Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ebrgan

quote:

SAYIN GÖKOŞ;

Miele w1912 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum, bana bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verirseniz sevinirim, mielenin petek kazanlı modelleri içinde fiayat olarak diğer modellere göre nispeten fiyat olarak avatajlı olduğu için bu modelde yoğunlaştım, başkaca bi model (tabi daha yüksek olmamak kaydıyla) mi tavsiye edersiniz ya da. Bi de mielenin eski tip görünüşlü ve kazanlı olanlarının daha iyi olduğu kalmş aklımda niyeyse. Kafam çok karışık, lütfen bilgi, yoksa mieleden vazgeçmelimiyim? Diğer markaların fiyatlarına ve buradaki yorumlara bakınca çok mu yüksek fiyat veriyorum acaba ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

MİELE kullanan arkadaşlar , sizlerde yardımcı olursanız sevinirim.

Candoğan bey, sizde tavisye anlamında birşeyler söyleseniz, yardımcı olsanız, miele 1912 almalımıyım, almamalıyım?
    1912 modelini tercih sebebim 7 kg olup yorgan yıkayabilecek oluşum,petek kazan olması ve tabi ki petek kazanlar içinden en uygun fiyata sahip olması ?
    Yoksa petek kazan'a gerek yok mu?

Miele'nin F-P ürünü, kesinlikle alınız.

• Miele'nin yeni makinelerinin videolarını izlemenizi tavsiye ederim,
    Ayrıca Miele'nin 6kg ve 7kg tamburları diğer 6 ve 7kg lık tamburlara göre daha geniştir ve 6kg lık makinede bile yorgan yıkanabilir, Örneğin benim makinemde yastık programı var bu program yastık ve yorgan yıkamaya uygun ayrıca kurutma makinesinde de aynı şekilde kurutulabilir, Makine önce en yüksek devirde kısa sıkma yaparak yastık ve yorganlardaki fazla havayı alır ve daha sonra yıkamaya başlar ayrıca yıkama su seviyesini otomatik ayarlıyor ve özelliklede durulamada aynı eski makineler gibi camın yarısına kadar su alıyor, kurutma makinesinde ise fan normal programlara göre daha hızlı çalışır ve daha fazla hava verir böylece yastık ve yorganları kuruturken arada bir çıkarıp tekrar koymanıza gerek kalmaz ve son soğutma-havalandırma adımı yaklaşık 10-15dk daha uzun sürüyor Ben tek kişilik yorgan+2 yastık yıkıyorum ancak özelliklede iyi markaların çift kişilik yorganları biraz zor sığıyor kapağı zar-zor kapatıyorum, Tek k. yorgan+2 Yastık; Yastık hijyen 50'C-Ön yıkama 1600devir, Çift k. Yorgan; Yastık Hijyen 40'C+Ön yıkama+İlave Su 1600 devir programlarında yıkıyorum Yastık Hijyen Dolap kuruluğu+Hassas programında kurutuyorum kurutmadan çıkınca direk bazaya koyuyorum..
    @ebrgan;Kesinlikle almanı öneriyorum W1912 7 kg 1200 devir bu makinede Bakımı Kolay çamaşır 40'C+Önyıkama+İlave su seçeneği ile birlikte yorgan yıkayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Miele'nin yeni makinelerinin videolarını izlemenizi tavsiye ederim,
    Ayrıca Miele'nin 6kg ve 7kg tamburları diğer 6 ve 7kg lık tamburlara göre daha geniştir ve 6kg lık makinede bile yorgan yıkanabilir, Örneğin benim makinemde yastık programı var bu program yastık ve yorgan yıkamaya uygun ayrıca kurutma makinesinde de aynı şekilde kurutulabilir, Makine önce en yüksek devirde kısa sıkma yaparak yastık ve yorganlardaki fazla havayı alır ve daha sonra yıkamaya başlar ayrıca yıkama su seviyesini otomatik ayarlıyor ve özelliklede durulamada aynı eski makineler gibi camın yarısına kadar su alıyor, kurutma makinesinde ise fan normal programlara göre daha hızlı çalışır ve daha fazla hava verir böylece yastık ve yorganları kuruturken arada bir çıkarıp tekrar koymanıza gerek kalmaz ve son soğutma-havalandırma adımı yaklaşık 10-15dk daha uzun sürüyor Ben tek kişilik yorgan+2 yastık yıkıyorum ancak özelliklede iyi markaların çift kişilik yorganları biraz zor sığıyor kapağı zar-zor kapatıyorum, Tek k. yorgan+2 Yastık; Yastık hijyen 50'C-Ön yıkama 1600devir, Çift k. Yorgan; Yastık Hijyen 40'C+Ön yıkama+İlave Su 1600 devir programlarında yıkıyorum Yastık Hijyen Dolap kuruluğu+Hassas programında kurutuyorum kurutmadan çıkınca direk bazaya koyuyorum..
    @ebrgan;Kesinlikle almanı öneriyorum W1912 7 kg 1200 devir bu makinede Bakımı Kolay çamaşır 40'C+Önyıkama+İlave su seçeneği ile birlikte yorgan yıkayabilirsiniz.

