Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (200. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
394
Favori
926.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi film vardı kadın sevgilisine köpek eğitim kitabında verilen önerilere göre davranıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KILICARSLAN1277 K kullanıcısına yanıt
    yazının gerçek olup olmadığını bilmiyorum, belki abartı fazladır. ama şu bir gerçek günümüzde her şey para ile başlıyor. kadınlar bacak arasındaki bir cevher olarak görüp, amaçlarına ulaşmak için bu yolu tercih ediyorlar. ahlaklı kadın, kız yok mu? illaki var. ben çoğunluğu kast ediyorum, bu demek değil ki bütün bayanlar yollu. anamız, bacımız,eşimiz,yeğenlerimiz var. kimin ne olduğunu az çok görüyoruz ve buna göre yorum yapıyoruz.
    herkesin farklı bakış açısı, farklı düşünceleri var. bazı arkadaşlar maddiyatın bir önemi yok, ezeceksin, bağıracaksın diyor. bazıları da para olmadan hiç bir şey olmaz diyor.
  • Öncelikle teşekkür ederim.

Kesinlikle aklımda böyle bir şey var, bişeyler yapıcam Allah'ın izniyle. Evlilikten soğumadım çünkü çevremde çok güzel birliktelikleri olan insanlar var örnek aldığım, onlar olmasaydı belki de bu kadar sabırlı olmayabilir şuan cezaevi ya da mezarda olabilirdim. Allah'a şükür ki şeytana uymadım, sabrettim.

Akıl vermekten ziyade konuşmak iyi geliyor, desteğiniz düşünceleriniz için ben teşekkür ederim.
  • Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    The Big Bang Theory adlı dizide de Sheldon Penny'yi köpek gibi eğitiyor. Çok da güzel sonuçlar alıyor.

Mesela The 100 adlı bir dizi izliyorum. Dizide ki liderlerin çoğu da kadın. Bu şekilde olan tek dizi veya film de o değil. Tabi bu satırları okuyan kadınların aklına sadece bizi çekemiyorlar, bizi baskılamak istiyorlar gibi fikirler gelecek. Öyle bir düşüncem yok. Yönetici olmak isteyen yapsın. Ben bir sefer yurtta yönetici oldum. Allah belasını versin dedim. Sadece dizilerdeki ve filmlerdeki bu durum gerçeklikle uyuşmuyor diyorum. Aynısını zenciler içinde yapıyorlar. Obama başkan olmadan önce kaç tane Amerikan filminde başkan zenciydi.
    Bu yüzden de filmlerdeki ve sinemadaki bu işi saçma buluyorum.

Benim düsturum az sorumluluk çok huzur. Kim yönetici olmuş hiç de umurumda değil.

Özellikle son dönemlerde, hem dünyada hem Türkiye'de kadınlara acayip şekilde gaz veriyorlar.

Bu gazı alan şuursuzlarda, davranışları sebebiyle yalnız kalıyor. Erkeklerde de masum olmayan tabi ki çok. Ama kadınlarda çirkeflik hat safhada. Acayip davranışlar sergiliyorlar.

En komiğide bu davranışlarına sebep olarak da erkekleri gösteriyorlar. Bir canlı ancak bu kadar şuursuz olabilir...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN1277 -- 19 Şubat 2016; 20:08:08 >

• vallla kadınlarını çilesini diş geçirebildikleri çekiyor daha çok
  • ideal eşi ariyoruz da biz ne kadar ideal/aranilan es konumundayiz?

burada herkes atip tutuyor ama bolca kogus yasantisi tatmis biri olarak yurdum erkeginin temizlik konularinda, kisisel bakim konusunda, odada insanlara saygi konusunda, apartmanlarda ise ister ogrenci olsun ister calisan vatandas olsun insanlarin gurultu konusuna, komsuya saygi konusuna zerre riayet etmediklerini goruyorum. Otobuste metroda bakkalda ekmek sirasinda heryerde kaynak yapanlari goruyorum.
    Tuvalet kagidi kullanan insana senin k.cin da amma kiymetliymis diyeni gordum.
    Banyoya girip sadece kafasina sampuan surup cikani gordum (rontgenlemedim kendisi dedi).
    Bakiyorum da sirf insana, cevreye, hayvana saygi, temizlik edep konularinda tanidigim tanimadigim neredeyse herkes sinifta kaliyor bence. Kimi bir zayifla kimi bes tane zayifla sinifta kaliyor.

biz haketmiyor muyuz kadinlardan bu cileyi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ettiğim bir konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Evlenmeden önce eşiniz hakkında beklentileriniz/kriterleriniz var mıdır? (Görünüş, maddi, manevi vb. her konuda)

Bu beklentilerini karşılayabilenlerin huzurlu bir evliliği var mı yoksa hala mutsuz musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Çok beklersiniz diyelim

Niye böyle karamsar cevap verdiniz? Sizde olmadı galiba?

