Şimdi Ara

Evinde kedi besleyenler İÇERİ>>> (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
7.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayvanları severim ama bu kedilere bir türlü kanım ısınamadı. Küçükken köyde vardı bir tane, yemeğimi bırakır ekmeği ıslatır verirdim yesin diye. Bir gün bir okşayayım dedim elimi çafıladı, yemeği kapıp kaçtı.
    Güzel hayvanlar ama bir hayvan besleyeceksem köpek olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doruk91

quote:

Orijinalden alıntı: frkncnu

Merhaba forum. Bu kış eve kedi alacağım inşallah. Scottish fold cinsi istiyorum fakat fiyatları baya pahalı ve nerden bulabileceğimi bilmiyorum. Onun dışında kedi etrafı kum yapıyor mu, tüyü boğazımıza kaçar mı, 1 tane alacağım için kısırlaştırma ne kadar, ailemi ikna edemedim tüy konusundan dolayı, ders çalışırken rahatsızlık verir mi, böyle saklanır mı vs yardımcı olursanız sevinirim. Kedi forumuna açtım fakat cevap gelmedi.

Dostum tüyü çok sıkıntı oluyor. Birde kedid parazit varsa kedi tüyü kist yapar aklında bulunsun.

Youtube'daki videolarda bebekler kedileri öpüyor falan elbette kıl,tüy de yutuyordur bu bebekler.Onlara nasıl bir şey olmuyor?

• Senin kedi yabaniymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonelyhawk84

quote:

Orijinalden alıntı: Cemm33

quote:

ücretsiz sahiplendirme ilanlarına bak almadan önce

http://www.sahibinden.com/arama?query_text=Scottish+fold+

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kedi-iki-adet-scottish-fold-ucretsiz-yeni-yuvalarini-bekliyorlar-174546432/detay

bu nasıl bir pozdur. sülalem raat der gibi

Evinde kedi besleyenler İÇERİ>>>

scottish foldlar bazen böyle otururlar ayaklarını uzatıp koltuga oturmus adam gibiler

ben de ilanın sahibi oturtmuş sanıyordum. van kedisi,ankara kedisi dışında kedileri bir tek yavruyken severim ama bunlar da büyüyünce sevimliler.

https://www.google.com.tr/search?q=scottish+fold+sit&rlz=1C1SNNT_enTR502TR502&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nIvnU7OiBenXyQPt54HwCg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1777&bih=887&dpr=0.9#q=scottish+fold+sitting&tbm=isch

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kedi-iki-adet-scottish-fold-ucretsiz-yeni-yuvalarini-bekliyorlar-174546432/detay

scottish foldlar bazen böyle otururlar ayaklarını uzatıp koltuga oturmus adam gibiler

ben de ilanın sahibi oturtmuş sanıyordum. van kedisi,ankara kedisi dışında kedileri bir tek yavruyken severim ama bunlar da büyüyünce sevimliler.

https://www.google.com.tr/search?q=scottish+fold+sit&rlz=1C1SNNT_enTR502TR502&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nIvnU7OiBenXyQPt54HwCg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1777&bih=887&dpr=0.9#q=scottish+fold+sitting&tbm=isch

Aahahahhah ulan ne komik be bu cins sevilmez mi sonra niye cins kedi alıyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aahahahhah ulan ne komik be bu cins sevilmez mi sonra niye cins kedi alıyorsunuz

kedi kedidir şu ana kadarki tüm kedilerim sokak kedisiydi bir gün sıkatiş fold alalım demedim güzel bir kedi ama sokakta onca can aç susuzken birini kurtarmak birkaç aşıya para vermek yerine pet shoptan 2000liraya almak kadar saçma bi durum yok

• Cemm33 C kullanıcısına yanıt
    Aynen öylede ücretsiz verenler varmış sahibinden.comda. British short hair baya var o cinsi de alabilirim.
  • quote:

Aynen öylede ücretsiz verenler varmış sahibinden.comda. British short hair baya var o cinsi de alabilirim.

arkadaşım köpek alıyordu adamla konuşunca özelden ücret talep ediyorlar sokakta emin olun çok güzel kediler var al birini getir eve hem belki kedi beslemeye uygun değilsinizdir geri salarsın diğer türlü sahiplendirmekle uğraşırsınız birkaç gün çişini öğreteceksin
  • quote:

quote:

arkadaşım köpek alıyordu adamla konuşunca özelden ücret talep ediyorlar sokakta emin olun çok güzel kediler var al birini getir eve hem belki kedi beslemeye uygun değilsinizdir geri salarsın diğer türlü sahiplendirmekle uğraşırsınız birkaç gün çişini öğreteceksin

Açıklamaya hiçbir ücret istemiyoruz yazmışlar fakat kediler istanbulda filan ben mersinde oturuyorum buraya kadar nasıl gelecek?
  • quote:

quote:

quote:

