Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (528. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben zaten pozitif ayrımcılığı doğru bulduğumu söylemedim ,aksine herkese eşit davranılmalı ,kim suçluysa cezayı onun çekmesi lazım
    yeterli deliller olmadan asla bir tarafa ceza verilme yoluna gidilmemeli
    geçenlerde rapor yayınlamışlar "kadın cinayetlerini önleme platformu" bakın isimde bile bir tuhaflık yok mu ?
    milyonlarca kadın var sen bunların öldürülmesini nasıl engelleyeceksin ?

daha vahim olanı ise adı önleme olan platformunun açıklamasında geçen sene 400 kadının cinayete kurban gittiğini söylemesi (rakamlarda hatam olabilir aklımda böyle kalmış)
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/vardiya-muduru-evlilik-tartismasinda-erkek-arkadasini-oldurdu-41074698
    Yuh insan artık sevgili olmaya bile korkuyor tamam niyetin evlilik neden sevgilinle aynı evde yaşıyon adam zaten alacağını alıyor neden evlensin.

O silah çantada ne arıyor silah taşıma nedir ya bu arada bi araştırma yapılmıştı Türkiye de evli kadınların % 90 ı 2 gecede bir bi defa kocalarını öldürmeyi içinden geçiriyormuş bu haberde aslında bu araştırmayı doğruluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gittiğim spor salonunda cici kuşla tanıştım. 1 hafta oldu.

Ben tabi tecrübelerim gereği kendimi ağirdan satıyorum.

Ama tabi dengeli yapıyorum.

Dün akşam kahve içtik. Az konuştum, kendisi herşeyi anlatıyor.

Kıl olduğum bir konu da Instagramdi, neredeyse hiç girmiyor. Zaten en son Ağustos da paylaşım yapmış.

Bir de şöyle birşey var cici kuş Kıbrısta uluslararası ilişkiler bitirmiş. Babasinin yanında çalışıyormuş. Ne demişler, babanızın fakir olması sizin suçunuz değil. Ancak kayın pederinizin zengin olmaması sizin suçunuz

Erkek olarak, kadini ne kadar umarsamazsaniz,.onlar da sizi bir okadar umursuyor. Ama tabi ayari önemli. Siz kendinizi açmadığıniz da onlar kendilerini açıyor. Yaş belli bir şeye gelince akış biraz hızlı mı oluyor ne anlamadım. Cici kuşun duygusal olarak birşeyler hissettiğini düşünüyorum. Birde yaş 28 bitti 29a adım atttik ya bu yaş bile cici kuşlara neden evlenmedin ki yada evlendin boşandın mı sekilinde soru işareti bırakıyor. 30 ve üstünde daha zor olacak o zaman.

Dün kahve içerken benim eski cici kuş bizi gördü. Arabasindaydi, bizde Arabaya binmek için ciktmistik. o yüz ifadesini acı ve üzgün ifadeyi. tüm nefretim ve kinim bitti. Hemen ardından aradı. Tabi bende engelli ancak sizi su numara aradi.mesaji geliyor o geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 8 Ocak 2019; 3:9:27 >

• Şu forum artık cici kuşları kötülemeyi, nafakayi, yada diğer gereksiz konular konsulmaz diye evleneceğim. Boşanırsam eğer nafakasını toplarsiniz buradan.

• nafaka yüzünden evlenemeyen adam (eski eşine kendi bütçesini sarsacak meblada nafaka ödüyormuş ve yeni tanıştığı kadınların hepsi bu maddi açığı sorun yapmışlar) diyor ki: "madem ben simasını bile unuttuğum bu kadına ömür boyu bakmak zorudnayım, o zaman ben işten kovulduğumda işsizlik ödeneği bana ömür boyu ödensin"

