Şimdi Ara

EVEREST RAMPAGE KM-R1 İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhabalar.Uzunca süre fare klavye seti araştırmaları yaptım konuları inceledim yazılan çizilenleri okudum.Forumlarda aradığımda meşhur sözcük öbeği"x daha koy şunu al" gibi müthiş(!) tespitlerle beni aydınlatan başta technopat olmak üzere forum sitelerini teşekkürlerimi iletir şükranlarımı sunarım.Bu seti gittgidiyor 10 tl indirimiyle(konusu var forumda bakabilirsiniz) kargo dahil 85 tl mal ettim
    technopat ayrıca teşekkür ederim zira bu sosyo-forum sitesi neyi kötülerse onu aldım şimdiye kadar boş sıktığım hiç olmadı burayı tersten okuyacaksın onu anladım.bunlara kalsaydım 260 tl alıp çok memnun oldugum fx6300 işlemcili bir makinam yerine G3258 alıp minumum çekirdek sayısı yüzünden ya patch bekleyek yada o oyunu hiç oynayamayacaktım.Neyse konumuza gelecek olursak
    arkadaşlar klavye 3.gününde ve oldukça memnunum güzel ve şık kutusunda geldi ancak kameram olmadıgından kutusunu çekemedim.içinden yazılım cd çıkmadı ki ben yazılımının oldugunuda pek düşünmüyorumgenel hatlarıyla değerlendirecek olursak
    klavye ışığı:Klavyede memnun olmadıgım tek kısım burası.evet 3 renkli ve 3 kademeli ışık sunuyor olmasına rağmen tuş aydınlatması yerine zemin aydınlatması var açıkcası buda pek işime yaramıyor.bu durumu dert etmiyorum çünkü hangi markanın ışıklı klavyesini alsam ışıkları kapatmak zorunda kalacaktım en kısıkda bile fena gözümü yoruyor(gözümde arıza var sanırsam)
    aslında bu klavye yerine dlk 5115 düşünüyordum ancak hem 8 cm yüksekliği ve devasa büyüklüğü yüzünden çekmeceme sığmıyor hemde komik tasarımını itici buluyorum.hangi aklın ürünüdür bir klavyeyi silah gibi tasarlamak
    Tuş sesi everst klavyesinde tuş sesinden oldukça şikayet edilmiş sanırım microsoft'un multimedia klavyesini hiç kullanmadılar.Tuşta ses var mı var ancak asla rahatsız düzeyde değil yani abanarak yazmama rağmen tuş sesi az ve gayet konforlu eski klavyem microsoft bu konuda beni oldukça yoruyordu çıkardıgı seste yan odadan duyuluyordu.kod çalışması yaptığımdan bu durum benim için avantaj.yumuşak klavyeyi seviyorum ancak sert tuşlu klavye istiyorsanız en azından deneyip almanızda yarar var
    makro tuşlar tuşlar görevini yapıyor.Mortal Combat X de denedim başarılı yanlız makro tuşa program atayamadım belki bir yolu vardır.Zaten bu ekmeğede bu kadar köfte.Klavye üzerinde ileri-geri klavye ,hesap makinası vs tuşları sorunsuz çalışıyor.10 tuşa kadar makro kaydedebiliyorsun 6 adet makro tuşu vardır.kaydetmek için "rec" tuşuna basınız atayacagınız g1 tuşuna basınız ve kombinasyonu yaptıktan sonra "rec" birkez basarak kapatınız bitti
    Kısayollar[/color]
