Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karta 250tl dediler takmaya geldiler bunu motor yakmıştır diyip motoruda değişmeli oda 150 dediler toplamda 400 lira sonra başka bir şey çıkarmı dedim bide 5 kilo bizdede 3 çocuk var diye yeniye niyetlendim şimdi siz yaptırmı diyosunuz fiyat normal mi peki
    ayrıca diğer modeller arası hangisi 140 tl lik farka deger mi üst model almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo37

karta 250tl dediler takmaya geldiler bunu motor yakmıştır diyip motoruda değişmeli oda 150 dediler toplamda 400 lira sonra başka bir şey çıkarmı dedim bide 5 kilo bizdede 3 çocuk var diye yeniye niyetlendim şimdi siz yaptırmı diyosunuz fiyat normal mi peki

Bence yaptırın bu devirde bunun gibi zor bulursunuz hatta bulamazsınız(Miele Dışında) 500TL'ye(Boya dahil) makineyi 2011 model yapabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

karta 250tl dediler takmaya geldiler bunu motor yakmıştır diyip motoruda değişmeli oda 150 dediler toplamda 400 lira sonra başka bir şey çıkarmı dedim bide 5 kilo bizdede 3 çocuk var diye yeniye niyetlendim şimdi siz yaptırmı diyosunuz fiyat normal mi peki

Bence yaptırın bu devirde bunun gibi zor bulursunuz hatta bulamazsınız(Miele Dışında) 500TL'ye(Boya dahil) makineyi 2011 model yapabilirsiniz..

ilginize teşekkürler bende memnundum makinemden ama 400 lük masraftan sonra daha baska bir sorun çıkarmı diye endişeliyim birde takılan parçanın garantisi olyormu diye sormamışım bilginiz var mı

• En Az 1 Yıl olur Siz o Makineyi yaptırın daha bir 5 Yıl çalışma garantisi olur.
  • Yapmayın arkadaşlar 5500E minimum 11 senelik bir cihazdır. Zaten 13-14 yıldan yenileri kalitesiz; ondan öncekileri iyidi. 400TL masraf çok fazla olur, ben şimdiki makineme bile bozulması durumunda o kadar masraf yapmam. Öyle yapacağınıza 100-200TL'ye başka bir 5500E alın, parçalarını aktararak kullanın daha iyi.

Eliniz biraz yatkınsa motoru bir bobinajcıya yaptırabilirsiniz. Kart tamiri yapan yerler ve mevcut, kart fazla hasar görmediyse tamir edilebilir. Böylece cihazı daha uygun fiyata çalışabilir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca hem motor, hem de kartta hasar varsa cihazda su kaçağı olabilir bunu da kontrol etmelisiniz. 5500E modelinin 1994-1997 arasındaki serisi çok iyidir ama 400TL masraf çok.

Ha bir de aramızda Arçelik'in parçaları sudan ucuz diyen arkadaşlar vardı sanki :D Kendilerine sevgi ve saygılarımı iletiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Yapmayın arkadaşlar 5500E minimum 11 senelik bir cihazdır. Zaten 13-14 yıldan yenileri kalitesiz; ondan öncekileri iyidi. 400TL masraf çok fazla olur, ben şimdiki makineme bile bozulması durumunda o kadar masraf yapmam. Öyle yapacağınıza 100-200TL'ye başka bir 5500E alın, parçalarını aktararak kullanın daha iyi.

Eliniz biraz yatkınsa motoru bir bobinajcıya yaptırabilirsiniz. Kart tamiri yapan yerler ve mevcut, kart fazla hasar görmediyse tamir edilebilir. Böylece cihazı daha uygun fiyata çalışabilir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca hem motor, hem de kartta hasar varsa cihazda su kaçağı olabilir bunu da kontrol etmelisiniz. 5500E modelinin 1994-1997 arasındaki serisi çok iyidir ama 400TL masraf çok.

Ha bir de aramızda Arçelik'in parçaları sudan ucuz diyen arkadaşlar vardı sanki :D Kendilerine sevgi ve saygılarımı iletiyorum

5300E-5500E-5800E nin kartı diğerlerinden daha pahalıdır.Ayrıca size bir sorum olacakhttp://www.youtube.com/watch?v=SvRdHupuoYI&feature=related arkadaşımda Arçelik 2600 var sıkarken Videodaki makinenin çıkardığı sesin aynısını çıkarıyor acaba ne tür bir sorunla karşı karşıya makine..

