Şimdi Ara

Evleniyorum. Adım adım harcamalar. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
647
Cevap
81
Favori
58.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız masrafı yüksek bulanlar olmuş, günümüzde çok normal bu rakamlar. Ben, her iki tarafında anlayışlı olduğu takdirde bir problem çıkmayacağına inanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam F/P olmuş hocam, Allah tamamına erdirsin...
  • Yazık bu ülkedeki erkeklere buna bende dahil gerçekten yazık o kadar görmemiş seviyesi düşük adetler varki bildiğin ticaret ve işin ilginci o kadar normal geliyorki artık insanlar normal karşılıyor ne var bunda diyip 100 milyar gbi rakmlardan bahsediliyor o kadar pahalılıkta yok eşyanın en iyisi yok şu yok bu yahu sevdiğinle aynı evde yaşayacan dini ve resmi bu kadar para nedir ya

Yurt dışında evlenmeden sevgilisiyle aynı evde yaşayanlar bizdeki evlililerin çopundan daha namuslu nedemek istediğimi anlamıştır benim gibi düşünenler

Namus: namus kavramı biri ile yatmak değildir dışarda yaptığın hareket davranış içindeki iyi düşşnce ve paraya tamah etmemektir.

Yazık çok yazık

• Seviyorsan ve mutlu olacaksan Allah tamamını erdirsin ve mutlu olursun inşallah.

Mutlu evlilik=%70 Paradır kalan %30 da sevgi saygıdır.

Maddi durumunuz iyiyse evlenin yoksa 2 kişiyiz asgari ücretle geçiniriz falan derseniz 5 yılınız kafadan çöp olur sebebi ülkemizde alım gücünün az olması her şey çok pahalı ve paranın değeri yok.

Nişan Kına Düğün Kıyafet Yüzük Düğün Ev masrafı +50.000 tutuyot düğünde kaç kişi ne takı takcakta karşılıcan zor be bu düğün işleri tavsiyem takılı bi nikah yapın geçin.

• Evlenmek varken nişan gibi saçma bir olayda dünya’nın harcamasını yapmak bana hep mantıksız gelmiştir.

• Dünya hali işte.Peki sizler hiç Hint düğünlerini incelediniz mi?Yapılan masrafla bir kaç işletme bile kurulur.Bizler avrupalının sade evlilik törenine bayılırız, onlar da Türk erkekleriyle evlenmeye heveslenir.Ruslar keza öyle.Aileler de eminim ki bu masrafları istemez ama elalem ne der virüsü her yere bulaşmış.Belki de çok kolay evlilikler kolayca da boşanılır diye düşünülüyor.Evlilik bu saydığınız şeyler ve yaptığınız masrafların toplamı değil, çoook farklı ve manevi değeri hesaplanamayan bir üst değerimizdir.Bugün milyonlarca insan neden e-devletten soy ağacını inceliyor dersiniz?Hiç bir insan hayatını bir bitki gibi tamamlayıp sonra da organik atık olmayı istemez.İster gibi yapanlar da aslında gerçeklerle yüzleşmeye korkanlardır.Bir yazı okumuştum, orada hem zengin ve de üst düzey meslek sahibi yaşlı bir teyzenin üzüntülerini anlatıyordu.Teyzemiz ve eşi ikisi de elit, eğitimli ve zengin.Lütfedip evlenmişler ama kariyer vs için çocuk istememişler.Amcamız daha önce rahmetli olmuş, teyzemiz çok az görmeye başlamış.Tek başına hastaneye bile gidemiyor ve de en basit ihtiyaçları için bile zamanında küçümsediği insanlara muhtaç olmuş.Şimdi bu teyzenin pişmanlığını satın alabilecek bir meta var mıdır?En azından çocukları olsa da bakıcıları da olur ama kendi çocuklarının ilgi ve şefkatini kim verebilir?Evlenen arkadaşlarımıza Allah yardım etsin ve işlerini kolaylaştırsın.Allah hepimizin karşısına iyi niyetli ve kadir kıymet bilen insanları çıkarsın.Konu sahibi arkadaşı da tebrik ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassan01 -- 18 Şubat 2018; 12:20:23 >

• Senin durum iyi doğuda evlenmek tam işkence şu altın almak kadar saçma birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: aŞule

quote:

Orijinalden alıntı: Night King

quote:

Orijinalden alıntı: aŞule

quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Peki siz kiz evi olarak damada ne veriyorsunuz?