tabi burda haklı olarak şunu söyleyeceksiniz: "o kadın okutulmamış, bizim çarpık toplumsal sistemimiz nedeniyle cahil bırakılmış kadınlar onlar, sen onlarla kendisini nasıl bir tutarsın?" evet doğru yani bu şekilde birinin karısı olmaya mecbur bırakılmış olan, kendisi çok değerli çok iyi niyetli çok çalışkan olmasına rağmen kırsalda yetişmiş ve halen kırsalda yaşamakta olan ve evlilik dışında kendi başına bir yaşam kurabilmesi imkansız olan, ufku son derece dar olan çok sayıda cefakar kadınımız var ne yazık ki. ancak, bu durum sistemin o zavallı kadınları düşünüyor olduğunu göstermez ve ömür boyu nafaka uygulamasını aklamaz. neden mi? çünkü bu sefer de şu soruyu sorabiliriz: "madem o kadın cahil bırakıldı ve bu yüzden ona bakmalıyız, o zaman o kadın bir işe girip kovulursa devlet o kadına ömür boyu işsizlik ödeneği versin" devlet bunu yapar mı? yapmaz. daha önce de söylediğim gibi, sistem kadını düşünmez. sistem erkeği de düşünmez. sistem insanı düşünmez. sistem sadece kendisini düşünür. evlilik sözleşmesinin çiftlerin mutluluklarını sağlamak gibi bir amacı ya da kaygısı asla yokyur. nafakanın kadını korumak gibi bir amacı ya da kaygısı asla yoktur. nafaka sadece boşanmayı zorlaştırıcı bir engel olarak getirilmişti (çünkü boşanmalar çiftlerin lehine sistemin ise aleyhinedir) ancak günümüzde değişen toplumsal durumlar, şehirleşmenin artması, kadınlarda okuma oranının artması, şehirde doğan kadınların okumuş da olsalar okumamış da olsalar birinin nikahlı eşi olmadan yaşamayı başarabilecek ufka sahip olmaları, gelişen şehirleşme ile okumuş kadınlar için sigortasız iş imkanlarının bile çok artmış olması, şehirlerde okumamış kadınlara iş talebinin ciddi artmış olması (çocuk bakıcılığından merdiven yıkamaya, okul servislerinde çocuk taşımaya yardımcı olma işinden tutun da temizlik işine kadar ciddi aylık gelir getiren sayısız iş talebi) ile birlikte artık nafakanın boşanmayı zorlaştıran bir etken olmaktan tamamiyle çıkıp tam tersine günümüz şehirli kadınları için çok cazip bir gelir kaynağı gibi kullanılabilecek hâl almış olması nedenleriyle nafakanın artık boşanma sayılarını arttırıcı etki yapmaya başlamış olduğu görülünce, mecburen nafakayı kaldırılma yoluna başvuruldu.

sistem cahil bırakılmış kadını düşünüyor olsaydı kendi bakardı. hatta, sistem senin-benim iyiliğimi düşünüyor olsaydı, bundan çoook uzun seneler önce yeni doğan kızların cahil bırakılmalarına ve özgüvensiz-ezik şekilde yetiştiriliyor olmalarına karşı ciddi tedbirler getirmeye çabalardı. ne yazık ki kitlesel bir "uysal" insan topluluğu yaratmanın ilk gerekliliklerinden birisi kendi ayakları üzerinde duramayacak insan toplulukları yaratmaktır. günümüzdeki ülkemiz insanının kötü durumu bir talihsizlik değil planlı olarak istenilmiş bir akıbet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Ocak 2019; 12:4:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

nafaka yüzünden evlenemeyen adam (eski eşine kendi bütçesini sarsacak meblada nafaka ödüyormuş ve yeni tanıştığı kadınların hepsi bu maddi açığı sorun yapmışlar) diyor ki: "madem ben simasını bile unuttuğum bu kadına ömür boyu bakmak zorudnayım, o zaman ben işten kovulduğumda işsizlik ödeneği bana ömür boyu ödensin"

