Şimdi Ara

Evinde kedi besleyenler İÇERİ>>> (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
7.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yol yakinken vazgecin hocam ya hayvanlari 4-5 tane beslicen yada hic ölünce cok uzuyorlar her hayvan icin geçerli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben saklandıklarını görmedim alçaksan yavru almanı tavsiye ederim eğer tüyleri uzun ve kabarık değil ise tuy yapmaz kısırlaştırma ne kadar bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkncnu

quote:

Orijinalden alıntı: mistakilla

quote:

quote:

Yazdıklarının hepsini yapar. Rahatsız da eder, salonun ortasına da işer, tüyü boğazına da kaçar her hareketi sakat.
    Gelip klavyeye de yatar, atarsın başka biyere gitmez illa gelip o klavyeye yatacak. Kitap okurken arasına da girer oraya yatar.
    Gece sen uyurken yerde veya yuvasında yetinmez gelir yanına yatar. Hatta yastığı kafanın altından alıp onun üzerine yatar
    oda yetmezmiş gibi birde o yastığın üzerine işeyip tüm yatağı tüyle doldurur
    son darbe olarak da yanlışlıkla dışarıya salayım bi dolaşsın gelsin dersen dışarıdak kedilerle vuruşur yavrularını peşinden getirir (dişi alırsan)
    olmadı dışarıdaki kedilerle kapışır bir miktar pireyi de beraberinde getirip evi bir güzel pireyle donatır
    sonra gidip pire ilacı alırsın ilaçlarsın ama fayda etmez
    pireler ayakların başta olmak üzere tüm vücuduna saldırıp bir güzel senden beslenir
    sonra sen kaşıdıkça oralar yaraya dönüşür (kedi de bu esnada pişkin pişkin evin koltuklarında yatmaya devam edecektir)
    son çare olarak pire ilaçlama için adam çağırırsın onlarda en az 3 posta ilaçlayıp 150x3 yaparlar bir güzel sana
    böyle yaşar gidersin işte.

Hocam baya güldüm Erkek alacağım ve dışarı çıkarmayı pek düşünmüyorum. Gelsin yatsın klavyeye razıyım Yatağa filan işiyor mu ya tuvaletine yapar diye biliyorum hep

yok o işin şakası hocam, kumuna alıştırırsan gidip oraya yapıyor, bazı cinsler zor alışıyormuş ama öyle biliyorum
    alışana kadar 3-5 kere koltuk arkalarına, tenha köşelere falan işiyorlar ama kontrol etmen lazım

Kontrol derken yanından ayrılmayacağız yani ve patisini tutarak kazdırırsak alışır mı hemen?

yanından ayrılmasanız da bir şey değişmez elbet boş vakti olacak :D
    tuvalete vs gideceksin, bakkala gideceksin o boşluğu değerlendirip girer koltuğun arkasına işer :D
    dediğim gibi alışana kadar koltuk arkalarına tenha köşelere bakarsanız sidiği görürsünüz zaten veya o koltuğun altından akıp meydana çıkar :D

şöyle bir durum var pati ile kazdırma çok küçükse alışması için iyi olur ama
    kedi kumu zaten kokulu olduğu için o kokuyu aldığında oraya işemesi gerektiğini anlıyor extra bir şey yapmaya gerekte yok
    alıştıktan sonra zaten kolay çocuk parkından kum çalıp yine kullanırsın :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Gokhantiryaki1

Yol yakinken vazgecin hocam ya hayvanlari 4-5 tane beslicen yada hic ölünce cok uzuyorlar her hayvan icin geçerli.

Bu duyguyu biliyorum. Daha bu kış 3.5 yaşındaki kuşumuzu kaybettik yani vefat etti. Konuşuyordu filan fakat kedilerin ömrü daha uzun bu yıl kedi alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: amönyak

ben saklandıklarını görmedim alçaksan yavru almanı tavsiye ederim eğer tüyleri uzun ve kabarık değil ise tuy yapmaz kısırlaştırma ne kadar bilmiyorum

Alçak derken

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhantiryaki1

Yol yakinken vazgecin hocam ya hayvanlari 4-5 tane beslicen yada hic ölünce cok uzuyorlar her hayvan icin geçerli.

Bu duyguyu biliyorum. Daha bu kış 3.5 yaşındaki kuşumuzu kaybettik yani vefat etti. Konuşuyordu filan fakat kedilerin ömrü daha uzun bu yıl kedi alacağım.

