Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: ogunduz06

quote:

Orijinalden alıntı: crazytown_

çamaşırları yogun ön yıkamalı proğramda iki defa yıkadım sonuç aynı,o kadar para döküyoruz sonuç hayal kırıklığı yazık.

Biz de anneme 1402 fds aldık.
    önceki çamaşır makinası AEG lavamat 42 idi. 8 kova su ile çamaşır yıkıyordu
    92 yılında almıştık ve artık paslanmaya başladı. ve artık yenisini aldık. bu modeli öneriyorlar diye aldım ama annem pek memnun kalmadı gibi.

aeg yıkanan beyazlar gerçekten sakız gibi çıkıyordu. lg ile yıkadıklarımız ise pek beyaz sayılamazdı.
    pamuklu + yoğun + buharlı yıkama ile 2 saat 24 dakika sürdü. ve bu arada 3 durulama yaptı makina.

programda mı hata var makina da mı hata var anlamadık. yoksa yeni makinaların elinden gelen bu mu?

makinayı kullananlar burada yorumlarını yaparlarsa çok memnun olurum.

anneme bosch idos alacakken vazgeçip bunu aldık. inşallah pişman olmayız.

hayirli olsun oncelikle. ben de idos, was28763, lg.nin 9 ve 11 kg buharli makineleri arasinda kaldim.acaba bi yerlerde bi terslik mi var dostum. aklim almiyor soylediginiz seyleri. o makinelerin dediginz gibi yikamamasi gerek sanki. ama kullananan da sizsiniz.hani dicem sular kirecli falan ama onceki makinenizi kullanirken de sartlar ayni. bi servisle yada destek hatti ile gorusseniz...daha fazla deneme yaptiktan sonra da yorumlarinizi paylasirsaniz memnun oluruz. en azindan hala camasir mak almamis olanlar da (ben gibi) ona gore karar vrrir. saygilar.

teşekkür ederim. annem çamaşırları iyi durulamadığını söylüyor. yani çamaşırlar makinadan sert çıkıyor. aeg de böyle bir sorun yoktu. bende burdaki yorumlara göre anneme lg 1402 aldım ama bilmiyorum hata mı ettim.

memnun kalan arkadaşlar hangi programda nasıl yıkıyorlar çamaşırlarını. biraz paylaşırlarsa bende memnun olurum.

size de tavsiyem isterseniz biraz daha bekleyin. bi kaç yıkama daha yapıp sonucu yazacağım buraya.

umarım dediğim gibi pişman olmayız.

ve bir de program bitiminde sıkıp biterecek ya makina. ekranda kalan zaman olarak 8 dakika yazıyor ama o 8 dakika 7 dakikaya düşene kadar aradan 10 dakika geçiyor nerdeyse. bu diğer kullanıcılarda da aynı mı yoksa bize mahsus birşey mi?

lg1402 kullananalar yorumlarını esirgemezse çok seviinirim.

LG 1402 kullanmıyorum ama LG üretimi beko 3018 A kullanıyorum.durulama konusunda,beyazları yıkarken durulama seçeneğinden -durulama + yada durulama ++ seçeneğini ayarlarsanız durulama sayısını artırmış olursunuz bunu da deneyin. normal durulamada 3,+ da 4, ++ da 5 defa durulama yapar. bende beyazlarda ve kotlarıda her zaman ++ seçeneğini kullanırım. kirli çamaşırlarda kısa programı kullanmayın beyazlarda en uzun program olan pamuklu programını seçin.fazla deterjan kullanmayın.belirli bir ölçüyü aşınca suda çözünmediğini duymuştum.sıkma konusunda evet,sıkmayı çok fazla uzun tutuyor.bunun çözümünü deviri düşürerek buldum.600 yada 800 yetiyor. birde böyle deneyin bakalm :)

teşekkür ederim. deterjanı, içinden çıkan ölçü ile 1 ölçü olarak koyduk. deterjan fazla değildi.
    3 durulama yaptı. bir de 4 durulama ve 800 devirde yıkayalım bakalım ne olacak.
    diğer 1402 kullanıcıları da yorumlarını yazarsa sevinirim.

• candoğan bey ve diğer ilgili insanlar size bi sorum olacak arçelik 5950 e çamaşır makinesinin e kartı bozulmuş sizce kaç liraya tamir edilir??
  • LG 1402 FDS kullanıcılarına bir kaç sorum olacak

* makinanızın yıkama performansından memnun musunuz?
    *sıkma aşamasında ekranda kalan zaman 0:08 dakikaya geldiğinde zamanın ilerlemediği, 8 den 7 dakikaya düşmesi için en az 10 dakika geçmesi gibi bir aksaklık var mı?
    *sıkma aşamasında arada bir durarak su tahliyesi sürekli çalışıyor mu?
    *makina su alırken; 4 defa çok kısa 2/3 saniyelik, sonra da 1 defa normal sürede mi su alıyor?
  • AEG'nin yeni modelleri çıkmış, Lavamat Protex Plus. %40 tasarruflu, 1400 devir.

http://www.aeg.electrolux.com.tr/node146.asp?ProdID=48408
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

AEG'nin yeni modelleri çıkmış, Lavamat Protex Plus. %40 tasarruflu, 1400 devir.