• quote:

Orijinalden alıntı: bcfc

Merak ettiğim bir konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Evlenmeden önce eşiniz hakkında beklentileriniz/kriterleriniz var mıdır? (Görünüş, maddi, manevi vb. her konuda)

Bu beklentilerini karşılayabilenlerin huzurlu bir evliliği var mı yoksa hala mutsuz musunuz?

bir nişan geçirdim maddi beklenti durumu yoksa insanı çok yoruyor başlık parası kalkmış insanları gelenek görenek ayağına yiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

ideal eşi ariyoruz da biz ne kadar ideal/aranilan es konumundayiz?

burada herkes atip tutuyor ama bolca kogus yasantisi tatmis biri olarak yurdum erkeginin temizlik konularinda, kisisel bakim konusunda, odada insanlara saygi konusunda, apartmanlarda ise ister ogrenci olsun ister calisan vatandas olsun insanlarin gurultu konusuna, komsuya saygi konusuna zerre riayet etmediklerini goruyorum. Otobuste metroda bakkalda ekmek sirasinda heryerde kaynak yapanlari goruyorum.
    Banyoya girip sadece kafasina sampuan surup cikani gordum (rontgenlemedim kendisi dedi).
    Bakiyorum da sirf insana, cevreye, hayvana saygi, temizlik edep konularinda tanidigim tanimadigim neredeyse herkes sinifta kaliyor bence. Kimi bir zayifla kimi bes tane zayifla sinifta kaliyor.

hocam dediklerine tek bir nokta dışında tamamen katılıyorum.

dediklerinin aynısı kadınlar için de geçerli.

hazırlıktayken sınıfımdaki bir kız anlatmıştı. bunun arkadaşından aynı yurtta kalan başka bir kız saç düzleştirici istemiş. 1 hafta sonra teslim ettiğinde, saç düzleştirici yağ içindeymiş. sahibi kız da bu duruma nasıl geldiğini sormuş.

ödünç alan kız saç düzleştiriciyi tost yapmak için kullanmış. ulan yuh dedim. böyle bir şey olabilir mi?
    kız yeminler etti.

bu çok acayip bir örnek.

arkadaşlarla ev ararken muhatap olduğumuz emlakçılar kadınların erkekler kadar pis olduğunu bazı örneklerde kadınların daha beter olduklarını söylediler. ama ev sahipleri yine de kiralarken bekar erkeklere ev vermek istemiyor. çünkü kadınlara diş geçirmek daha kolay. erkeğe sert çıksa erkekte ona çıkıyor. ama kadınları, özellikle de öğrenci olanları kolayca baskı altına alıyorlar.

mesela bizim ev sahibi; evimizde kalan Doğu Türkistanlı öğrencinin elinden pasaportunu alıp, adamı zorla karakola götürdü. adamla kavga ettim. pasaport yırtılacaktı. neymiş onun evinde yabancı kalamazmış. bir şey çıkmadı. ama arkadaş Çin'de polisten çok korktuğu için, buradakiler de aynı şekilde zannetti. adam karakola gittiğimizde titriyordu. bu ev sahibi de istanbulda 50 tane dairesi olan şerefsiz bir ihtiyardı. nerdeyse dövecektim. bağırış çığırış gittik karakola. ama bunu kadınlara yapsa çoğu tepki veremiyor.

ama erkekler ile ilgili de acayip olayları da bizzat yaşadım. Allah beni bir daha öyle yerlere düşürmesin diye dua ediyorum. eğer alışamazsanız işkence gibi.

yav banyo lifini havlu sanan mal gördüm. bu adam itü makina mezunu. adam iyi eğitimli ama mal. o yaşa kadar ne yapmış bilmem.

tuvaletten elini yıkamadan çıkan gördüm. bunu yapan üniversitede hoca da gördüm. daha fazla anlatıp midenizi bulandırmak istemiyorum.

