Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.185
Cevap
394
Favori
926.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sorun yok hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Birader seninde her yazdığın mesajın içinde dinler yalan, dinci, dindar ıvır zıvır laflar geçiyor sonra da diyorsun amacım dine laf atmak değil. Amacın gerçekten bu ise adamların manevi hayatlarını neden karıştırıyorsun. Anlatırken o zaman sadece arkadaşım de adını ver yada ne bileyim.

sorduğun sorunun cevabı çok basit, neden bu insanların dindar olduklarını da yazdım? yazdım çünkü yaptıkları şeyler dini yaşamlarıyla çelişiyor ve bu çelişki insana garip geldiği gibi, bu konuda da benzer örnekler daha önce birçok farklı kullanıcı tarafından birçok kez dillendirildi burada. zaten önceki mesajımı da @utkuhan bu meseleden bahsettiği için ona cevap olarak yazmıştım çünkü onun da gördüğü çok örnek var bu konuda. kendisi daha önceleri de (aylar, hatta belki bir yıl önce) benzer meselelerden bahsetmişti.

benim yazdığım mesajda kesinlikle hiçbir art niyetli yazı olmadığı halde nasıl bu kadar sert bir cevap vermeyi başarabildiğini bilmiyorum ama bu tarz şeyleri bari özelden yaz, zira yazdıklarının bir kısmı gerçek dışı.

dindar olduklarını söyleyenlerin dine aykırı davranışları ortada çelişkiye falan sebep olmaz.

ama dindar olduğunu söyleyip mesela ayetleri reddederse bu durum çelişkidir. islamiyette herkes günahsız olacak, tek günah işlersen işin bitti diye bir kaide yok. hem dinin özünü bilmiyorsunuz hem yorum yazıp dini eleştiriyorsunuz.

sadece benim değil başka arkadaşların da tepkisini çeken bir tavrınız var. bu yüzden ortada gurur duyulacak bir şey görmüyorum. bence oturup dinle ilgili yorum yazmamayı gözden geçirin. hatta dini hiç karıştırmamalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN1277

quote:

quote:

Birader seninde her yazdığın mesajın içinde dinler yalan, dinci, dindar ıvır zıvır laflar geçiyor sonra da diyorsun amacım dine laf atmak değil. Amacın gerçekten bu ise adamların manevi hayatlarını neden karıştırıyorsun. Anlatırken o zaman sadece arkadaşım de adını ver yada ne bileyim.

sorduğun sorunun cevabı çok basit, neden bu insanların dindar olduklarını da yazdım? yazdım çünkü yaptıkları şeyler dini yaşamlarıyla çelişiyor ve bu çelişki insana garip geldiği gibi, bu konuda da benzer örnekler daha önce birçok farklı kullanıcı tarafından birçok kez dillendirildi burada. zaten önceki mesajımı da @utkuhan bu meseleden bahsettiği için ona cevap olarak yazmıştım çünkü onun da gördüğü çok örnek var bu konuda. kendisi daha önceleri de (aylar, hatta belki bir yıl önce) benzer meselelerden bahsetmişti.

benim yazdığım mesajda kesinlikle hiçbir art niyetli yazı olmadığı halde nasıl bu kadar sert bir cevap vermeyi başarabildiğini bilmiyorum ama bu tarz şeyleri bari özelden yaz, zira yazdıklarının bir kısmı gerçek dışı.

dindar olduklarını söyleyenlerin dine aykırı davranışları ortada çelişkiye falan sebep olmaz.

ama dindar olduğunu söyleyip mesela ayetleri reddederse bu durum çelişkidir. islamiyette herkes günahsız olacak, tek günah işlersen işin bitti diye bir kaide yok. hem dinin özünü bilmiyorsunuz hem yorum yazıp dini eleştiriyorsunuz.

