Şimdi Ara

Ev Sineması İçin Öneriler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ev de kullanmak üzere bir projeksiyon cihazı arıyorum.
    DVD ve Blu-ray izlemede kullanılacak. Aynı zamanda çok kısa sürelide olsa televizyon yerine de kullanılacak.
    Yeni bir televizyon almak yerine bir projeksiyon cihazı alacağım. Bütçe konusunda çok fazla bir kısıtlamam yok. İyi bir televizyon parasını gözden çıkarmış durumdayım. Görüntü kalitesi benim için oldukça önemli.

• zaga20 Z kullanıcısına yanıt
    promacto pro x10 cihazını bir inceleyin derim

ben çok memnunum ayrıca cihaz led 30 000 saat lamba ömrü var günde 8 saat çalışa 10 sene izlersiniz ayrıca elektirik tüketimi de çok düşük 24w hd cihaz 3d si de var televizyonlardaki gibi tak çalıştır 3d. daha bir çok özeliği de var
    Öncelikle bir bütçe belirleyin uçu açık olunca tavsiyelerin fiyat farkları anlamsız olacaktır,
    ikinci aşama kaç mt2 bir odada izleme yapılacağı,perde/duvar ile projeksiyon cihazını konumlandıracağınız mesafe max kaç mt dir.
    Filmci iseniz ev sinemasına yönelik modellere yönelmenizi tavsiye ederim,bu modeller de 3LCD ve DLP olarak iki ayrı teknoloji üzerine
    kurulmuş durumda ,İkisini de inceleyip size yakın olandan bir model seçebilirsiniz marka olarak bütçeniz orantısını da
    Panasonic, Sony, Epson, Optoma nın modellerine bakabilirsiniz. Perde olayını da es geçmeyin tabii.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Net bir rakamım yok ama sanırım 3-4 Bİn tl maksimum rakam olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bir bütçe belirtmişsiniz. O fiyata aralığına 1080p çözünürlüğü olan profesyonel modeller seçebilirsiniz.
    Projeksiyonun perdeye mesafesi ne kadar olacak?
    Promacto cihazlarda zoom olmadığı için 4 metreden sonraki mesafelerde netlik kayıpları olacaktır.

Örneğin şu modeli tavsiye ederim.
    http://www.akakce.com/projeksiyon-cihazi/en-ucuz-benq-w1070-fiyati,1359019.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 6 Ocak 2015; 0:30:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

iyi bir bütçe belirtmişsiniz. O fiyata aralığına 1080p çözünürlüğü olan profesyonel modeller seçebilirsiniz.
    Projeksiyonun perdeye mesafesi ne kadar olacak?
    Promacto cihazlarda zoom olmadığı için 4 metreden sonraki mesafelerde netlik kayıpları olacaktır.

Örneğin şu modeli tavsiye ederim.
    http://www.akakce.com/projeksiyon-cihazi/en-ucuz-benq-w1070-fiyati,1359019.html

Görüntü kalitesi önemli ise mutlaka W1070 i değerlendirin derim.

• Epson TW5200 alındı 2250 TL gibi güzel bir rakama :)
    Şu anda bir problemi yok gibi.
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Bende 5200 düşünmüştüm ilk başta ama sonradan okuduğum yorumlar izlediğim videolar w1070 olması yönünde değiştirdi kararımı. Henüz almadım cihazı ama bu hafta içinde bir sıkıntı olmazsa alacağım.
  • tanjusardogan T kullanıcısına yanıt
    İkisinden birisini alacaktık güzel bi fiyata denk gelip üstüne hdmi kablo vb birkaç da hediye sunulunca kaçırmak istemedim.

Çok güzel bir fiyatmış gerçekten. Güle güle kullanın.

Sakıncası yoksa nereden aldığınızı bize de söylesenizde bizde baksak belki bizde alırız.

Saygılarımla,
  • tanjusardogan T kullanıcısına yanıt
    Ümraniye Vatan Bilgisayardan aldım hocam, son tw5200 dı :)

Şans diyelim

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

Ümraniye Vatan Bilgisayardan aldım hocam, son tw5200 dı :)

gule gule kullanin, goruntu kalitesi nasil iyi mi?

birkac foto eklermisiniz?
  • Jeak kullanıcısına yanıt
    Cihaz benim evimde değil hocam.
    Sevdiğim bir abimin kullanması için almıştık :) Ancak ilk fırsatta kendisinden görüntü isterim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.