Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mıknatıs20 , mıknatıs20 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

8 kiloluk makineler ancak tek kişilik istikbal vb.kaliteli markaları yıkıyor.ben de denedim tam sığdı. 10 11 kg kapasiteli cihaz alırken ebatları da dikkate alınmalı.

Annem ablamla bana 1997'de tek kişilik yorgan almıştı. O yorgan 4,5kg'lık Bosch makinemize tıkınca sığıyordu. 53lt Siemens'e zaten rahat sığıyor. Acaba İstikbal'n yorganları da mı değişken?

Bu arada arkadaşıma 47lt AEG kazanına sahip 2001 model Bosch WFG1660 almıştım. İçine ağır el işi yorgan, hafif yorgan, 3 parça battaniye yıkadım. Onları da dikkatlice yerleştirince sığdı. Hatta 150x80cm civarı boyutu olan halı bile yıkadım. Valla zaten bu eziyetlerden geçtiyse daha da bozulmaz o makine

Aynı şekilde diğer arkadaşıma aldığım 2. el 47lt tambura sahip Profilo OCM6990TR modelinde de halı falan yıkıyoruz, ama PVC tabanlı halı O makine de 1999 model ve 2007'den beri bizde, bir sorun olmadı.

Benzer eziyetleri benim Siemens'e de yaptım ama onda 53lt tambur olduğundan bir sıkıntı olmadı. Çift kişilik yorganı denemedim hiç.

quote:

Candoğan bey, sizde tavisye anlamında birşeyler söyleseniz, yardımcı olsanız, miele 1912 almalımıyım, almamalıyım?
    1912 modelini tercih sebebim 7 kg olup yorgan yıkayabilecek oluşum,petek kazan olması ve tabi ki petek kazanlar içinden en uygun fiyata sahip olması ?
    Yoksa petek kazan'a gerek yok mu?
    1912 modeli f/p oranı en iyi modellerden. Petek kazandan öte donanım ve özellikleriyle çok iyi bir cihaz. Gerçek 7kg olduğundan tamburu geniştir.

quote:

Peki bir soru daha

LG 1447TD 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(BEYAZ) ile

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) arasında kaldım hangisini almalıyım. fiyatları aynı.
    Elbette 1406TDSP.

• quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Maşallah sana bu yaşta tanımadıgın ınsanlara bu kadar ılgı ve yardım. Analar bu zamanda ne evlatlar dogurmuş ya. ellerı opulesı ınsanlar.
    Siz evlenmeyın o zaman ya. evlenmenız bu forumdakı ınsanların ısıne gelmez o zaman yada evlenırsenız bu forumdakılerı de haber edın gelırız dugunune bi ceyrek takarız çok mu. bızlerı kımbılır ne hasarlardan kurtardın
    gizem konusunda haklısın.
    nerde oturuyordun.

:)) İltifatlarınız için çok teşekkür ederim. Daha evvelki mesajımda söylediğim gibi Ataşehir ilçesinde oturuyorum.
  • quote:

8 kiloluk makineler ancak tek kişilik istikbal vb.kaliteli markaları yıkıyor.ben de denedim tam sığdı. 10 11 kg kapasiteli cihaz alırken ebatları da dikkate alınmalı.

arkadaşım benim çift kişilik istikbal yorgan,tek kişilik yataş yorgan,çift kişilik elyaf evde yapılmış yorganı arka arkaya 8 kiloluk sıemens makinada yıkadı hiçbir sorun olmadı gayet rahat sığdı ve yıkadı,komşum yataşın yorganını 5 kiloluk bosch makinaya tıkış tıkış sığdırıyor ama istikbal yorgan girmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yağmur34 -- 1 Mart 2011; 14:41:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

quote:

Orijinalden alıntı: Mer.ToL.

quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Maşallah sana bu yaşta tanımadıgın ınsanlara bu kadar ılgı ve yardım. Analar bu zamanda ne evlatlar dogurmuş ya. ellerı opulesı ınsanlar.
    Siz evlenmeyın o zaman ya. evlenmenız bu forumdakı ınsanların ısıne gelmez o zaman yada evlenırsenız bu forumdakılerı de haber edın gelırız dugunune bi ceyrek takarız çok mu. bızlerı kımbılır ne hasarlardan kurtardın
    gizem konusunda haklısın.
    nerde oturuyordun.

