Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (508. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • phantom7 hocam, sizin için söylemiyorum. ama ilksin diyen muhakkak yalan söylüyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peacifullord

phantom7 hocam, sizin için söylemiyorum. ama ilksin diyen muhakkak yalan söylüyordur
    Her kız sizin çevrenizdekiler gibi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    evlilik kutsal ve uzun ömürlü düşünülmesi gereken bir akittir. bu yüzden aklında soru işareti yada tereddütler olmamalı.
    hiç bir konuda acabalar yoksa, o ilişki doğru yolda demektir. güzellik gelip geçicidir, ileride farklı sorunlar çıkabilir.
    önemli olan huyu ve karakteri diyoruz ama sırf laf olsun diye her önüne gelen ile de evlenilmemeli. yanında durduğunda, yakışacak. seni her girdiği ortamda layıki ile temsil edecek. eli yüzü düzgün olacak. aşırı güzel ve makyaj takıntılı olması gerekmez.
    hakkınız da hayırlısı olur İnşallah.
  • her kız yaramaz değil iyi olan hiç sevgilisi olmayan kızlarda var.tabi çoğunluk değil azınlık bu kızlar.
  • Bu ilk ilişki ilk deneyim muhabbetini tek taraflı düşünmemek lazım, erkeklerde bu oran nasılsa kadınlarda da aşağı yukarı aynı...Buna dikkat edene de etmeyene de saygım sonsuz, sonuç olarak evlenilecek insanla o kişi hayat sürecek...

Fakat bu mevzuya fazlaca odaklanıldığı için 2 bacak arası dışındaki kriterler zayıf kalıyor. Bir kadın yada erkek düşünce olarak evliliğe yada ilişkiye hazır yada uygun değilse, sizin ilk kişi olmanızın yada ilk gördüğü karşı cins olmanızın bir önemi kalmıyor.

Her insanın evliliği ve ilişkisi farklı denklemlerle kurulur, fakat hepsi benzer temeller üstünden inşa edilir. Klişe olacak fakat sevgi, saygı ve sadakat, bu temeller bile insanlar tarafından farklı ele alınıp farklı uygulanabilir.

O sebeple çevreye göre doğru insanı değil size göre doğru insanı bulun ve evlenin, temel sıkıntıların yanlışların sebebi bunlar aslında...Kadını yada erkeği ailesinin çevresinin süzgecinden geçiriyorlar fakat kendi süzgeçlerinden geçirmeyen insanlar biz mutlu olamıyoruz diyor. Çünkü sen kendine değil genel topluma göre uygun kadınla/erkekle evlendin...

• Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Aşıksınız dedim çünkü vazgeçemiyorsunuz ben öyle anlıyorum.

Yaş farkına gelince hiç bir kadın bi erkeğin gönlünü fethedemez ama istisnalar hariç kadınlar bi erkeğe aşık olur ve hedefe kitleinir ama erkeğin 5 karısı olsada bi gözü dışarda dır istisnalar hariç. İnsanı en iyi tanıyan ve yaratan belkide bu yüzden erkeğe 1den fazla erkenme müsaadesini vermiştir. Yani sizin eşiniz yaşça sizden büyük olunca sizin gözde 40 tan sonra daha çok sağa sola kayacak ve acaba daha genç biri ile evlensem diyeceksiniz. Tabi ki bunlar ihtimaller. Son olarak zaten ilk mesajımda evlenmeniz mantıklı görünüyor demiştim. Zaten eli yüzü düzgün vede efendi kibar bi insansa ilk olmasınızda kafaya takmamak gerek. Tabi ki istisnalar olabilir ve siz ben ilkim diyorsunuz inşallah sakladığı bişe yoktur şayet bi gün ilk olmadığın ortaya çıkarsa beni hatırlarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler,

Tam unuttum, arabasını gördüğümde, kendisini gördüğüm de ilk başlarda dizlerim tutmaz oluyordu şimdi alışmıştım. Onu tam kafamda bitirmisken iki önce rüyamda gördüm. Tüm günüm berbat geçti. Bugün öğlen 14.xx de whatsap dan mesaj geldi. Önce bu kim dedim rehberimde halen kayıtliydi bir baktım bu. Anam ben beynimden vuruldum.