O zaman sen bilirsin hocam benimde iki kuşum var biri agir hastalik gecirdi ölüm dosegine geldi o zaman bile kendimi yerden yere vurdum olse ne yaparim bilmiyorum.

• quote:

Yazdıklarının hepsini yapar. Rahatsız da eder, salonun ortasına da işer, tüyü boğazına da kaçar her hareketi sakat.
    Gelip klavyeye de yatar, atarsın başka biyere gitmez illa gelip o klavyeye yatacak. Kitap okurken arasına da girer oraya yatar.
    Gece sen uyurken yerde veya yuvasında yetinmez gelir yanına yatar. Hatta yastığı kafanın altından alıp onun üzerine yatar
    son darbe olarak da yanlışlıkla dışarıya salayım bi dolaşsın gelsin dersen dışarıdak kedilerle vuruşur yavrularını peşinden getirir (dişi alırsan)
    olmadı dışarıdaki kedilerle kapışır bir miktar pireyi de beraberinde getirip evi bir güzel pireyle donatır
    pireler ayakların başta olmak üzere tüm vücuduna saldırıp bir güzel senden beslenir
    sonra sen kaşıdıkça oralar yaraya dönüşür (kedi de bu esnada pişkin pişkin evin koltuklarında yatmaya devam edecektir)
    son çare olarak pire ilaçlama için adam çağırırsın onlarda en az 3 posta ilaçlayıp 150x3 yaparlar bir güzel sana

Hocam nasıl yazdın kedilerle alakam yok ama sanki ayaklarımdan pire falan tırmandı

• Gokhantiryaki1 kullanıcısına yanıt
    Bizimkinin de bacağı kırılmıştı canım ya. Dışarı bakardı hep ceyran oldu galiba ve bacağı havadaydı iyileşmişti fakat biraz yamukluk vardı. Bardağın içine düşmüştü falan baya ölümden döndü sizde dikkatli olun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam baya güldüm Erkek alacağım ve dışarı çıkarmayı pek düşünmüyorum. Gelsin yatsın klavyeye razıyım Yatağa filan işiyor mu ya tuvaletine yapar diye biliyorum hep

yok o işin şakası hocam, kumuna alıştırırsan gidip oraya yapıyor, bazı cinsler zor alışıyormuş ama öyle biliyorum
    alışana kadar 3-5 kere koltuk arkalarına, tenha köşelere falan işiyorlar ama kontrol etmen lazım

Kontrol derken yanından ayrılmayacağız yani ve patisini tutarak kazdırırsak alışır mı hemen?

yanından ayrılmasanız da bir şey değişmez elbet boş vakti olacak :D
    tuvalete vs gideceksin, bakkala gideceksin o boşluğu değerlendirip girer koltuğun arkasına işer :D
    dediğim gibi alışana kadar koltuk arkalarına tenha köşelere bakarsanız sidiği görürsünüz zaten veya o koltuğun altından akıp meydana çıkar :D

şöyle bir durum var pati ile kazdırma çok küçükse alışması için iyi olur ama
    kedi kumu zaten kokulu olduğu için o kokuyu aldığında oraya işemesi gerektiğini anlıyor extra bir şey yapmaya gerekte yok
    alıştıktan sonra zaten kolay çocuk parkından kum çalıp yine kullanırsın :D

Yani mutlaka evin bir yerine mıçacak diyorsun

• anla işste alcaksan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amönyak -- 10 Ağustos 2014; 1:21:54 >
  • amönyak A kullanıcısına yanıt
    Valla anlamadım

• yav oto düzeltmeye kurban gidiyom anla işte alcaksan
  • quote:

yav oto düzeltmeye kurban gidiyom anla işte alcaksan

He tamam bende alçak alçak ne bu diyorum tamamdır

• Cins kedilerin tuyleri daha sik uzun ve gür olur bu kediler daha cok tuy doker fakat sokak kedisi tabiri kullanilan uzun az tuylu kediler haliyle daha az tuy doker. Ayrica biyerlere işeme olayi genellikle ilk zamanlarda olur oda topraga alisma surecindedir. Kedinin topragi kirlenmedikce kedi strese girmedikce kolay kolay biryere cişini yapmaz çünkü kedi çişini gömer. Gömemeyecegi yere cisini yapmaz kopek degildor kedi yapiyimda gidiyim demez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bunun İçin Üye Oldum

