Şimdi Ara

Evlilik en büyük hata (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
841
Cevap
18
Favori
51.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
256 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi sen taktın sünnete

Sana 1 soru sormak istiyorum türkiye-de yaşayan insanların kaçta kaçı müslümandır. Tabi ki rakam tahmini olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Abi sen taktın sünnete

Sana 1 soru sormak istiyorum türkiye-de yaşayan insanların kaçta kaçı müslümandır. Tabi ki rakam tahmini olacaktır.
    Bence %90 falanı müslüman olduğunu zannetmektedirler ama Kuran'ın dinine değil de uydurulmuş bir dine inananların sayısı da %80 vardır diye tahmin ediyorum. Çünki bu millet müslümamın diyor. Allah'ın bizzat şahsiyetine gönderdiği kitabında kendisine söylediği "Ben size şah damarınız kadar yakınım" dediğini biliyor olmasına rağmen gidip araya bilmem ölmüşleri, bilmem yatırdı, satırdı vs. bilmem kim efendiydi falanları koyup Allah'tan istediğini bilmem kim efendiden istetiyor !.. Allah diyor ki "Ben sana herkesten ve herşeyden yakınım" E işte direk şahdamarından seni duyan-bilen-gören Allah'ından iste, söyle. Yok ama bunların inandıkları Allah bizzat kendi söylemesine rağmen sanki bunları yalan kandırmış. Bu yurdumun müslümanları ölü kapılarında el açıp dualar, bilmem kim efendilerin eteklerini öpmeler. O şah damarın kadar yakın olan Allah da bunları görmüyor ha !.. Düşünsenize bir hele. Allah orada, bakıyor sana ve sen gidiyorsun bilmem nere bilmem kime kapanıp secde edip bir insandan istiyorsun ve Allah'ın da seni an be an izliyor !!! Yüz var mı bilmem, yüzde kaçı müslüman hiç bilemem. Öyle olduğunu zanneden çoktur.

• İnsan düşünceye dalıyor şu başlığı okuyunca.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

İnsan düşünceye dalıyor şu başlığı okuyunca.
    Açarmısın

• quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Açarmısın

Alıntıları Göster
    Evlilik konusunda. Cidden + ve -'lerini yan yana koyunca -'ler ağır basıyor. Bu durumda bu kadar insan bile bile kendini ateşe mi atıyordu senelerdir diye düşünüyor insan. Ya da sadece çocuk yapmak için evlenen bir kesim var, o daha vahim. Mutsuz evliliklerden doğan çocuğun kendisine ve ailesine ne katkısı olur ki? Neresinden baksan padadoks ve sıkıntı içeren bir mefhum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Evlilik konusunda. Cidden + ve -'lerini yan yana koyunca -'ler ağır basıyor. Bu durumda bu kadar insan bile bile kendini ateşe mi atıyordu senelerdir diye düşünüyor insan. Ya da sadece çocuk yapmak için evlenen bir kesim var, o daha vahim. Mutsuz evliliklerden doğan çocuğun kendisine ve ailesine ne katkısı olur ki? Neresinden baksan padadoks ve sıkıntı içeren bir mefhum.

Alıntıları Göster
    Valla hocam yaşım 33 bazen düşünüyorm hadi evlenmedm diyrlm 40 oldum sonra evlendim e o daha kötü sevgili bul gez oda bi emek istiyor bi yaştan snra takılasında gelmiyr bakıyorm yalnızım evliliği düşünüyorum bi yandsn güzel geliyr aile kuruyon seni seven bi kadın arayişta değilsn baznde öyle şeyler duyyonki şükrediyon etrafıma bakıyrm arkadaşlarım hepsi evli e öyle olunca insan kendinede acıyor :(

• 4k maaş alıyorum. 1k kira, 1k da mutfak ve faturalar tutuyor. Geriye 2k kalıyor. Evliyim. Hanım yabancı ülke vatandaşı türk değil. Hiçbir şeyime karışmıyor, pahalı zevkleri falanda yok. İstediğim zaman eve gelip gidiyorum, sadece ne zaman gelirsin diye soruyor o kadar. Bekarlığıma göre daha mutluyum. Ailemin yanında kalsam belki daha fazla para kalırdı ama özgürlüğüm olmayacaktı. Ayrı ev tutsam şu anki durumumla yine birşey farketmeyecekti. Bu nedenle ben evlilikten memnunum. Çocuk konusuna gelince ikimizde geç evlendik 35' li yaşlardayız. Büyük bir ihtimalle çocukta yapmayacağız. Böyle yaşayıp gideceğiz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphabetagama

