Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WARRİOROFLİFE

Hocam makineniz hayırlı olsun öncelikle. Bende Profilo 1200 devirli olanı almayı planlıyorum. Nasıl memnuniyetiniz devam ediyor mu.

Ayrıca herkes şunu sormak istiyorum. 1200 devirli mi 1000 devirli mi önerirsiniz. Çamaşırlar yıpranmasın diye artık 1000 devirin üstünde zaten kullanmıyoruz. Yine de 1200 lüğü mü alalım.

Ve Profilo Dan daha iyi diye sunacağınız f/p ürünü 9 kg’lık bir makine var mı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    yüksek devir çeviren cihazların iki önemli avantajı var:
    1- yüksek devirde yapılan sıkma sonrasında eğer kurutma makinesi kullanılacaksa çok kısa sürede istenilen kuruluğa erişilebiliyor. bizzat denediğim için biliyorum.
    2- eğer kurutma asılarak yapılacaksa yüksek devir sıkmanın getirisi pek fazla olmuyor. ama 1400 çeviren bir cihazı 800 devirlerde kullanmakla makine ömrü olumlu yönde etkilenir kanaatindeyim.

netice olarak bütçeye uyan en yüksek devirli cihazı seçmek her zaman avantaj sağlar.

• İlgili arkadaşlara bir sorum daha olacak.

Profilo cmg120dtr 9 kg makine alacaktım. Ancak 4 yolluk garanti uzatma ücreti 600 tl olmuş. Çok fahiş bir fiyat. Makine fiyatı uygun ama 1/3 fiyatına 4 yolluk garanti uzatma bedeli çok fazla geldi.

Profili bosh grubu haricinde hangi makineyi önerirsiniz.

Arçelik ve Vestel’in ek garanti bedeli 4 yol için 299 tl. En uygun olan bunlar. Vestel alınır mı sizce. Bunlarda Profilo’ya göre nerdeyse 300 tl daha pahalıya geliyor. Ama ek garanti maliyeti ile kafa kafaya denk geliyor.

Maalesef bosh grubu sağlamlık marka değerinin karşılığını ek garanti ücreti ile çıkarma derdine girmiş.

Tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • storm170 S kullanıcısına yanıt
    @storm170 WAW28560TR İLE WM14W760TR ARASINDA KALDIM SİZİN MAKİNENİZİN AKIBETİNİ MERAK ETTİM
  • Alternatif olarak bu cihazada bakabilirsin son serileri gayet başarılı.
    https://www.vestel.com.tr/vestel--cm-9812-camasir-makinesi

+ ları
    **ARÇELİK BEKO ve yerli üretim BOSCH grubu gibi pres kazan değil olası bir arızada yada kazan arasına bişey kaçarsa müdahale edilebilir.

**Çift su jetli daha etkin yıkama

**Her yeri yalıtımlı sessız bır makıne tabanıda avrupa cıhazlar gıbı kapalı üretilmiş.

**Yedek parçası bol ucuz yerli sermeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 1 Mart 2019; 17:9:17 >

• osasmazel O kullanıcısına yanıt
    Bizim motor arızalı olan modeli sıfırı ile değiştirdiler. Bu yeni gelenden çok memnunuz aman nazar değmesin.

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    siz kullanıyormusunuz? Vestel lerde kronik sallantı ve ses sorunu var diye biliyorum.

iki makinem değişti ikiside aynı çıktı.

2015 te aldığımız 9614txt

zar zor 3. yılında değişim istedik son seri kcm9914 geldi aynı.ilk sıkma da sallantı titreşim ses sorunu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • osasmazel O kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben sensofreshli siemens yerine bosch WAW28560TR tercih ederdim. Sensofresh hatırladığım kadarıyla 45 dk da tazeleme yapıyor. Onun yerine yorgan, sport fitness gibi programlar daha kullanışlı kalıyor. Zaten süper kısa 15 programı var. Kurutma makinenizde var ise 15 dk da yıkayıp 40 dk da kurutarak toplam 55 dk da temiz giysilere sahip olabiliyorsunuz.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Merhaba

2011-2018 arasi 9 kg twinjetplus kullandim makine tek sorun cikartmadi ustelik bu seri ondan daha üstün.

Yikama kurutmali cihazlarda kurutma unitesininde olmasindan dolayi denge problemi cogu markada var zaten takmayin kafaniza cihaziniz guzel . Ayri almanizda yarar vardi. Yok ilka beraber alcam derseniz yikama kurutma pazarındaki en iyi marka LG ve Electrolux dur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 2 Mart 2019; 1:28:11 >
  • Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    valla kimse çoğu markada vr demedi hep aşağalayıp dalga geçtiler bilmiyordum bunu.

bir merak aldık eşim kullanmıyorda gerçi gerekte olmuyor. Ancak misafir falan geldiğinde güzel oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

29 yıldır kullandığım Bosch v468 economic çamaşır makinem bozulunca 1 ay önce Siemens WM14W56XTR çamaşır makinesi aldım. Yıkamasından memnunum ancak sıkma aşamasında devrin yükselmesi ve düşmesi esnasında vuruntu gıcırtı sesleri geliyor. Çamaşır makinemin video linklerini aşağıya kopyalıyorum. Çıkan sesler normal midir? Bu makineyi kullananlardan veya bilgisi olanlardan yorum alabilirsem çok memnun olurum. Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=WXwK7asHBaA

https://m.youtube.com/watch?v=bWKAL40ABRo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spark- -- 15 Mart 2019; 19:18:7 >

