız seni ileride üzer. Benden söylemesi.

Alıntıları Göster
    ?
    Gelin hamamı yapanlar, 300-400 kişilik salon tutunlari gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 17 Şubat 2019; 11:2:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Beyler;
    dün Evden 2 tane sırt cantasiyla çıktık. Ankara'ya gelinlik almak için geldik.
    Arabanin 512 lt bagaji var. Şuanda bagaj doldu. Kumpasa geldim.
    Gunde 7 km koşan adamdim bu kadar yorulmazdim. saat 11 den beri, AVMlerdeyiz.
    Yarın da ikeaya gidecekmisiz. Gitmemiz lazımmış.
    Canını yedigim falan dedim de, ben böyle zulüm görmedim.
    Yavaş yavaş başlamışız, hayırlı olsun. Başka masraf yok dediğiniz gün dün gibi hala...

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

Şimdi geriye bakınca ben bu belaya hep itilmişim diyorum:

1-Bu ülkeye ilk geldiğinde havalimanında onu almak için beklerken "Aptala malum olur" derler ya onun gibi bir an boşuna beklediğimi anlayıp gazladım oradan ama kısa bir süre sonra masum bir yolcu onun bana telefonla ulaşmasını sağladı, kurtulamadım....
    2-Bu evliliğin ilk yılında ben sızmışken gecenin 2' sinde birilerine gidip sabah döndü, arkadaşıma gittim sohbet edip çay içtik dedi inanmadım, tek kuruş nafaka ödemeksizin anlaşmalı boşanma dilekçesini imzalattım, aile mahkemesine vereceğim sırada işten arkadaş aklımı çeldi engel oldu, kurtulamadım...
    3-Evliliğin 8. Yılında bunun beni boynuzladığından emin olunca aile mahkemesine zina davası açıp nafakasız boşanacaktım, çocukluk arkadaşım bu defa aklımı çeldi, engel oldu, kurtulamadım...
    4-Bir yaz günü ailecek onun memleketinde tatildeyken bir bahane buldu ve kavga çıkardı ardından beni tek başıma Türkiye' ye dehleyip ardımdan boşanma davası açmıştı, bu defa da akraba araya girdi, barıştırdi onun dönmesine vesile oldu yine kurtulamadım...
    Çin'den aldığın sado mazo kıyafetleri kurtaramadı mi reis?!

• quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Yavaş yavaş başlamışız, hayırlı olsun. Başka masraf yok dediğiniz gün dün gibi hala...

Alıntıları Göster
    Rutuslar kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Karı evden kaçtıktan sonra annemin bende kalmasından sıkıldım. Bu yaşta herşeyime karışıyor hatta bazen karıya hak bile veriyorum. Maddi olarak bağlı olmasam durmazdım buralarda.
    Fırsatını bulduğumda işten başka şehre tayin aldıracağım. Sıkıldım herşeyden...
    Eşin gidince teselli olarak annen mi geldi fena bir durum birde çocuk gibi azarlayıp her şeye karışması.Eşine lafın geçerde annene zor
  • quote:

Şimdi geriye bakınca ben bu belaya hep itilmişim diyorum:

Özeti Ayrılsakta beraberiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Özeti Ayrılsakta beraberiz.

Alıntıları Göster
    deseki ben başka birini buldum kuzu kuzu boşarım hatta dürüstlüğü için nafakada bonkör davranırım
    ama bu gizlilik nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Evlilik alışverişini bile ikeadan yapan kız seni ileride üzer. Benden söylemesi.

Alıntıları Göster
    Ama ikea nın ürünleri gerçekten harika hem yenge doktor paraya kıyar😀

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Ama ikea nın ürünleri gerçekten harika hem yenge doktor paraya kıyar😀

Alıntıları Göster
    Ikea pahalı mı ?

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    öyle harikaki evden ayrılırken sadece ikeadan aldığı mobilyaları taşıdı

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Ikea pahalı mı ?

