Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: super_silence
    Bu makineler yerli mi CTR serisi
    Bu motor problemleri voltaj dalgalanmalarından olur mu ?

C serisi yerli. Motor probleminin voltajdan olduğunu sanmıyorum, arkadaşımız servis çağırıp bizle de paylaşırsa iyi olur. Bu seride ilk kez E2 hatası ve motor arızası duyuyorum. Belki yorganın yarattığı aşırı sallantıdan motor soketi vs de çıkmış olabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Gri Renk Arçelik 5300E. Çok beğendim..

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Makine gri değil, boyanmış :)

nasıl boyamışlarki bunu çok orjinal duruyor eğer bi yöntemi varsa bizim aeg yi de boyamak isterdim tabi buzdolabını da :D haa bi de benim aklıma bi fikir geldi ama bilmem uygulanabilirlik oranı nekadar yüksek fikir şu şimdi bizim mutfaktaki fırın aynalı siyah profilo pişirme bölgesinin rengi de inox annem beyaz fırın istemiyor bizim de mutfaktaki bütün beyaz eşyalar adı üsütnde beyaz sadece fırın o renk bu durumda eğer yukardaki makine gibi buzdolabımız ve çamaşır makinemiz boyanamazsa zaten onlar eski değiştirebiliriz ama bulaşık makinemiz yeni olduğu için onu değiştirme şansımız yok buyüzden de makinenin kontrol panelini,ön sacı,tekmeliği ve üst tablayı bizim makinenin gri modeli olan d5001es'in servisteki yedek parçaları ile değiştirsek olur mu bi de tahmini maliyet ne kadar tutar çıkan beyazları servis alırsa onları servise satabiliriz zaten bizde kalsa ne işimize yarıyacak ki yardımlarınızı bekliyorum

5300 E nin yanındaki 3500 değilmi fonksiyonlarından tanıdım

3550 de olabilir, benim makinanın aynısı Yeri gelmişken sorayım o tuşları. 1/2 yazan ve daire içindeki "e" harfi olan tuşun farkı ne? İkiside ekonomiyi ifade etmiyor mu ? Hep merak etmiştim :)

• yorgan ağırlık yapmış da olabilir. bence yorgan yıkamada en ideal kg kapasitesi 8 kilo. 7 kiloluk makinelerin yüzde 95inde de yorgan programı da yok zaten.yıkamak sakıncalı olabilir

• 3550 de olabilir, benim makinanın aynısı Yeri gelmişken sorayım o tuşları. 1/2 yazan ve daire içindeki "e" harfi olan tuşun farkı ne? İkiside ekonomiyi ifade etmiyor mu ? Hep merak etmiştim :)

Özür diliyorum, tuşlar 3550 den farklıymış, yanlış görmüşüm
  • Candoğan üstad dünya para vedik borçlamdık beyaz eşyalara.
    Şimdi Onlar için akım koruyucu priz almayı düşündüm.hatta lg 1402 fds 9/1400 çamaşır mak sini akım koruyucu prize bağladım sanırım 10 a olduğu için akımı kesti makine 2100 w tam sınırda
    şimdi ya16 amperlk akım koruyucu priz alcam yada voltaj regülatörü veya herikisi birden.
    aynı durum bosch buzdolabı v bosch çamaşır için söz konusu.
    bir bilene soayım dedim en ucuz iki ürün bunlar
    500 va olduğu için sadece buzdlabına yeterbunlar< buzdolabı 500va çok değlse tabi

bu konu belki ilgi alanınıza girmiyodur ama danışmak istedim yine de
    teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/tuncmatik-reguline-500-va-roleli-regulator-monofaze-avr-tsk0289/ProductDetails.aspx?productId=bd100085&categoryId=36

http://www.hepsiburada.com/Liste/fcm-500va-kombi-regulatoru/ProductDetails.aspx?productId=bd100248&categoryId=36
    en ucuz iki ürün bunlar

• e; elektrikten tasarruf etme tuşu:
    60'C sıcaklıkla 95'C yıkama ile eşdeğer performans alınması sağlanır. Mevcut yıkama süresi uzatılarak düşük sıcaklıktaki programlardan yüksek sıcaklıklarla kıyaslanabilecek performans alınması sağlanır. Elektrikten önemli derecede tasarruf sağlar. 95'C yerine 60'C+e, 60'C yerine de 40'C+e programları kullanılabilir. Pamuklu çamaşır programlarıyla kullanılır.

