Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anlattıklarına göre şanslıymışsın.

senelerce yurtlarda kaldım. karakteri düzgün çok az adam denk geldi. kaldı ki kadınlarda aynı toplumun ürünü. onlarda da karakteri düzgün olan az.

kimileri yaşadıkları olaylardan dolayı karamsar olabilir. bunda herhangi bir beis görmüyorum. sonuçta insanlar buraya dertlerini veya anılarını yazıp birbirlerine yardımcı oluyorlar.

aslında yurtlarda yaşanalar diye bir başlık olsa, yaşadıklarımı yazsam roman olur.

mal olan sadece kadınlar değil. bu toplumun ekseriyeti mal. ama burada konu evlilik olduğu için, konu kaçınılmaz bir şekilde kadınları bazen acımasızca eleştirecek noktaya geliyor. ama şu noktaya da değinmeden geçemeyeceğim. burada yazılanlar herhangi bir sözlükte meşhur olmadı. ama kadınların bazı forumları defalarca sözlüklerde rezil oldu. bu da erkeklerin eleştirirken, başlarından geçenleri anlatırken daha dengeli olduğunu ispatlar.

mesela kadınlar kendi forumlarında erkeklere sürekli öküz diyorlar. ben burada kadınlara takılmış bir takma isim görmedim. ama benim kullandığım var. ben kendilerine şuursuz diyorum.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

evliliğe sıcak bakmayanlardan biri de benim.

meselem evliliğin kendisi ile değil.
    meselem kadınlarla.

bu durumun aynısı kadınlar için de geçerli. onlar için de evlenecek erkek bulmak çok zor.

ikinci olarak da senelerdir gelen bir düzenim var. herhangi bir sorumluluk olmadan yaşamak acayip rahat geliyor. yani çocuk falan çok zor şeyler.

üçüncü ve en pis olanı da ikiye katlanan akraba sayısı. kendi akrabalarımı sevmiyorken, evleneceğim kadınınkileri nasıl seveyim.
    akraba dendiğinde aklıma gelen tek şey sorun.

ilginçtir bu sorunların çoğunu da kadınlar çıkarır.

sonuç olarak burada benim gibi olumsuz tavır sergileyen insanların mantıklı sebepleri var.

• Arkadaşlar fikrinizi merak ettiğimden soruyorum...

Acaba aranızda mantık evliliği yapan var mıdır? Varsa da nasıl bir duygu içinde oluyor insan? Sonradan sevgi vs oluşuyor mu?

Sanki böyle bir yaklaşıma girer gibiyim ama bakalım hayırlısı...
  • Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Çok beklersiniz diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Konuştum bile hocam o hikaye de yazmıyor kadın aldatıyordur da kesin suçlu da adam kızın ve ailesinin hakkından gelememiş bitiremedim bazı şeyleri tartışırsın ama kayınpeder sürekli küfrediyor kızın kardeşi dövmeye çalışıyor kadın her yerde herkesin önünde aşağılıyor büyük konuşuyorum valla elimde kalır hepsi

Ben ne zaman büyük konuştuysam başıma geldi, inşallah senin başına gelmez.

Çok zor oluyor insanın 'olur mu öyle şey' dediğiyle karşılaşması.

quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN1277

mesela kadınlar kendi forumlarında erkeklere sürekli öküz diyorlar. ben burada kadınlara takılmış bir takma isim görmedim. ama benim kullandığım var. ben kendilerine şuursuz diyorum.

- Erkeğe karşı hayvan ismi kullanmayan kadın var mı ki?
    - Kadınlar ne söylerse söylesin haklıdırlar hocam önce bu noktada bir anlaşalım.
    - Onlar düşünerek konuşurlar.
    - Bir şey diyorsalar kesinlikle yabana atılmamalıdır.
    - Tabi ki bencil değiller.
    - Onların tecrübeleri yadsınamaz.
    - Hayatta tek onlar sıkıntı, acı çekmişlerdir.

Yani listeyi gözü kapalı birkaç sayfa uzatırım.

Şaka bir yana ilişkide daha öncede dediğim gibi iki taraflı taviz verilmeli; çünkü tavizsiz olmuyor. Tek taraflı taviz veriyorsanız ilişkinizi gözden geçirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: oKsEAt

Olay aslında çok uzun ama kısa bir özet geçeyim. 28 yaşındayım.