• -spark- - kullanıcısına yanıt
    Körükten geliyor ses aslında bu ses bu serilerde hep var ama sizinkinde biraz fazla sanki ya da videodan öyle geliyor olabilir. İlk videoda bir de yay gıcırtısı gibi bir ses var eğer o ses körükten değil de yaylardan geliyorsa bu normal değil.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde sesin nereden geldiğini öğrenmiş oldum. Sesi bana da biraz fazla gibi geldi ama her zaman da bu kadar sesli sıkmıyor diye evdekiler pek umursamadı. Gıcırtı sesi bir kere geldi. Ek garanti ücreti konusunda uğradığım haksızlıktan dolayı aynı durumla bir daha karşılaşmamak adına gıcırtı sesi bir kez daha gelirse servis çağıracağım. Zira servis geldiğinde ses gelmezse servis ücreti alırlarmış.
    yük denegelemeye çalışırken bir tarafa çok yığılırsa kazan çok sarsıldığı için fayansta kayma yapabiliyor. Ayaklar kaydığı için o ses geliyor gibi. En azından kendi makinamda onu deneyimlemiştim. Ayakları altına kağıt koyup deneyin bi.
    Rica ederim, yay sesi sık yaparsa video ile ispatlayabilirsiniz servise ücret talep edemezler bu durumda. Etselerde de kabul etmeme hakkınız var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

yük denegelemeye çalışırken bir tarafa çok yığılırsa kazan çok sarsıldığı için fayansta kayma yapabiliyor. Ayaklar kaydığı için o ses geliyor gibi. En azından kendi makinamda onu deneyimlemiştim. Ayakları altına kağıt koyup deneyin bi.
    Yerinden oynayınca ses yapmıyor hocam, aynı şeyi biz de yaşadık. Makinenin altını beyaz sabunla silmiş annem iyi durulanmadan da yerine ittik makineyi iterken bile yağ gibi kaydı gitti makine tabi o an anlamadım sorun olacağını dedim ki ne güzel yormadan gitti yerine önceden kazan kasaya çarpsa bile yerinden milim oynamayan makineyi artık her yıkamanın sonunda dolaplara yapışmış vaziyette bulduk. Durumu anlayınca çektik ayaklarını iyice ıslak bezle silip kuruladık, altını da bulaşık deterjanıyla köpürtüp durulayıp kuruttuk ( makineyi yerine itene kadar akla karayı seçtik ) sonrasında makine yerine adeta çakıldı. Kağıt koymak hiç doğru olmaz siz de tarif ettiğim işlemleri uygularsanız sorunu çözersiniz.

Selam Batu Bey nasılsınız?

Bu arada benim makinenin ayakları da çıt çıt ses yapıyordu çektim makineyi ayakları ayarladım sonra vida kısımlarına yağ sürdüm ses kesildi. Ama ağır makineymiş Miele falan olsa ne yapacaktım bilmiyorum .

Çekmişken üst tablayı açıp bakayım dedim kazan askı yayları bayağı kalın hoşuma gitti ama tekli yayı yeşile boyamışlar neden neden deyip hala düşünüyorum çözemedim .

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Selam yucuklu sucurtam iyiyim sen nasılsın ?
    Ben içini açtığımda hiçbir şey yapmadım ses de bir süre kesilmişti sonra yine hafif hafif duydum ön sacla kasanın birleşim yerinden geliyor gibi geldi bu ses. Ben de üstten yağ sıktım arasına ordan aşağı kadar indi fazlasını sildim sonra bir kaç kere daha yaptı çıt sesi daha da yapmadı :)

Bizimkinin de tek olan yayına yeşil boya sürülmüş. Diğer yaylarla karışmasın diye sürülmüş olabilir belki üretimde. Çünkü tek olan çift olanlardan daha kalın.

Teşekkürler beni sorduğunuz için iyiyim.

Benim makinenin ayakları terazisiz. Mermer yamuk dolayısıyla ön 2 ayak dengesiz sıkmalarda bende hafif oynaya oynaya çıt çıt ses çıkarmaya başladı yağ sürdüm. Evet kasa birleşim yerlerinden de geliyor ama ön panel malzemesini beğenmiyorum sesi o yüzden yaptığını düşünüyorum. Onun dışında içine üst kapaktan baktım içi gayet kaliteli gözüküyor arka kapağı da sökecektim ama üşendim bir dahakine artık .

Bu arada makine bomboş gerçekten niye yalıtım koymamışlar anlamadım gerçi bu hali bile sessiz ama en azından alta yan duvarlara yapsalarmış güzel olurmuş.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Evet makinenin içi aslında yalıtım yapılmaya çok müsait ama kendilerine çok güvenmiş olmalılar ki yalıtım yapmaya gerek duymamışlar yine de dengesiz bir şekilde 1400 devirde sıkarken yalıtım olsa daha iyi olurmuş dedirtebiliyor. Hatta ben dengesiz sıkarken 1400 devirde ürküyorum sesinden bir şey olacak diye pek yanında da durmak istemiyorum aklıma şu indesit ve yanlış hatırlamıyorsam candy nin kazanı dağılan makineleri geliyor

Ben de bazen korkuyorum ama kazan yayları kalın ona güveniyorum keyfine servis programında bir sürü dengesiz sıktırma yaptım ses matkap sesi ama üstünde titreşim yok. Tabii yere verdiği titreşim de az değil makine ultra dengesiz sıkarken karşısında oturursanız zeminin patlayacağını bile düşünebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.