Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (509. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.175
Cevap
395
Favori
925.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu ve benzeri sorunlar her an yaşanabilir. iş konusunda çok şükür eşim kimseye minnet etmez. her zaman kendi işini kendi görür. ailemin yardıma ihtiyacı olduğunda hemen gider. benim bile sonradan haberim olur.
    ama imkanım olsa şuan bile taşınırım.
    bana göre olumsuz tarafı, olumlu tarafından fazla.
  • Benim en büyük hatalarımdan biri de işe yakın olsun diye yaşam tarzıma uygun olmayan bir mahallede ev tutmak oldu.
    Mahalle baskısının had safhada yaşandığı bir yer aynı zamanda adi suçlar da yoğun yaşanmakta.
    Aslında biraz da şanssızlık diyebilirim. Çünkü bu eve yerleşmeden önce birkaç yüz metre mesafede ancak güzel bir mahallede başka bir evi parasızlıktan kaçırmıştım.

O mahallede yaşayabilseydim şu an farklı ve belki de mutlu olabileceğim bir hayatım olurdu.
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    bina,mahalle,şehir bunlar evliliğin ömrüne ve eşlerin huzuruna doğrudan eti yapabiliyor. belirttiğiniz gibi bir ortamda huzurlu olmak biraz zor.geçmişi düzeltme imkanımız yok, önemli olan yaşanılan acı yada tatlı tecrübelerden ders alabilmek.
  • BayGlock kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.benim eşimle aramda 10 sene var.bazen ben ona çocuk o bana dede diye takılıyor.ama düşünce tarzlarımız aynı.ve herkesin sana vereceği öğüt ailelerden ayrı oturun.çok sıkışık değilseniz tek oda da olsa kendi eviniz de olun.yoksa halen çocuk kalıyorsunuz.
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Tamam da hocam problem kadının büyük olması erkeğin değil. Adamlar kadın benden büyük diyor adamlara bişe olmaz diyenlerin hepsi ben eşimden büyüğüm diye nasihat ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 milyon lira tazminat ve Şeyma'ya aylik 125bin tl nafaka. Eski eşine de Miami, Bodrum, Beykoz ve Zorlu Center'da ev ile çocuklara 150bin tl nafaka :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    ben olsam şirketten hisse verirdim
  • O mesajları gönderdiğinden beri konuşmuyoruz.

Bugün sms göndermiş "Annem memleketine dönecek çocuklara bakıcı buldum ben 100 dolara Afrikalı bir bakıcı buldum" yazmış.
    Ben de cevap olarak "Sen de annenle beraber çocukları da alıp memleketine dön, bye" yazdım.
    Cevap olarak "Ok" yazdı.

Sanki sabahtan akşama kadar çalışan çok yoğun biri de çocuklara bakıcı istiyor. Bütün gün evde.
  • Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    güzel cevap vermişsin. kendi kaşınmış. rahatına düşkün galiba. bu kafadaki bayanlar eş değil, para babası arıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.isson76

güzel cevap vermişsin. kendi kaşınmış. rahatına düşkün galiba. bu kafadaki bayanlar eş değil, para babası arıyorlar.
    Baba da görmemiş sanırım bunun etkisi çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

10 milyon lira tazminat ve Şeyma'ya aylik 125bin tl nafaka. Eski eşine de Miami, Bodrum, Beykoz ve Zorlu Center'da ev ile çocuklara 150bin tl nafaka :)
    İkiside Acun'dan emekli oldu ha Acun'u yaratan onun uyuşuk programlarını izleyenler bir yerden bir yere para akmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Beyler sözlendim.Daha yaş 23.Ama sevgilimle aramız bozulmazsa 1-2 sene sonra evlenmeyi düşünüyorum.İşimi felan yoluna koydum.Tek sıkıntım ev işi olacak.Ailem Bizimle kalırsınız dedi ev alana kadar.Ama kız hiç sıcak bakmadı konuyu açınca.

Birde kız benden 1 yaş büyük.Yaşa takılanlar var burda.Bende 1-2 yaş çok önemsiz.
    hocam bu zamanda aile ile kalmak sorun olur bence. hele evliliğin o ilk ve en güzel zamanları. evde rahat olamadıktan sonra bir anlamı yok. misafirliğe gelmiş gibi olacak kız. bunu isteyen kız bence yoktur
  • Yaş 26 oldu halen evlenmiş değilim :) Dört yıl önce 26-27 gibi evlenirim diyordum ama olmadı :)
    Birikim derseniz yok denilecek kadar az. Birkaç gündür banka kredilerine kafayı taktım bir miktar çekip maaşı oraya bağlıyayım diyorum ama faizler hayvan gibi 50 bin tl ye 80 bin tl geri ödeme alıyor bankalar. 20 Bin çeksen 33 bin tl alıyor. Faizleirn düşmesini beklemekten başka çare yok
    En minimal şekilde evlensem kafadan 40-50 bin tl gidiyor zaten.
    Sürekli dua ediyorum inşallah düğün istemeyen , sadece nikah ve sade bir töreni kabul eden yada isteyen bir aday bulurum :)
    Duyuyorum genelde düğün vs yapmadan direkt nikah ile evleniyorlar aslanlar gibi balayı yapıp geziyorlar. en iyiside bence bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fırtınam..