evde oturuyor,

yok artık deve, adresde sor bari

adam arçelik yada vestelin ajanı tatlı dille adresi alıp suikast yapıcaklar

Valla beklerim. Forumda bile çifkefçe ve çirkince saldırdıklarına göre gerçekte de yapabilirler

• eski makinelerin kapasiteleri ne kadar düşük de olsa eskinin 4.5 kg modeli şimdinin 6 kilosuna eşit :) ben eski makinemim kazan hacmini bilmiyorum ama 5.5 kg dı yorgan değil de 1 metrelik ufak saçaklı mutfak halılarını kilimlerini vs. rahat yıkıyordu. siemens ile bosch un kalitesi tartışılmaz.zaten eski makinemin parçalarının siemens üretimi olduğunu da burda öğrenmiştim o da bu yüzden sorunsuz yıkıyordu sanırım
  • quote:

eski makinelerin kapasiteleri ne kadar düşük de olsa eskinin 4.5 kg modeli şimdinin 6 kilosuna eşit :) ben eski makinemim kazan hacmini bilmiyorum ama 5.5 kg dı yorgan değil de 1 metrelik ufak saçaklı mutfak halılarını kilimlerini vs. rahat yıkıyordu. siemens ile bosch un kalitesi tartışılmaz.zaten eski makinemin parçalarının siemens üretimi olduğunu da burda öğrenmiştim o da bu yüzden sorunsuz yıkıyordu sanırım

Elbette, 3100A modelinin tamburu epey geniştir zaten. Tahminimce 50lt civarı.

Lakin bizim eski Bosch WMV4280 orijinal Bosch değildi. Ben 2 yaşındayken annemler bir hata yapıp alıvermişler işte. Hayatımda gördüğüm en berbat cihazlar listesi yaparsam ilk 5'e girer. Tamburu da geniş değildi, tahminimce 45lt falandır. 2001'den bu yana görüşmedik kendisiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: strangelet

SONUNDA BEYAZ EŞYALARI ALDIM
    BAŞTA CANDOĞAN BEY VE YARDIMI DOKUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM...

BUZDOLABI LG602YVX 1525TL
    BULAŞIK MAKİNESİ SİEMENS SN26M282 1070TL
    ÇAMAŞIR MAKİNESİ LG F1247TD 1180TL
    SETÜSTÜ OCAK PROFİLO OC53 210TL
    ELEKTRİK SÜPÜRGESİ PROFİLO VS6PT1266 220TL
    TOST MAKİNESİ KENWOOD HG366 100TL

PEŞİN FİYATI 4305TL YAPIYORDU, BEN MAXİMUM KARTA 2 AY ERTELEMELİ 8TAKSİT TOPLAM 4375TL'YE ALDIM.
    SAÇ KURUTMA MAKİNESİ HEDİYE VERDİLER. NAKLİYE ONLARA AİT, KURULUMU SERVİSLER YAPACAK.
    MERAK EDENLER İÇİN ALDIĞIM YERİ DE SÖYLEYEYİM.
    SİRKECİ ALTINHAN İŞMERKEZİ (ÜSTKATTA) ÖZSPOT.
    BEN UZUN SÜREDİR ARAŞTIRIYORUM VE BULABİLDİĞİM EN UYGUN YER BURASIYDI.
    EŞYALAR PAZARTESİ ELİME ULAŞACAK. BİR SIKINTI YAŞARSAM SİZİNLE PAYLAŞIRIM...

AYRICA YANLIŞ MI YAPTIM BİLMİYORUM AMA ELLERİNDE PROFİLO CM1000STR VARDI 1150TL İDİ BEN LG'YE KARAR VERDİM. UMARIM YANLIŞ YAPMAMIŞIMDIR.
    YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

CANDOĞAN BEY SİZCE CM1000STR YERİNE LG1247TD ALARAK HATA MI YAPMIŞIM?
    DEĞİŞTİRME ŞANSIM OLURSA, DEĞİŞTİRMEMİ ÖNERİR MİSİNİZ?