• Motorda problem var gibi görünüyor. Söküp bobinajcıda kömürlerini ve rulmanlarını değiştirmek iyi olur. Ya da çıkma motorlar da var 35TL civarında. Bizim eski Bosch WMV4280 makinemiz de 8. yılında bu sesi yapmaya başladı. Allah'tan 2. elciye sattık da kurtulduk :)

Kayış çıkarılıp sıkma yaptırılırsa sorun daha net ortaya çıkar. Aynı zamanda kazan rulmanlarında da problem olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 14 Aralık 2010; 21:25:03 >
  • forumu uzun sureden beri takip etmekteyim. forumla yatıp forumla kalkıyorum desem yerıdır aslında:) haziran gıbı dugunumuz var nasipse. halıyle araştırıp fıkır edınıyorum. ilk başta arçelik takıntım vardı asla baska bır marka kullanamam dıyodum ama vazgectım forumu arastırıp okuduktan snra.bosh almaya karar derdım tabıkıde. butun serımı bosh ınox serısı almak ıstıyorum. el ızı yapmayan grı bu serımı bılmıyorum:) bu konularda cok acemıyım ıdare edın artık:( benım ıcın onemlı olan klaıtelı dayanıklı. fıyatı cok önemlı degıl ıcıme ve mantıgma yatsın yeter. Candogan bey bu konuda çok tecrübeli sanırım. bu konuda bana fıkır verırse cok memnun olurum acıkcası. aklımda olan modellerı yazmak ıstıyroum. yda sızınde tavsıye ettıgınız modeller varsa lutfen yazarmısınız.

bosh BULASIK makınesı
    SMS53M38EU

BOSH ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    WAS2474XTR (8 kg )
    WAE244S1TR ( 7 kg )

bosh buzdolabı
    KGN57P72NE

kafamda fıkır olarak bu modeller oluştu. lutfen fıkır ve yardımcı olurmusunuz:(

• quote:

quote:

arçelik 5500e makinam kartı yaktı motorda da sorun vardır dediler bende yeni almaya karar verdim çamaşırları 1200devirler yıpratır diye düşündüğümden??? 1000 yeterli deyip bosch was 20460 ve 20763 arasında kararsız kaldım farkları nedir? birde tek çarşı da buldum en uygun bayi listeden aşağı inmiyo 70 lira için netten almaya değermi güvenilir mi
    asıl hangi modeli tercih etmeliyim acele cevap alabilirsem sevinirim zira 1 haftadır makinam yok

candoğan bey özellikle sizin yorumunuzu bekliyorum.

Ben olsam o makineyi yaptırıp kullanırım gerçekten bu devirde bulunmaz bu makineler bence yaptırın bi 100TL daha verip gri-gümüş boyatırsanız gerçekten eşsiz ve mükemmel olur.

96 yılında almıştık 5500e yi ama ben o masrafı göze almıyorum yeni alacagım
    2 model arasında kaldım 140 tl fark var arasındaki fark nelerdir hangisini tavsiye edersiniz
    was 20460 ile 20763 arasında kararsız kaldım üstün özellikleri nedir 20763 ün

birde bayii den 60tl az 10 yerine 12 taksit diye internetten alınır mı tekçarsı da en uygun buldum biri 1400 diğeri 1540 bu site güvenilir denmişti sanırım candoğan bey
    lütfen yardımlarınızı bekliyorum

• WAS20460TR yerine görünümü daha modern olan WAS20461TR modeli çıktı, bunu tercih etmek daha iyi olur.

İkisinin arasındaki farkları daha evvel yazmıştım. Tekrar kopyalıyorum:

quote:

763 serisinin üstünlükleri:
    -Menüden seçeceğiniz 16 farklı lekeye göre programı lekeyi çıkaracak şekilde baştan düzenleme
    -Yıkama programlarında 70,80'C gibi ara sıcaklıkları seçebilme
    -Yünlü hariç tüm programlara menüden ön yıkama ekleyebilme (460'ta sadece pamuklu ve sentetiklere eklenebiliyor)
    -Durulama sayısını 1-3 arasında artırabilme
    -Çamaşır makinesini doldururken ekrandan kaç kg doldurduğunuzu gösteren ve doldurulan miktara göre deterjan miktarı tavsiyesinden bulunan yük sensörü
    -Program akışı ve olası aksilikler hakkında detaylı bilgi veren diyalog ekran
    -En sık kullanılan 2 programı sizin tüm kişisel ayarlarınızla (sıcaklık, sıkma devri, seçenek vs) program düğmesinde size bırakılan 2 kademeye kaydedebilme. Sık kullandığınız programları tekrar tekrar ayar yapmaya gerek duymadan 1 hamlede çalıştırabilme

İki cihaz arasındaki farklar bunlardır. Tercihinizi bu özelliklerin işe yarayıp yaramayacağını düşünerek yapabilirsiniz.

