Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (526. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Ama ikimiz çalışırsak daha rahat yapamaz mıyız? Yoksa beklersem kız beni oyalıyor musun moduna giriyor hocam 3 sene oluyor

Alıntıları Göster
    Bu işin yaşı olmaz. Olgunsan, maddi olarak durumun iyiyse, cici kuş kafana yatiyorsa, senin sevgine ve ona verdiğin değere karsiliksizlik kalmıyor, sanada senin davrandıgin gibi davranıyorsa evlen gitsin.

Yaş 30 olunca da, 28 yaşındayım, hayatım da kimse yok, kafama uygun birini bulmak istiyorum ama çıkmıyor. Uygun olmayan cok, ama uymakla uydurmakla uğraşmak istemiyorum. Çıkan olsa da benim işimi bahane ediyor yok diyor yurt dışında çalışacaksın, Afganistan da çatışma bölgesinde calismayacagim, Dubai da mis gibi. Orta yolu bulabildiğim birisi çikmiyor şuanda. Ama çıktığı anda da ahlaklı, dürüstse, sevgiye ve verilen değere saygısı varsa uzatmayacagim. Direk evleneceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün erken saatlerde beni telefonla aradı ama telefonda söyleyeceklerimi aleyhime kullanabur düşüncesiyle cevap vermedim.

2-3 defa daha aradı açmadım.

Sonra "Evde misin?" şekli sms gönderdi.

Yine cevap vermeyince "Barışmak ister misin?" şeklinda sms gönderdi buna da cevap vermedim.

Ardından avukatımla buluştum ve gelişmeleri anlattım. Bana: "Boşanma davalarında kadına pozitif ayrımcılık var, o işsiz olsa geliri olmasa bile velayet ona bırakılır, onu geçtim çekişmeli dava olacağından en az 1 yıl sürer ve bu süreç yorucudur. İyisi mi sen önce polise gidip şikayetini öğren ardından onunla görüş ve çocuklarla beraber ona toplamda 1.000 ₺ nafakaya ikna edip anlaşmalı boşan. Bu arada görüşmeden önce karakola gitmen faydalı çünkü uzaklaştırma kararı alınmışsa ve o davet etsen bile görüşürsen direkt hapse atılırsın" dedi.

Ardından polise gittim. Şikayet evrakını görüp okumak istedim polis izin vermedi ben özetle okurum dedi ve okudu.

Ölümle tehdit ettiğimi söylemiş hatta o ve çocuklar uyurken doğalgazı açıp boğmakla tehdit etmişim.

Doğal olarak inkar etyim ve bütün meselenin bana hitaben "Sana güvenmiyorum sen beni başka erkeklere satarsın" demesi üzerine başladığını 10 gün hiç konuşmadığımızı en son iş seyahati dönüşümde evin halini görünce polise hırsızlık ihbarı yaptığımı bunun üzerine beni şikayet ettiğini yazdırdım ve cep telefonuma gelen barışalım mı mesajını da tutanağa geçirdim. Polisin demesine göre evrak pazartesi savcıya ulaşacağını şikayetten vazgeçme olursa savcılık dosyasına verilmesini tavsiye etti.

Ardından onunla taşındığı sitede buluştum. Annesi ve çocuklarla beraber kafede oturduk. Herşey normaldi. Karı ile koca arasında belki başkalarının fark edemeyeceği tensel bir iletişim olur. İşte onu farkettim ve eve gelmesi için teklif ettim kabul edince iş yerinden izin aldım ve sadece onu eve getirdim. Gayet hoş sohbet ve sevecendi.

Polise hırsızlık ihbarı yaptığımı söylediğim için kendisinin şikayetçi olduğunu anlattı. Ancak bu ölümle tehdit olayının pekte asılsız olmadığıni belirterek 2 hafta önce yaptığım boşboğazlığı hatırlattı:

Geçen sene iş yerinde patronla sorun yaşadığımda istifa dilekçesi ile karşısına çıkıp "Öyle bir hale geldim ki eşini ve ailesini öldüren kocaları anlamaya başladım" demiştim.