Açıklamaya hiçbir ücret istemiyoruz yazmışlar fakat kediler istanbulda filan ben mersinde oturuyorum buraya kadar nasıl gelecek?

ya gidip alıyorsunuz ya da evcil hayvanlar için kargolar var diye biliyorum

bu arada bende mersinde oyuruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: PapaSatan

quote:

Merhaba forum. Bu kış eve kedi alacağım inşallah. Scottish fold cinsi istiyorum fakat fiyatları baya pahalı ve nerden bulabileceğimi bilmiyorum. Onun dışında kedi etrafı kum yapıyor mu, tüyü boğazımıza kaçar mı, 1 tane alacağım için kısırlaştırma ne kadar, ailemi ikna edemedim tüy konusundan dolayı, ders çalışırken rahatsızlık verir mi, böyle saklanır mı vs yardımcı olursanız sevinirim. Kedi forumuna açtım fakat cevap gelmedi.

Dişi alıp kısırlaştıracaksanız dişi almayın öncelilkle. Bizim ev bahçeli olduğu için kedi kumu vb. kullanmıyoruz. Çok fazla tüy döküuorlar bence. Ayrıca çok oyuncular. Ders çalışırken canları oyun oynamak istiyorlarsa çalıştırtmazlar da. Geçen sene bu vakitlerde bir sokak kedisini eve aldık. 1 senede 2 kere hamile kaldı. önerim erkek alın yani [:-D]

1 senede 2 kez mi erkek almak daha iyi o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

Bugüne kadar beslediğim kedilerde hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadım. Hepsi sokak kedisiydi, ben öğretmediğim halde 2 aylık olanı bile tuvaletini yapmasını biliyordu. Bi kere çok temiz hayvanlar suyunu, sütünü etrafa sıçratmadan çok kibar içerler. Her yemekten sonra temizlik yaparlar. Aynı şekilde tuvaletten sonra da sevmek istesem bile temizliğini yapmadan kendini sevdirtmezdi. En sevdiğim şeylerden biri karnını sırtını vs severken mırıltı çıkarması. O sese bayılıyorum resmen ne kadar huzur verici bi ses. Yumak oynamalarını izlemek çok zevkli oluyor. Kısacası evin içinde bi kesin varsa asla sıkılmazsın.

Anladım hocam valla 1 arkadaşım bile yok dışarı çıkıp gezdiğim zaten insanlardan dost olmaz da neyse

• 3.ye hamile galiba suan

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Alp

Valla ilk olarak cins kediler hakkında pek bir şey bilmem sokaktan aldım bi tane gayet mesuduz . Benim kedim tekir onu baz alarak sorularına cevap veriyorum...

1-Kısırlaştırma işine pek sıcak bakmıyorum iş görmesi gerektiğinde dışarı bırakın halledip gelir o zaten
    2-Benim kedi çok fazla tüy dökmüyor üstelikte pofuduk olmasına rağmen . Tüyünü bulmak için özenle aramak gerekiyor evde neredeyse diyebilirim.
    3-Eğer erişkin bir kedi alırsan hiçbi rahatsızlık vermez çok fazla aksiyonlu olmaz. Ancak yavru alırsan hele ki 5 aylıktan küçükse oldukça yorar seni 2dk yerinde durmaz üstüne üstlük dişleri kaşındığı için gelip bacağını falan ısırır. Acıtmaz ama ders çalışmaya uygun bir ortam olmaz (Bu madde kesinlikte tecrübeye ve gözlemlerime dayalıdır güvenebilirsin )
    4-Saklanma işi şöyle evet saklanır ama zaten sana alışkın olduğu için bi iki pisi pisi dedin mi veya onun ilgisini çekecek böyle çıngır çıngır ses çıkaran oyuncak (özellikle de top gibi bişey) varsa onu duyunca yanına gelir zaten.

1- ya gelmezse, gelirse de hastalık kapıp gelirse
    2- tüy için yaptığınız özel birşey var mı

• bence uyarın filan böyle giderli olmak zararlı

• quote:

Orijinalden alıntı: murtezacan

Bakıma muhtaç hayvanları besleyin. (kedi, köpek ne olursa)

Hayvan bakmak için illa eve almak şart değil. Pekala sokakta kedi/köpek bakabilirsiniz.

İranların fiyatı 750 civarında. Yazık günah, kaç hayvan doyar o paraya.

Konu illa evde bakmaksa eğer, bakılabilecek en güzel hayvanlardan biri kedi derim. Hiç öyle yukarıda yazılanlar gibi problemleri yok.

Tuvalet konusunda sıkıntı yaratmaz kedi, iç güdüsel olarak pisliğini örtme eğilimi var. Kum varsa yakınlarda, siz istemeseniz de gider kuma yapar.