Cins kedilerin tuyleri daha sik uzun ve gür olur bu kediler daha cok tuy doker fakat sokak kedisi tabiri kullanilan uzun az tuylu kediler haliyle daha az tuy doker. Ayrica biyerlere işeme olayi genellikle ilk zamanlarda olur oda topraga alisma surecindedir. Kedinin topragi kirlenmedikce kedi strese girmedikce kolay kolay biryere cişini yapmaz çünkü kedi çişini gömer. Gömemeyecegi yere cisini yapmaz kopek degildor kedi yapiyimda gidiyim demez.

Strese girme olayı nasıl oluyor

• Kediler hassas hayvanlardir. Topraginda cişini yaparken huylandirirsan yeni dogurmus bir kediyse yavrularini ellersen boyle durumlarda stres yapabiliyorlar tabi cogaltilabilir aklima bunlar geldi suan. Mesela 3 yillik kedim ben universite icin baska sehire gittigimde psikolojisi bozulmustu. Sevdigi biri uzaklasinca ya da kendi aileden uzak kaldiginda bu tur durumlar olusabiliyor. Cocuklugumdan beri kedi besleriz. Topraklari genellikle balkonda olur sıkıstiklarinda kapinin onune gider miyavlarlar. Eger kimse acmazsa tutabildigi kadar tutar tutamadiginda annemin cicek saksilarina kosarlar. Kolay kolay ortaliga yapmaz kediler.

• Benimde 5 yaşında kedim var.1 aylıkken almışdık, şimdi baya tüylü ama haftada 1-2 kere taranması şart yoksa baya döküyor ve kusuyor ilerde.Tuvaletten cıktıkdan sonra patilerine kristal kum takılıyor ve evin içerisine bir kaç taş bulanabiliyor.İç dış parazitlerini yaptırırsanız sizin açınızdan iyi olur.Kısırlaştırma olayını biz belediyede yaptırdık ücretsiz inanın o zaman çok kötüydü kedimiz ancak inanırmısınız bilmiyorum ama narkozlu halde bile kendi tuvaletine gidip yapıyordu.Yaz ayları tüylerini kestirebilirsiniz alırsanız.Son olarak da ücretle alıcaksanız bi kediyi ömürlük alın sokağa filan atıcaksanız ilerde hiç düşünmeyin almayı söyliyim.
  • quote:

quote:

yav oto düzeltmeye kurban gidiyom anla işte alcaksan

He tamam bende alçak alçak ne bu diyorum tamamdır

arkadaşım alçaksan haber ver yardımcı olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: thestell

quote:

Hocam nasıl yazdın kedilerle alakam yok ama sanki ayaklarımdan pire falan tırmandı

başıma geldi oradan biliyorum arkadaşın kedisiydi saldı sokağa 3 gün gezdi geldi evi pire doldurdu :D
    ayaklar full yara kaşımaktan zamanla geçiyor ama yine de rahatsız ediyor hoplaya zıplaya oradan oraya ısırıyorlar emiyorlar :D
    kedi piresi insan da yaşayamıyor kedi tüyü gibi sıcak şeyler gerek bir süre sonra evi temiz tutup kediyi de sokmazsan kayboluyorlar
    yinede rahatsız edici bir durum 3 kez ilaçlamıştı evi arkadaş anca kayboldular ama tüy dersen hala her yerden tüyleri çıkıyor.
    kedi arsız hayvan yüzsüzlükte üstüne yok, tokatlamazsan yemek sofrasına bile oturuyor tabakların içini yalıyor, burnu akıyor, gözü sulanıyor, pire döküyor falan filan zor işler :D

• Sokakta buldugumda bunun yarisi buyuklugundeydi.Gozler iltahaptan kapanmisti ve yemek yiyemiyordu.Yavru kedi sutu ve biberon ile beslemeye basladim.Gozlerine damla aldim.kumu mamasi derken 1 ayda 200 tl yi gecti masrafi.Sagligina kavusmasi harcanan tum emege degiyor.Simdi masallah canavar gibi, ziplamadigi yer yok.Biraz daha buyusun tekrardan disari salacagim.
     Evinde kedi besleyenler İÇERİ>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hipersonic -- 10 Ağustos 2014; 1:49:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.