Yaş 26 oldu halen evlenmiş değilim :) Dört yıl önce 26-27 gibi evlenirim diyordum ama olmadı :)
    Birikim derseniz yok denilecek kadar az. Birkaç gündür banka kredilerine kafayı taktım bir miktar çekip maaşı oraya bağlıyayım diyorum ama faizler hayvan gibi 50 bin tl ye 80 bin tl geri ödeme alıyor bankalar. 20 Bin çeksen 33 bin tl alıyor. Faizleirn düşmesini beklemekten başka çare yok
    Sürekli dua ediyorum inşallah düğün istemeyen , sadece nikah ve sade bir töreni kabul eden yada isteyen bir aday bulurum :)
    Duyuyorum genelde düğün vs yapmadan direkt nikah ile evleniyorlar aslanlar gibi balayı yapıp geziyorlar. en iyiside bence bu
    hocam maastan direk birikim yapmak zor. ben sirf birikim olsun diye kredi cektim araba aldim . krediyi mecbur oduyosun araba birikim oluyo. evlenirkende satacam arabayi tamamdir

• quote:

Orijinalden alıntı: realitych

hocam maastan direk birikim yapmak zor. ben sirf birikim olsun diye kredi cektim araba aldim . krediyi mecbur oduyosun araba birikim oluyo. evlenirkende satacam arabayi tamamdir

Alıntıları Göster
    Haklısınız maaştan birikim yapılamıyor yapılıyor ama çok ufak miktarlarda.
    Bende maaşı biyere bağlamak için kredi çekmek istiyorum ama boş yere faiz ödeme diyenler de var kafam karışık.
    Aklımda 20-30 bin lira civarı kredi çekmek var , 20 bin tl ye şuan verilen faiz günlük 5-10 lira civarı tabii bu değişkenlik gösterir. Ama en azından durduğu yerde kazanır para.
    Kafam karışık doğrusu yeni yıl sonrası maaşlara yapılacak zamların ardından bir karar vereceğim belki faizlerde iner biraz.

Geçen gün elime kağıdı kalemi aldım ortalama şekilde yazmaya çalıştım herşeyi 50 bin lira maliyet çıktı düğün için. Ev kira olarak planlaıdm hesaplarken
    50 binin içinde altın falanda var gerçi altın olayı karşı tarafın isteğine göre değişebiliyor artar da azalır da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırtınam.. -- 28 Kasım 2018; 12:59:34 >

• quote:

Haklısınız maaştan birikim yapılamıyor yapılıyor ama çok ufak miktarlarda.
    Bende maaşı biyere bağlamak için kredi çekmek istiyorum ama boş yere faiz ödeme diyenler de var kafam karışık.
    Aklımda 20-30 bin lira civarı kredi çekmek var , 20 bin tl ye şuan verilen faiz günlük 5-10 lira civarı tabii bu değişkenlik gösterir. Ama en azından durduğu yerde kazanır para.
    Kafam karışık doğrusu yeni yıl sonrası maaşlara yapılacak zamların ardından bir karar vereceğim belki faizlerde iner biraz.

Geçen gün elime kağıdı kalemi aldım ortalama şekilde yazmaya çalıştım herşeyi 50 bin lira maliyet çıktı düğün için. Ev kira olarak planlaıdm hesaplarken
    50 binin içinde altın falanda var gerçi altın olayı karşı tarafın isteğine göre değişebiliyor artar da azalır da

Alıntıları Göster
    Düğün vs işler boş işler sade bir nikah ile evlenin evlenmek istiyorsanız yazık günah onca verdiğiniz paraya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Düğün vs işler boş işler sade bir nikah ile evlenin evlenmek istiyorsanız yazık günah onca verdiğiniz paraya ...

Alıntıları Göster
    Bana görede yazık günah. Ama burda konuştuğumuz gibi olmuyor olaylar malesef. Evleneceğin kişi düğün istiyorum derse eğer elden gelen birşey olmuyor. Kestiripte atamazsın çok zor durum yani.
  • quote:

Yaş 26 oldu halen evlenmiş değilim :) Dört yıl önce 26-27 gibi evlenirim diyordum ama olmadı :)
    Bende önceden yaş 27-28 olmadan evlenirim diyordum :) şimdi de iyiki evlenmedim diyorum yaş 36 oldu memur oldum ilerde kafama yatan düğün altın mal mülk istemeyen birisi çıkarsa evlenirim çıkmazsa da önemli değil kendi hayatımı yaşarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Bende önceden yaş 27-28 olmadan evlenirim diyordum :) şimdi de iyiki evlenmedim diyorum yaş 36 oldu memur oldum ilerde kafama yatan düğün altın mal mülk istemeyen birisi çıkarsa evlenirim çıkmazsa da önemli değil kendi hayatımı yaşarım

Alıntıları Göster
    Bir gün buraya evlendiğini yazacaksın ben o günü bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.