Eylül'de araba kiralamistik, arka koltuğa sigara yakmıştı onun kredi kartından kullandığımız için ona mail gitmiş. İki dk sonra aradı ilk başta telefon elimde açamadım sonra ikinci kez aradı açtım. Sesini duydum ya ben iptal oldum.

Beyler çok kötü haldeyim. Kimseyi bu kadar sevmeyin. Gerçekten sevmeyin. 3 ay 1 gün oldu bugün. İlk günden beter haldeyim.

İsyan boyutuna geldim. yani ben onu unutmaya çalıştıkça yukarıda ki bir yerden karşıma çıkarıyor. Lanet olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Her kız sizin çevrenizdekiler gibi değil.

Alıntıları Göster
    manastırdan kız almıyorsan, 10 kişilik köyün kör kızını almıyorsan öyledir. bu kız illa ki sevgili olmuş, ufak da olsa bişey yaşamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 23 Kasım 2018; 0:24:5 >
  • Peacifullord kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    iyi de bekarlığında her türlü haltı yemiş bir kızı da sonradan tövbekar oldu diye kabul edebilecek kaç erkek var
    kabul etse bile sonradan bunlar derin sorunlar çıkarabilir
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konudaki görüşlere saygı duyuyorum, zaten böyle bir durumla karşılan erkek/kadın böyle bir şeyi kabul etmeyecekse başta etmesin. Burada bekarlığında her haltı yemiş erkek/kadın sonradan akıllandı diye evlenin yada birlikte olun demiyorum.

Bu kritere fazlaca odaklanıldığı için diğer kriterler anlamını önemini yitiriyor. Kabaca anlatmak gerekirse, bir kadın/erkek sevişmiş ise namussuz, sevişmediyse namuslu ahlaklı gibi bir durum oluşuyor. Namuslu ahlaklı olmanın tek kriteri sevişmemiş olmak değil, kafa yapısında zihniyette problem varsa ne olduğunun ne yaşadığının önemi kalmıyor.

Tabi tekrar söylüyorum, insanların kendi hayatı ve kabullenemeyecekleri durumlara, o an ki mutluluk sevgiyle atlamasınlar...Bu her şey için geçerli
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Bence paikiloga git sende saplantı olmuş olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler sözlendim.Daha yaş 23.Ama sevgilimle aramız bozulmazsa 1-2 sene sonra evlenmeyi düşünüyorum.İşimi felan yoluna koydum.Tek sıkıntım ev işi olacak.Ailem Bizimle kalırsınız dedi ev alana kadar.Ama kız hiç sıcak bakmadı konuyu açınca.

Birde kız benden 1 yaş büyük.Yaşa takılanlar var burda.Bende 1-2 yaş çok önemsiz.

• BayGlock kullanıcısına yanıt
    Hocam kız haklı. Huzurunuz gideceğine paranız gitsin kira verin daha iyi. Diğer türlü üç kuruş vermeyim diye belki birlikteliğiniz bozulacak

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Beyler sözlendim.Daha yaş 23.Ama sevgilimle aramız bozulmazsa 1-2 sene sonra evlenmeyi düşünüyorum.İşimi felan yoluna koydum.Tek sıkıntım ev işi olacak.Ailem Bizimle kalırsınız dedi ev alana kadar.Ama kız hiç sıcak bakmadı konuyu açınca.

Birde kız benden 1 yaş büyük.Yaşa takılanlar var burda.Bende 1-2 yaş çok önemsiz.
    Yaş önemli değil ama ev sorunu ciddi sorun olabilir.Bakmayın küçük gibi göründüğünde çeken var çekemeyen var eskiler yok artık ayrılık sebebi.Günümüzde herkes kendişi özgürlüğünün peşinde çoğu anadan babadan kaçayım derdinde tekrara birilerinin gözetimi altında kalmak istemez.Eşi ile başbaşa olur sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Yaş önemli değil ama ev sorunu ciddi sorun olabilir.Bakmayın küçük gibi göründüğünde çeken var çekemeyen var eskiler yok artık ayrılık sebebi.Günümüzde herkes kendişi özgürlüğünün peşinde çoğu anadan babadan kaçayım derdinde tekrara birilerinin gözetimi altında kalmak istemez.Eşi ile başbaşa olur sadece.