Şu AEG'ye hastayım. Geçen gün ince buzdolabını gördüm, ağzımın suyu aktı, mükemmel bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 22 Haziran 2011; 18:41:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Şu AEG'ye hastayım. Geçen gün ince buzdolabını gördüm, ağzımın suyu aktı, mükemmel bir şey

Ben de öyle :)) Ürünleri ve tasarımlar harika. Eski makinemiz de AEG idi. Çok güzel yıkardı sonra bizimkiler Arçelik aldılar...

http://www.youtube.com/watch?v=Xhm68Z3VMEY&feature=related bir inceleme videosu.

• quote:

Pano tasarımıda makine gibi muhteşem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

ARKADAŞLAR MİELE W1611 ÇAMAŞIR MAKİNESİ ALINABİLİRMİ.MİELE KALİTESİ VARMIDIR. BİDE ÇELİK KAZANLIMI? FİYATIDA 1500 TL GİBİ.

GİRİŞ SEVİYESİ DİYOLAR AMA GÜZEL GÖRÜNÜYOR

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Çelik kazanlı, 6 kg, 1100devir Miele'nin giriş seviyeside olsa üst seviyede olsa Miele Miele'dir kalite farkı yok önerdiğim bi modeldir..

• bende uzun araştırmalar ve tavsiyeler sonucu yaklaşık 2 hafta önce ELECTROLUX EWN 148640 çamaşır makinesi aldım. makine nasıl diyenler olabilir. gayet güzel bence LG F1402FDS ile kıyaslamıştım iyiki electrolux almışım en azından pişman olmadım :) makine yıkama modunda çok sessiz sadece su alma sesi duyuluyor kesinlikle yıkama sesi yok.sıkmada ise sesi normal seviyede.

çamaşır makinesi almada görüşleriyle yardımcı olan candogan62 beye çok teşekkur ederim.
    bununla birlikte;

candogan62

candogan62 bey size 3 sorum olacaktı.

1) eski çamaşır makinesi bosch v 468 çok temiz çalışıyo bı sıkıntı yok ama servis bilyası bozuk dedi sizce bilya değişimini ucuza nasıl getiririz.

2) evdeki ocaklı fırını değiştireceğiz ve sizden 1000TL civarında fırın önerirmisiniz.ankastre alamam yerden dolayı.ben VESTEL GOURMET 9002VX modelini ve BOSCH HGV 746455 T'i(tabi biraz pahalı) beğendim ama nasıl sizce. electrolux'un fırını yok sanırım olsa onu alcaktım. sizin öneriniz ne olurdu?

3)buzdolabıda alcaz. bütçe buzdolabı için önemli değil.aklımdaki markalar şunlar;
    -White Westinghouse
    -General electric
    -Miele
    -Frigidaire
    -Electrolux
    -Sharp
    Bu markalardan hangisi önerirsiniz.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• SAMSUNG WFO804W8E 1400 DEVİR 8 KG A+++ ÇAMAŞIR MAKİNASI NASIL ARKADAŞLAR?KULLANAN VAR MI?BU MAKİNADA LG GİBİ FIRÇASIZ MOTOR VAR SANIRIM.CANDOGAN BEY BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ COK SEVİNİRİM.FİYATI 1300TL SİZCE ALINABİLİR Mİ?YOKSA BAŞKA BİR MARKAYA MI YÖNELMELİYİM.
  • lg makina da aynı süre sorunlarını bende yaşaıyorum bide 9 /10 kg luk mak fazla aldanmayın, 9 kiloluk mak maksimum 8 kilo alıyor oda zorlarsan,ayrıca benimkinde yük sansorü nün proğramını düzeltin gibi bi y ekran da gördüm anlamadın açıkcası, çamaşırlarım bembeyaz çıksın diye bi arayışınız varsa tavsiye etmem.su alırken ve sıkmada yan odada duyabileceğin kadar ses yapıyor ,biz mi kullanamıyoruz desem zaten mak bitek çamaşırın pamuklumu sentetikmi ona karar veriyosun ona göre kendi ayarlıyor dreceini ,buhar proğramını tercih etmessen .
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy3304

SAMSUNG WFO804W8E 1400 DEVİR 8 KG A+++ ÇAMAŞIR MAKİNASI NASIL ARKADAŞLAR?KULLANAN VAR MI?BU MAKİNADA LG GİBİ FIRÇASIZ MOTOR VAR SANIRIM.CANDOGAN BEY BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ COK SEVİNİRİM.FİYATI 1300TL SİZCE ALINABİLİR Mİ?YOKSA BAŞKA BİR MARKAYA MI YÖNELMELİYİM.