aslında, herkes cinsiyeti fark etmeksizin insan.

burada kimisi kadınlardan şikayet ediyor. bana göre esas şikayet edilmesi gereken evlenilmek istenen kadın veya erkek fark etmeksizin ailelerdir. aileler yüzünden bozulan veya bozulmaktan son anda kurtulan çok ilişki gördüm.
    eşinin veya sevgilinin ailesi sorunlu ise sende bu sorunlarla öyle veya böyle muhatap oluyorsun.

işte bu aileler kadın ile erkek iyi bile anlaşsa, kendi istekleri yüzünden işi hiç acımadan bozabiliyorlar. tabi ki konu, komşu, yaşlı teyzeler gibi trolleri de unutmamak lazım. hele o yaşlılar.

ama elinde maddi gücün varsa, eş adayıyla da anlaştıysan, ne aileni karıştırırsın işine, ne de karşı tarafı.

yoksa zor işler herkesi memnun etmek. Türkiye'de evlilikte de herkesi memnun etmeye çalışıyorsun.

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Tüm parayı düğüne harcamayalım de bakalım ne oluyor.yuksek lisans yapmış kız bile para para derken mantık evliliği zor bir şey

• quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN1277

quote:

hazırlıktayken sınıfımdaki bir kız anlatmıştı. bunun arkadaşından aynı yurtta kalan başka bir kız saç düzleştirici istemiş. 1 hafta sonra teslim ettiğinde, saç düzleştirici yağ içindeymiş. sahibi kız da bu duruma nasıl geldiğini sormuş.

ödünç alan kız saç düzleştiriciyi tost yapmak için kullanmış. ulan yuh dedim. böyle bir şey olabilir mi?
    kız yeminler etti.

bu çok acayip bir örnek.

arkadaşlarla ev ararken muhatap olduğumuz emlakçılar kadınların erkekler kadar pis olduğunu bazı örneklerde kadınların daha beter olduklarını söylediler. ama ev sahipleri yine de kiralarken bekar erkeklere ev vermek istemiyor. çünkü kadınlara diş geçirmek daha kolay. erkeğe sert çıksa erkekte ona çıkıyor. ama kadınları, özellikle de öğrenci olanları kolayca baskı altına alıyorlar.

mesela bizim ev sahibi; evimizde kalan Doğu Türkistanlı öğrencinin elinden pasaportunu alıp, adamı zorla karakola götürdü. adamla kavga ettim. pasaport yırtılacaktı. neymiş onun evinde yabancı kalamazmış. bir şey çıkmadı. ama arkadaş Çin'de polisten çok korktuğu için, buradakiler de aynı şekilde zannetti. adam karakola gittiğimizde titriyordu. bu ev sahibi de istanbulda 50 tane dairesi olan şerefsiz bir ihtiyardı. nerdeyse dövecektim. bağırış çığırış gittik karakola. ama bunu kadınlara yapsa çoğu tepki veremiyor.

ama erkekler ile ilgili de acayip olayları da bizzat yaşadım. Allah beni bir daha öyle yerlere düşürmesin diye dua ediyorum. eğer alışamazsanız işkence gibi.

yav banyo lifini havlu sanan mal gördüm. bu adam itü makina mezunu. adam iyi eğitimli ama mal. o yaşa kadar ne yapmış bilmem.

tuvaletten elini yıkamadan çıkan gördüm. bunu yapan üniversitede hoca da gördüm. daha fazla anlatıp midenizi bulandırmak istemiyorum.

burada kimisi kadınlardan şikayet ediyor. bana göre esas şikayet edilmesi gereken evlenilmek istenen kadın veya erkek fark etmeksizin ailelerdir. aileler yüzünden bozulan veya bozulmaktan son anda kurtulan çok ilişki gördüm.
    eşinin veya sevgilinin ailesi sorunlu ise sende bu sorunlarla öyle veya böyle muhatap oluyorsun.

işte bu aileler kadın ile erkek iyi bile anlaşsa, kendi istekleri yüzünden işi hiç acımadan bozabiliyorlar. tabi ki konu, komşu, yaşlı teyzeler gibi trolleri de unutmamak lazım. hele o yaşlılar.

ama elinde maddi gücün varsa, eş adayıyla da anlaştıysan, ne aileni karıştırırsın işine, ne de karşı tarafı.

yoksa zor işler herkesi memnun etmek. Türkiye'de evlilikte de herkesi memnun etmeye çalışıyorsun.

