Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arçelik bekodan ziyade bu daha mantıklı bence ama program kullanışlık olarak dediğiniz grundig daha iyi bu dert olmuyacaksa tercih edilebilir vidalı kazanda var olası rulman arızasında rahat tamir edilebilir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Riverice030 R kullanıcısına yanıt
    Çelik kazan petek dokulu yapıya sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Valide hanım beğenmedi Grundigleri. MM'de LG görmüş. Onu beğenmiş.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-f2j5tnp3w-abwpltk-a-enerji-sınıfı-8kg-1200-devir-çamaşır-makinesi-beyaz-1173160.html

bu makine hk bilgisi - yorumu olan var mı acaba?

@Bayberty

@Captain Kirk

@-YucukluSucurtam-

Bsh grubu-electrolux de olur tavsiye.

8-9-10 kg.

anlaşılan annem arçelik vb istemiyor. Yılın 6-7 ayında kullanılacak diyorum, pahalıya gerek yok diyorum ama, anlatamıyorum. Valla bu kadınlar kendi aralarında konuşup birnirlerini etkiliyorlar heralde. 2 gün öncesine kadar sorun yoktu. Arkadaşlarıyla konuşmuş, fikir değiştirdi valide.

mm’de hem grundigleri hem de lgyi görmüşler. Lg, kasa, det çekmecesi, kapak, lastik, conta vs daha çok begenmişler.

@Bayberty

@Captain Kirk

@Riverice030

@-YucukluSucurtam-

günümüzdeki makineler, eskisi gibi sağlam değil, 10 bin liraya da alsa 6 ay sonra bozulacağının garantisi yok diyorum. yok. ı-ıh..

kendim bosch was28840 kullanıyorum. elektronik kart değişti, led panel değişti. idos ünitesi değişti. det.çekmecesindeki kauçuk tıpalar 2 defa yalama yaptı, değişti. ek garantisi biteli 2 seneyi geçti. şu an bi arıza yapsa, elimde patlıcak makina. kaldı ki ben tek kişiyim. coronaya kadar yılın 8-10 ayı, evde olmazdım iş nedeniyle. yani makine yılda, evet koca yılda, 8-10 defa anca kullanıldı. buna rağmen böyle arızalar yaptı....

valla şu an sinir doluyum. sen onca araştırma yap, model seç...sonra, aa bunun kapağı daha sağlam duruyo diye başka model beğen :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 26 Kasım 2020; 14:23:53 >

• emrahsnr kullanıcısına yanıt

hocam bende was28840tr alıcamda inşallah başıma gelmez öyle sorunlar idosu sık kullanacağım için tapalarda sorun olacağını pek sanmıyorum belkide yapar kısmet :) annenizin beğendiği lg işini görür bence onun.Electrolux isterse ew08f2166ma modelini tavsiye ederim su jetli vs vs dolu dolu özelliği olan modeldir boschdan tavsiye edeceğim tek modelde 4dwash serisi onlarında fiyatları mağlum değmezde zaten annenizin beklentisi yüksek biraz sanırım iyi bişeyler istiyor :D

bahsettiğiniz model eminim iyidir. Ancak o fiyata kesseler almam makine yılın 5-6 ayı için :) 5.300 tl hocam 😁

3-3.5 arası max.

Ah şu komşular sorsan bir çoğu bardak bardak deterjan koyup tek program kullanıyordur lg'ler güzel makine ama takırtı tukurtu çok sıkmada ben buzdolabi almıştım 4-5 ay sonra kurdurdum diye ücretli kurulum yaptilar servis hizmetleri kötü.

Bence profilonun son çıkanlardan şu makinesine bakın bari ek durulama falan var.

https://www.hepsiburada.com/profilo-cga242x0tr-a-9kg-1200-devir-camasir-makinesi-p-HBV00000SNBBZ?magaza=Hepsiburada

o zaman profilo bakın derim, bsh gruptan ... cmg120dtr iyi bir makine, kız kardeşime bir üst modeli olan cmg140dtr almıştık, yıllardır kullanıyor ...

yada anneniz çok ısrar ederse gözünün ve gönlünün beğendiği lg modelini alın, ileride sorun yaşarsa "ben söylemiştim" dersiniz ...  EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ 

• Bayberty kullanıcısına yanıt

120dtr artik eski model bence iyi bir model değil bende 100dtrsi var

• sinir krizi geçirmeme az kaldı...PROFİLO da kötü mal çağrışımı yapıyormuş.... heralde electrolux alıcaz...yucuklusucurtam nickli arkadaşın dediği modeli büyük ihtimalle....