sadece benim değil başka arkadaşların da tepkisini çeken bir tavrınız var. bu yüzden ortada gurur duyulacak bir şey görmüyorum. bence oturup dinle ilgili yorum yazmamayı gözden geçirin. hatta dini hiç karıştırmamalısınız.

sen yanlış anlamışsın hocam. burası birevlilik konusu, evlilik demek güven demek, insanlar güvenmek istiyorlar. ama biliyosun günümüzde güven kalmadı pek, kimin ne yaptığı belli değil.

bu noktada dindar insanlara genelde daha çok güvenilebilmelidir diye düşünülür, öbür dünya korkusu olduğu için. makul bir düşüncedir de bu, bi mantığı vardır. birçok erkek bu yüzden dindar kızı tercih eder özellikle. işte bu yüzden dindar birinin bu tarz toplumca hoş karşılanmayan bulunduğunu görenler şaşırırlar, ve şahit oldukları şeyi buraya mesajla yazarken de dindar olduğunu da eklerler. "dindar bile bunu yapıyosa başkası ne yapsın" düşüncesini anlatmak amacıyla. çelişki denilen bu. kişilerin çelişkileri. senin anlamış olduğun tarz bir din çelişkisi değil. olay bundan ibaret. bu tarz onlarca mesaj vardır bu konu içerisinde. olması da normal. en yakın örneği için utkuhan'ın alıntıladığım mesajına bakabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen yanlış anlamışsın hocam. burası birevlilik konusu, evlilik demek güven demek, insanlar güvenmek istiyorlar. ama biliyosun günümüzde güven kalmadı pek, kimin ne yaptığı belli değil.

bu noktada dindar insanlara genelde daha çok güvenilebilmelidir diye düşünülür, öbür dünya korkusu olduğu için. makul bir düşüncedir de bu, bi mantığı vardır. birçok erkek bu yüzden dindar kızı tercih eder özellikle. işte bu yüzden dindar birinin bu tarz toplumca hoş karşılanmayan bulunduğunu görenler şaşırırlar, ve şahit oldukları şeyi buraya mesajla yazarken de dindar olduğunu da eklerler. "dindar bile bunu yapıyosa başkası ne yapsın" düşüncesini anlatmak amacıyla. çelişki denilen bu. kişilerin çelişkileri. senin anlamış olduğun tarz bir din çelişkisi değil. olay bundan ibaret. bu tarz onlarca mesaj vardır bu konu içerisinde. olması da normal. en yakın örneği için utkuhan'ın alıntıladığım mesajına bakabilirsin.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: 01001101

quote:

Orijinalden alynty: KILICARSLAN1277

quote:

Orijinalden alynty: 01001101

quote:

Orijinalden alynty: Halfmoon37

Birader seninde her yazdy?yn mesajyn içinde dinler yalan, dinci, dindar yvyr zyvyr laflar geçiyor sonra da diyorsun amacym dine laf atmak de?il. Amacyn gerçekten bu ise adamlaryn manevi hayatlaryny neden kary?tyryyorsun. Anlatyrken o zaman sadece arkada?ym de adyny ver yada ne bileyim.

sordu?un sorunun cevaby çok basit, neden bu insanlaryn dindar olduklaryny da yazdym? yazdym çünkü yaptyklary ?eyler dini ya?amlaryyla çeli?iyor ve bu çeli?ki insana garip geldi?i gibi, bu konuda da benzer örnekler daha önce birçok farkly kullanycy tarafyndan birçok kez dillendirildi burada. zaten önceki mesajymy da @utkuhan bu meseleden bahsetti?i için ona cevap olarak yazmy?tym çünkü onun da gördü?ü çok örnek var bu konuda. kendisi daha önceleri de (aylar, hatta belki bir yyl önce) benzer meselelerden bahsetmi?ti.

benim yazdy?ym mesajda kesinlikle hiçbir art niyetli yazy olmady?y halde nasyl bu kadar sert bir cevap vermeyi ba?arabildi?ini bilmiyorum ama bu tarz ?eyleri bari özelden yaz, zira yazdyklarynyn bir kysmy gerçek dy?y.