4k maaş alıyorum. 1k kira, 1k da mutfak ve faturalar tutuyor. Geriye 2k kalıyor. Evliyim. Hanım yabancı ülke vatandaşı türk değil. Hiçbir şeyime karışmıyor, pahalı zevkleri falanda yok. İstediğim zaman eve gelip gidiyorum, sadece ne zaman gelirsin diye soruyor o kadar. Bekarlığıma göre daha mutluyum. Ailemin yanında kalsam belki daha fazla para kalırdı ama özgürlüğüm olmayacaktı. Ayrı ev tutsam şu anki durumumla yine birşey farketmeyecekti. Bu nedenle ben evlilikten memnunum. Çocuk konusuna gelince ikimizde geç evlendik 35' li yaşlardayız. Büyük bir ihtimalle çocukta yapmayacağız. Böyle yaşayıp gideceğiz işte.
    eşiniz nereli hocam?
    bende çok düşünüyorum acaba yabancı biriyle mi evlensem diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Hocam bende evliyim ellerinizden öper 8 kız 7 oğlan 4 oğlan yaşlarında 3 çocuğum var. Bi evi ev yapan evin hanımı dir. Eger hanım tutumlu değilse ve siz de fabrikatör değilseniz o iş pek yürümez. Eğer ben eşime doğum gününde dahi 600 TL Lil bişey alsam önce o bana kızar neden bu kadar pahalı bişey aldın diye ve gidip iade eder. Telefonu Nexus 5 di geçen sene Nexus 5x aldım doğum gününde ona bile bir sürü kibar bir üslupla daha öncelikli seylerimiz olduğunu çok sevindigini ama bunun şu an yeri olmadığını söyledi durdu.

Yuvayı gerçekten ama gerçekten dişi kuş yapıyormuş arkadaşlar. Savurgan genelde erkek olur ve onu firenleyen kadındır ve eğer ki kadın da savurgansa ve bütçeleri çok iyi değilse cocukda doğunca çok büyük problemler çıkmaya başlayacaktır.
    Kardeş seninki melekmiş yat kalk dua et ayağını öp

• riaz kullanıcısına yanıt
    Kazakistanlı.
  • Evlenmeyi ve aile içinde yaşamayı cihat gibi görmek gerekir. Allah Teâlâ’nın namazı emrettiği kadar nikâhlanıp iffeti korumayı ve Ümmet’i büyütmeyi emrettiğine de iman etmek şarttır. Evliliği basit bir cinsellik ya da iş dönüşü yemeği hazır bulma mantığıyla ele alan geri kalmış anlayıştan uzak durun. Herkes dengi ile evlenmelidir. Denklik her şeyden önce hayata bakış tarzında olmalıdır. Sonra da beden uyumunda ve maddi/manevi imkânlarda aranmalıdır. Uçuk farklara rağmen yapılan evlilikler olumlu sonuç vermez sizinki de öyle olmuş. Ve şunu hatırlatmak isterim ki. Hiçbir evlilik, sorunlardan muaf değildir. En mübarek insanların bile evlerinde sorunlar olmuştur. İyi bir evlilik, sorun beklemeyen ama sorunlara karşı zihnen hazır olunan evliliktir. İstişare ile ve Kur’an’ımızın gösterdiği çizgi üzerinden sorunları çözmeye hazır olmak gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evlenmeyin.

yaşayın hayatı, tayland,filipinler,rusya,moldova,ukrayna,belarusu gidin görün, Türk kızına selam bile vermezsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

evlenmeyin.

yaşayın hayatı, tayland,filipinler,rusya,moldova,ukrayna,belarusu gidin görün, Türk kızına selam bile vermezsiniz :)
    oradaki kızlar bize selam verir mi?güzellik bir yere kadar ne kadar atarsak atalım gün sonunda çoğumuz Türk kızlarıyla evleneceğiz.Yabancı kız arkadaşlarım oldu fakat kendi kültürün gibisi yok hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 26 Nisan 2018; 7:31:9 >
  • Sevgi saygı anlayış çerçevesinde yapılan evlilik dünyanın en güzel en mutlu insanı yapar sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

evlenmeyin.

Oradakiler güzel ama çok rahatlar.Türk kızı ne kadar kendi kültüründen kopsada bazı prensipleri var en azından.

• Evlesen on dert, evlenmesen bir dert
  • tavakspor kullanıcısına yanıt
    İnsanlar o günün geleceğini hesap etse başta hakim savcı avukatlar aç kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

İnsanlar o günün geleceğini hesap etse başta hakim savcı avukatlar aç kalır
    On numara tespit!

• Abi yeri geliyor çok istiyorsun ama o çene sürekli sıkıldım memnuniyetsizlik gözü dışarı da gibi durumları görünce bırak kendi halime takılır giderim diyorsun.

Bence kesinlikle erkek eve geldiğinde kapıyı açan kadın mutlaka güler yüzlü ve gönülden istekli olmalı. Eğer bir kadın en ufak şeye of puf yapıyorsa surat yapıyorsa istediği olmadığı için erkek adam buna gelemez ve daha çok sinirlenir. Bazen lanet olsun diyorsun ağzını burnunu kırsam diyorsun çünkü bu hayatta şu şeylere hiç katlanamadığın şeylere değer verdiğin kişiden görünce ben sinir krizine giriyorum.

Kadın dediğin her zaman güleryüzlü olacak erkeğin sözünü ikiletmeyecek bak gör o adam o kadını nasıl mutlu ediyor etmezse hakediyor zaten de.

• Evlilik aklıma yatmıyor bir türlü, hele bu devirde bu kızlarla imkansız bir etkinlik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.