sırf denemek için çift kişilik yorganı atayım dedim. yarısına kadar zor sığdı (sığsa bile yıkamam çünkü suyu çekince çok ağır olur.durduk yerde makineden olmayalım :) siz 7 kiloluk makineye iyi sığdırmışsınız.

• Miele'nin çamaşır makineleri kayışlı olmasına rağmen DD makinelere göre ultra sessiz yıkarken makinenin sesini değil sadece içindeki çamaşırların sesini duyarsınız 1200 devirde 600 devir , 1400 devirde 700 devir, 1600 devirde 1000devir çamaşır makinesi kadar ses çıkarır bende de Miele var 100 devirden sonra sesi hissediliyor 1600 devirde eğer yükü çok iyi dengelediyse 1000 devir makine kadar ses gelir ancak dengeleyemediyse Disel Jeneratöre dönüşebiliyor ancak genellikle çok sessiz, öneri isterseniz Miele W1611(6 kg 1100devir) şuan kampanyada 1399TL, W3243(6kg 1500devir) ise 2300TL..

Bilgi ve tavsiyekeriniz için teşekkürler Gökoş , ancak anlayamadığım birşleyler var. w 3243 nerede 2.300,00 TL.'ye satılıyor acaba? Nerdeyse her gün takip ediyorum kampanyaları ama yok böyle bir fiyat.
  • Orijinalden alıntı: candogan62

[
    Candoğan bey, sizde tavisye anlamında birşeyler söyleseniz, yardımcı olsanız, miele 1912 almalımıyım, almamalıyım?
    1912 modelini tercih sebebim 7 kg olup yorgan yıkayabilecek oluşum,petek kazan olması ve tabi ki petek kazanlar içinden en uygun fiyata sahip olması ?
    Yoksa petek kazan'a gerek yok mu? 1912 modeli f/p oranı en iyi modellerden. Petek kazandan öte donanım ve özellikleriyle çok iyi bir cihaz. Gerçek 7kg olduğundan tamburu geniştir.

Sayın CAndoğan, 7 kg 'lık miele de çift kişilik yorgan yıkanmıyormu yani şimdi?
    Peki bi de, petek kazan olması artı getirmiyorsa, miele w 1612 modeli 1.800,00 TL.'den satılıyor, aşırıya kaçmayıp onu mu alayım, yoksa son karar w 1912 midir? KARAR VERMEM GEREKİYOR artıkkkk.(Kendime isyan)
  • quote:

Yoksa petek kazan'a gerek yok mu?

quote:

Orijinalden alıntı: candoğan62

1912 modeli f/p oranı en iyi modellerden. Petek kazandan öte donanım ve özellikleriyle çok iyi bir cihaz. Gerçek 7kg olduğundan tamburu geniştir.

Sayın CAndoğan, 7 kg 'lık miele de çift kişilik yorgan yıkanmıyormu yani şimdi?
    Peki bi de, petek kazan olması artı getirmiyorsa, miele w 1612 modeli 1.800,00 TL.'den satılıyor, aşırıya kaçmayıp onu mu alayım, yoksa son karar w 1912 midir? KARAR VERMEM GEREKİYOR artıkkkk.(Kendime isyan)

Petek kazan olması artı olmasa adamlar senelerce üzerinde çalışmazlardı. Ama senelerdir petek kazanda yıkamıyoruz. Eğer çok para vermek istemiyorum diyorsanız W1611 modeli 1399 tl...