½; yarım yük tuşu:
    Normalin yarısı kadar veya daha az miktarda çamaşır için kullanılır. Bu durumda;
    -Makine daha az su alacağından sudan tasarruf sağlanır
    -Az suyu ısıtmak için daha az enerji harcanacağından elektrikten tasarruf sağlanır
    -Az su daha kısa sürede ısınacağından program süresinden de tasarruf sağlanır
    -Az suya daha az deterjan gerekeceğinden az koymanız durumunda deterjandan da tasarruf edersiniz.
  • quote:

e; elektrikten tasarruf etme tuşu:
    60'C sıcaklıkla 95'C yıkama ile eşdeğer performans alınması sağlanır. Mevcut yıkama süresi uzatılarak düşük sıcaklıktaki programlardan yüksek sıcaklıklarla kıyaslanabilecek performans alınması sağlanır. Elektrikten önemli derecede tasarruf sağlar. 95'C yerine 60'C+e, 60'C yerine de 40'C+e programları kullanılabilir. Pamuklu çamaşır programlarıyla kullanılır.

½; yarım yük tuşu:
    Normalin yarısı kadar veya daha az miktarda çamaşır için kullanılır. Bu durumda;
    -Makine daha az su alacağından sudan tasarruf sağlanır
    -Az suyu ısıtmak için daha az enerji harcanacağından elektrikten tasarruf sağlanır
    -Az su daha kısa sürede ısınacağından program süresinden de tasarruf sağlanır
    -Az suya daha az deterjan gerekeceğinden az koymanız durumunda deterjandan da tasarruf edersiniz.

Çok sağolun, çok açıklayıcı bilgi vermişsiniz, teşekkür ediyorum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: sevencity

Candoğan üstad dünya para vedik borçlamdık beyaz eşyalara.
    Şimdi Onlar için akım koruyucu priz almayı düşündüm.hatta lg 1402 fds 9/1400 çamaşır mak sini akım koruyucu prize bağladım sanırım 10 a olduğu için akımı kesti makine 2100 w tam sınırda
    şimdi ya16 amperlk akım koruyucu priz alcam yada voltaj regülatörü veya herikisi birden.
    aynı durum bosch buzdolabı v bosch çamaşır için söz konusu.
    bir bilene soayım dedim en ucuz iki ürün bunlar
    500 va olduğu için sadece buzdlabına yeterbunlar< buzdolabı 500va çok değlse tabi

bu konu belki ilgi alanınıza girmiyodur ama danışmak istedim yine de
    teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/tuncmatik-reguline-500-va-roleli-regulator-monofaze-avr-tsk0289/ProductDetails.aspx?productId=bd100085&categoryId=36

http://www.hepsiburada.com/Liste/fcm-500va-kombi-regulatoru/ProductDetails.aspx?productId=bd100248&categoryId=36
    en ucuz iki ürün bunlar

500va sanırım 500watt'a denk. Elektrik bilgim maalesef fazla değil. Bu yüzden sizi yanıltmak istemem. İsterseniz işinin ehli bir elektrikçiye bir sorun.

Oturduğunuz mahaldeki voltajlarda anormal dengesizlikler ve sık elektrik kesintileri olmuyorsa bence pek gerek yok böyle cihazlara. Zaten cihazlarınız elektrik yüzünden hasar görürse Tedaş'ı dava ederek hakkınızı arayabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla.

• quote:

quote:

Anneme yeni makine aldım 2 yıl olacak profilo CM0800CTR annem dün makineye yorgan atmış 500 devir 30 derece makine 12. dakikada durmuş çalışmamış makineyi kapatmış yeniden açmış göstergesinde E2 yazıyor bu ne demektir kullanma kılavuzu kayboldu ciddi bir problemmi makine çalışmıyor

E2 motor problemi hata kodudur. 2 yıl olduğuna göre makinenizin garantisi var, servisi çağırın. Makineye yorgan attığınızı söylemeyin, yorganı çıkarın. Normal program verdiğimde oldu dersiniz. Servis yorganı bahane ederek aksilik çıkarmasın. Normalde bu makine yorganı da uygun programda sorunsuz yıkar ama bazı servislr bahaneci olabiliyor.