Alıntıları Göster
    Ortalamaya göre hesaplarsak pahalı dostum ben almadım bişey ama kimi duyduysam pahalı diyiyor ucuz uygun diyen hiç duymadım ama çok güzel şeyler var

• Evlilik tabiki masraflı bu masrafın derecesi izdivaçta bulunacağınız eşinizin inat ve ısrarına görede değişiyor bir kere evleniyorum öyle böyle diyerek fuzuli masrafı arşa çıkarabilir.Ama işte bilinmiyor ki bu hayatta tek yaşanacak şey doğum ve ölüm.Onun dışında herşeyi birden fazla gerçekleştirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Ortalamaya göre hesaplarsak pahalı dostum ben almadım bişey ama kimi duyduysam pahalı diyiyor ucuz uygun diyen hiç duymadım ama çok güzel şeyler var

Alıntıları Göster
    Gidiyorum simdi.
    Hakkınızı helal edin.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    evlenilecek eşi ucuza aldık diye sevinirken kendimizi borç batağında bulduk
    sizde tersi olur umarım

• quote:

evlenilecek eşi ucuza aldık diye sevinirken kendimizi borç batağında bulduk
    sizde tersi olur umarım
    Alıyoruz da, mesai harcamış bizim ki. Elinde küçük defter ne nerede ne kadar hepsini yazmış. Çoğu şeyi indirimden aldık.
    İkeadan da aksesuar bakacakmis. Tuvalet banyo ve mutfak için.
    Birde kitaplık bakacagiz. Ben kolide ki tüp kitapları açmayı düşünüyorum.
    Dün nevresim takımı, yemek takımı ( yoktu, iki kaşık iki çatal iki bıçak vardı evde.) Mutfak robotu.
    Dışarıdan yemek yemeyi sevmiyorum. Kayseri'de özellikle.
    Bunlar gerekli olarak görüyorum.
    Benim en büyük karım ev ve eşyalarında oldu. Esyali evdeyiz. Beyaz eşya da vardı.
    Ben sıkılıyorum. Mizmizligim ona.

• Kim ne derse desin Dünyada ki en güzel şey bekar olup takılmak nimet ya evlilik hazırlıpı yapan arkadaşım kafayı yemek üzereydi ciddiyim akli dengesini kaybediyordu.

Neden hersey bizde bu kadar zor ya avrupada gelin damat bi kaç eşya alıp ev tutyp gidip nikah kıyıp evlerine dönüyorlar neden bizde zor neden biz NEDEN tamam herkes ister güzel eşyalar ama bizde herseyde oldupu gibi abartırlar suyunu çıkarırlar zor çok zor

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    eskiden iki göz oda, bir yatak döşek, bir kaç kap kacakla evlenirmiş insanlar; şimdi evlenen arkasını tutarak geziyor 3-5 sene
  • quote:

Orijinalden alıntı: nativen

eskiden iki göz oda, bir yatak döşek, bir kaç kap kacakla evlenirmiş insanlar; şimdi evlenen arkasını tutarak geziyor 3-5 sene
    Sebebi ben görmedim çocuklarım yaşasın diyen çocukları serbest ve şimarık büyüten başıboş salan halk köy diye birşey yok artık herkes şehirde ve büyüyen teknoloji ve artık bu teknolojinin heryere kolay ulaşması sebebiyle durum bu hale geldi artık dört duvar arasında kapalı değilsin dünyayı sorgulayabiliyorsun alıkonmadığın müddetçe herşeyden haberin var sebebin bu eskiden yetinmeyi bilir halk elde birşey yoktu şuan paran olsun olmasın ister kredi kartı al kredi çek çoğu şeye ulaşmak mümkün ve bunun sınırı yok.Aç gözlü doymak bilmeyen insanda çok bu nedenle ama kişiden kişiye herşey değişir hamarat bayanlarda var ama işte beğeni meselesi kadın hamarattır ama sen güzel bulmazsın hareketli bulmazsın herşeyi bir potada eritmen güç çok gezen yemek yapmak rahat olur şimarık olur kapalı büyüyen yani aileye bağlı büyüyen çoğu şeye kapalı olur evlenirsende başının ucunda durur yani neyi aradığına bağlı hem hamarat olsun hem ahlaklı olsun hem çok güzel olsun hem girişken olsun hem yanıma yakışsın deren öyle bir dünya yok hem böyle bir insanda sana çıkma şansı yok bu kadar özelliğin bir insanda buluşması zor yani insanları bazı kusurları ile kabul etmek elzem ve mantıklı beklentiler içine girmelisin.

• 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.