Bu islerde hep kertilen neden erkek tarafi oluyor?

Nerde kadin erkek esitligi?

Ay hiç gülceğim yoktuuu :)))

Ben çocuk doğurabiliyorum bana erkek kadın eşitliği diyorsunuz :))))))

ahahaha içinize çocuğu kim koyuyor kız kezo. sanki dünyalar güzeli tipe bak hele.

O çocuğu büyüten kadın

O çocuğu besleyen kadın

Evi süpüren yemek pişiren kadın

Çocuğun peşinden akşama kadar koşturan kadın

Her sabah herkesten önce kalkan gene kadın

Bir zahmet te sizde ekonomiye katkı sağlayın ana kuzularııııııı

Oooo bu ben çalışmam ben yerimcilerden, tabi çocuk 5-6 yaşına gelince nası olsa kreşi falan başlar sabahtan akşama kadar mahalledeki kadınlarla baynarsınız.Ne güzel hayat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• param pulum yokken girdim evlilik işine düğünümüz olup kendi evimize (kiracıyım) geçtiğimizde 9 ay tv siz oturduk. herşeyi borçla yaptım.

düğün salonu tutmadım, dostlar sağolsun seferber oldular garsonluk yapmaya ve meşrubat masraflarını üstlenmeye. yüzümü kızarttım ve belediye başkanına yanına çıkıp şehrin göbeğindeki ışıklandırmalı olan tabiat parkını masası ve sandalyesi ile bana karşılıksız tahsis etti. vesaire vesaire çok maceralı oldu. eşim anlayışlıydı, geçimi beraber yapacağımızın farkında olduğundan beni masrafa sokmamak için elinden geleni yaptı. çokta güzel düğünüm oldu, memlekette kime sorsan hatırlar çünkü düğün yaptığım yerde başka hiç kimse düğün yapamadı. anne ve babam vefat ettiği için hiç destekçimde yoktu, herşeyi kendim yaptım. dostlar sağolsun destekleri olmasa delirirdim.

şimdi 2 oğlum, düzgün bir hayatım var, evimi bile aldım. evlenmekten korkmayın. evliliği yürütemeyen insanlar acınası ve geçimsiz tiplerdir. evlenmek hiçbirşey, önemli olan geçimdir

• Böyle şeylere takılmayın. Tüm bu birbirine hesap kitleme ve ağırlığınca altın olaylarını saçma bulduğumu söyledim ve kız da kabul etti.

Ekstra nişan yok. İstemede yüzükler takıldı. Altın bilezik kullanmam dediği için ufak taşlı bir bilezik aldık.
    Kimse kimsenin kıyafetine karışmadı. Saçma sapan adetlere takılmayın. Tek taş vs gibi şeylerle insanların beynini yıkayıp zenginliğine zenginlik katan haramilere prim vermeyin. Tek taş da almadım, tam tur da almadım.

Aileler geleneksel kafada olduğu için aralarında eşya paylaşımı yaptılar. Salonu siz, yatak odasını biz vs anlaştılar. Farklı şehirde olduğumuz ve ikimiz de çalıştığımız için önce heee hee dediğimiz her şeyi kafamıza göre hallettik. Çeyiz vs ikimiz de istemedik. Kullanacağımız eşyaları kendimiz belirledik.
    N11, gittigidiyor, banka kampanyaları vs takip edip yavaş yavaş eşyaları ayarladık. Mobilyacıları gezdik fakat fiyatlar resmen ahmak ağlatan cinsten. Modelleri belirleyip forumdan bir arkadaşa yaptırdık. Yaklaşık %40-50 kâr var.