Ayrıca w1912 modeli çok gelişmiş bir alet olup ihtiyaçlarınıza yetecek düzeydedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 2 Mart 2011; 9:37:34 >

• Merhaba,
    Her gun camasir yıkayan 4 kisilik bir aileye max 1500-TL olmak üzere, en az 7-8kglık hangi makineyi önerirsiniz? Ben biraz araştırdım, şu Samsung WF8802'nin yorumları yabancı sitelerde çok iyi ama burada pek kullanan-yorum yazan göremedim. Fiyati da 1000-TL, yani baya uygun. Yine Arcelik'in arcelik 9123ft, 8124ftt ürünleri var ama onlar 1500TL civarinda. Hepsiburada da Indesit IWE için kampanya var, fiyat cok uygun özelliklerine göre. Oradaki yorumlar da güzel. Burada ona da pek yorum bulamadım.

Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Tesekkurler.
  • Orijinalden alıntı: ebrgan

Miele'nin çamaşır makineleri kayışlı olmasına rağmen DD makinelere göre ultra sessiz yıkarken makinenin sesini değil sadece içindeki çamaşırların sesini duyarsınız 1200 devirde 600 devir , 1400 devirde 700 devir, 1600 devirde 1000devir çamaşır makinesi kadar ses çıkarır bende de Miele var 100 devirden sonra sesi hissediliyor 1600 devirde eğer yükü çok iyi dengelediyse 1000 devir makine kadar ses gelir ancak dengeleyemediyse Disel Jeneratöre dönüşebiliyor ancak genellikle çok sessiz, öneri isterseniz Miele W1611(6 kg 1100devir) şuan kampanyada 1399TL, W3243(6kg 1500devir) ise 2300TL..

Bilgi ve tavsiyekeriniz için teşekkürler Gökoş , ancak anlayamadığım birşleyler var. w 3243 nerede 2.300,00 TL.'ye satılıyor acaba? Nerdeyse her gün takip ediyorum kampanyaları ama yok böyle bir fiyat.

Mielebeyazeşya.com adresinde kampanya var W3243 modeli kdvsiz 2250TL filan KDV li 2500TL ayrıca aynı modelin kurutmasınıda alırsanız ikisi toplam 4700TL..

• merhaba,
    bu aralar çift kişilik yorgan yıkayabilen bi makina araştırmasındayım. bu tambur veya kazan hacimleriyle ilgili üreticilerin sitelerinde pek bilgi yok. bosch siemens profilo 8 kg lik makinalarına 65 lt. xxl tambur hacmi yazıyor. bu şu an en büyük tambur hacmi midir? lg düşünüyorum fakat lg1447td ve LG F1406TDSP6 nin tambur hacimleri nedir bir türlü bulamadım. yine aynı şekilde 9kg. LG F 1402 FDS5 modelinin tambur hacmi de teknik verilerinde yok. acaba bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi? saygılar
  • arkadaşlar size bi sorum olacak komşumuzda vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var yalnız makine arızalanmış kapağını açmak için kapak açma tuşuna bastığımızda kapak açılmıyor programı başlatmak istediğimizde ise makine ed hata kodu veriyor kullanma kılavuzunda kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyor bu kodla karşılaşınca yalnız kapak zaten kapalı bu durumda makinenin kapak kilidi mi arızalı yoksa elektronik kartta bir arıza mı var en kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim komşumuz mağdur durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 2 Mart 2011; 22:14:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

arkadaşlar size bi sorum olacak komşumuzda vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var yalnız makine arızalanmış kapağını açmak için kapak açma tuşuna bastığımızda kapak açılmıyor programı başlatmak istediğimizde ise makine ed hata kodu veriyor kullanma kılavuzunda kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyor bu kodla karşılaşınca yalnız kapak zaten kapalı bu durumda makinenin kapak kilidi mi arızalı yoksa elektronik kartta bir arıza mı var en kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim komşumuz mağdur durumda

Açma kapama olmuyorsa sorun kapak kilidinden büyük ihtimalle. Elle mekanik olarak bir şekilde açılıyordur o kapak, araştırın biraz daha

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sevgili çamaşır makinesi sever arkadaşlar, size yakında bir sürprizim olacak :)