• quote:

Yapmayın arkadaşlar 5500E minimum 11 senelik bir cihazdır. Zaten 13-14 yıldan yenileri kalitesiz; ondan öncekileri iyidi. 400TL masraf çok fazla olur, ben şimdiki makineme bile bozulması durumunda o kadar masraf yapmam. Öyle yapacağınıza 100-200TL'ye başka bir 5500E alın, parçalarını aktararak kullanın daha iyi.

ilk mesajım :
    arçelik 5500e makinam kartı yaktı motorda da sorun vardır dediler bende yeni almaya karar verdim çamaşırları 1200devirler yıpratır diye düşündüğümden??? 1000 yeterli deyip bosch was 20460 ve 20763 arasında kararsız kaldım farkları nedir? birde tek çarşı da buldum en uygun bayi listeden aşağı inmiyo 70 lira için netten almaya değermi güvenilir mi
    asıl hangi modeli tercih etmeliyim acele cevap alabilirsem sevinirim zira 1 haftadır makinam yok

candoğan bey özellikle sizin yorumunuzu bekliyorum.

ben size katılıyorum o yüzden yeni alacagım model seçiminde yorum bekliyorum artık yarın almam lazım malum ağrıdayız kargo filan uzun sürer 763 ün 20460 140 tl değecek üstün özelliği varmı

• quote:

WAS20460TR yerine görünümü daha modern olan WAS20461TR modeli çıktı, bunu tercih etmek daha iyi olur.

quote:

-Menüden seçeceğiniz 16 farklı lekeye göre programı lekeyi çıkaracak şekilde baştan düzenleme
    -Yünlü hariç tüm programlara menüden ön yıkama ekleyebilme (460'ta sadece pamuklu ve sentetiklere eklenebiliyor)
    -Çamaşır makinesini doldururken ekrandan kaç kg doldurduğunuzu gösteren ve doldurulan miktara göre deterjan miktarı tavsiyesinden bulunan yük sensörü
    -En sık kullanılan 2 programı sizin tüm kişisel ayarlarınızla (sıcaklık, sıkma devri, seçenek vs) program düğmesinde size bırakılan 2 kademeye kaydedebilme. Sık kullandığınız programları tekrar tekrar ayar yapmaya gerek duymadan 1 hamlede çalıştırabilme

İki cihaz arasındaki farklar bunlardır. Tercihinizi bu özelliklerin işe yarayıp yaramayacağını düşünerek yapabilirsiniz.

teşekkürler sanırım 763ü seçmekde fayda var peki internet (tekcarsı) mi bayimi 100 tl fark kargodan dolayı 60a düşüyor güvenilir demiştiniz bu siteyi değil mi
    aslında bayinin tavrı beni internete yönlendiren o 60 ada ek garanti yaparım diyorumda kargoda falan sıkıntı olur mu diye de endişeleniyorum

• Forumda tekcarsi.com sitesinden alışveriş yapan arkadaşlar olmuştu ve sorun yaşamadıklarını söylediler. İsterseniz forumda arattırıp tecrübe edenlere de bizzat sorabilirsiniz tabi. Bence bir problem olmaz.
  • Anneme yeni makine aldım 2 yıl olacak profilo CM0800CTR annem dün makineye yorgan atmış 500 devir 30 derece makine 12. dakikada durmuş çalışmamış makineyi kapatmış yeniden açmış göstergesinde E2 yazıyor bu ne demektir kullanma kılavuzu kayboldu ciddi bir problemmi makine çalışmıyor
  • quote:

quote:

WAS20460TR yerine görünümü daha modern olan WAS20461TR modeli çıktı, bunu tercih etmek daha iyi olur.

quote:

teşekkürler sanırım 763ü seçmekde fayda var peki internet (tekcarsı) mi bayimi 100 tl fark kargodan dolayı 60a düşüyor güvenilir demiştiniz bu siteyi değil mi
    aslında bayinin tavrı beni internete yönlendiren o 60 ada ek garanti yaparım diyorumda kargoda falan sıkıntı olur mu diye de endişeleniyorum

siparişimi verdim şimdi merakla bekliyorum 20763 model teşekkürler bana ulaşıncada yazarım

