Şimdi Ara

Eviniz fırına 50 metre uzak olsa bile gitmeyin :))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, başlık anca böyle ilgi çeker diye düşündüm.Bundan daha iyi de bir başlık olamazdı sanırsam.

Bu Ülkenin bir ekonomi taktiğimidir bilmiyorum ama

Size şöyle anlatayım

Dün ve önceki gün fırına ekmek almaya gidiyorduk.Sadece biz değil fırına yakın merkezde olan herkes.Polisler herhangi hiç bir şey demiyor idi hatta polislerin yanında fırına giriyordum fakat bugüne kadar.
    Bugün itibari ile babam ekmek almaya çıktığında sanırsam Sadece 1 saat içinde 100 kişiden sadece 1 kişi olarak ceza yedi.
    Hayır gücüme giden şey dün ve öbür günler hiç bir şey denmez iken bugün çöp atmaya çıkan kişiye bile ceza yazacak olma durumuna gelmek nereden geldi ?

Bu bir ekonomi taktiğimidir bilmiyorum ama olan yine garibana oluyor...Herkese iyi forumlar dilerim.Ekmeği evinize isteyin.Fırın ve pastane çalışanlarına Allah yardım etsin.Bugünden sonra üst binanıza bile ya merdivenle çıkarak eve götürürsünüz veya sepetine koyarak veya 200 metre uzaktaki 100 konuta teker teker ekmek koyarsınız...

Ekstradan olarak gücüme giden şey bizim ceza almış olmamız veya ekmek almaya çıktığımıza ceza yazılmış olması değil.
    Birden bire nasıl böyle cezalar yazılmaya başlayabilir...Bilmiyorum ama ben bunu bir ekonomi taktiği olarak adlanıyorum...:))))

Linçleride bekliyorum...Evet bugüne kadar ekmek almaya her gittiğimde bir kez olsun maskesiz dışarıya çıkmadım :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbaris -- 25 Mayıs 2020; 13:50:29 >

• Evimizin fırına uzaklığı 50 metre bile değil...Selamlarrrr
  • babanız 65 yaş üstüyse yazılabilir
  • bir seferinde araçla seyir halindeyken trafik çevirdi
    sokağa çıkma yassaa var 3180 tl cezayı yazıyom deyince cep teşefonuma gelen kızılay sms ini gösterdim
    iyi günler deyip yol verdi
  • kasa tamtakır kardeş, hökümetimize biraz destek olun
  • Gencer315 kullanıcısına yanıt
    Babam 65 den 23 yaş düşük
  • Artan vergilerden belli değil mi. Elbette ceza yazacaklar, aslada af falan gelmeyecek. Af bekleyenler boşuna beklemesin. Yakında yeni bir yardım kampanyası başlar ve yeni ibanlar paylaşılır.
  • butcede onemli kisim cezalardam olusur.

yeterince trafik olmayinca bu para yuruyenerden cikacak
  • Bildiğiniz ekmeği poşetleyip buzluğa koyun. İstediğiniz zaman çıkartrıp 20-30 dk bekletin yeni almış gibi taze olacaktır. Biraz geç söylemiş oldum ama.
  • Böyle münferit olaylar eğer . Kişilerin insiyatiflerini ego'ları için kullanmasından oluyorsa , devlet yanlış yapana kanuni işlemleri uygular .
    Eğerki , toplumda devlete karşı infial oluşturmak isteyen bir organize bir yapının çalışmaları var ise tehlikeli olan durum budur .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırınlar niye açık o zaman sayın çok bilmiş?

• Ya bir git arkadaşım. Karantinayla kafayı bozmuşsun. Sen evinde otur ölene kadar çıkma tamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

bir seferinde araçla seyir halindeyken trafik çevirdi
    sokağa çıkma yassaa var 3180 tl cezayı yazıyom deyince cep teşefonuma gelen kızılay sms ini gösterdim
    iyi günler deyip yol verdi
    Aferin yasakları çiğneyin, devam edin böyle
  • Bayramın son iki günü fırına da olsa dışarı çıkmak yasaktı bildiğim kadarıyla. Bunlara dikkat etmek gerekiyor.
  • Valiliğe dilekçe yazın gecikmeden. İkametgah adresi polisin ceza yazdığı nokta fırının adresini falan verin iptal ederler. Bir çok kişinin cezasını iptal ettiler. Kendini bilmez bazı polis memurları egosunun verdiği kendini beğenmişlik le bu tarz hareketler yapabiliyor. Hatta cezayı yazın polis memurundan şikayetçi bile olabilirsiniz arzu ederseniz. Korkmayın gidin savcıyla görüşün kasıt var diye.
  • trafik cezasından aldıkları haraç kesilince ne yapsın garibanlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.