dindar olduklaryny söyleyenlerin dine aykyry davrany?lary ortada çeli?kiye falan sebep olmaz.

ama dindar oldu?unu söyleyip mesela ayetleri reddederse bu durum çeli?kidir. islamiyette herkes günahsyz olacak, tek günah i?lersen i?in bitti diye bir kaide yok. hem dinin özünü bilmiyorsunuz hem yorum yazyp dini ele?tiriyorsunuz.

sadece benim de?il ba?ka arkada?laryn da tepkisini çeken bir tavrynyz var. bu yüzden ortada gurur duyulacak bir ?ey görmüyorum. bence oturup dinle ilgili yorum yazmamayy gözden geçirin. hatta dini hiç kary?tyrmamalysynyz.

sen yanly? anlamy?syn hocam. burasy birevlilik konusu, evlilik demek güven demek, insanlar güvenmek istiyorlar. ama biliyosun günümüzde güven kalmady pek, kimin ne yapty?y belli de?il.

bu noktada dindar insanlara genelde daha çok güvenilebilmelidir diye dü?ünülür, öbür dünya korkusu oldu?u için. makul bir dü?üncedir de bu, bi manty?y vardyr. birçok erkek bu yüzden dindar kyzy tercih eder özellikle. i?te bu yüzden dindar birinin bu tarz toplumca ho? kar?ylanmayan bulundu?unu görenler ?a?yryrlar, ve ?ahit olduklary ?eyi buraya mesajla yazarken de dindar oldu?unu da eklerler. "dindar bile bunu yapyyosa ba?kasy ne yapsyn" dü?üncesini anlatmak amacyyla. çeli?ki denilen bu. ki?ilerin çeli?kileri. senin anlamy? oldu?un tarz bir din çeli?kisi de?il. olay bundan ibaret. bu tarz onlarca mesaj vardyr bu konu içerisinde. olmasy da normal. en yakyn örne?i için utkuhan'yn alyntylady?ym mesajyna bakabilirsin.

Dolu ?ey yazdym site çöktü ?ansa bak ke?ke kopyalasaydym

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Aha evli adamlar bu saatte nete girmiyor bekarlar burda

İşte bekar olmanın avantajı
  • 01001101 kullanıcısına yanıt
    evlilik sadece güven demek değil. evliliği sürdürebilmek için güvenin yanında olması gereken daha bir çok öge var.

toplumun dindar insan tanımı zaten saçmalık. toplum genel anlamda ahmaklardan oluştuğu için, toplumun bir kelimeye yüklediği anlamın hiç bir önemi yok.

önemli olan islamiyetin bu olaya bakış açısı. islamiyette şu kadar ibadet yaptım diye kimsenin kendine kesin cennetliğim gibi bakması yanlış. bu yüzden de dindarlığın toplumca oluşturulan tanımı da yanlış. herkes gibi dindar insanlarda günah işler, hata yapar. insanları kötülük yapmaktan esas alıkoyan merhamet ve vicdandır. ibadetlerini her tam yapanın da bu özelliklerini geliştirebileceğinin garantisi yok. çünkü dıştan müslüman ve dindar görünen adamın içinde ne düşünceler geçtiğini kimse bilemez. bu şekilde davranan birisi islami eğitimin özünü alamamış demektir. o yüzden fiziki ibadetleri bu adamı dindar diye tanımlayabilmek için yetersizdir.

pekala ateist birisi müslümandan daha merhametli ve vicdanlı da olabilir.

bu şartlarda dindar kelimesini dine saldırmasan bile dine saldırıyor algısı oluşturacak şekilde kullanmak yanlış. dindar kelimesini burada birçok kişi bahsettiğim anlamda kullandığı halde sadece seninki rahatsız etti. çünkü hem dinsizim diyorsun hem de bana göre garip garip şeyler yazıyorsun dinle ilgili. ateist olduğunu da söylediğin için senin söylediklerin yanlış anlaşılmaya daha müsait.

sonuç olarak; dini içinde barındıran örnekler kullanırken daha dikkatli davranmanı tavsiye ederim.