tabi burda haklı olarak şunu söyleyeceksiniz: "o kadın okutulmamış, bizim çarpık toplumsal sistemimiz nedeniyle cahil bırakılmış kadınlar onlar, sen onlarla kendisini nasıl bir tutarsın?" evet doğru yani bu şekilde birinin karısı olmaya mecbur bırakılmış olan, kendisi çok değerli çok iyi niyetli çok çalışkan olmasına rağmen kırsalda yetişmiş ve halen kırsalda yaşamakta olan ve evlilik dışında kendi başına bir yaşam kurabilmesi imkansız olan, ufku son derece dar olan çok sayıda cefakar kadınımız var ne yazık ki. ancak, bu durum sistemin o zavallı kadınları düşünüyor olduğunu göstermez ve ömür boyu nafaka uygulamasını aklamaz. neden mi? çünkü bu sefer de şu soruyu sorabiliriz: "madem o kadın cahil bırakıldı ve bu yüzden ona bakmalıyız, o zaman o kadın bir işe girip kovulursa devlet o kadına ömür boyu işsizlik ödeneği versin" devlet bunu yapar mı? yapmaz. daha önce de söylediğim gibi, sistem kadını düşünmez. sistem erkeği de düşünmez. sistem insanı düşünmez. sistem sadece kendisini düşünür. evlilik sözleşmesinin çiftlerin mutluluklarını sağlamak gibi bir amacı ya da kaygısı asla yokyur. nafakanın kadını korumak gibi bir amacı ya da kaygısı asla yoktur. nafaka sadece boşanmayı zorlaştırıcı bir engel olarak getirilmişti (çünkü boşanmalar çiftlerin lehine sistemin ise aleyhinedir) ancak günümüzde değişen toplumsal durumlar, şehirleşmenin artması, kadınlarda okuma oranının artması, şehirde doğan kadınların okumuş da olsalar okumamış da olsalar birinin nikahlı eşi olmadan yaşamayı başarabilecek ufka sahip olmaları, gelişen şehirleşme ile okumuş kadınlar için sigortasız iş imkanlarının bile çok artmış olması, şehirlerde okumamış kadınlara iş talebinin ciddi artmış olması (çocuk bakıcılığından merdiven yıkamaya, okul servislerinde çocuk taşımaya yardımcı olma işinden tutun da temizlik işine kadar ciddi aylık gelir getiren sayısız iş talebi) ile birlikte artık nafakanın boşanmayı zorlaştıran bir etken olmaktan tamamiyle çıkıp tam tersine günümüz şehirli kadınları için çok cazip bir gelir kaynağı gibi kullanılabilecek hâl almış olması nedenleriyle nafakanın artık boşanma sayılarını arttırıcı etki yapmaya başlamış olduğu görülünce, mecburen nafakayı kaldırılma yoluna başvuruldu.