Düğünlere katılmadığım için tüm eğlence kadınlar arasında kına gecesinde olacak. Aptal aptal organizasyonlara para vermedik. Salonun kirası 1400 TL. Yiyecek içecek kendimiz ayarlıycaz. Sonrasında nikah ve yurt içinde sakin bir yerde balayı.

Özetle; evlenmeden önce karakteriniz iyice otursun ve hayır demeyi öğrenin. Başkalarını mutlu etmeye çalışmayın. Aranızda anlaşın, herkes kendi ailesini o çizgiye çekmekten mesul olsun. Bu durumda internette gördüğünüz o rakamların çok daha altında bir harcamayla evlenebilirsiniz.

• aşırı gereksiz ve lükse kaçan harcamalar var cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperend

param pulum yokken girdim evlilik işine düğünümüz olup kendi evimize (kiracıyım) geçtiğimizde 9 ay tv siz oturduk. herşeyi borçla yaptım.

düğün salonu tutmadım, dostlar sağolsun seferber oldular garsonluk yapmaya ve meşrubat masraflarını üstlenmeye. yüzümü kızarttım ve belediye başkanına yanına çıkıp şehrin göbeğindeki ışıklandırmalı olan tabiat parkını masası ve sandalyesi ile bana karşılıksız tahsis etti. vesaire vesaire çok maceralı oldu. eşim anlayışlıydı, geçimi beraber yapacağımızın farkında olduğundan beni masrafa sokmamak için elinden geleni yaptı. çokta güzel düğünüm oldu, memlekette kime sorsan hatırlar çünkü düğün yaptığım yerde başka hiç kimse düğün yapamadı. anne ve babam vefat ettiği için hiç destekçimde yoktu, herşeyi kendim yaptım. dostlar sağolsun destekleri olmasa delirirdim.

şimdi 2 oğlum, düzgün bir hayatım var, evimi bile aldım. evlenmekten korkmayın. evliliği yürütemeyen insanlar acınası ve geçimsiz tiplerdir. evlenmek hiçbirşey, önemli olan geçimdir

Allah mesut etsin hocam var gerçekten böyle iyi kızlar herkes paracı değil azda olsa seni sen oldugun için sevenler var mutluluğunuz daim olsun.

• Hayırlı olsun buradaki bazı ergenlerin sözlerini dikkate almayın. "Karıya gitmeyle" evlenmeyi bir tutanlar var. Kafa sadece aşağıya çalışınca normal tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Müsait olduğumda herkesin mesajını tek tek yanıtlayacağım arkadaşlar ama içiniz rahat olsun. Ne de olsa eski ölücüyüz. Kendi alyansımı 50 liraya kapattım :)

Arkadaşım zaten senin alyansı da kız tarafı almalıydı. Kurtar kendini derim. Sevindiğin şeye bak. Hep sana kitliyorlar haberin olsun.

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, bi insan sizle hayat yaşamayı göze alıyorsa gerisi hikayedir.
  • Beyler nafaka odemek istemiyorum boşanırsam sakat numarası yapsam olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Beyler nafaka odemek istemiyorum boşanırsam sakat numarası yapsam olur mu ?

Kafa sakat olursa odemiyirsun

• - Çamaşır ve bulaşık makinesini kız tarafı alacak. Buzdolabını ben alacağım.

E dostum zaten birbirine eşit bunlar :)))

Yatak odasınıdamı sana kitledir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Beyler nafaka odemek istemiyorum boşanırsam sakat numarası yapsam olur mu ?

Kafa sakat olursa odemiyirsun

kafa sakat olura zaten nafakayı bırak ney var neyi yok alır. vasi atanır ve ocağına incir ağacını diker. sonra başlar ağlamaya keşke nafaka vereydim diye.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.