    hemen hemen her klavyede olan ses açma-kapama kısma vs tuşları bunda da var." Fn"tuşu ile birlikte kullanılıyor.Önemle hatırlatayım bazı oyuncu klavyelerinde "altgr"tuşu bulunmuyor zaten bu tuş genelde "@" işareti için kullanılır keza bu klavyede bu tuş yok."altgr" aslında"ctrl+alt"tuşunun görevini üstleniyor.benim için olup olmaması fark etmez ancak ben illa bu tuşu isterim derseniz "ctrl+alt"tuşunu makrolardan birine atayarak bu tuşu elde edebilirsiniz.Eğer makro feda edemem derseniz SharpKeys yada türevi bir programla klavyede kullanılmayan bir tuşa misal "scroll lock" tuşu yerine "@"işareti atayabilirsiniz yada direk makroya atayın o sizin tercihiniz
    Everest kendine has kısayolları
    buraya özellikle değineceğim.Arkadaşlar rampage serilerinde aslında yararlı olan iki aktivite eklenmiş bunlardan;
    1".fn+q":bu kombinasyon klavye hızını ayarlıyor.evet klavyede 2 kademe hız ayarı yapılabiliyor 10 parmak kullanan yada kodlama ile uğraşanlar bu tuş kombinasyonu ile hız için tercihte bulunabilir
    ancak gel gelelim klavyede "altgr"olmadıgından insanlar "@"işaretini yapabilmek için eli fn+q kombinasyonunu gidiyor.Bu tuşta klavye hızı ayarı yaptıgı için farkında olmadan tuş hızını "yavaş"kademesine indiriyoruz ve buda bazı oyunlarda( fps türü) karakterin takıla takıla-dur kalk yaparak ilerlemesine sebeb oluyor tekrar basarak hızlı konumuna gelebiliyor..internette bu konuda çok şikayet var ithalatçı segment bu konuda video çekip youtube koymuş ancak yinede değinme gereği duydum.Tüm rampage serileri için bu kombinasyon geçerlidir
    2."fn+w":bu kombinasyon ise arkadaşlar klavyedeki a,s,w,d tuşları ile yön tuşları arasında yer değiştirme yapıyor.Sanırım bazı oyunların yön tuşları desteklemediği düşünülmüşki bu şekilde çözüm üretilmiş.yine yanlışlıkla "fn+w"kombinasyonu yapanlar haliyle tuşları yer değiştiriyor klavye bozulduğunu düşünüp ya atıyor yada iade ediyor.bu konuda kabahat everestin ya bu kombinasyonu kullanmayacaksın farklı bir kombinasyon atayacaksın veya kullanıcıya aktif edip etmeme seçeneği sunacaksın.yine aynı tuşa basarak yöne tuşları ile değişim yapabiliyoruz
    3."fn+rec"bu tuşa 10 saniye basarsanız klavyeye reset atar ilk günkü haline getirirsiniz.tabi makroları vs sıfırlanır
    klavye kısmı bu kadar arkadaşlar.Yazının başında da değindiğim üzere maalesef klavye çekecek kameram yok ancak internette bol bol resimleri hatta videoları mevcut
    Gelelim mause
    arkadaşlar mause ben sevdim bazıları büyüklüğünden şikayet etmiş ancak ben büyük mause severim.kullanımı rahat ancak klavyenin aksine tuşları biraz sert aslında bu iyi oldu oyun esnasına fazlaca abanıyoruz fark etmeden.Bu sertlik sağlamlık açısından iyi olmuş.Mause'da maalesef makro yok sayfa ileri ileri-geri ve 2x tıklama yapan tuş 3 kademeli dpi ayarı varki oldukça başarılı yalandan değil harbi harbi iyi gaz veriyor mause'a.daha önce kullandıgım SM913 fareye benzemekle beraber ondan daha heybetli yine resimlerine bakabilirsiniz.Bu arada 2x tıklama tuşuna sanırım makro atanabiliyormuş denemedim gerek görmediğimden ancak youtube araştırabilirsinz isterseniz
    mause tartamadım ancak ağır sayılabilecek mause diyebilirim.Zemine iyi yapışıyor oyunlarda bana göre başarılı