• CM1000STR dayanıklılık yönünden daha iyidir, ancak LG'de özel teknoloji fırçasız motor vardır. Bence hata yapmamışsınız, tercihiniz iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

CM1000STR dayanıklılık yönünden daha iyidir, ancak LG'de özel teknoloji fırçasız motor vardır. Bence hata yapmamışsınız, tercihiniz iyi.

ben de karar verirken fırçasız motor olmasını düşünmüştüm (SAYENİZDE)
    ama sonradan, sizin önerileriniz arasında olduğu için acaba cm1000str daha mı iyi diye bir kurt düşüverdi içime...
    teşekkürler candoğan bey.
    nisan ayından sonra kullanmaya başlayacağım, kıllandıkça tecrübelerimi paylaşırım...
    elinize emeğinize sağlık...
  • Anlaşılan candogan62 üstad LG F1406TDSde bi hayli beğenmiş.Ben üstada şu soruyu sorayım kafama takılmışken LG F1406TDS mi siemens 10s461 mi.Sebebi ile birlikte açıklarsa sevinirim.
  • arkadaşlar piyasadaki en sessiz çamaşır maknesi hangi marka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

arkadaşlar piyasadaki en sessiz çamaşır maknesi hangi marka?

Miele'nin çamaşır makineleri kayışlı olmasına rağmen DD makinelere göre ultra sessiz yıkarken makinenin sesini değil sadece içindeki çamaşırların sesini duyarsınız 1200 devirde 600 devir , 1400 devirde 700 devir, 1600 devirde 1000devir çamaşır makinesi kadar ses çıkarır bende de Miele var 100 devirden sonra sesi hissediliyor 1600 devirde eğer yükü çok iyi dengelediyse 1000 devir makine kadar ses gelir ancak dengeleyemediyse Disel Jeneratöre dönüşebiliyor ancak genellikle çok sessiz, öneri isterseniz Miele W1611(6 kg 1100devir) şuan kampanyada 1399TL, W3243(6kg 1500devir) ise 2300TL..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

arkadaşlar piyasadaki en sessiz çamaşır maknesi hangi marka?

Miele'nin çamaşır makineleri kayışlı olmasına rağmen DD makinelere göre ultra sessiz yıkarken makinenin sesini değil sadece içindeki çamaşırların sesini duyarsınız 1200 devirde 600 devir , 1400 devirde 700 devir, 1600 devirde 1000devir çamaşır makinesi kadar ses çıkarır bende de Miele var 100 devirden sonra sesi hissediliyor 1600 devirde eğer yükü çok iyi dengelediyse 1000 devir makine kadar ses gelir ancak dengeleyemediyse Disel Jeneratöre dönüşebiliyor ancak genellikle çok sessiz, öneri isterseniz Miele W1611(6 kg 1100devir) şuan kampanyada 1399TL, W3243(6kg 1500devir) ise 2300TL..

allah senden razı olsun gökoş kardeş.

• peki boschun 8 kg olanlarını kullanıyorum ben ama sesizde acaba oda sessiz sınıfına girer mi bence sessizde.
  • quote:

peki boschun 8 kg olanlarını kullanıyorum ben ama sesizde acaba oda sessiz sınıfına girer mi bence sessizde.

Girer ancak Türkiye'de satılan hiç bir çamaşır makinesi Miele kadar sessiz değildir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

peki boschun 8 kg olanlarını kullanıyorum ben ama sesizde acaba oda sessiz sınıfına girer mi bence sessizde.

Girer ancak Türkiye'de satılan hiç bir çamaşır makinesi Miele kadar sessiz değildir..

atma gökoş,

siemens IQ mieleden daha sessiz, hem yıkamada hemde sıkmada,

ayrıca LG yıkamada mieleden daha sessiz,

karşında bebeler olunca sallamak kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Peki bir soru daha

LG 1447TD 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(BEYAZ) ile

LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH) arasında kaldım hangisini almalıyım. fiyatları aynı.
    Elbette 1406TDSP.

Candoğan bey
    LG 1406TDSP 1400 DEV. 8 KG A++ ÇAMAŞIR M.(SİYAH)

bu makinada aklıma takılan tek şey rengi siyah mutfakta nasıl olur? beyazı mı siyahı mı daha iyi durur?
    artı ve eksi yönleri nelerdir renk farklılığının aydınlatırsanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar, 4 günlük cezadan sonra aranızdayım.

Nasılsınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Merhaba arkadaşlar, 4 günlük cezadan sonra aranızdayım.

Nasılsınız?

hayırdır niye ceza aldın :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Merhaba arkadaşlar, 4 günlük cezadan sonra aranızdayım.

Nasılsınız?

hayırdır niye ceza aldın :)

Ya konu dışındaki bir başlığa geyiğine inci sözlük repliklerinden birini kullandık, o kadar da sansürledim ama cezadan kaçamadık
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.