Tanışıklığımız 5 seneye dayanıyor ama arada bir ayrılma dönemimiz olmuştu. Toplam süreden onu çıkardığımda yaklaşık 2,5 sene filandır.
    Ben doğma büyüme İzmitliyim, karşı taraf Karslı(Azeri göçmeni).
    Fazlasıyla kültür farkı vardı. Allah yukarda çok sevdim, sevdikçe de kalbim, gözlerime engel oldu istediğim gibi gördüm herşeyi.
    Ailem, akrabalarım, arkadaşlarım hiç kimse kızı istemedi, yakıştıramadılar. Bende bu olanlara karşı daha da hırslandım, inat ettim. (Boğa burcuyum)

Velhasıl kelam uğruna herkesi, herşeyi karşıma aldım. Ailemi reddetme noktasına geldim.
    Bakın; herkesi bulabilirsiniz ama anne ve babayı bir daha asla !
    Herşeye rağmen annem ve babam yanımda oldular, düğünümde evimde kısacası herşeyde.
    Tabi daha öncesinde kimsenin karşı tarafı istememesi onda olumsuz durumlara da yol açtı. (fazlasıyla kavgalar, tartışmalar vs.)

Her neyse düğün oldu, bitti.
    Kendisine kapıdan girerken dediğim, herşey dışarda kalıcak nolursa olsun evlendik ve mutlu olalım.
    Gel zaman git zaman olmadı. Uğrunda herşeyi yaptım, yapmadığım hiçbişey kalmadı yine de yaranamadım hep suçlu oldum.
    Sabrettim, dayandım.
    Ailemi ziyarete gidelim dedim, olay oldu.
    Annem aradı, -neden arıyor bu kadın, ne bekliyor dedi, olay oldu.
    Ay sonu iş yerinde mesaiye kalmak zorundayım, kalamazsın dedi, olay oldu.
    .
    ..
    ...

Herşeyden olay çıkmaya başladı.
    İnanın evlendiğimden günden beri hiç mutlu olmadım.
    Evlilik bildiğin bir işkenceye dönüştü benim için.
    Ve en sonunda kavgalar şiddetlendi, eline bıçak alıp 'seni kesicem bilmem ne çocuğu, bilmem ne kurusu vs..' tarzda küfür, tehdit, hakaretler..
    Evde kırılmadık süs eşyası, parçalanan televizyon (daha 1 haftalıktı), duvarlarda göçükler..
    Boynumdan aşşa tırnak izleri, bıçak izleri vs..
    Yine de sabrettim vurmadım.
    Babası halimi gördü, kızına dediği cümle: ''senin gibi insanın allah belasını versin.''

O gün ona karşı içimde herşey bitti Allah yukarıda işte..

....

Tüm bunlar inanın bir özet.
    Ne yaşadığımı bir ben biliyorum bir de Allah.
    Siz siz olun, annenizin babanızın onaylamadığı rahatsız olduğu bir kimseyi hayatınıza sokmayı bırak, yanına bile yaklaşmayın!
    Ve nolursa olsun biriyle ayrıldıysanız bir daha yüzüne bile bakmayın..

Selametle.

Günaydın arkadaşlar..

8 Aralık'ta açmış olduğum çekişmeli boşanma davası karşılıklı dilekçelerin tebliğ edilmesi üzerine duruşma tarihi 23 Mart olarak verilmişti. Karşı tarafın duruşmayı biran önce öne aldırmak istemiyle birlikte öne alım dilekçelerini hazırlayıp geçtiğimiz cuma hakime direk elden kendimiz teslim ettik, o esnada kendisiyle de durumu konuştuk.

Henüz 49 günlük evli olduğumuzu, neden bu hale geldiğimizi açıkcası öğrenmek istedi, odasında detaylıca anlattık karşılıklı. Durumun ciddiyetine istinaden bu geçtiğimiz salı günü ara duruşma için bizi tekrar çağırdı. Ara duruşmada sadece tek soru sordu; ''Boşanmak istiyor musunuz?'' Karşılıklı olarak evet dedik ve sizi fazla adliye yollarında yormanın anlamı yok dedi ve dün yani perşembe gününe duruşma gününü verdi ve mutlaka tanık dinleyeceğini ifade etti.