Bende askerde çok şey gördüm ikinizede katılıyorum ama genel olarak kızların daha bakımsız ve pis olduguna inanıyorum ve bu örnekleride gördüm bekar erkeğe ev vermiyorlar ama kızlar daha çok halt yiyiyor swarmımda bir sürü arkadaş var hep gezen bildirim yapanlara bakıyorum kızlar kızlar hayatı dolu dolu yaşıyor 2 haftada cinsel ilişkiye girmeyen yada sevgili bulamayıp deliren kızlar var esas biz erkekler monoton yaşıyoruz.

Sınıfımda bi kız vardı fena sayılmaz güzel diyebilirim bi gün evlilikten konu açıldı arkadaşca konuşuyoruz kız bana bi getiri olmadıkca neden evleneyim nişantaşında Nusrette yemek yemedikten sonra neye yarar evlenmek söylediği restorantta bi kebabın fiyatı menünün fiyatı 300 tl falan kızın düşündüğü şeye bak benim anlamadığım Ümraniyedeki bi kebapçıyla nişantaşındaki kebapçı arasında ne fark var ikiside et ya yani Dünyanın en zengin adamı altın bardakta içmiyor kahvesini ama şimdi bu kıza gidip satılıksın desen terbiyesiz ahlaksız olursun,toplum öyle bişeyki bakın bazı şeyleri dolaylı yoldan söylediğin zaman kimse bişey demiyor mesela ben kızı Bebekte restoranta götürdüm orda eve geçtik dediğim zaman kimse tepki vermez ama ben paramla kızı eve attım desem herkes tepki verir.Kıza sabah bana kahvaltıya gel dediğim zaman geliyor ama amacımız sevişmek ama kahvaltı yerine gel yatalım dediğim zaman terbiyesiz oluyorum :))) o kadar saçma bi toplumuzki askerde mantık aranmaz derler ya bizim ülkedede mantık aranmaz.

Dünyanın en zor yaşanılan ülkesindeyiz iş bulmak çok zor bulsan bile o işteki insanları patronu çekmek çok zor,trafikdesen berbat,herşeye zam geliyor maaşlar çok az insanlık ölmüş falan abi bari evlilik aile kurmak kolay olsun ya.işten geliyon karını idare ediyon tribini çekiyon ona laf yok oda çekilir sorun değil ama bide ailesini her an memnun etmek zorundasın bu kadar hayat zorken biz insanlar neden bunları kolaylaştırmıyoruz,açık söylüyeyim boşanmış kadınlar ancak bizi anlarlar çünkü bizim ülkede bi kadın darbe yemedikce düzelmiyor ben çok duydum para için evlendim hayatım cehenneme döndü şimdi insan olsun yeter yani neden bunları en baştan anlayamıyorlar.

Valla bu ülkede herşey zor zaten habire saldırılar oluyor ülkemize bari normal yaşam şartları güzel olsun be.

• ''Ben bununla evlenirim aga'' dedigim bir kiz cikti karsima. Sevgilim degil su an sadece konusuyoruz.

Boyle kizlar insanin karsisina 10 yilda bir cikiyor. Karakteri, boyu, gulusu, sesi, bakisi. Her seyi o kadar guzel ki. Adama capkinligi unutturur ya. Al karsina saatlerce izle.

Evlenirsem yazarim buraya.

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Hadi hayırlı olsun hocam daha benim karsima cikmadi umarım çıkar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN1277

quote:

kız yeminler etti.

bu çok acayip bir örnek.

Bende askerde çok şey gördüm ikinizede katılıyorum ama genel olarak kızların daha bakımsız ve pis olduguna inanıyorum ve bu örnekleride gördüm bekar erkeğe ev vermiyorlar ama kızlar daha çok halt yiyiyor swarmımda bir sürü arkadaş var hep gezen bildirim yapanlara bakıyorum kızlar kızlar hayatı dolu dolu yaşıyor 2 haftada cinsel ilişkiye girmeyen yada sevgili bulamayıp deliren kızlar var esas biz erkekler monoton yaşıyoruz.