• @merdo37

Yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın memnun kalacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: super_silence

Anneme yeni makine aldım 2 yıl olacak profilo CM0800CTR annem dün makineye yorgan atmış 500 devir 30 derece makine 12. dakikada durmuş çalışmamış makineyi kapatmış yeniden açmış göstergesinde E2 yazıyor bu ne demektir kullanma kılavuzu kayboldu ciddi bir problemmi makine çalışmıyor

E2 motor problemi hata kodudur. 2 yıl olduğuna göre makinenizin garantisi var, servisi çağırın. Makineye yorgan attığınızı söylemeyin, yorganı çıkarın. Normal program verdiğimde oldu dersiniz. Servis yorganı bahane ederek aksilik çıkarmasın. Normalde bu makine yorganı da uygun programda sorunsuz yıkar ama bazı servislr bahaneci olabiliyor.
  • quote:

quote:

Anneme yeni makine aldım 2 yıl olacak profilo CM0800CTR annem dün makineye yorgan atmış 500 devir 30 derece makine 12. dakikada durmuş çalışmamış makineyi kapatmış yeniden açmış göstergesinde E2 yazıyor bu ne demektir kullanma kılavuzu kayboldu ciddi bir problemmi makine çalışmıyor

E2 motor problemi hata kodudur. 2 yıl olduğuna göre makinenizin garantisi var, servisi çağırın. Makineye yorgan attığınızı söylemeyin, yorganı çıkarın. Normal program verdiğimde oldu dersiniz. Servis yorganı bahane ederek aksilik çıkarmasın. Normalde bu makine yorganı da uygun programda sorunsuz yıkar ama bazı servislr bahaneci olabiliyor.

Bu makineler yerli mi CTR serisi
    Bu motor problemleri voltaj dalgalanmalarından olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super_silence -- 15 Aralık 2010; 21:05:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

Gri Renk Arçelik 5300E. Çok beğendim..

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Makine gri değil, boyanmış :)

nasıl boyamışlarki bunu çok orjinal duruyor eğer bi yöntemi varsa bizim aeg yi de boyamak isterdim tabi buzdolabını da :D haa bi de benim aklıma bi fikir geldi ama bilmem uygulanabilirlik oranı nekadar yüksek fikir şu şimdi bizim mutfaktaki fırın aynalı siyah profilo pişirme bölgesinin rengi de inox annem beyaz fırın istemiyor bizim de mutfaktaki bütün beyaz eşyalar adı üsütnde beyaz sadece fırın o renk bu durumda eğer yukardaki makine gibi buzdolabımız ve çamaşır makinemiz boyanamazsa zaten onlar eski değiştirebiliriz ama bulaşık makinemiz yeni olduğu için onu değiştirme şansımız yok buyüzden de makinenin kontrol panelini,ön sacı,tekmeliği ve üst tablayı bizim makinenin gri modeli olan d5001es'in servisteki yedek parçaları ile değiştirsek olur mu bi de tahmini maliyet ne kadar tutar çıkan beyazları servis alırsa onları servise satabiliriz zaten bizde kalsa ne işimize yarıyacak ki yardımlarınızı bekliyorum

5300 E nin yanındaki 3500 değilmi fonksiyonlarından tanıdım

• Bende tam böyle bişey sorcaktım, sanırım kış gelince yorganlar yıkanmaya başlandı Bugün bende arçelik 3550 makinama yorgan attım ( yorgan derken battaniyenin azdaha kalını). Suyuda az gelir diye dışarıdan (deterjan çekmecesinden) 2-3 litre kadar daha su ekledim. Biraz zorlanmakla birlikte gayet güzel yıkadı. Ancak son sıkma yerinde su boşaltma motorunun olduğu yerden (sol alt köşedeki su filtresinin oradan) uğultu gelmeye başladı. Makinayı boşkende çalıştırddım az önce, normal yıkama bölümlerinde suyu gayet güzel boşaltıyor, farklı bir ses yok ama sıkma yerine gelince bir uğultu başlıyor. Su boşaltmasında herhangi bir problem yok. Sadece eskiye göre sıkma bölmünde baya bi uğultu çıkarmaya başladı. Bu nedendir acaba

quote:

quote:

• 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.