Yavruyken çok oyuncu olurlar ama büyüdükçe zamanlarının çoğunu uyuyarak geçirirler zaten.

Doğası gereği tüy dökecek evet. Bu normal zamanlarda sizin saçınızın dökülmesi gibi tek tük, azdır. Fakat mevsimsel olarak belli zamanlarda çok dökerler. Elektrik süpürgeniz varsa evde, bunun da çok problem olacağını sanmıyorum. (Şunu ekliyim, ailesiyle yaşayan ERGENLER annelerinden izin almadan girişmesin bu işlere)

Kedi BAŞLANGIÇTA MASRAFLIDIR. Belli bir bütçe ayırmak zorundasınız. İlk aylar veterinere sık gidip gelirsiniz. Başka bir örnek; uzun süre kedi bakan biri, sadece kumu değiştirir fakat siz yeni başlayacağınız için kum kabı ve küreği de almak zorundasınız. (Kapalı kapları tercih edin, etrafa kum sıçratıyorlar.)

Bakın bu bir canlı, oyuncak değil. Oyun isteyecek, ilgi isteyecek, sevgi isteyecek, yemek isteyecek, HASTA OLACAK... Ergenlerden kastım biraz da bu. Kendi paranızı kazanmıyorsanız hiç hayvanı eve alıp da hayatı ona zehir etmeyin. Çok masraflı bir hayvan olmasa da, yine bir miktar para harcamak gerekiyor. (Aylık aşılar, mama, kum, pire damlası, hastalandığı zamanlar, diğer bakımları vs.)

Şunu özellikle eklemek istiyorum. Bir canlının sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Yavru bir kediyi eve aldıktan sonra ya ölene kadar bakmak zorundasınız yada -şartlar sizi ondan ayrılmaya mecbur bırakıyorsa- ona başka bir yuva bulmak zorundasınız. Eve alışmış bir kedinin dışarıda çok yaşayamayacağını unutmayın.

Tavsiyem, bütün bunları düşünüp öyle karar vermeniz. Cesaret edemiyorsanız, hiç bulaşmayın. Sokaktaki hayvanların önüne bir kap mama, bir kap su koyun, yeter.

16 yaşındayım ve bu yıl staja başlıyorum 300 lira alacağım ailemle yaşıyorum sizce ergen miyim daha önce kuş besledik ve sevgisini en çok veren bendim herşeyiyle ben ilgilendim kediyle de ilgilenirim

• Kedi besleyenlere bir sorum var.Aşağıda ki videolar da ki kediler ne yapmaya çalışıyor.Bilen biri bana da anlatabilir mi?Neden başka kedileri ya da oyuncak ayıları patileri ile yoğuruyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 10 Ağustos 2014; 21:52:36 >

• kısırlaştıramıyoruz da hocam kısırlaştırmak için emzirmemesi gerekiyo ama bizimki maşallah emzirirken yenisini yapıyo değer bebekleri de atmıyo. hani bazen diyorum cins kedi olsaymış para basacakmış

• Para basma değilde ücretsiz verebilirdiniz mesela
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Alp

Valla ilk olarak cins kediler hakkında pek bir şey bilmem sokaktan aldım bi tane gayet mesuduz . Benim kedim tekir onu baz alarak sorularına cevap veriyorum...

1-Kısırlaştırma işine pek sıcak bakmıyorum iş görmesi gerektiğinde dışarı bırakın halledip gelir o zaten
    2-Benim kedi çok fazla tüy dökmüyor üstelikte pofuduk olmasına rağmen . Tüyünü bulmak için özenle aramak gerekiyor evde neredeyse diyebilirim.
    3-Eğer erişkin bir kedi alırsan hiçbi rahatsızlık vermez çok fazla aksiyonlu olmaz. Ancak yavru alırsan hele ki 5 aylıktan küçükse oldukça yorar seni 2dk yerinde durmaz üstüne üstlük dişleri kaşındığı için gelip bacağını falan ısırır. Acıtmaz ama ders çalışmaya uygun bir ortam olmaz (Bu madde kesinlikte tecrübeye ve gözlemlerime dayalıdır güvenebilirsin )
    4-Saklanma işi şöyle evet saklanır ama zaten sana alışkın olduğu için bi iki pisi pisi dedin mi veya onun ilgisini çekecek böyle çıngır çıngır ses çıkaran oyuncak (özellikle de top gibi bişey) varsa onu duyunca yanına gelir zaten.

1- ya gelmezse, gelirse de hastalık kapıp gelirse
    2- tüy için yaptığınız özel birşey var mı

1-hastalık kapmaz çünkü eve alınca mecbur aşıları yaptırılıyor.
    2-Tüy içinse birşey kullanmıyorum/yapmıyorum. Oldukça pofuduk olmasına rağmen cok cok az dökülüyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.