İşte onunla aramızda sorunlar çıkınca bu süreci ve patronla olan bu konuşmamızı çocukluk arkadaşıma anlattığımda arkadaşımın bana "Sakın ha ! Öyle hissettiğinde saat ne olursa olsun beni ara hemen gelirim" dediğini haftalar önce ona anlattığımda endişe ettiğini bu yüzden şikayetçi olduğunu söyledi. Hatta "Sen böyle anlattığında çocukta yanımızdaydı ve korktu bana anne bu gece odamızın kapısını kilitleyelim demişti" diye ekledi.

Bana "İhtiyaç hissettiği ve onun helali olduğum için barıştığını" söyledi. Ayrıca evden kaçmak gibi bir niyetinin olmadığını zaten annesine ev kiralayacağını aylar öncesinde bana söylediğini, bana ev eşyalarından gereksiz olanları alabileceğimi söylediğimi hatırlattı. Annesi vatandaş olmadığından kira sözleşmesinde TC no istendiğinden kendi adına kiralamış. Annem son birkaç gün onun üzerinde aşırı baskı kurduğu için kaçmış hatta annem bu çocukları alıp evden çıkarken komşular yetişin torunlarımı kaçırıyor diye bağırmış.

• Hep kadın tarafından dem vuruyoruz birde erkek tarafı hikayesi anlatayım.duydugum kadarı ile okumuş etmiş bir çift var ve erkeğin anneside onlara.anne aşırı korumacı.hastaneye yatirmalik derecede.geline Kredi çektirip ev almışlar ama evi anne kendi üstüne yaptırmış.bir diğer olay ise düğün bitimi gelinlikle kuyumcuya gidip bilezikleri bozdurmuslar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Bugün erken saatlerde beni telefonla aradı ama telefonda söyleyeceklerimi aleyhime kullanabur düşüncesiyle cevap vermedim.

2-3 defa daha aradı açmadım.

Sonra "Evde misin?" şekli sms gönderdi.

Yine cevap vermeyince "Barışmak ister misin?" şeklinda sms gönderdi buna da cevap vermedim.

Ardından avukatımla buluştum ve gelişmeleri anlattım. Bana: "Boşanma davalarında kadına pozitif ayrımcılık var, o işsiz olsa geliri olmasa bile velayet ona bırakılır, onu geçtim çekişmeli dava olacağından en az 1 yıl sürer ve bu süreç yorucudur. İyisi mi sen önce polise gidip şikayetini öğren ardından onunla görüş ve çocuklarla beraber ona toplamda 1.000 ₺ nafakaya ikna edip anlaşmalı boşan. Bu arada görüşmeden önce karakola gitmen faydalı çünkü uzaklaştırma kararı alınmışsa ve o davet etsen bile görüşürsen direkt hapse atılırsın" dedi.

Ardından polise gittim. Şikayet evrakını görüp okumak istedim polis izin vermedi ben özetle okurum dedi ve okudu.

Ölümle tehdit ettiğimi söylemiş hatta o ve çocuklar uyurken doğalgazı açıp boğmakla tehdit etmişim.

Doğal olarak inkar etyim ve bütün meselenin bana hitaben "Sana güvenmiyorum sen beni başka erkeklere satarsın" demesi üzerine başladığını 10 gün hiç konuşmadığımızı en son iş seyahati dönüşümde evin halini görünce polise hırsızlık ihbarı yaptığımı bunun üzerine beni şikayet ettiğini yazdırdım ve cep telefonuma gelen barışalım mı mesajını da tutanağa geçirdim. Polisin demesine göre evrak pazartesi savcıya ulaşacağını şikayetten vazgeçme olursa savcılık dosyasına verilmesini tavsiye etti.

Ardından onunla taşındığı sitede buluştum. Annesi ve çocuklarla beraber kafede oturduk. Herşey normaldi. Karı ile koca arasında belki başkalarının fark edemeyeceği tensel bir iletişim olur. İşte onu farkettim ve eve gelmesi için teklif ettim kabul edince iş yerinden izin aldım ve sadece onu eve getirdim. Gayet hoş sohbet ve sevecendi.

