Şimdi Ara

Evleneceklere Özel Fırsatlar Buraya (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.770
Cevap
571
Favori
590.799
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Düğüne 1 sene var ama ben ufaktan hazırlıklarımı yapmaya başladım. Beyaz eşyalar tamam. Ankastre set alacağım bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Çevremdeki bayan arkadaşlarıma sorduğumda Bosch markasını öneriyorlar. Mutfak işi ile uğraşan arkadaşlar dominox markasını tavisye ediyorlar. Dominox markası Franke nin alt markası olarak görünüyormuş 6 ay önceye kadar bu markanın ürünlerini almayı düşünüyordum diğer dominant markalara göre fiyatları %30-40 daha ucuzdu şuan neredeyse kafa kafayalar.

Birde yerli markalarımız var onlarada bakıyorum ama fiyat kalite olarak güvenemiyorum. Yerli marka 1xxx rakamlara alınabiliyor. Bosch seçersem fiyatlar 4xxx fiyatlarına çıkıyor.

Birde renk konusunda da desteğinize ihtyiacım var. Siyah renk konusunda çok olumsuz yorum aldım. Temizlense de iz kalıyor vs gibi. Bu konuda da düşüncelerinizi merak etmekteyim.

• Shift41 kullanıcısına yanıt
    LG F4J8FHP2S makine kullanıyoruz başta alırken bizde çok kararsız kaldık ama yer sorunundan dolayı ne kadar kötü olabilir ki dedik ve aldık şimdide iyiki almışız diyoruz tahmini 100 yıkama yapmışızdır yıkama son derece başarılı 6 motion direct drive özelliği çok iyi kazan standart dönüş yapmıyor yıkama esnasında değişik hareketler uyguluyor kayışsız motor olayı çok başarı kazan anlık seri hareketler yapıyor düz zemine koyulursa titreşim sıfıra yakın wifi özelliği mevcut uzaktan başlatma durdurma ek programlar indirme gibi şeyler var çok sık kullanılan bir özellik değil ama işe yaradığını söyleyebilirim kurutma performansına gelecek olursak ilk aldığımızda acemilik tam kurutma ve yıkama yaptık 2 saat yıkadı 2.5 saat kuruttu toplamda 4.5 saat sonuç çamaşırlar çıktı direk üzerimize giydik sorun şuydu aşırı kırışmıştı daha sonra öğrendikki kurutmanın süreleri varmış az çamaşır varsa yarım saat kurutma ile az nemli çıkartıyor kırışıklık yok denecek kadar az 15 20 dk oda sıcaklığında durunca giyebilirsin 1 saatlik kurutma son derece iyi kuruya yakın çıkartıyor al hafif salla nemi gitsin giy kırışıklık çok değil 1400 devirde sıkınca kurutunca güzel sonuçlar veriyor çamaşırlardaki nem içerisine ilk başta az birşey su alıp buhar basıyor ondan kaynaklanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kdr_ kullanıcısına yanıt
    Kendi evimde bosch marka fırın ocak var inox memnunuz annemlere 2 yıl önce vestel fırın bosch ocak almıştık hiç bir sorunla karşılaşmadık annemlerdeki ocak siyah cam ama inox almanı öneririm temizlik açısından ama illa cam ürün alınacaksa siyah renge pek yanaşmanı tavsiye etmem evet şık ama ne kadar temizlesende hep leke kalıyor beyaz olanları hakkında fikrim yok ama daha az leke tutar diye düşünüyorum

• Yakında nişanlanacağım ve 1 seneye kalmaz düğün olmasını düşünüyoruz, sizce beyaz eşya, mobilya gibi eşyaları nisandan sonra alalım mı yoksa düğüne yakın zaman mı alalım? Eşyaları alsak koyacak yerimiz yok şu anda 1 sene kadar depolarda tutabilirler mi? Bide şöyle bir durum var eğer eşyaları erken alırsak, eşyaları aldığımız şehir ile ev kuracağımız şehir farklı olacak. Bu konuda mevcut ilden mi gönderim olur yoksa biz buradan kendimiz mi götürmemiz gerekir? Tecrübelilerden yorum bekliyorum, teşekkürler.