• quote:

toplumun dindar insan tanımı zaten saçmalık. toplum genel anlamda ahmaklardan oluştuğu için, toplumun bir kelimeye yüklediği anlamın hiç bir önemi yok.

e güzel söyledin işte, benim o uzun mesajımda anlattığımı farklı bir yönden ifade etmiş oldun. aynen senin söylediğin gibi, ve aynen benim de utkuhan a cevap verdiğim gibi, ne yazık ki insanımızın dindarlık seviyesine bakmanın, ya da kendini ne kadar dindar gösterdiğine bakmanın bir önemi yok.

sen benim mesajıma sinirlenmiştin ama aslında ben olayı dinden soyutlayarak yorumladım orada. amacı dini eleştirmek olan birçok kişi bizim toplumsal olarak kötü durumda olmamızı: "din yüzünden böyle bu toplum, bütün bunlar din yüzünden oluyor hep vs vs.." şeklinde yorumlarlar. ben ise yorumumu: "dinin toplumsal konularda insanların hayatlarına etkisi yok denecek kadar az" düşüncesi altında yaptım. ben bu konuda inançsızlarla da tartışabilirim, çünkü birçok inançsız bu konuda benimle aynı fikirde değildir.

insanların davranışlarını ve toplumsal durumu büyük oranda toplumun içinde bulunduğu şartlar şekillendiriyor, mesela maddi olarak zor durumda olan toplumlarda insanların üçkağatçılık özelliklerinin giderek artma eğiliminde olması gibi. insan, bireysel bazda ne yapacağı net olarak kestirilemeyen, ama kitlesel bazda ele alındığında ise hangi koşullarda hangi davranışları servileyeceği büyük oranda öngörülebilen bir yaratık. aynen kuantum mekaniği gibi, kuantum mekaniğinde de bir atomun ne zaman bozunacağını bilemezsin, sadece olasılık olarak tahmin edebilirsin, ama buna rağmen elinde aynı atomdan çok sayıda olursa elindeki atomların ne kadarının bozunacağını çok daha net şekilde bilebilirsin bu sefer. bizim izmir/karşıyaka'lı bi denizci vardı ismini hatırlayamadım şimdi, kendi yaptığı tekne ile teknolojik alet kullanmadan dünya turu yapmıştı. birçok ülkeye demirlemişti ve ne kadar fakir ülkeye gittiyse insanların hep yardımsever ve paylaşımcı olduklarını, ama ne kadar gelişmiş/zengin ülkeye gittiyse de insanların bir o kadar soğuk davrandıklarını ve kendisine yardımcı olmadıklarını söylemişti. adam baya dolmuştu bu yüzden, baya ağır konuşmuştu. medeniyet buysa anasını satıyim falan diyodu aslında işte bu bile insanın karakteristik toplum içgüdüsü, baktığında adamın gittiği ülkeler farklı dil/din/ırk'lara sahip ama hepsi aynı topluluk koşullanmasına uyuyolar. elinde bir mal, statü, ya da kaybedecek bir şeyi olmayan topluluğun yardımlaşma, ortak yaşam ve dışa açıklık özelliği ister istemez ön plana çıkarken, kaybedebileceği şeylere sahip olmuş daha zengin toplulukların "elindekini koruma" içgüdüsü ön plana çıkıyor ve bireyselleşerek ortak yaşamı unutma eğilimi gösteriyolar. dışarıdan gelenlere daha kapalı, çok daha temkinli oluyolar. koruma içgüsü ön planda çünkü. bu iki örnekteki toplumların içinde bulundukları koşulları yer değiştirsen, gösterdikleri davranışlar da aynen yer değiştirir. her neyse gene fazla uzattım hadi iyi günler..