sonuç olarak bana göre f/p ürünüdür.bütçeniz düşükse ve bir sete ihtiyacınız varsa göz önünde bulundurulsun.Zira dolar bu kadar yüksek iken markalı bir firmanın bu özellikteki klavye-mause setini almak isterseniz 150 tl civarı ücret vermeniz gerekebilir.
    benim notum
    mause 10/8(1 puan makro olmadıgından 1 puan her nekadar mause'da sert tuşları sevsemde siz sevmeyebilirsiniz o yüzden 1 puanda ondan)

klavye 10/7(2 puan tuş yerine zemin aydınlatmasının olması-1 puan kendisine has tuşların yerleri)
    "x daha" koyup başka markaları alabiliyorsınız bu seti bay geçin her ne kadar kaliteli gözüksede bir malın kalitesini zaman belirler.aynı olumlu izlenime umarım ilerleyen günlerde de sahip olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 5 Haziran 2015; 12:24:46 >

• Ben kullanıyorum süper gerçekten gayet iyi vatandan aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klavye ve mause setini hala kullanıyorum.dolar artınca fiyatıda bir miktar artmış.
  • Keşke fotoğraf ekleseydiniz. Technopat gibi çöp bir sitenin everest önereceğini sanmam. Ben daha önce o önerdiğim için banlandim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Keşke fotoğraf ekleseydiniz. Technopat gibi çöp bir sitenin everest önereceğini sanmam. Ben daha önce o önerdiğim için banlandim

forumlarımızın genel sorunu" x daha koy şunu al" şeklinde.İşler bu şekilde yürümemeli.Birkaç resim çektim ancak pek iyi çıkmadı.zaten iyice tozlandı set :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Keşke fotoğraf ekleseydiniz. Technopat gibi çöp bir sitenin everest önereceğini sanmam. Ben daha önce o önerdiğim için banlandim

forumlarımızın genel sorunu" x daha koy şunu al" şeklinde.İşler bu şekilde yürümemeli.Birkaç resim çektim ancak pek iyi çıkmadı.zaten iyice tozlandı set :)

Mouse everest sm 770 e benziyor. Umarım o değildir. Oysa 1 aya çift tıklama sorunu ile karşılaşacaksınız.

• hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    Klavye-Mause set hocam bu.Model no:KM-R1 yazıyor mause'da
    haziran başından beri kullanıyorum nerdeyse 5 ay olacak bahsettiğiniz türden bir hata almadım.üstelik yoğun oyun oynayan birisiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 1 Kasım 2015; 11:16:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Klavye-Mause set hocam bu.Model no:KM-R1 yazıyor mause'da
    haziran başından beri kullanıyorum nerdeyse 5 ay olacak bahsettiğiniz türden bir hata almadım.üstelik yoğun oyun oynayan birisiyim

Ben de kb r01 + sm770 mouse kullanıyorum ikisi toplam 55tl ye mal oldu bana tam 7-8 ay olmasına ve çok kullanılmasına rağmen ne klavyede ne de mousede sorun yok bu fiyata süper maaşallah
  • Aga ben aldım 2 hafta sonra mouse'u bilgisayar algılamıyo ama eski mouse yi takdığım zaman algılıyo
  • AhmetÇolakkadıoğlu A kullanıcısına yanıt
    1 yıldır bu seti kullanıyorum.herhangi bir sıkıntısı yok çok şükür.başka usb portları denediniz mi? usb 3.0 portu yerine 2.0'a takın
  • Arkadaşlar LOGİTECH G105 klavyenin yanına sgm x7 mause almayı planlıyorum sizce nasıl bir mouse?

• quote:

Orijinalden alıntı: boye585858

Arkadaşlar LOGİTECH G105 klavyenin yanına sgm x7 mause almayı planlıyorum sizce nasıl bir mouse?

O mause benimde aklımdan geçmişti.Sonradan bu seti almaya karar verdim.3 yıldır everest mause'ları kullanıyorum.Bnei üzeni olmadı.Sizide memnune decektir.
    14 aydır bu seti kullanıyorum.Tecnopad'a sevgilerle
  • gayet güzel hocam güle güle kulanın
  • TahsinS68 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Ben
    @
    Harfini Yapamıyorum onuda googleden kopyaladım nasıl yapılıyor acaba öğretirmisin Alt'a basıyorum olmuyor
  • güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkayDemci

Kardeşim Ben
    @
    Harfini Yapamıyorum onuda googleden kopyaladım nasıl yapılıyor acaba öğretirmisin Alt'a basıyorum olmuyor

alt+ctrl tuşuna basarak kullanabilirsiniz.yada en güzeli keytweak programını indirip sağdaki ctrl tuşuna altgr atıyorum
  • BerkayDemci B kullanıcısına yanıt
    bende alt tuşuna basıp q basıyorum oluyor sizde neden olmuyor anlayamadım
  • Gayet güzel bir klavye rampage ürünlerini beğeniyorum.
  • AYNI ÜRÜNDEN BENDE ALDIM KLAVYE ÇOK İYİ AMA MAUSEDE SIKINTI VAR TUŞUNA HER BASTIĞIMDA İŞLEMİYOR KULLANANLAR VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ SİZDEDE AYNI SORUN VARMI
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.