• ChicharitoHernandez kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun gule gule kullanirsiniz umarım. Ben de dediğiniz gibi yapacağım. Hangi modeller icin ne kadar fiyat verdiniz mumkunse yazabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Defolkorona

Hayırlı uğurlu olsun gule gule kullanirsiniz umarım. Ben de dediğiniz gibi yapacağım. Hangi modeller icin ne kadar fiyat verdiniz mumkunse yazabilir misiniz
    Çok teşekkür ederim hocam size de şimdiden hayırlı olsun.

Buzdolabı Bosch KGN56VL30= Bu nispeten eski bir model bu sebeple bayiden değil (bayilerde bu ürün yok) internetten aldım. Yeni modelle tek farkı inoks dış kaplama yenisinde bir tık daha iyi geri kalan tüm özellikler aynı. Ancak bunun fiyatı çok daha uygun. Aldığımda fiyatı 4.399 TL idi.

Çamaşır Makinesi Bosch WAT2448STR
    Bulaşık Makinesi Bosch SMS44DI00T
    İkisini aynı bayiden toplamda 5.000 TL'ye aldım.

Ankastre Fırını Bosch HBF113BROT Farklı bir bayiden 1.400 TL'ye aldım. (Anastre ocak ve davlumbaz internetten aldım. Onları yazmıyorum.)

Hepsini nakit fiyatına kredi kartına tek çekim yaptırdım. Faizsiz 6 takside dek istediğim kadar taksitlendirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChicharitoHernandez -- 25 Mayıs 2020; 19:57:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Çok teşekkür ederim hocam bayii gercekten cok iyi fiyat vermis alacak arkadaslar da goz önünde bulundururlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Defolkorona

Çok teşekkür ederim hocam bayii gercekten cok iyi fiyat vermis alacak arkadaslar da goz önünde bulundururlar
    Rica ederim. Buzdolabı, Çamaşır ve Bulaşık Makinesini 2019 Ekim-Kasım gibi,
    Fırını 2020 Nisan'da aldık hocam. Ama yine de internet fiyatından ve diğer mağazalardan daha uygundu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChicharitoHernandez

Çok teşekkür ederim hocam size de şimdiden hayırlı olsun.

Buzdolabı Bosch KGN56VL30= Bu nispeten eski bir model bu sebeple bayiden değil (bayilerde bu ürün yok) internetten aldım. Yeni modelle tek farkı inoks dış kaplama yenisinde bir tık daha iyi geri kalan tüm özellikler aynı. Ancak bunun fiyatı çok daha uygun. Aldığımda fiyatı 4.399 TL idi.

Çamaşır Makinesi Bosch WAT2448STR
    Bulaşık Makinesi Bosch SMS44DI00T
    İkisini aynı bayiden toplamda 5.000 TL'ye aldım.

Ankastre Fırını Bosch HBF113BROT Farklı bir bayiden 1.400 TL'ye aldım. (Anastre ocak ve davlumbaz internetten aldım. Onları yazmıyorum.)

Hepsini nakit fiyatına kredi kartına tek çekim yaptırdım. Faizsiz 6 takside dek istediğim kadar taksitlendirdim.

Alıntıları Göster
    Ankastre set ile ilgili bilgi verebilir misin? Beyaz eşyada hemen hemen aynı modelleri almışız.

Taksitleri bitmişken ankastre setide aradan çıkarayım istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Ankastre set ile ilgili bilgi verebilir misin? Beyaz eşyada hemen hemen aynı modelleri almışız.

Taksitleri bitmişken ankastre setide aradan çıkarayım istiyorum

Alıntıları Göster
    Tabi hocam.
    Silverline 2240 Davlumbaz
    Silverline CS5349B01 Ocak
    Davlumbaz fotoğrafta gözüktüğü kadar inoks gözükmüyor yakından daha teneke görünümlü ama nispeten uygun yollu bir şey almak istedik. Ancak ışığı güzel. Yemeklerde henüz çalıştırmadığımız için tam performansını bilemiyoruz.
    Ocak ise şık ve güzel gözüküyor temizlemesi de kolay. Siyah olduğu için biraz toz tutuyor sadece o kadar.