• quote:

quote:

e güzel söyledin işte, benim o uzun mesajımda anlattığımı farklı bir yönden ifade etmiş oldun. aynen senin söylediğin gibi, ve aynen benim de utkuhan a cevap verdiğim gibi, ne yazık ki insanımızın dindarlık seviyesine bakmanın, ya da kendini ne kadar dindar gösterdiğine bakmanın bir önemi yok.

sen benim mesajıma sinirlenmiştin ama aslında ben olayı dinden soyutlayarak yorumladım orada. amacı dini eleştirmek olan birçok kişi bizim toplumsal olarak kötü durumda olmamızı: "din yüzünden böyle bu toplum, bütün bunlar din yüzünden oluyor hep vs vs.." şeklinde yorumlarlar. ben ise yorumumu: "dinin toplumsal konularda insanların hayatlarına etkisi yok denecek kadar az" düşüncesi altında yaptım. ben bu konuda inançsızlarla da tartışabilirim, çünkü birçok inançsız bu konuda benimle aynı fikirde değildir.

insanların davranışlarını ve toplumsal durumu büyük oranda toplumun içinde bulunduğu şartlar şekillendiriyor, mesela maddi olarak zor durumda olan toplumlarda insanların üçkağatçılık özelliklerinin giderek artma eğiliminde olması gibi. insan, bireysel bazda ne yapacağı net olarak kestirilemeyen, ama kitlesel bazda ele alındığında ise hangi koşullarda hangi davranışları servileyeceği büyük oranda öngörülebilen bir yaratık. aynen kuantum mekaniği gibi, kuantum mekaniğinde de bir atomun ne zaman bozunacağını bilemezsin, sadece olasılık olarak tahmin edebilirsin, ama buna rağmen elinde aynı atomdan çok sayıda olursa elindeki atomların ne kadarının bozunacağını çok daha net şekilde bilebilirsin bu sefer. bizim izmir/karşıyaka'lı bi denizci vardı ismini hatırlayamadım şimdi, kendi yaptığı tekne ile teknolojik alet kullanmadan dünya turu yapmıştı. birçok ülkeye demirlemişti ve ne kadar fakir ülkeye gittiyse insanların hep yardımsever ve paylaşımcı olduklarını, ama ne kadar gelişmiş/zengin ülkeye gittiyse de insanların bir o kadar soğuk davrandıklarını ve kendisine yardımcı olmadıklarını söylemişti. adam baya dolmuştu bu yüzden, baya ağır konuşmuştu. medeniyet buysa anasını satıyim falan diyodu aslında işte bu bile insanın karakteristik toplum içgüdüsü, baktığında adamın gittiği ülkeler farklı dil/din/ırk'lara sahip ama hepsi aynı topluluk koşullanmasına uyuyolar. elinde bir mal, statü, ya da kaybedecek bir şeyi olmayan topluluğun yardımlaşma, ortak yaşam ve dışa açıklık özelliği ister istemez ön plana çıkarken, kaybedebileceği şeylere sahip olmuş daha zengin toplulukların "elindekini koruma" içgüdüsü ön plana çıkıyor ve bireyselleşerek ortak yaşamı unutma eğilimi gösteriyolar. dışarıdan gelenlere daha kapalı, çok daha temkinli oluyolar. koruma içgüsü ön planda çünkü. bu iki örnekteki toplumların içinde bulundukları koşulları yer değiştirsen, gösterdikleri davranışlar da aynen yer değiştirir. her neyse gene fazla uzattım hadi iyi günler..

ancak dinlerin tamamiyle insan ürünü olduğunu anladığım zamandan sonra, aslında bizi birçok şeyden alı koyanın din değil toplum olduğunu anladım.

1. buraya böyle bir cümle yazarsan tepki çekersin. kimse senin dinlerle ilgili saçma düşüncelerini merak etmiyor. burası yeri de değil. dinlerle ilgili fikirlerini yazabileceğin bir çok konu ve forum varken burada bu cümlenin kesinlikle yeri yok.