Polise hırsızlık ihbarı yaptığımı söylediğim için kendisinin şikayetçi olduğunu anlattı. Ancak bu ölümle tehdit olayının pekte asılsız olmadığıni belirterek 2 hafta önce yaptığım boşboğazlığı hatırlattı:

Geçen sene iş yerinde patronla sorun yaşadığımda istifa dilekçesi ile karşısına çıkıp "Öyle bir hale geldim ki eşini ve ailesini öldüren kocaları anlamaya başladım" demiştim.

İşte onunla aramızda sorunlar çıkınca bu süreci ve patronla olan bu konuşmamızı çocukluk arkadaşıma anlattığımda arkadaşımın bana "Sakın ha ! Öyle hissettiğinde saat ne olursa olsun beni ara hemen gelirim" dediğini haftalar önce ona anlattığımda endişe ettiğini bu yüzden şikayetçi olduğunu söyledi. Hatta "Sen böyle anlattığında çocukta yanımızdaydı ve korktu bana anne bu gece odamızın kapısını kilitleyelim demişti" diye ekledi.

Bana "İhtiyaç hissettiği ve onun helali olduğum için barıştığını" söyledi. Ayrıca evden kaçmak gibi bir niyetinin olmadığını zaten annesine ev kiralayacağını aylar öncesinde bana söylediğini, bana ev eşyalarından gereksiz olanları alabileceğimi söylediğimi hatırlattı. Annesi vatandaş olmadığından kira sözleşmesinde TC no istendiğinden kendi adına kiralamış. Annem son birkaç gün onun üzerinde aşırı baskı kurduğu için kaçmış hatta annem bu çocukları alıp evden çıkarken komşular yetişin torunlarımı kaçırıyor diye bağırmış.
    Bence aileni sokma. Karışmasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Ben gavurla evlendim ama bir Müslümandan boşanıyorum.
    o nasıl bir işmiş yahu ilk defa duyuyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

Hep kadın tarafından dem vuruyoruz birde erkek tarafı hikayesi anlatayım.duydugum kadarı ile okumuş etmiş bir çift var ve erkeğin anneside onlara.anne aşırı korumacı.hastaneye yatirmalik derecede.geline Kredi çektirip ev almışlar ama evi anne kendi üstüne yaptırmış.bir diğer olay ise düğün bitimi gelinlikle kuyumcuya gidip bilezikleri bozdurmuslar.
    Geline kredi çektirip ev almak imkansız,
    Ev kredileri yeni mülk sahibi üzerine yapılır. ödemez ise evine el koyarlar.
    ihtiyaç kredi ise ev almak imkansız hem faizler yüksek hemde çok az para veriyorlar.

Düğün altınları orta gelirli bir düğün ise nakit+ altınlar fazla tutmaz, düğün masrafları zaten nakit toplanan tutardan fazla oluyor.
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    Sen her türlü iftiraya hazırlıklı ol.

bana atılan iftiraları sayayım 7 tane takipsizliğim var 3 tanede dava.

yılda 1 hafta gördüğüm 2 yaşındaki çocuğumu dövdü dedi, gitmiş darp raporu almış.
    hırsızlık
    hakaret
    cinsel taciz
    aldatma
    ...
    .
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    merhaba,

benim EX herşeyimi aldı, bütün ev eşyalar ve giyisilerim, ic camaşırı coraplarımı bile aldı götürdü.
    üzerine uzaklaştırma , bana hırsızlık suc duyurusu, hakaret vs vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

Alıntıları Göster
    Sonradan Müslüman olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

Geline kredi çektirip ev almak imkansız,
    Ev kredileri yeni mülk sahibi üzerine yapılır. ödemez ise evine el koyarlar.
    ihtiyaç kredi ise ev almak imkansız hem faizler yüksek hemde çok az para veriyorlar.

Düğün altınları orta gelirli bir düğün ise nakit+ altınlar fazla tutmaz, düğün masrafları zaten nakit toplanan tutardan fazla oluyor.