sistem cahil bırakılmış kadını düşünüyor olsaydı kendi bakardı. hatta, sistem senin-benim iyiliğimi düşünüyor olsaydı, bundan çoook uzun seneler önce yeni doğan kızların cahil bırakılmalarına ve özgüvensiz-ezik şekilde yetiştiriliyor olmalarına karşı ciddi tedbirler getirmeye çabalardı. ne yazık ki kitlesel bir "uysal" insan topluluğu yaratmanın ilk gerekliliklerinden birisi kendi ayakları üzerinde duramayacak insan toplulukları yaratmaktır. günümüzdeki ülkemiz insanının kötü durumu bir talihsizlik değil planlı olarak istenilmiş bir akıbet.
    Nafaka kadını korusa bunun garantör devlet olur devlet yasalarla kadına bakma ve suçu erkeğin üstüne yükleme peşinde oldukça cinayetlerde çok olur ayrıca kadına sorgusuz sualsiz pozitif ayrımcılık var ülkemizde çakal üç kağıtçı çok bu kanunları suistimal edende çok kimin ne oldu alnında yazmıyor a bakılmak durumunda saf aciz kadınlar var mı var onlarda zaten ses edemiyor ki nafaka istesin o kadınlar güçsüzlüklerinden eli mahkumluklarından zaten buna ses bile çıkaramazlar işte hakkı yenen korunamayan onlar genellikle hemen nafaka boşanmaya hallenen kadınlar yani sudan sebeplerle hemen erkeğe takayım parazit gibi yaşayım diyenler genellikle çetrefilli kadınlar oluyor ve çoğu suçlu az değil çoğu madem kaldıramıyorsun neden evlendin birde şu lanet toplum baskısındanda bıktım bilim adamı yetiştirmeyeceksin atom parçalamayacaksın herkes evlenmek zorunda değil her evlilik ve sonrası doğan çocuk ve yıkılmış bir yuva sonrası oluşan halde çocuğun sevilip sokağa atılan köpekten farkı kalmıyor buda ilerisi için sorun kimse evlenmek zorunda değil evlenenlere de sen bakmayacaksın evlenmeye can atan erkeklerede şaşıyorum sonunu düşünemiyorlar sonra yaptıklarını bir anlık oldu deyip uçkurunu kafasıdan çıkaramadığından geldiği noktayı anlayamıyorlar birde üstüne çocukta cabası sonra biz niye olduk e işte düşünmüyorsun ki ülke ilerisini düşünenler dolu olsa ekonomisi yapısı böyle mi olurdu çoğunluk böyle.Evlilikte çocuk sahibi olmakta bile kurs ehliyet lazım yoksa ileride ve şuanki nesilede bakıyorum çok bozuk bir nesil anne ve baba olacak gibi yani gelecek ülke geleceği maalesef çok kötü hemde çok.

• Son 5 gündür barıştığımız halde dün yine dini alet ederek beni eleştirmesi ve üstelik normalinden daha da süslü halde geç saatte kursa gitmesi üzerine ona anlaşmalı boşanma teklif ettim kabul etti.

Bugün davayı beraber açtık 23 Ocakta duruşma yapılacak.

Ona çocuklarla beraber her ay toplam 1000 ₺ nafaka ve sattığımda arabanın satış bedelinin %30' unu vermeyi kabul ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carl_Sagan -- 8 Ocak 2019; 13:27:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Son 5 gündür barıştığımız halde dün yine dini alet ederek beni eleştirmesi ve üstelik normalinden daha da süslü halde geç saatte kursa gitmesi üzerine ona anlaşmalı boşanma teklif ettim kabul etti.

Bugün davayı beraber açtık 23 Ocakta duruşma yapılacak.

Ona çocuklarla beraber her ay toplam 1000 ₺ nafaka ve sattığımda arabanın satış bedelinin %30' unu vermeyi kabul ettim.
    Bir ömür boyu 1000 lira

Gerçekten çok acı ya.

Hocam bu arabayı alırken bu hanım bir katkisi oldumu? Şu 3-5 bin de benden dedi mi?

Ben şimdi araba alacağım , diyelim ki şu sporda ki cici kuşla evlendim. Sonra boşandım bundan önce aldım arabayi, ona niye gidiyor ki?

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma kredi çekip almıştım. Ama ona sorsan altınımı sattım sana verdin de öyle aldın der ve evlilikte edinilmiş mallarda doğal olarak ortaklığı var.

Aman benden uzak olsun da önemli değil.

• quote:

Kendi adıma kredi çekip almıştım. Ama ona sorsan altınımı sattım sana verdin de öyle aldın der ve evlilikte edinilmiş mallarda doğal olarak ortaklığı var.

Aman benden uzak olsun da önemli değil.
    Valla hocam şimdi sen ölene kadar 1000 lira niye vereceksin. Bizim iş yerinde biri kendine haciz koydurdu. 5 kuruş alamıyor kadın. Sende böyle yap bence.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    İşte protokole şunu yazdim ve imzaladi:

Kadın evlenirse veya kendi geçimini sağlayabilecek iş bulursa erkek kadın için ödeyeceği nafakadan tamamen muaf olacaktır.