Alıntıları Göster
    Aile yanına kalma seçeneğiz en son olsun.

Ben böyle bir durumdayım. Ailem ile aynı binada olmama rağmen huzurum kaçtı.

Bu zamanda daire daire diye tutturdu hanım. Ben yurtdışını düşünüyorum temelli girmeyi ama

Sıkıntıli süreçler cidden.

Benim durum zorunluluktan değil de

Hanim evlenmeden önce aile ile aynı binada kalmayı kendi istedi.!

Ben bile bu durumuna geldiysem.

Zorunluluktan kalanların Allah kolaylık versin.

• Gabriel.Espaso kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ev işi gerçekten sıkıntı.Büyük şehirde yaşamıyorum ama düzgün bir evin kirası bile bin tlyi geçiyor.Ev almak var aklımda ama fiyatlar bizim şehirde çok yüksek 350bin tl den aşağı düzgün ev yok.

Ben ayda 5-7 bin tl arası kazanıyorum.Kız ise 2.500 tl maaşla çalışıyor.Biraz daha nakit biriktirip düşük faizle ev almak daha mantıklı sanki.

Ailemle kalmak en son planım.Zaten çok yakın değiliz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gabriel.Espaso

Aile yanına kalma seçeneğiz en son olsun.

Ben böyle bir durumdayım. Ailem ile aynı binada olmama rağmen huzurum kaçtı.

Bu zamanda daire daire diye tutturdu hanım. Ben yurtdışını düşünüyorum temelli girmeyi ama

Sıkıntıli süreçler cidden.

Benim durum zorunluluktan değil de

Hanim evlenmeden önce aile ile aynı binada kalmayı kendi istedi.!

Ben bile bu durumuna geldiysem.

Zorunluluktan kalanların Allah kolaylık versin.

Alıntıları Göster
    en başta belki kabul etmiştir.Ama oda belki senin gibi sorguladığından ettiğinden vazgeçmiş olabilir doğal aileler her şeye burun sokuyor özellikle yakında olunca ister istemez.Birde farkettiniz mi bilmem.Hep eşinizin annesinin olduğu yerde olma teklifi var ve çoğunluklada bu oluyor kadınlar çok ısrarcı ha bebek çocuk bakımı kadar iyi olsada arada iğneleme ve gammazlıkta yapmıyorlar değil.

Mesela bir durum vardı komedi böyle kız bir erkekle tanışmış sonra annesine göstermiş tamam demişler aileler tanışmış.Sonra gel zaman git zaman kadınla erkek arası sorun olmuş ama işi tuhafı kadının annesi damatla çok iyi anlaşıyormuş iyi çocuk felan.Kadının annesi zorla evliliği sürdürüyor tam aradığım damat böyle oğlum olsaydı keşke diye buda garip bir durum kızda keşke yakın olmasaydıkta keşke içli dışlı olmasalardı demiş.Erkek temiz yüzlü iyi niyetli tabi şimdiki kızlar çok maceracı.Kadının annesi bırakmıyormuş ama.Böylede garip durumlar olabiliyor.

• aile ile aynı evi bırakın, aynı bina da bile yaşamak büyük sorunlara sebep oluyor.
    bende 12 yıllık evliyim. ailem ile aynı binadayız. kardeşler,annemler binada ki 5 dairenin 4'ü aile içi. en ufak bir olay büyüyor, koca bir sorun haline geliyor. arada kalmak çok zor. bir tarafta anne-baba bir tarafta kendi kurduğun yuva. çok şükür bu zamana kadar hep bir orta yol buldum. ciddi bir sorun oluşmadı. olumlu tarafları da var, ama eşinizin bu süreci idare etmesi çok önemli. eğer baştan karşı çıkıyorsa, hiç bu işlere bulaşmayın.
  • Annem aşağı mahallede oturuyor.
    Evimize düzenli olarak gelir çocuklarla da elinden geldiğince ilgilenir okula götürür.
    Evdeki hem kendi annesini (Evimizde birkaç ay kalır) hem de benim annemi çocukları bahane ederek çalıştırır.
    Annemin evimize gelip eşyalarını ve kıyafetlerini düzenlemesine kızar bu yüzden tartışma çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.