• 29 Ağustos’ta olacak düğünüm için erteleme düşünmedim şimdilik. Tarih uzun ve bu yaz düğün sezonu olmayacaksa ciddi ekonomik kayıp olacağına inanıyorum. Bir düğün en az 70-80 büyük/küçük iş koluna etki ediyor. Oturacağım evin tadilatının %90’ı bitirdim. Mobilya ve beyaz eşya alışverişim kaldı. Zamanı bekleyip göreceğiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• Bir arkadaşımın işi bozulduğu için teslim aldığı üç beyaz eşyayı kullanmadan satmak amacından. İstanbul maltepde sanırım eşyalar. İlgilenen olursa pm

• Herkese İyi Bayramlar
    22 Ağustos ta düğün yapmayı planlıyoruz inşallah yapabilirsek Beyaz Eşya konusunda genel olarak Bosch, Siemens öne çıkıyor fakat bulaşık makinelerinde şikayet edenler var.Bulaşık makinesinde Arçelik, Beko olabilir.Mobilya konusunda Bellona, İstikbal vb diğer firmalarda kalitesiz malzeme yorumu çok gördüm.Mümkünse yerel üreticiye istediğim malzeme ile yaptırmayı düşünüyorum.
    Sizlerin de fikir ve tavsiyelerini almak istiyorum.Teşekkürler
  • notimpossible N kullanıcısına yanıt
    Mobilya bilemem ama beyaz eşya ithal ediliyor malum dolar euro bazlı bir artışı var geçen yaz aldığım buzdolabı 4500 dolayında iken geçenlerde 5500 dolayına ilerlemiş . Tabi bizim ülkede ne olacağını tam kestirmek mümkün değil ama genelde zamanında yapılan alınan şeyler cebi rahatlatıyor , genel profil fiyat artışı üzerine kurulu .
    Beyaz eşya için aldığın yer ile konuşmana bağlı bazıları elimde 3 ay bekletebilirim diyor bazıları 5 ay bazıları bekletemem diyor . Şehir belli değil ise konuşmanız gerekiyor adamın deposu değilde merkezden geliyor ise sıkıntı yapmıyorlar diye biliyorum lakin işte yer yer Farklı kişiler Farklı yaklaşımlar sergiliyor

• arkadaşlar belki yeri burası değil ama bir tavsiye ye ihtiyacım var. eve bir çekyat alacağım marka konusunda kararsız kaldım 2 yıl önce 3 tane çekyat aldık ama 1 sene geçmeden çekyatlar resmen çöktü hiç memnun kalmadık hepside aynı durumda sağlamlık konusunda fiyatı makul ne tavsiye edersiniz veya nereden almayılım?
  • herkese merhaba,

kurutmalı bir çamaşır makinesi ihtiyacım var. kurutma olmazsa olmaz. kapasite, program sayısı falan önemsiz. kurutma özelliği olan en basit makine işimi görür. lg, samsung gibi bilindik markalarda en uygun fiyatlı ürün nerededir? hangisidir?
  • Zamlar uygulanmaya basladi mi acaba yoksa haziran ayi itibariyle mi baslayacak bilgisi olan var mı arkadaşlar

• Bende sordum 😀 Ama burada o soru pek salllanırmıyor umursayan yok 😂

• Must84 kullanıcısına yanıt
    Ben beko bayiinden yaklaşık 3 ay önce taksitle aldım beyaz eşyalarımı. Depolarında tutuyorlar, nikah 15 ağustos ta temmuz ortasına kadar falan tutacaklar depolarında fakat yorumun çok kafama takıldı. Böyle birşey yapmaları gerçekten mümkünmü ? aldığım ürünlerin kodları vs var bende farklı ürün gelirse ne yapmalıyım ?
    Aldığın ürünler neydi kardeşim

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.