Şimdi Ara

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOX (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
478
Cevap
7
Favori
40.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tür güzellemeler, karta ikinci elde piyasa yaratmak için, yeni bir yöntem mi ?  

Bu kart, düz yayın izlemeciler ve kayıt almacıların haricinde bir işe yaramaz.  

Bu vesile ile dilimizdeki kelimelere yeni ekler kazandırdım.

İzlemeci ... almacı ...  

Bu kelimlerin olumsuz anlamlısı ise;

İzlememeci ... almamacı ...    

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Bu tür güzellemeler, karta ikinci elde piyasa yaratmak için, yeni bir yöntem mi ?  

Bu kart, düz yayın izlemeciler ve kayıt almacıların haricinde bir işe yaramaz.  

Bu vesile ile dilimizdeki kelimelere yeni ekler kazandırdım.

İzlemeci ... almacı ...  

Bu kelimlerin olumsuz anlamlısı ise;

İzlememeci ... almamacı ...    

serkan hocam sizi burda gördüğüme sevindim. 2.el piyasasını artırmak şuraya dursun olsa da kenara yedek atsam kafasındayım. Güzelleme olayı eski günleri yad etme amaçlıydı :)

Bu arada 8k kanalına ne oldu bilginiz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

serkan hocam sizi burda gördüğüme sevindim. 2.el piyasasını artırmak şuraya dursun olsa da kenara yedek atsam kafasındayım. Güzelleme olayı eski günleri yad etme amaçlıydı :)

Bu arada 8k kanalına ne oldu bilginiz var mı ?

Alıntıları Göster

8k kanalını direkt Türksat a.ş. yayınlıyor. Bant birkaç video devamlı gösteriliyor.

Türksat a.ş.ye mail gönderip sorun isterseniz. Belki yeni ku bandlı 5a uydusundan da yayınlayabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir süredir alt dvb ile resmen uçuştayım. sanırım bu kartla dvbviewer progdvb ve alt dvb düzgün çalışıyor. ısınınca sinyali kesiyor kart.ben de açık kasa kullanıyorum. 40 civarı uydu ayarladım. dikkatimi çeken bir nokta, bir anlam veremedim, türksat tanıtım kanallarının sembol oranı düşük olduğu halde çok rahat sinyalini yakalıyor ama düşük bütçeli kanalların düşük sembol oranları sinyallerini çok zor yakalıyor. Bu durum uydu alıcıları için çok sorun değil. Ancak skystar 2.6 ya nazaran düşük sembol oranlı sinyalleri alması daha başarılı geldi bana. Görmüş olduk ki isteyince sinyal her türlü güçlü verilebiliyor. Gerekli dosyalar skysta-2 sitesinde mevcut. Oradaki DVB USB-Direct Interface dosyasını da indiirn. Kendi bilgisayarıma geçince listeyi yüklerim buraya.

Ekleme: Ağ üstünden yayın yaptım ama kablosuz ağın ping süresi yeterli gelmediği için düzgün görüntü alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONY86 -- 20 Temmuz 2021; 22:40:20 >

• altdvb ve dvbviewer için güncel listeler linktedir. altdvb'de sinyal seviyeleri de yazmakta. Öte yandan "data" olarak belirttiğim frekanslar çok sık değişmekte olup dikkate almamanızı öneririm.

• ONY86 kullanıcısına yanıt

'ısınınca sinyali kesiyor kart' demişsiniz, kapak açık kullanınca sinyal gitmiyor mu ? Yazılımdan bence bu durum çünkü.

• ShadyMM kullanıcısına yanıt

Denemem sırasında havalar baya sıcaktı. Kapağıda açtım ama pek fark etmedi. Belki Bi fan önüne koyulabilir, sonuçta sabit durması gereken i cihaz.

• ONY86 kullanıcısına yanıt

Benimki yerde duruyor. Sinyal gidiyor evet, gittiğinde sürücüden pasif aktif yapıyorum geri geliyor ama gıcık bir durum.

• Sürücü ile alakalı bir durum. USB'yi çıkarıp takınca düzelir ama bir süre sonra aynı hatayı tekrar verir.

Montage demodülatörlü bu kartlarda; en yeni pcb v3.0 USB köprü çipi, Geniatech 'in yeni modelinde bulunmakta olup, o kartta da aynı sürücü problemi vardır.

Hasılı; yapacak birşey yok. Sıkıntı çıkardıkça USB'den çıkarıp takacaksınız.

Kör tarama yapacaklar için bu kart yalnızca BlindScan2 modunda kör tarama yapabildiği için, kör tarama yönünden yarım bir karttır. Kör taraması biraz ağırcana kalmaktadır.

İyi bir kart almak istiyorsanız, stv09xx serisi demodülatör barındıran kartlardan almalısınız.

• hafta sonu fırsat bulursam 4.2.2 yayınlara minik laptobun gücü yetiyo mu bakacağım.

• maalesef minik laptobun gücü yetmedi :(

• 28 Eyllül Teslimli Bu kart için kargo ve gümrükle birlikte 52 dolar isteniyor. Nasıl sizce arkadaşlar?

aliexpress.com
    328.09TRY |1 adet Hellobox 8 uydu alıcısı DVB T2 DVBS2 Combo TV kutusu e n e n e n e n e n e n e n e n e n e Tuner desteği TV oyna telefon set üstü box uydu bulucu|Satellite TV Receiver| - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/33055188875.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.68ad20ea0od3u6&mp=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuh

28 Eyllül Teslimli Bu kart için kargo ve gümrükle birlikte 52 dolar isteniyor. Nasıl sizce arkadaşlar?

aliexpress.com
    328.09TRY |1 adet Hellobox 8 uydu alıcısı DVB T2 DVBS2 Combo TV kutusu e n e n e n e n e n e n e n e n e n e Tuner desteği TV oyna telefon set üstü box uydu bulucu|Satellite TV Receiver| - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/33055188875.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.68ad20ea0od3u6&mp=1

Bu cihaz tv kartı değil !