Sınıfımda bi kız vardı fena sayılmaz güzel diyebilirim bi gün evlilikten konu açıldı arkadaşca konuşuyoruz kız bana bi getiri olmadıkca neden evleneyim nişantaşında Nusrette yemek yemedikten sonra neye yarar evlenmek söylediği restorantta bi kebabın fiyatı menünün fiyatı 300 tl falan kızın düşündüğü şeye bak benim anlamadığım Ümraniyedeki bi kebapçıyla nişantaşındaki kebapçı arasında ne fark var ikiside et ya yani Dünyanın en zengin adamı altın bardakta içmiyor kahvesini ama şimdi bu kıza gidip satılıksın desen terbiyesiz ahlaksız olursun,toplum öyle bişeyki bakın bazı şeyleri dolaylı yoldan söylediğin zaman kimse bişey demiyor mesela ben kızı Bebekte restoranta götürdüm orda eve geçtik dediğim zaman kimse tepki vermez ama ben paramla kızı eve attım desem herkes tepki verir.Kıza sabah bana kahvaltıya gel dediğim zaman geliyor ama amacımız sevişmek ama kahvaltı yerine gel yatalım dediğim zaman terbiyesiz oluyorum :))) o kadar saçma bi toplumuzki askerde mantık aranmaz derler ya bizim ülkedede mantık aranmaz.

Dünyanın en zor yaşanılan ülkesindeyiz iş bulmak çok zor bulsan bile o işteki insanları patronu çekmek çok zor,trafikdesen berbat,herşeye zam geliyor maaşlar çok az insanlık ölmüş falan abi bari evlilik aile kurmak kolay olsun ya.işten geliyon karını idare ediyon tribini çekiyon ona laf yok oda çekilir sorun değil ama bide ailesini her an memnun etmek zorundasın bu kadar hayat zorken biz insanlar neden bunları kolaylaştırmıyoruz,açık söylüyeyim boşanmış kadınlar ancak bizi anlarlar çünkü bizim ülkede bi kadın darbe yemedikce düzelmiyor ben çok duydum para için evlendim hayatım cehenneme döndü şimdi insan olsun yeter yani neden bunları en baştan anlayamıyorlar.

Valla bu ülkede herşey zor zaten habire saldırılar oluyor ülkemize bari normal yaşam şartları güzel olsun be.

Utkuhan abi hakikaten güzel yazmışsın. Diyecek söz yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

''Ben bununla evlenirim aga'' dedigim bir kiz cikti karsima. Sevgilim degil su an sadece konusuyoruz.

Boyle kizlar insanin karsisina 10 yilda bir cikiyor. Karakteri, boyu, gulusu, sesi, bakisi. Her seyi o kadar guzel ki. Adama capkinligi unutturur ya. Al karsina saatlerce izle.

Evlenirsem yazarim buraya.

İyi haberlerini bekliyoruz hocam umarım mutlu olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trq_

quote:

Orijinalden alıntı: trq_

Uzun zamandır takip ettiğim bir konu ve herkes karamsar düşünüyor. Ben bari iyi bir şeyler yazayım. 4 aylık bir ilişkim var. Kızla tanışırken zaten evlenme niyetiyle tanıştığımı biliyordu. Görücü usulü tanıştık aslında. Annem tavsiye etti falan. Neyse belki ilişkimiz yeni diye böyle de düşünüyor olabilirim ama gerçekten edepli dürüst hanım hanım bir kıza denk geldim. Bana şimdiye kadar paranın pulun lafını yapmadı. Yediğimiz içtiğimizde parasını ödemek ister falan. Ona aldığım hediyelerden mahcup olur, para harcamana gerek yok der vs. Annesi, abisi, kuzenleriyle falan tanıştım. Abisi dediğime bakmayın benden küçük ama biraz agresif bir tip. Okumamış, sigara falan var. Aile de bir tek o problemli gibi geliyor bana. Bunda da babanın yurt dışında çalışmasının etkisi olduğunu düşünüyorum. Sene de sadece 3 ay evde 9 ay yurt dışında çalışmış. Erkek çocuğu içinde baba önemlidir. Benden de pek hoşlandığını söyleyemem ama hayırlısı olsun. İçli dışlı oldukça hepsini daha iyi tanırım. Babanın da bilgisi var durumdan. Kısmet olursa bu sene mezun olacak ve istemeye gideceğiz. Allah benim ve herkesin gönlüne göre versin. İnşallah hakkımda hayırlısı olur.

Edit: Yaşım 26. Eş adayım 21 yaşında. Abisi de 23 yaşında.