şubat ta geçti mart oldu ,sürpriz ne oldu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: nathanalgren

Merhaba,
    Her gun camasir yıkayan 4 kisilik bir aileye max 1500-TL olmak üzere, en az 7-8kglık hangi makineyi önerirsiniz? Ben biraz araştırdım, şu Samsung WF8802'nin yorumları yabancı sitelerde çok iyi ama burada pek kullanan-yorum yazan göremedim. Fiyati da 1000-TL, yani baya uygun. Yine Arcelik'in arcelik 9123ft, 8124ftt ürünleri var ama onlar 1500TL civarinda. Hepsiburada da Indesit IWE için kampanya var, fiyat cok uygun özelliklerine göre. Oradaki yorumlar da güzel. Burada ona da pek yorum bulamadım.

Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Tesekkurler.

Aman Arçelik ve Indesit alarak paranıza yazık etmeyin.

Samsung'un pek sözünün geçmeyişinin sebebi yakın bütçeyle daha kaliteli alternatiflerinin olmasıdır. LG ve Bosch üretimi olan Profilo dayanıklılık ve performans açısından daha üstündür, fiyatları da yakındır.

Ben size öncelikli olarak LG F1247TD ve Profilo CM1000STR modelini öneririm. Bu modellere bütçeniz yetmezse Samsung düşünülebilir.

• düzgün konuşun biraz insanları aşşağılayamazsınız.bebe sisinizde haberiniz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

düzgün konuşun biraz insanları aşşağılayamazsınız.bebe sisinizde haberiniz yok.

Abi hayrola ne oldu?
  • sorma kardeşim yaa arkadaşımız bizi aşşalamış siemens ıq daha sessiz ama çok sert çıkışmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

arkadaşlar size bi sorum olacak komşumuzda vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var yalnız makine arızalanmış kapağını açmak için kapak açma tuşuna bastığımızda kapak açılmıyor programı başlatmak istediğimizde ise makine ed hata kodu veriyor kullanma kılavuzunda kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyor bu kodla karşılaşınca yalnız kapak zaten kapalı bu durumda makinenin kapak kilidi mi arızalı yoksa elektronik kartta bir arıza mı var en kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim komşumuz mağdur durumda

Açma kapama olmuyorsa sorun kapak kilidinden büyük ihtimalle. Elle mekanik olarak bir şekilde açılıyordur o kapak, araştırın biraz daha

evet mekanik olarak açılıyor alttaki tekmelik kapağının altında bi şey var onu çekince yalnız sorun tam olarak bu değil makine kapıyı kapatın uyarısı veriyor kapak kapalıyken ve buyüzden de programı başlatmıyor :s ben de sizin düşündüğünüz gibi kapı kilidinde bi sorun var diyorum yalnız bu parça ne kadardır ve değişimi kolay mıdır misal ben değiştirebilir miyim?

• merhabalar..

ben 2 tane makine arasinda kararsiz kaldim,dün biraz mediamarktta baktim makinelere ve bosch was 28443 ve samsung wf10724 arasinda kararsiz kaldim.bosch 8 kiloluk ancak kurutma sinifi B,samsungun hepsi AAA ve %30 daha az enerjiyle calisiyor,daha az su harciyor..fiyatlari asagi yukari ayni ancak yinede ben biraz daha samsungdan yanayim.önerisi olan?
  • SELSU samsungu çamasır ve bulasık makınesınde onermıyorlar. ama buzdolabında veya tv de alabılırsın samsungu. bozulma ve servıs sorunu oluyor. onun yerıne bosch sımens profılo alabılırsın. para sorunun varsa bosch muadıllerıne bakıp profılo alabılırsın. bunların ucu aynı parcaLARI kullanıyormus zaten. candogan hoca ıle tanıs o oyle dıyor. buzdolabında ise profılo -sımens-bosch onerılmıyor. buzdolabında LG ve samsung onerılıyor. çamasır makınesının celık olması 100 devırlı olması 7-8 kg alması onemlı ozellıklerı. gewrısı sana kalmış.
  • candogan62 hocam, size pm attım ama pek bakmıyorsunuz galiba. burdan yazayım dedim :)

Bu arada ben de Bosch kullanıyorum evimde, tüm beyaz eşyalarda Bosch ve Siemens'i tek geçerim.
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.