Servisi çağırdık 2 gün sonra gelebilirlermiş.Şimdiden yorganı başka yere kaldırdım bile bakalım ne olacak sonuç

• Çağırdığınız yetkili servis olsun. En sağlıklı yöntem olarak çağrı merkezi üzerinden servis talebi isteyin derim. Ben yazın klima satışlarının patlama yaptığı dönemde çağırmıştım ertesi gün geldiler. 444 77 66
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Arkadaşlar size bu hafta sonu çok özel bir makinenin fotograflarını çekeceğim. Marka model ismi sürpriz..

Takipte kalınız...

Ne oldu hafta sonu gösterilecek olan özel makina; gösterildi de benmi göremedim???

Hocam öncelikle özür dilerim, hafta sonu gidemedim gideceğim yere. AEG'nin bir modeliydi. Ama gidebilirsem mutlaka fotolarını koyacağım.

Est. olabilir. Bekliyoruz merak ettik doğrusu

• Bu konuda bir sorun var galiba. Profilimden son mesajlardan girmek istediğimde "erişilemiyor konu silinmiş veya taşınmış olabilir" gibi bir uyarı geliyor. İlk defa gördüm, acaba sadece bana mı böyle oluyor sizlerde nasıl??
  • quote:

Çağırdığınız yetkili servis olsun. En sağlıklı yöntem olarak çağrı merkezi üzerinden servis talebi isteyin derim. Ben yazın klima satışlarının patlama yaptığı dönemde çağırmıştım ertesi gün geldiler. 444 77 66

Yetkili merak etmeyin...yarın geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoztuna06

Bu konuda bir sorun var galiba. Profilimden son mesajlardan girmek istediğimde "erişilemiyor konu silinmiş veya taşınmış olabilir" gibi bir uyarı geliyor. İlk defa gördüm, acaba sadece bana mı böyle oluyor sizlerde nasıl??

Eğer öyle bir sorun yaşarsanız, tepedeki linkte ufacık bir değişiklik yapmanız gerekiyor.
    Mesela ben son mesaja ulaşmak için "mesajımın geçtiği konular" kısmındanhttp://forum.donanimhaber.com/m_8967811/mpage_82//tm.htm#45280598 linkine basıyorum, hata verdi diyelim. mpage_82 kısmındaki son rakamı 1 eksiltin, 82 ise 81 yapın mesela...

• sayın candogan62 beyin de yardımlarıyla bosch wae20463 model çamaşır makinesini aldım
    yarın kurulumu yapılcak servis tarafından
    umarım memnun kalırım
    candogan62 beye teşekkür ediyorum
  • Beyaz eşya bölümünde daha önce mesajım yok ama 1 haftadır çamaşır makineleri ile ilgili olan konuların büyük bölümünü okudum. Ve forumdan edindiğim bilgiler ışığında 1410 TL / 10 taksit Siemens WM10S763TR çamaşır makinesi siparişi verdim. Başta @candogan62 olmak üzere, bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Makine ile ilgili merak ettikleriniz olursa seve seve yardımcı olurum.
  • Bu arada merak edenler için, AEG 555 modeli olması lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SwordsMan

Beyaz eşya bölümünde daha önce mesajım yok ama 1 haftadır çamaşır makineleri ile ilgili olan konuların büyük bölümünü okudum. Ve forumdan edindiğim bilgiler ışığında 1410 TL / 10 taksit Siemens WM10S763TR çamaşır makinesi siparişi verdim. Başta @candogan62 olmak üzere, bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Makine ile ilgili merak ettikleriniz olursa seve seve yardımcı olurum.

Hayırlı olsun arkadaşım. Daha önce sıkma sesi ile ilgili şikayeti olan arkadaşlar olmuştu. Gerçekten böyle midir? Deneyiminizi paylaşabilir misiniz?
  • Arkadaşlar alakasız bir soru ancak ocağımızla alakalı minik bir sorunumuz mevcut, bu gece ocağın üzerine çaydanlık devrildi, temizledik ancak şu an ocaklardan birinin çakmağı sürekli "çıt çıt çıt" diye çakıyor. Fişten çıkardım ocağı. Problem ne olabilir? En ufak bir taşmada arızalanır mı bu aletler yahu? Yarın servisi arayacağım.
  • aynı sorun benim nacizane ariston ocağımda da oluyor :) düğmeden çakmaklı modellerde oluyor bu sanırım hep.çakmağı düğmeden bağımsız model ise bilemeyeceğim.penseyle düğmeleri yukarı kaldırmayı deneyin
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.