Aradan 2 ay geçmiş. İlişkim 6 aylık olmuş şaka maka. Her şey o zamandan daha güzel şu anda. Sadece aradığını bulmak önemli sanırım. Ben hep dualarımda istediğim gibi biriyle birlikteyim şu anda. Yavaştan evlilik konuşmaya da başladık. Onların adetlerini isteklerini falan öğreniyorum ve hiç de öyle kızlarını pazarlamaya çalışan aile izlenimi yok.

Burada evliliğe sıcak bakmayanlar veya kadınların tamamını aynı zanneden kişiler yuvalanmış. Sabah akşam yazıp duruyorlar. Siz nasılsanız çevreniz de o şekildedir. Ben de bahsettiğiniz tiplerde insanlar gördüm ancak hiçbirisi benim yakın çevreme giremedi. O nedenle evlenme niyeti olan arkadaşlar öncelikle kendilerini sorgulasınlar.

Siz doğruysanız doğru da sizi bulacaktır. Ha bulmuyorsa da o sizin imtihanınızdır. Bu şekilde düşünüp davranmak gerek. Bir kız sevdim beni yaktı yıktı gitti. Bundan sonra ben de önüme gelene geçiririm mantığıyla hareket ederseniz zaten kaybetmişsiniz.

Ne gibi adetleri varmış hocam merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Tüm parayı düğüne harcamayalım de bakalım ne oluyor.yuksek lisans yapmış kız bile para para derken mantık evliliği zor bir şey

Tüm parayı düğüne harcamayalım, her şeyin en lüksünü almayalım, elimizde kalanı ile belki araba yahut başka bir yatırım yapalım, dediğim zaman 'Evet' cevabı alırsam o zaman mantık evliliği yürür zannımca?..

• Merhabalar böyle bir konunun olması güzel, ben de üniversite sondayım inşallah bitince işe girdiğim zaman evlenmeyi düşünüyorum

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Sen değil miydin insan çok eslidir diyen?

mesajı buldum

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Sevismeyi aradan cikartayim derken ??

Tek mermilik tabanca misin sen ? Sevisme, nasil aradan cikar. İnsanoglu bu, paso sevisir zaten. Bunun dini, irki, cinsiyeti, yasi yok.

Ha gerekli mi dersen, senin bilecegin is. Senin hayatinda neyin gerekli olup olmadigini en iyi sen bilirsin. Ki bunu dert edip konu actiysan, ve son mermimi de sıkmam lazim adam akilli diyorsan demek ki hayatinda bir gereklilik arz etmis senin icin.

Eskort falan ozguvenini dusurur. Cunku seninle ayni parayi veren kamyoncu dayi da o kizla olabilir. Ben de, bir baskasi da.

Su hayatta bana gore en onemli 3 sey var.

1- Saglik

2- Para

3- Sosyal iliskiler.

Ve insanin mutlu olmasi icin de su 3 sebebi belirlemis psikolog dayilar teyzeler.

1- Kisinin kendine saygi duymasi. Ozguven.

2- Cevresi tarafindan sevilmesi, sayilmasi.

3- Kendi hayati ile ilgili kararlari kendisinin almasi.

Eger etrafinda seni seven kiz-erkek arkadaslarin varsa cok da onemli degil.

Bazi cahiller de insanoglunun tek eslilige egilimi var demis. Cemaat kurslarinda mi ders gordu ne yapti bilmiyorum da alakasi bile yok. İnsanoglu cok eslidir.

İnsanoglunun tek eslilige egilimi falan yok. O egilimi yaratan din, hukuk, ahlak kurallari. Ee kurallari da insanlar koymaz mi ? Koymuyor iste. Din diyoruz, yillar once ortaya cikmis bir inanc. Zira ahlak kurallari da ona gore sekilleniyor.

İnsani basit, zihni yikanmamis bir canli olarak dusunurseniz tek eslilikle uzaktan yakinda alakasi yok.

Cahil geldiniz, cahil gitmeyin bari.

http://forum.donanimhaber.com/m_114587841/f_//tm.htm#msglink_114591142

anlayamıyorum niye evlilik düşünüyorsun?pekala aynı evi paylaşabilirsin.sonuçta evlilik toplum ve din baskısı ile oluşmuş bi kurum.o konuda trollememi yaptın anlayamadım açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 20 Şubat 2016; 12:02:37 >

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.