Alıntıları Göster
    Banka direk kim kredi çekiyorsa onunla gidiyor evi alıyor. Kredi bitene kadar da ev bankanın oluyor. Odemedigi an banka evi alir.

Yani dediğiniz gibi hocam, kredi çektirip kaynananın üstüne yapması zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_elo_bil

merhaba,

benim EX herşeyimi aldı, bütün ev eşyalar ve giyisilerim, ic camaşırı coraplarımı bile aldı götürdü.
    üzerine uzaklaştırma , bana hırsızlık suc duyurusu, hakaret vs vs.
    Cinganmis tam.

• quote:

Alıntıları Göster
    Müslüman ama türk değil sanırsam.
  • ne fark eder evlenmeden önce sormak aklına gelmemiş mi ?
    üstelik ateist için bir şey dememiş ama alevi diye boşanmak istediğini söylemiş
    bu işte bazı tuhaflıklar var ama anlamadım doğrusu ?
  • quote:

ne fark eder evlenmeden önce sormak aklına gelmemiş mi ?
    üstelik ateist için bir şey dememiş ama alevi diye boşanmak istediğini söylemiş
    bu işte bazı tuhaflıklar var ama anlamadım doğrusu ?
    alevi müslümanda olabilir alevilik sadece türklere has değil ki sanırım faslı maslı bir arap eşi bilmiyorum tam olarak.
  • boşanma durumundaki arkadaş öyle dedi ,bu benim fikrim değil
    burada çok tuhaf olan konu ateist olmasına tepki göstermezken ,adamın ailesinin alevi olduğunu söyleyerek boşanmak istemesi
    yani buradan şu anlaşılıyor ,kadın zaten din falan bilmiyor ve boşanmak için sebep arıyor (benim anlayabildiğim kadarıyla)
  • quote:

boşanma durumundaki arkadaş öyle dedi ,bu benim fikrim değil
    burada çok tuhaf olan konu ateist olmasına tepki göstermezken ,adamın ailesinin alevi olduğunu söyleyerek boşanmak istemesi
    yani buradan şu anlaşılıyor ,kadın zaten din falan bilmiyor ve boşanmak için sebep arıyor (benim anlayabildiğim kadarıyla)
    Evet sebep arıyorsa zaten ufak sudan sebepleri neden olarak gösterebilir uzatmaya gerek yok.Açıkçası durum şu insan dürüstçe açık duygularını söylemeli kimse kimseyi beğenmek zorunda değil yani sonuçta.Beğenmedim de hoşlanmadım de yürümüyor de yani illa bir sebep olmasına gerek yok yürümüyorsa nokta koyacaksın yada olmadıysa bırakacaksın.Çabalamak iki tarafada zarar verir.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Bir kaç sayfa önceki mesajları okursaniz durumu anlarsınız.

Eşi evlendikten sonra Müslüman olmuş.

Ben şayet yanlış anlamadıysam demek istiyorki evlendiğimizde gavur olan insanla geçiniyorduk ama sonra Müslüman oldu kavga etmeye başladık ve boşanıyoruz. Gavurla evlendim müslümandan boşanıyorum diyor. Yani daha net bi ifadeyle gavurluğu müslümanlığından iyiydi demek istiyor.

• bu durumlar onları ilgilendiriyor insanlar sonradan değişebiliyor ama bu işi önceden düşünmeyenler hiç değilse karşı taraftan bir şey istemeyecek ,mümkünse karşı tarafa maddi destek dahi sağlamalı

ilginç bir durum ama evliliklerde her türlü ilginç olaylara rastlanabiliyor
    70-80 yaşında boşananlar var ,yahu bunca sene sonra mı aklına geldi diyeceksin ama dediğim gibi insanoğlunun yaptıklarına akıl sır ermiyor
    evlendiği gün ayrılıp boşananlar var

bu arada müslüman bir kadın ateistle evlenemez ,evli ise boşanması gerekiyor (dinen) ,o nedenle boşanmak isteyebilir ama dediğim gibi karşı tarafa her türlü kolaylığı sağlamak zorunda
    Hocam adam ateistim derken ironi yapıyor ciddi değil yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.