• quote:

İşte protokole şunu yazdim ve imzaladi:

Kadın evlenirse veya kendi geçimini sağlayabilecek iş bulursa erkek kadın için ödeyeceği nafakadan tamamen muaf olacaktır.
    En iyisini yapmışsın.

• Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    kendi aranızda yapılan protokol hakim karşısında önemi yok resen başka karar verebilir.
  • Geçmiş olsun,

Böyle uzun bir sürede, kadın bu nedenle ayrılmaz büyük ihtimalle daha senden iyisini ve zengini bulmuştur.

Bazı kadınlar bu konularda çok talebi olduğundan daha çok acımasız davranıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Bu mesaj silindi.
    Dostum bu işler böyle. Uzulmen normal. Alışkanlık var. Boşluğa düştün şimdi. Ben bunu nasıl unutcam dedim ama sonra bakıyorsun ki unutmuşsun. Zaman zaman aklına gelir. Kadınlar maalesef, senin için ölüyorum der, sensiz yapamam der, ilk erkek arkadaşım sen değilsin ama son sen olacaksın der, sonra bişey olur ve çeker gider.

Ben de Eylül ayında ayrıldım. Bir ay acı çektim. Geceleri unutamiyorum diyerek uyandım, kapısında yattim. Nafile. Baktım, beraberken kavga ettiğim bir arkadaşı vardı, bir gün baktım Instagramindan eklemiş bununla da kalmayıp özür dilemiş. O saatten sonra lanet olsun dedim. O gün o saniye içimden çıkardım onu. Saçımı sıfıra vurdum ve hemen gidip salona yazildim. Onunla ilgili aklıma hiç iyi birşey gelmedi. Ona olan sevgim , öfkeye bıraktı öfkeyi de koşarak attım. 7-8 km kostum.

Onunlayken , ondan once ve beraberken spor yapıyordum, kas yapma derdin de olmadım fit görünüm ve rahatlama amacı ile yapıyordum. Kendi ağırlığım dışında ağırlık çalışmadım. Ama kendisi çok karisti yapma, etme dedi bıraktım.

Şuanda ona karşı hiç bişey hissetmiyorum. Kadınlara karşı hiç bişey hissetmiyorum. Bu süreçte şunu gördüm, kendime yaşamanın daha iyi olduğunu, konuştuğum 4-5 kız var, adam yerine koyup yazmıyorum, salonda bir cici kuşla tanıştım, yemek falan yedik, bizi gördü o bakis bana yetti.

Aşka sevgiye inancım var. Benim hayatıma hep daha iyisi cikti. Gene biliyorum daha iyisi cikacak, daha güzel seveceğim sevecek biri mutlaka çıkacak. Ama ne zaman bilmiyorum.

Sakın bir başkasıyla ilsiki yaşama, şuanda yasini tut, onu kafandan, içinden atmaya başla. Onunla karşılama, ona ait ne varsa sıl yok et. Seni arayamazsin. Instagram Facebook gibi yerlerden engelle. Bu süreçte kendini yenile. Ondan sonra zaten karşına çıkacak.

Daha mutlu olacağın biri çıkacak karşına. Rahat ol dostum

Benim kafama takıldı, 2.5 yillik bir ilişki de sapik damgası yemek çok sacma!! 2.5 ay mı yoksa? Ben çok rahattim her iliskimde. Poposuna bakmakta ne var ?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 10 Ocak 2019; 23:21:35 >

• Abba sever kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 yaşında çocuğu olan 20 yaşındaki kadınla olan ilişkin ne oldu? Ne kadar sürdü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Hocam 2 yaşında çocuğu olan 20 yaşındaki kadınla olan ilişkin ne oldu? Ne kadar sürdü?
    O iş o kadar göründüğü gibi değil yani ayaklar yere basınca anlarsınız durumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Aldatılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Aldatılmış

Alıntıları Göster
    Önceki aldatmış evet, ben sonrakini soruyorum.

• 
Sayfa: önceki 526527528529530
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.