Cihazın arkasında HDMI çıkışı var. Yani anlamı; cihazın içinde işlemci var ve bu cihaz görüntüyü kendi içinde işliyor ve HDMI portu aracılığıyla, görüntüleyiciye iletiyor. Yani bildiğimiz standart uydu ve karasal alıcıdır, bu cihaz...

İlaveten bu cihaz cep telefonu üzerinden bağlantı kurulabildiği için, cep telefonundan kanal değiştirilebiliyor , cep telefonundan da izleme yapılabiliyor.

Oysa tv kartı denildiği zaman; içinde görüntü işleyici bulunmaz. TV kartlarında yalnızca tuner bulunur. TV kartlarındaki tuner katı ise, aldığı sinyali, bağlantı portlarından( USB portu, PCI portu ya da PCI-E portu ) biri üzerinden PC'ye iletir.

Yine ayrıca tv kartlarını, PC'ye bağladıktan sonra, sürücü( driver ) dosyası ile PC'ye tanıtmak gerekir.

Yine ayrıca tv kartları PC'de kullanılırken, mutlaka bir arayüze( dvb programı ) ihtiyaç duyarlar.( DVBViewer, ProgDVB, AltDVB vs vs... )

• Serkan bey, Tv kartı olmadığını biliyorum. Vakti zamanında skystar 2 lerşe bayağı haşır neşir olduğum için az buçuk bilgim var. Yalnız bunun da kendine göre avantajı var gibi. H.265 HEVC 10bit 4K desteği ile Dahili Wi-Fi ile cep ya da laptop, Pc den yayın izlemek isteyenler için uygun gibi.Sanırım bunu kendi Player programı ile yapıyor. Diğer Dvb playerlar için ayar yapılabilir mi sizce?

• Hdcp1.4 diyorözelliklerrde, ama benim bildiğim 4K için HDCP 2.2 desteğigerekiyor HDMI için.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuh

Serkan bey, Tv kartı olmadığını biliyorum. Vakti zamanında skystar 2 lerşe bayağı haşır neşir olduğum için az buçuk bilgim var. Yalnız bunun da kendine göre avantajı var gibi. H.265 HEVC 10bit 4K desteği ile Dahili Wi-Fi ile cep ya da laptop, Pc den yayın izlemek isteyenler için uygun gibi.Sanırım bunu kendi Player programı ile yapıyor. Diğer Dvb playerlar için ayar yapılabilir mi sizce?

Sanırım hala özümseyemediğiniz birkaç ayrıntı var gibi...

Şöyle ki; herhangi bir uydu alıcıyı da monitöre bağlasanız, aynı hellobox 8 cihaz gibi işlev görür. Hellobox 8 içindeki programın, diğer uydu alıcılardan hiç bir farkı yoktur. Hellobox cihaza cep telefonundan bağlantı kurularak izleme yapılabiliyor. Başka da bir farkı yok.

PC'nin ana kartında ya da ekran kartınızda, "HDMI IN" özellikli port varsa, uydu cihazının/hellobox cihazın görüntüsünü yakalayabilir( capture )

Diğer bahsettiğiniz, HEVC, 10bit, 4K vs özellikler standart uydu alıcılarında da var.

Hasılı kelam; Hellobox cihaz yalnızca kendi yazılımı ile çalışır. PC'de kullanılan dvb player'lar tarafından çalıştırılamazlar. Çünkü, PC'ler; Hellobox cihazı driver olmadan tanıyamaz. Tanıyamayınca da, pc'de kullanılan dvb player'ları hellobox cihaz çalıştıramaz.

Umarım bu defa özümsemişsinizdir !?

Ayrıca Hellobox cihazı, tv kartları ile ilgili bir konu başlığı altına yazdığınız için, "bu cihazı tv kartı olarak görüp te, yanılma" diye yanıt yazdım. Herhangi bir uydu alıcı bölümüne yazsaydınız, özümsemiş olacağınızı düşüneceğim hasebiyle, açıklamamı farklı bir bakış açısıyla yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Eylül 2021; 15:19:57 >

• Ben de çok farklı şeyler söylemedim. Böyle özümseme mözümseme bilgiçliklerine ve küçümsemelerne girmenin gereği yok. Sonuçta dvb playerların yaptığı işlerin çoğunu yapar yani kendi oynatıcısı. Ayrıca evin içine lnb kablo uzatmadan balkon prizine takıp Wi fi ile android emulatörle pc veya laptoptan izlemek isteyen için bir alterntif olabilir. Demek istediğim buydu sadece.

• Hadi ordan be.Benim egoyla megoyla işim olmaz. Usb li Tv kartları 750 den başlıyor. Ben sadece fikir vermek ve almak için yazmıştım.Ego asıl sende tavan yapmış.Hem sen neden her iletiden kendine vazife çıkarıyorsun.?

• Başka bilgi vermiyorum. Egonla baş başa kal.

• 26 derece doğudaki arabsattan x bandındaki promo kanalını yakaladı kart hemde standart üniversal lnb ile. Sıradan Uydu cihazı düşük frekansı eklemedi.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.