Dün 11.15'te duruşmamız vardı. Tanık olarak olaylara şahit benim tarafımda abim, karşı tarafında ablası vardı. Hakim yine tek soru sordu; ''Bu evliliğin devam edebileceğini düşünüyor musunuz?'' İki tarafta çok net olarak evlilik birliliğinin fiilen bitttiğini, asla devam edemeyeceğini ifade etti. Hakimde bu durumda uzatmanın anlamı yok diyerek sizleri boşuyorum dedi.

Alıntıladığım bölümde yaşadığım olayın sadece bir bölümünü yazdım ve inanın dahası var fazlasıyla mide bulandırıcı. Evlendiğime sevinmedim ama hakimin ''sizi boşadım'' lafına inanın o kadar sevindim ki o an dışarı tepkimi belli edemedim ama içim kıpır kıpırdı sanki o an yeniden doğdum.

''Kesin kararı haftaya gelip kalemden alabilirsiniz'' dendi ve karşılıklı imzalar atılır atılmaz salonu terk ettik. Kimse kimseye tek kelime etmeden oradan ayrıldık.

28 yaşımın bitme arifesinde şu yaşadığım süreç belki beni çok yıprattı ama Allah'a şükür ki ailem ve arkadaşlarım her konuda yanımda oldular, olacaklar da.

Bugünüme çok şükür diyorum ve zamanını ayıran herkese teşekkür ederim.

Selametle.

• güzel bir noktaya değinmişsiniz. evlilikte her şey karşılıklı olmalı.cefa da, vefa da, saygı da, sevgi de.
    eğer bunlardan birisi bile tek taraflı olursa, diğer taraf için evlilik işkenceden başka bir şey olmaz.
    çevremde bip evlilikler çok var. kafalarda evlilik bitmiş, ama fikirlerini uygulamaya geçiremiyorlar. belki kendilerince haklı sebepleri vardır.
    hem kadın, hem erkek tanıdıklarım var, evliliklerini tek taraflı çabaları ile ayakta tutmaya çalışıyorlar. ama bu işler tek taraflı yürümez. ne kadar zorlarsa zorla, bir yere kadar. kendi hayatını ve bedenini yıpratmaktan başka bir sonuç çıkmaz.
    eğer gerçekten evli kalmak istiyorsan, tavizde vereceksin. ama sınırlı zorlamadan ve karşılıklı.
  • oKsEAt kullanıcısına yanıt
    günaydın, geçmiş olsun ve gözün aydın. bu kelimelerin hangisi daha uygun bilemedim.
    Allah böyle bir eşi kimseye nasip etmesin. ya katil eder, ya da kanser.
    inşallah ömrünüzü geri kalanında böyle karakter yoksunu insanlar ile hiç karşılaşmazsınız. mutlu ve mesut hayatınız olur.
    insanlara değer verseniz bile, karşı tarafa bunu fazla belli etmemek gerekir. sonra havalara giriyorlar.
  • işin ilginç tarafı evlilik ile ilgili , en bilmiş konuşanda evlenmemiş arkadaşlar :)
    birazda evli ve çocuklu boşanan arkadaşları dinlemek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukuli

işin ilginç tarafı evlilik ile ilgili , en bilmiş konuşanda evlenmemiş arkadaşlar :)

Hocam kendi mesajlarım adına konuşuyorum. Benim denk geldiklerim bu şekilde idi.

Şimdi ben bunlardan biri ile evlenip 10 sene sonra mezara mı gireyim? Yazdığım her mesaj yaşamış olduğum olayların sonucu.

https://eksisozluk.com/5-aylik-erkek-arkadasimin-hediye-terbiyesi--5043752?focusto=58588020

Buyur bu da bugünün debelerindenmiş, şimdi bu hanım hanımcık, efendi, uslu, mülayim() bayan arkadaşla kim niye evlensin? Hayattaki tek olayı, erkek arkadaşını kendince adam etmek. Kendi ne kadar adam orasını sorgulamıyor bile.

Dipçik. Ekşi'den de zerre haz etmem linki gönderen müzmin mülayim arkadaşıma da teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

işin ilginç tarafı evlilik ile ilgili , en bilmiş konuşanda evlenmemiş arkadaşlar :)

Hocam kendi mesajlarım adına konuşuyorum. Benim denk geldiklerim bu şekilde idi.

