Şimdi Ara

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOX (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
7
Favori
40.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

Orijinalden alıntı: beytekin45

Siparişi verdim, kargolandı, çarşambaya elimde olur. skystar2 den sonra nasıl olacak merak ediyorum. sıkıntı çıkarsa sizlere danışırım artık.

Cihazı kullanırken her zaman ilk önce LNB daha sonra Adaptör ve en son USB bağlantısını yapın yoksa bazı programlar sorun çıkarıyor. Sökerken de ilk Önce USB daha sonra adaptörü sökün. Cihaz adaptörsüz USB ile besleme almamalı.

Alıntıları Göster

@serkanguzel_ alıntıladığım mesajdaki gibi kullanınca aksaklık olmaması gerekiyor, yıllardır bu şekilde kullanırım. Bir de yanında verilen USB kabloları kötü, bir ihtimal o da temassızlık yapabilir. USB den temassızlık yaparsa cihazı tamen kapatıp açıncaya kadar cihaz çalışmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Buna cevap vermemişim

50 liraya gidip marketten 6-7 paket cips alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Otis

Anlaşıldı üstad Peki tavsiyeniz var mıdır

Kör tarama yapmayacaksanız; pc'nizin bağlantı portlarına uyan ve dahili / harici bağlantılı takılabilen, herhangi bir dvb-s2 tuner'li tv kartını alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Buna cevap vermemişim

50 liraya gidip marketten 6-7 paket cips alabilirsiniz.

Everest kart ta var elimde... Bazen test için USB'den bağlanan tv kartına ihtiyaç olunca, kullandığım zamanlar da oluyor.

Çeşitli adaptörler, değişik sürücü dosyaları vs, denemediğim şey kalmadı. Ne yaparsan yap, bir süre sonra, pc tv kartını görmemeye başlıyor. Hal böyle olunca, USB'yi sök tak yapmadan çalışmıyor. Bu arada USB kablo 10 numara... Masaüstü ve Notebook pc'ler Intel 10ncu nesil işlemcili, ekran kartı gtx10xx serili...

Hasılı; montage demodülatörlü tv kartlarından bi cacık olmaz. Yılların tecrübesidir. Düzgün çalıştığını, kendi donanımlarımda görmedikçe fikrim de değişmez.

• bunun cd den çıkan driverini paylaşabilecek olan varmı

• style_ouf_5 kullanıcısına yanıt

cd duruyordu sanırım. cd okuyucu bulabilirsem atarım :)

Uzun süredir kullanmıyordum, sıfırdan kurulum yaptım ama sorun oldu. DVB-S2 kanallarda kırılmalar oluyor, ömrünü doldurdu herhalde

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Şubat 2023; 14:18:48 >

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Anteni güçlendirdikten sonra karar vermek gerekir.

Merkezi sistem, TV lerde sorun yok maalesef.

• sürücü alakalı olabilir kullandığınız sürücü nedir. aşağıdaki sürücüleri deneyebilir siniz.

https://dosya.co/5j3ecrae0bpl/dvbcydriver.zip.html

• NuKe_MaNia N kullanıcısına yanıt

Daha önce kullandıklarımdan ve en güncel MyGica isimli sürücüyü denemiştim hiç bir fark olmadı. Attığınızın içinde bir sürü sürücü var, hangisini deneyeyim?

• @Drahmizm hepsini deneyebilir siniz. tamamı cihazla uyumludur.

• Bunu uzun süre kullandım en sonunda da 2017'de nefret ederek kenara atmıştım (mesajım dahi duruyor başlıkta)

Bu cihazın iki sorunu var;

-Tuner gerçekten çok zayıf

-Üzerinde gelen adaptör çok dandik ve yetersiz. Şimdi tam hatırlamıyorum ama bazı versiyonlarında kutu içerisindeki adaptörün amper düşük geldiğinden cihazı besleyemiyordu, adaptör değiştirerek çözüm bulanlar vardı.

Arşivde 7 yıl önce sorunsuz kullandığım programı atıyorum.Birde bunla deneyin bakalım.

Laptop kullanmıyorsanız monitör + uydu alıcısı daha iyidir.

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOXs6.dosya.tc
    DVBViewer_Pro_5.3.rar dosyas�n� indir - download
    https://s6.dosya.tc/server12/z8eivo/DVBViewer_Pro_5.3.rar.html

• Teşekkürler, sürücüden kaynaklıymış. Önceden manuel yüklediğim sürücüye aygıt yöneticiden güncellemiyordum. O kısma dikkat ederek yapıtım, Windows u yeniden başlatınca düzeldi.

Ek olarak güç yönetimi dengeli modda olması da buna neden oluyor, yüksek performansa almak gerekiyor. Video kaydını ne zaman açsam görüntü kusursuz oluyordu oradan dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Şubat 2023; 14:37:59 >
  • Merhaba. Bu ürünün linux sürücüleri elinde olan var mı ? Terratech Cinergy S2 Stick sürücüsü uyumluydu ancak şu an link ölmüş internette de bulamıyorum.

• style_ouf_5 kullanıcısına yanıt

Geç oldu ama paylaşayım

Alıntı

metni:
    https://mega.nz/folder/5NMTmY6C#wzuEAKW4MykVax_7MK7oUg
  • trhnzs T kullanıcısına yanıt

Bu işinize yarıyor mu?

Alıntı

metni:
    https://github.com/OpenELEC/dvb-firmware/raw/master/firmware/dvb-fe-ds3000.fw

Daha fazla kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 20 Şubat 2023; 16:27:33 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.