@Bayberty

@Captain Kirk

@-YucukluSucurtam-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 26 Kasım 2020; 20:34:23 >

Bahsi geçen LG modeli iyidir ancak o modellerin bazıları kronik sorun mudur bilmiyorum ama 3 4 benzer seride rulman dağıtan LG gördüm o yüzden LG de 360 turbo wash serisi hariç LG öneremiyorum. Ha çözümü var tabii ki vidalı kazan rulman değişimi nispeten kolay yapılır ancak kendi içime sinmediği için öneremedim size.

Bence de 3000 ₺ bandında en mantıklı seçim olacaktır şimdiden hayırlı olsun.

• Aslında kötü makineler değil kalite Olarak Bosch grubunun makineleri hala bir çok markadan iyidir ancak sizdeki şansızlık olmuş. Yıkama performansı harici kalite olarak iyiler. Gerçi forumda Bosch ile Profilo arasındaki kalite farkı mevzusu 5 sene önce de 10 sene önce de dile gelmişti o yüzden çok da şaşırmadım.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt

Biz ailecek yillardir bosch kullaniyoruz wfl1610 vardi 10 yildan fazla dayandı sonra wat24460tr aldik oda 6 7 yıldır sorunsuz çalışıyor bende evlendikten sonra hediye hoover makine gelmişti 1 yil kullandım cartayi cekince satip altus aldim onda da şansızlık yaşadım ücret iadesi aldim gittim profilo aldim memnun kalmadim annemin evinde ki wat serisi ile bariz kalite farki var o makine birde 1200 devir bende ki cihazdan daha sessiz bu cmg serilerinin programlari çok yavan ekstra özelliklerde yok alirken cmk1000tr vardi 100dtr ile aralarinda 100 lira fiyat farki vardi keşke onu alsaymışım onda kazan temizleme bile varken bunda yok yeni serilere ekstra durulama ve leke fonksiyonu gibi yeni özellikler koymuslar ama bende ki kredisi bitti maalesef geçen annem kurutma makinesi almis boschtan bir baktim kapakta cizik var aradik servisi yeni makineyle değişim istedik kabul etmediler kapak değiştirdiler bugün anneme de kızdım boschtan aldı diye.

Siz en iyisi basin parayi miele alin hocam fiyati görünce kötü demezler :)

• değişim konusunda bosch öyle malesef wat24581tryi iade edebilmek için yarım saat dil döktüm adama normal diyip duruyo en son birini aradı oda normal dedi bide gelmeden önce aradı arıza yoksa 65 lirayı alırım dedi dahada sinirlendim gelince sürekli kötüledim makineyi örnekler verdim aynı model makineden başkasında bu sorunlar yok diye 20 gün süre verdi ses kesilmezse değişim yaparız dedi kesilmedi ve aldılar makineyi kurtuldum :)

Benden bu ses için para istediler genel merkeze şikayet edince paşa paşa yayları degiştirip greslediler ses kesildi kime tutturursak kârdır mantiğındalar.

• Aynen öyle bendekide kazanı ileri geri sallayınca yay sesi yapıyordu onada normal dedi para kazanmak için herşeyi yapıyo bazı elemanlar malesef bunlara sert çıkışınca susup işlerini yapıyolar anladıkları dil bu sizinkinde bence üretim hatası var bu kadarınıda hiç görmedim böyle ses yapan

Sadece bunla kalsa iyi bu ariza yapıldıktan 1 ay sonra makinenin içinden bir hortum yerinden çıktı fabrika tarafından kelepçe takılmamış evi su basti gelen servis plastik cirt attı şaka gibi.

• Anladım. Bundan sonra hakkınızda hayırlısı olsun.

• hakem heyetine verin bence bu kadarda saçmalık olamaz Arçeliği verdim ben fabrikasyon hatalı geldiği için heyet bizi aradı garanti süresi içerisinde parça değişirse değişim yapma hakkımız oluyormuş kendisinden bizzat öğrendik sizinkinin durumuda buna uyuyor her türlü paranızı geri alabilirsiniz :)

• İkinci elden 150 TL ye almıştım. Hala kullanıyorum. Motoru yok sadece kasayı aldım çamaşırı içinde ben yıkıyorum. 15 senedir bozulmadı :). Yıkılmadım ayaktayım :)
  • 
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.