2. Sosyal bilimler ile fen bilimlerinin zerre alakası yok. Verdiğin örnek acayip saçma.

3. ben ise yorumumu: "dinin toplumsal konularda insanların hayatlarına etkisi yok denecek kadar az" düşüncesi altında yaptım.

başka dinleri bilmem. ama islamiyet insanın yediğine, içtiğine, hacetini nasıl gidereceğinden, toplum içinden nasıl davranacağına, yatak odasına, kişisel temizliğine kadar her konuya karışır. islamiyetin kural getirmediği konu yoktur. islamiyet toplumu değiştirir, insanı değiştirir. eğer değiştirmemiş olsa, cahiliyye devri arabistanı ile müslüman olan arap toplumu arasında o kadar fark olmazdı. Bir toplumu din ve dil şekillendirir.

Misafirliğe gittiğinde, kız istediğinde, bir çocuk doğduğunda, bir insan öldüğünde, kadınların erkeklerle ilişkilerinde, aile içi ilişkilerde islamiyetin etkisi açık açık ortadadır. görmek istemeyene yapacak birşey yok.

en basitinden kız istemeye gittiğinde Allah emri Peygamberin kavli diye kız istenir.

çocuk doğunca kulağına ezan okunur.

ölen insan yıkanır.

cenaze namazında hakkınızı helal ediyor musunuz diye sorulur.

ölüler kıbleye doğru gömülür.

eve ayakkabı ile girilmez.

erkek çocuklar sünnet ettirilir.

şehit cenazelerinde bile şehitler ölmez diye atılan slogan bir hadis-i şerifi kaynak alır.

daha örnekler çoğaltılabilir.
    ------------------------------------------------------------------

kendine birşey biliyormuş süsü vermek için garip garip şeyler yazıp konuyu dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok.

ancak dinlerin tamamiyle insan ürünü olduğunu anladığım zamandan sonra, aslında bizi birçok şeyden alı koyanın din değil toplum olduğunu anladım.

buraya böyle bir cümle yazamazsın.

• okumadım. ben size söyleyeceğimi söyledim ama ısrarla anlamama çabasındasınız. daha fazla sorununuz varsa şikayet butonuna basın ben yönetici ile gerekli konuşmayı yaparım. iyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırsınki adam dine küfretmiş hakaret etmiş. Alt tarafı düşüncesini belirtmiş. Bu kadar abartmayın. Burası bir forum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunalir kullanıcısına yanıt

bu cümle dine hakarettir.

Milli eğitimin içler acısı hali demek ki çok eskilere dayanıyor. Türkçe anlayabilen insan çok az. kimisi kendisini ifade edemiyor, kimisi okuduğunu anlayamıyor. her ikisini yapamayanda azımsanmayacak ölçüde.
  • Arkadaşlar daha öncede uyardık konuyu kapattıracaksınız diye. Ayrıca konumuz din değil. Açın bir başlık orda sadece dini ya da din-evlilik vs bağlantılarını tartışın.

Konu sahibi olarak ravelli de onca kez uyardı

• "e müslüman demek iyi insan demekti hani müslümanlığımız sadece nüfus cüzdabımızda yazan bi kelimeden ibaret valla kız olsun erkek olsun alkol alan salaş yaşayan hiç bi insandan zarar görmedim daha."

Şu cümleye kadar normal gidiyordu işte burada her türlü tartışmaya kapı aralıyorsun. Sonrada amacımız bu değildi diyorsunuz. Neyse nasıl olsa yine amacımız bu değildi siz yanlış yerlere getiriyorsunuz olacak. En iyisi tamamen kapansın bitsin gitsin.

