Şimdi Ara

EVİNİZE DUŞ TEKNESİ ALIRKEN DİKKAT EDİNİZ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zaman içinde küvet doldurmanın maliyeti çok artınca evlerde banyolar duş teknesi ve duşakabin şeklinde yapılandırılmaya başlandı....Ben bu yoldan 8 yıl önce geçtim....Şimdi yazacağım konu önemli.....DİKKATLE OKUYUNUZ.... Duşakabin altına duş teknesi alırken asla ve asla tek parça monoblok , flat duş teknesi almayın...Sebebini yazıyorum.....Er geç 3 - 5 yıl içinde sifona saç , pislik, bilmem ne gidip tıkanıyor...Açabilmek için tabandaki tekneyi söküp , kaldırıp üzerindeki cam yada plastik duşa kabini söküp tıkanıklığı açıp yeniden montaj gerekiyor....Elinizden geliyorsa sıkıntı yok.. 3 saatlik iş.... Elinden gelmiyorsa söküp , altını temizleyip takmaya 1000 Lira istiyorlar.....Tekrar okuyun....1000 Lira..... Şu anki fiyat.... .Oysa çözümü çok basit....Yaşayarak öğreniyoruz.. Yan kenarları PANELLİ DUŞ TEKNESİ ALIN...Yerden yüksekliği 15 Cm , 20 Cm , 22 Cm olan markalar ve modeller var.....Arıza oldumu tabanı sökme bilmem ne yok...Duş teknesinin ön panel açılıp tamirat yapılıp yerine takılıyor....Ben bu durumu aynen yaşadım.. Yeni duş teknesi bakıyorum...Tercihim mutlaka panelli olacak.....Başka kardeşlerime faydalı olur düşüncesi ile buraya yazdım....Aklınızda olsun...MONOBLOK.....FLAT......TEK PARÇA DUŞ TEKNESİ..DUŞA KABİN ALTI ALANLAR....En en en çok 5 yıl sonra panelli duş teknesi aramaya çıkacaklar.....Saygılarımla ilanımdır.... 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Mart 2022; 3:18:56 >

• EK....... Geçen zaman içinde duşakabin teknesini değiştirdim....Hepsi Burada dan 80 x 100 açılır panel duş teknesi aldım...Söküp takmaya 600 Lira verdim....1 sista akvaryum silikonu birde beyaz sista silikon aldım..İkisi yetti...Eski çıkanı 80 x 100 tekneyi bir komşuya hediye ettim...Çok şükür...Memnun kullanıyoruz.... 

• Artık duş teknesi de kalmadı, fayans zemine gider yapılıp duşa kabin ile çevriliyor.

Ayrıca şu an oturduğum dairede bahsettiğiniz tipte duşa kabin var. Birkaç ay önce ağır çeken gideri temizlemek için yan paneli açmak istedim fakat vidalar nemden dolayı paslanmış durumda olduğundan açamadım. Tıkanıklık olmasa da arada bir lavabo açıcı kullanmak daha faydalı oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.