Şimdi Ara

Evler balon!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
6
Favori
16.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzmanıysanız yanlışları düzeltin,ben uzmanı değilim uzmanlık dalım farklı olmasına rağmen 2 tane inşaat bitirdim geçtiğimiz 3 senede,ordan gelen bilgilerimi aktardım sadece. Hatta bu işi çok sevip onunda mühendisliğini okumayı düşündüm ancak fark dersler çok çıkınca vazgeçtim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • WEBLEY W kullanıcısına yanıt
    Hazır beton fiyatlarından bahsettiniz sanırım, tek katlı ev için hazır beton kullanacağımı kim söyledi :) ayrıca hazır beton 2 hafta önce yanlış hatırlamıyorsam c25 in m3 ünü 550-600 den aldık. Tuğla için bişey diyemem 10-15 palet kadar 0,75 civarına almıştık ancak 2 ay olmuştur nerdeyse yatay delikli 8,5 lik. 2 kat duvar olacak ortasında yalıtım olucak diye ince seçmiştik.

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt
    Hocam madem uzmanısınız 150m2 tek katlı basit bir ev en az ne kadara mal olur ? Çatısı düz çatı üstü mıcır.

• Bahsettigin hiç birseyi imdi olan bir yerde yapamazsın

Köyde yapacaksan belki dediklerin geçerli olabilir

Belediye imar sınırları içerisinde hazır beton dışında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m^2 si 2bin den yapabiliyorsa ben gökdelen diktiririm. şaka değil =)

• 400 bin lik daireye baktım. O daireyi almaktansa 600 bine 8 yaşında 4 katlı apartmanın en üstün altı başka bir daire alıp içine 40-50bin harcadım. İçerisi o kadar lüks olmadı ama en azından giriş kat değil.

• Antor kullanıcısına yanıt

Kar amacı gütmeyen vakıf dernek inşaati yaptıracaksan neden olmasın? Araziyi de belediye veya devlet veriyor genellikle... Öğrenci yurdu yaptırabilirsin mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 31 Mart 2022; 15:51:26 >

Ben batıda diye o daireyi koydum doğuda daha ucuza da var ... Maksat inşaat maliyetinin ne olacağına dair fikir vermesi

Yoksa insanlar 1-2 milyona niye bir eve versin... Konumu iyidir, ara kattır vs. Adamlar ev satıyor inşaat malzemesi değil. Dominosda diyelim 90 liraya pizza var malzemesi 15-20 lira anca tutar... Müteahhitlerde 300-400 bin lira inşaat maliyetli evi 500e 1milyona 1.5-2 milyona satma işini beceren insanlardır

ayrıca başka dairelerde buldum: 300bine giresun SEKADA YENİ HASTANE KARŞINDA SATILIK DAİRE 3+1 KOMİSYONSUZ - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 842640492

Kırıkkale 315 bin ama neti 120m2 KURTULUŞ MAH.DE SIFIR 2.KAT 40M2 TERASLI 2+1 DAİRE - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 989050986

bitlis 315bin 6.kat son kat Cahit göktaş tan satılık dayre - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 1011239711

bitlis 325bin dükkan üstü SATILIK DÜKKAN ÜSTÜ ZEMİN KAT HASTANE BİTİŞİĞİ - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 558359511

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 31 Mart 2022; 16:5:46 >

• attığın kırıkkale dairesinde tişlerin yerine bak ortalanmamış bile.

• büyük ihtimal bu enflasyon ıle

3 sene sonra asgari ücret 10 bin

1+0 studyo daireler 1 milyondan ucuz bulanamayacak.
    bu arabalar içinde geçerli 1 milyondan ucuz araba olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeen -- 31 Mart 2022; 15:56:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elim ayagim titriyor, 5 katlı 5 daireli bina (90metre kare 2+1) kaça yapılır anahtar teslim, istanbulda

başka ilanlarda bulunabilir. Önceki attığım linkler dışında

K.Maraş 3.kat ER-TAŞ GM'DEN NFK ŞEHİR HASTANESİ YANINDA FIRSAT 3+1 DAİRE - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 956808992

Ağrı 1.kat 375bin ***AĞRI/DOĞUBEYAZIT'DA 3+1 SATILIK DAİRE*** - Satılık Daire İlanları sahibinden.com'da - 1006296701

tabii bütün ilanları verenler doğru yazmıyor 75 bin ilan girilmiş ama pekçoğunun amacı ilk sıradalarda çıkmak

• maliyet 750 bin ise 150 metrekare apartman dairesi neden 1.5-2 milyona satılyor. ev fiyatları balon değilde nedir? hiperenflasyonun yaşandığı şu dönemde elbette maliyetlerde artacak.

• Ne alsan kar artık

• elhamdulıllah zengınlık boyle bırsey..aksam yemegınde 2 kılo cımentoyla 3 kılo tugla yıyecegım ustunede bır kırec attım mı tadından yenmez:) durmak yok aynen devam..

• supreius S kullanıcısına yanıt

Hesaba katmadiginiz değişkenler var

Muteahhit 750 bine yaptığı yeri 750 bine satmaz sonucta

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt

Hocam normal doğalgazlı bir ara kat dairenin sahra çölüne de yapılsa, nişantaşına da yapılsa ortalama maliyetini belirtseniz insanlar biraz sağlıklı düşünmeye başlayabilirler. Arsa fiyatlarını hiç hesaba katan yok çünkü.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

müteahhitler de hep 150 binlik mutfağı yaptırır zaten hiç 3-4 binlik mutfak yaptırmaz.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

3 bine eve ölçü almaya gelmiyor marangozlar.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    Ne söylemek istediniz ? 150 bine mutfak yapan müteahhitte var 3-4 binede var burdan neyi vurgulamak istediniz anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.