• http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/buda-baska-bir-forumda-rasladigim-erkek-tarafinin-gozuyle-acili-bir-bosanma-sureci.905668/

bu konudaki bir yazı paylaşılmış. nedense konu kilitlenmiş. her zaman ki gibi kadınlar kendilerini eleştiren birşeye dayanamadılar.

ama ekşiciler bunları iyi yerden yere vurdu. zaten ekşide görmüştüm bu değişiklerin sitesini.

bunların saçmalıklarını okuyunca, çevremdeki kadınları daha iyi anladım. kısacası manyaklar. artık anlamaya çalışmıyorum. sadece uzak duruyorum.

neyse alayına Allah akıl fikir versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN1277 -- 17 Şubat 2016; 23:47:00 >

• quote:

"e müslüman demek iyi insan demekti hani müslümanlığımız sadece nüfus cüzdabımızda yazan bi kelimeden ibaret valla kız olsun erkek olsun alkol alan salaş yaşayan hiç bi insandan zarar görmedim daha."

Şu cümleye kadar normal gidiyordu işte burada her türlü tartışmaya kapı aralıyorsun. Sonrada amacımız bu değildi diyorsunuz. Neyse nasıl olsa yine amacımız bu değildi siz yanlış yerlere getiriyorsunuz olacak. En iyisi tamamen kapansın bitsin gitsin.

Evet bende katılıyorum.

Bir kimsenin alkollü birinden zarar görmeyips -sözüm ona- kendisini dindar diye addettiren kimseden zarar görmesi, onun din ile değil kişinin karakterinin/mayasının bozuk oluşuyla ilgisi olduğu apaçıktır.

Zira; mensubu olduğum İslam dini hiçbir zaman kişileri zarar-ziyan ortamlara çekmeyip aksine faydalı ve güzel işlere sevk etmede yol gösterici olmuştur.

O yüzden namaz kılan ama mayası bozuk bir kimseden zarar görüyorsak bu yanlış davranışını o kimsenin mensubu olduğu dine yüklemeyip kişinin o dini dosdoğru benimsememiş olmasından dolayı direkt olarak kendi karakterine yormamız daha doğru olacaktır.

Saygılarımla..

• quote:

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/buda-baska-bir-forumda-rasladigim-erkek-tarafinin-gozuyle-acili-bir-bosanma-sureci.905668/

bu konudaki bir yazı paylaşılmış. nedense konu kilitlenmiş. her zaman ki gibi kadınlar kendilerini eleştiren birşeye dayanamadılar.

ama ekşiciler bunları iyi yerden yere vurdu. zaten ekşide görmüştüm bu değişiklerin sitesini.

bunların saçmalıklarını okuyunca, çevremdeki kadınları daha iyi anladım. kısacası manyaklar. artık anlamaya çalışmıyorum. sadece uzak duruyorum.

neyse alayına Allah akıl fikir versin.

O adamın yerinde olsam direk katil olurdum kızı da babasını da kardeşini de eşek sudan gelinceye kadar döverdim okurken delirdim ya

Kadınlar kulübü erkeklere sallama yeri

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    burada çok güzel bir ortam ve sohbet var, bu konu kapanırsa bu kadar tecrübe ve paylaşımda yok olacak.
    bu yüzden konuyu dağıtmadan, seviyeli tartışma ya da sohbetler olsun diyoruz.
  • KILICARSLAN1277 K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş iyi sabretmiş vallahi hocam. Neyse ki kurtulmuş.
    Hadi ufak tefek tartışmalar olur neyse anlarım da kişiliği zedeleyecek laflara bu kadar katlanmasına bir anlam veremedim.
    arkadaş en başta kuyruğunu sıkıştırmış. Başta ipleri alsaydı o durumlara düşmezdi belki.
    Yazdıklarına bakılırsa, umarım kendisi için hayırlı olan birisiyle beraber olur inşAllah.
  • https://youtu.be/1AvuiL-tF14

Genel olarak özeti aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eklc1922 -- 18 Şubat 2016; 10:53:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EVLENMEK İSTİYORUM AMA PARAM YOK ZATEN KIZDA YOK

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.