Bu fiyata Bosch eco-silence sessiz motorlu 8 kg alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

bende uzun araştırmalar ve tavsiyeler sonucu yaklaşık 2 hafta önce ELECTROLUX EWN 148640 çamaşır makinesi aldım. makine nasıl diyenler olabilir. gayet güzel bence LG F1402FDS ile kıyaslamıştım iyiki electrolux almışım en azından pişman olmadım :) makine yıkama modunda çok sessiz sadece su alma sesi duyuluyor kesinlikle yıkama sesi yok.sıkmada ise sesi normal seviyede.

çamaşır makinesi almada görüşleriyle yardımcı olan candogan62 beye çok teşekkur ederim.
    bununla birlikte;

candogan62

candogan62 bey size 3 sorum olacaktı.

1) eski çamaşır makinesi bosch v 468 çok temiz çalışıyo bı sıkıntı yok ama servis bilyası bozuk dedi sizce bilya değişimini ucuza nasıl getiririz.

2) evdeki ocaklı fırını değiştireceğiz ve sizden 1000TL civarında fırın önerirmisiniz.ankastre alamam yerden dolayı.ben VESTEL GOURMET 9002VX modelini ve BOSCH HGV 746455 T'i(tabi biraz pahalı) beğendim ama nasıl sizce. electrolux'un fırını yok sanırım olsa onu alcaktım. sizin öneriniz ne olurdu?

3)buzdolabıda alcaz. bütçe buzdolabı için önemli değil.aklımdaki markalar şunlar;
    -White Westinghouse
    -General electric
    -Miele
    -Frigidaire
    -Electrolux
    -Sharp
    Bu markalardan hangisi önerirsiniz.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Buzdolabında Sharp ve Samsung gibi markalara bakınız. Ben Samsung almıştım. Bu işte iyi.

• Slm arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum sizlerden bir konuda yardım beklemekteyim.

Anneme çamaşır makinesi almak istiyorum fakat bu konularda hiçbir bilgim bulunmamakta. Kendisi yada ailesi kullanıp çamaşır makinesinden memnun olan 1.000 tl geçmeyecek yeni bir makine almak istiyorum. Sizce bu miktarla ne alabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum..
  • quote:

AEG makinalarında pek tip yok yakışıklı değiller, ancak teknik özellik ve kalite olarak baya elit makinalar şahsi fikrim.
  • Biraz garip bir soru olacak, ama bana 6 ay kullanacağım bir çamaşır makinası gerekiyor, 6 ay sonra ucuza bir Miele alma durumum var çünkü.

İki yol geçiyor aklımdan:
    1. Orta karar yeni bir cihaz almak (Profilo 1000 serisinden mesela), 6 ay sonra 2. el olarak satmak
    2. Orta karar 2. el bir cihaz almak, 6 ay sonra yine 2. el olarak satmak

Aklım 2. yöntemi kullanmam gerektiğini söylüyor ama temiz 2. el cihaz bulabilir miyim emin değilim. 2. el çamaşır makinası almak mantıklı mı?
  • candogan62 bey uzun zamandır forumda göremiyorum acaba nedeni nedir. bişeymi oldu tatile filan mı gitti yoksa foruma kızdıda bidaha gelmeyecekmi tam bilmiyorum ama heralde yaklaşık 1 aydır yok!!! nedenini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertigo_vh72

Biraz garip bir soru olacak, ama bana 6 ay kullanacağım bir çamaşır makinası gerekiyor, 6 ay sonra ucuza bir Miele alma durumum var çünkü.

1. Orta karar yeni bir cihaz almak (Profilo 1000 serisinden mesela), 6 ay sonra 2. el olarak satmak

Aklım 2. yöntemi kullanmam gerektiğini söylüyor ama temiz 2. el cihaz bulabilir miyim emin değilim. 2. el çamaşır makinası almak mantıklı mı?

Tabii ki 2. yöntem. Temiz bir 3300 bulup 6 ay kullanıp en fazla 25-50 lira zararla satarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: vertigo_vh72

Biraz garip bir soru olacak, ama bana 6 ay kullanacağım bir çamaşır makinası gerekiyor, 6 ay sonra ucuza bir Miele alma durumum var çünkü.

Tabii ki 2. yöntem. Temiz bir 3300 bulup 6 ay kullanıp en fazla 25-50 lira zararla satarsınız.

Cevap için teşekkürler. Eski modeller hakkında hiç bilgim yok, tavsiye ettiğinize göre Arçelik'in 3300 modeli bu geçiş süresi için uygun diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: badboy3304

SAMSUNG WFO804W8E 1400 DEVİR 8 KG A+++ ÇAMAŞIR MAKİNASI NASIL ARKADAŞLAR?KULLANAN VAR MI?BU MAKİNADA LG GİBİ FIRÇASIZ MOTOR VAR SANIRIM.CANDOGAN BEY BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ COK SEVİNİRİM.FİYATI 1300TL SİZCE ALINABİLİR Mİ?YOKSA BAŞKA BİR MARKAYA MI YÖNELMELİYİM.

Bu fiyata Bosch eco-silence sessiz motorlu 8 kg alabilirsiniz.

Bu modeli inceledim kaliteli gözüküyor.kapağı çelik 8 kg1400devir. 1300 tl alınabilirmi?
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.