Şimdi ben bunlardan biri ile evlenip 10 sene sonra mezara mı gireyim? Yazdığım her mesaj yaşamış olduğum olayların sonucu.

https://eksisozluk.com/5-aylik-erkek-arkadasimin-hediye-terbiyesi--5043752?focusto=58588020

Buyur bu da bugünün debelerindenmiş, şimdi bu hanım hanımcık, efendi, uslu, mülayim() bayan arkadaşla kim niye evlensin? Hayattaki tek olayı, erkek arkadaşını kendince adam etmek. Kendi ne kadar adam orasını sorgulamıyor bile.

Dipçik. Ekşi'den de zerre haz etmem linki gönderen müzmin mülayim arkadaşıma da teşekkür ederim.

bu ekşi sözlük yüzünden psikolojim bozuldu , cidden bu kadar seks sevgi vs. dönüyor mu ya türkiyede falan da :/ ben evde cs go atıyorum millet cidden yapıyor mu bu kadar lan :/

• dangerfull ,kardeşim seni kastetmedim genel olarak söyledim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

yazı komikmiş baya güldüm ama böyle erkekler de var. bazı insanlar bu kafada oluyor, yaşam içerisinde günümüz kültürünce yer edinmiş her şeye çok önem verip kökten sahipleniyolar ve diğer insanları da zorluyolar. böyle birkaç tanıdığım oldu şu ana kadar. giyim-kuşam olsun, hal ve hareketler olsun, her şeyde olabildiğince muntazam hareket etmeye kasarlar, ve ayrıca diğer insanların yaptıklarına ve giydiklerine son derece dikkat ederler. arkadaş çevrelerini de ekseriyetle uyarırlar.

adamların kafasında bir insan tipi var, günümüz kültürünün her şeyini uç seviyede benimsemiş bir insan tipi bu, ve gördükleri tüm insanları bu tipe dönüştürmeye çalışıyorlar.

ben böyle insanlara hani nasıl söyliyim, biraz acıyarak bakıyorum açıkçası. çünkü bu özellikleri ile kendi kendilerine eziyet çektirdiklerini düşünüyorum. böyle sürekli günümüz kültürünün öğelerini düşünüp duran, zihni sürekli onunla meşgul olan, diğer insanların farklılıklarını yakalamak için sürekli onları gözlemleyen biri olmak istemezdim şahsen. bu özellik ben dahil herkeste az ya da çok mevcuttur ama bu bahsettiklerim artık nirvanaya çıkmış olan kişiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

yazı komikmiş baya güldüm ama böyle erkekler de var. bazı insanlar bu kafada oluyor, yaşam içerisinde günümüz kültürünce yer edinmiş her şeye çok önem verip kökten sahipleniyolar ve diğer insanları da zorluyolar. böyle birkaç tanıdığım oldu şu ana kadar. giyim-kuşam olsun, hal ve hareketler olsun, her şeyde olabildiğince muntazam hareket etmeye kasarlar, ve ayrıca diğer insanların yaptıklarına ve giydiklerine son derece dikkat ederler. arkadaş çevrelerini de ekseriyetle uyarırlar.

adamların kafasında bir insan tipi var, günümüz kültürünün her şeyini uç seviyede benimsemiş bir insan tipi bu, ve gördükleri tüm insanları bu tipe dönüştürmeye çalışıyorlar.

ben böyle insanlara hani nasıl söyliyim, biraz acıyarak bakıyorum açıkçası. çünkü bu özellikleri ile kendi kendilerine eziyet çektirdiklerini düşünüyorum. böyle sürekli günümüz kültürünün öğelerini düşünüp duran, zihni sürekli onunla meşgul olan, diğer insanların farklılıklarını yakalamak için sürekli onları gözlemleyen biri olmak istemezdim şahsen. bu özellik ben dahil herkeste az ya da çok mevcuttur ama bu bahsettiklerim artık nirvanaya çıkmış olan kişiler.

Her şeyin muntazam olabileceği bir düzen beni başta rahatsız ediyor.

Bu tip insanlar, hayatta hiç ummadığı bir anda ummadığı bir durumla karşılaştığında bocalayıp saçmalamaya başlıyorlar.

• danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    bu mesajı yazan kendisini insan olarak görüyordur. tarif ettiği evcil hayvan, onunla ilişkisi olduğu kendisi daha da büyük hayvan olmalı.
    yazık ya, bacak arasında o kadar güveniyorlar ki, azıcık araladı mı, bütün kapılar açılıyor sanıyorlar.
    gerçi günümüz de bu kadar taviz veren erkek varken, onlarında böyle havalanmaları çok normal.
    bir insana hak ettiğinden fazla değer verirsen, gelir başına sı.... . sonra sende kendini talihli sanıp, piyango bileti alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

bir insana hak ettiğinden fazla değer verirsen, gelir başına sı.... . sonra sende kendini talihli sanıp, piyango bileti alırsın.

Hocam artık bilet mi alınır, sayısal mı oynanır yoksa iddaa mı yapılır bilemem; ancak şimdinin hatunları teslimiyet istiyor erkeklerden. Yani tabir-i caizse 'kedi' gibi olacaksınız. Kükreme yok miyavlayacaksınız aslanlar.

Her şey onun istediği düzen içerisinde olmalı aksi düşünülemez bile kapıda o düzene uyacak birçok erkek var zaten. Bu olmazsa diğeri, diğeri olmazsa öteki, öteki olmazsa beriki...

bu kafada dişi varlıkların oluşmasında en büyük etken, her şeye tamam diye,kabullenmiş ve el kadar et parçası için her denileni yapan erkek müsfetteleridir. o yazıda da belirtilmiş zaten.
    bu yazdıklarım için, beni kadına şiddet taraftarı bir erkek olarak düşünmeyin. aslan, ben şiddete her zaman karşıyım. kadın erkek fark etmez. mecbur kalmadıkça şiddete başvurmam.
    ama eşimi memnun edeceğim diye de, her dediğini yapamam. arada ben de eşimle tartışıyorum. bazen emri vakiler yapmaya çalışıyor ama ben karşı çıkınca kabullenmek zorunda kalıyor.
    yeri gelir ben kabullenirim, yeri gelir eşim kabullenir.
    mevla hazretlerinin bir sözü vardır;
    Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Rende gibi olma; hep sana, hep sana. Testere gibi ol; hem sana, hem bana.
    evlilikte, iş hayatı da, arkadaşlık da ancak bu şekilde sürdürülebilir.
    Seviştiğini ay en beyan yazan ilginç bi tip.aklıma bi peynir turunu getirdi

• oKsEAt kullanıcısına yanıt
    Bundan sonraki hayatınızda (28 yaşındasınız,daha çok gençsiniz) mutlu günler dilerim.
    Bir kurban kesin,fakirleri doyurun.
    Evren de bu şekilde size mesaj verecektir bence.Emin olun.
    Ha,bana sorarsanız. Evlilikten soğumayın.Yani bu yaşadığınız olayları kötü bir anı olarak düşünün. Doğru kişi değilmiş karşınızdaki kişi çünkü.Tabi kendinize zaman ayırın,ondan sonra. Neyse aklın vermim, takılın hocam. Bir tane hayatımız var. Onda da bari üzülerek geçmesin vakit.

• quote:

Dışardan bir gözle bakınca daha anlaşılır kılınır her şey. Tarafsız (objektif) bir şekilde yorum yazmamız güzel bir şey. En azından o bar senin, bu pub benim gezmiyoruz.Mantıklı bir şekilde fikirlerimizi döküyoruz. Sonuçta bir forum burası.
    Ha evlilerden duymak istiyorsan bu tür şeyleri,açarsın pm'den merak ettiklerinizi sorarsınız.

• yazı gerçek mi belli değil.

yazı gerçek bile olsa,bahsi geçen elemanın kızı aldatmadığı veya aldatmayacağı da meçhul. genelde böyle tip erkekler iyi görünür ama aldatır. adamın amacı mala vurmak olduğu için, bu tip davranışlara ses çıkarmaz.

bu tipler kendilerine hayat arkadaşı değil, skor tabelasına atılacak yeni bir çizik arar.

böyle davranan kadınlarda sonra etraflarına kötü erkekler hep beni buluyorlar diyerek zırlarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN1277 -- 19 Şubat 2016; 18:43:33 >
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.