Şimdi Ara

Ev sahbi söyemedi ama çatıya BAZ İSTASYONU koyduruyor(ŞİKAYETİ NEREYE YAPABİLİRİZ?) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
1
Favori
26.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozkan1979

arkadaşlar konun yeri burasımıdır bilemiyorum

binamıza internet vericisi kurmak istiyorlar hızlınet miş otomata baglıcaz elektiriği otomattaki sayacın parasını biz ödüyecegiz demişler

ayrıca binaya interneti bedava verecegiz demişler başka bişey teklif etmemişler

sizce ne yapmalıyız en üst katta oturan benim

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler.

Hangi operatör ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Bir konuda hata yapıyorsunuz.

Mum ışığı düşünün, mum ışığı kendi dibine ışık vermez.

Baz istasyonları da böyle çalışır. Baz istasyonları kendi dibine sinyal veremez, karşıya verir. Sizin çatınıza dikilen baz istasyonunun size zararı yoktur altında kaldığınız için.

Mesela ben Ortaköy'de oturuyorum ama benim Vodafone hattım Çamlıca tepesindeki baz istasyonundan sinyal alıyor.
  • Ben yemin ederim adam ağzında sigara elinde pankart kayseri fevzi cakmak camine Turkcellin diktigi baz istasyonunu kanser olmak istemiyoruz diye eylem yaptığını gördüm.

Bizim halkın isteği ben kanser olmayim başkası olsun ama telefonum ceksin hee ketçap mayonezde olsun mu anasını satim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

arkadaşlar konun yeri burasımıdır bilemiyorum

binamıza internet vericisi kurmak istiyorlar hızlınet miş otomata baglıcaz elektiriği otomattaki sayacın parasını biz ödüyecegiz demişler

ayrıca binaya interneti bedava verecegiz demişler başka bişey teklif etmemişler

sizce ne yapmalıyız en üst katta oturan benim

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler.

Hangi operatör ?

bizimki baz istasyonu degilmiş sadece hızlınet wifi vericisi alt yapı calışması yapacaklarmış

adamların söylediği bu baz istasyonu degil demişler

• ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Birkaç omni WiFi anteni dikerler, genelde bunlar birbirleri üzerinden atlatarak şebekeyi kuruyor. Güçlü bir WiFi anteni olacak, baz istasyonu kadar etkili olmaz. Eğer bedava veriyorlarsa kaçırmayın derim fırsatı. Bizim burada para veriyoruz o cihazlardan kurmaları için. :D
  • Yeni teknolojiyle azaldı etkisi hastanelerde camilerde benzin istasyonlarinda var bir sıkıntı olsa hastane taktirmazdi heralde
    Bide artik iyice içimize girdi teknoloji
    Senin binana takılmaz yan binaya takılır çabanın tek faydası senin binana takılmaz o olur şikayetçi olursan ugrasmamak için takmiyorlar ama kiracı olunca ne olur bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cambalkoncu -- 7 Mart 2015; 10:46:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Birkaç omni WiFi anteni dikerler, genelde bunlar birbirleri üzerinden atlatarak şebekeyi kuruyor. Güçlü bir WiFi anteni olacak, baz istasyonu kadar etkili olmaz. Eğer bedava veriyorlarsa kaçırmayın derim fırsatı. Bizim burada para veriyoruz o cihazlardan kurmaları için. :D

anten bu resimdeki gibiymiş bende gelin kurun dedim umarım sorun çıkmaz
     Ev sahbi söyemedi ama çatıya BAZ İSTASYONU koyduruyor(ŞİKAYETİ NEREYE YAPABİLİRİZ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 8 Mart 2015; 0:40:21 >

• ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Bir şey olmaz, üstteki uzun parça 2.4GHz anteni herhalde. Diğer yuvarlaklar da yine WiFi anteni, sadece herhalde 5GHz frekansta çalışıyor.
  • baz istasyonunun tepenizde olması en iyi durum .
    yönlü antenlerde , antenin arkasına yanına altına üstüne çok az sinyal çıkışı olur.

radyo dalgalarını izole eden boyalar,malzemeler var alın kullanın.

telefonunuza düşük sinyal gelmesi daha kötü.
  • bizede teklif sundular

aylık 20 bin lira

2 yıllık peşin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

bizede teklif sundular

aylık 20 bin lira

2 yıllık peşin

çok büyük bir mebla :)
    hangi firma
  • quote:

bizede teklif sundular

aylık 20 bin lira

2 yıllık peşin

çok güzel para, kaçırmayın.

• ogameci kullanıcısına yanıt
    Vuu, süper para vallahi. İnşaatında çalışırım onun. :D
    Hangi operatör, hangi şehir?
  • https://www.turkiye.gov.tr/baz-istasyonlari

Bu adresten baz istasyonu için sinyal değeri sorgusu yapmak mümkün. Dikkat edilmesi gereken evinizin üstünde baz istasyonu var, fakat size en yakın baz istasyonu daha uzak bir mesafede görünüyorsa büyük ihtimal üstünüzdeki baz istasyonu (kaçak) kayıt dışıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ten_don

Annem sorduğunda havalandırma için geldiler falan diye bir şeyler gevelemiş ev sahibi ama bugün terasa çıkıp baktığımda yaptıkları şeyin havalandırmayla alakası olmadığını gördüm, baca şeklinde uzun iki yapı var ve biri balkonun üstüne diğeri banyonun üstüne denk geliyor, aşağıda verdiğim resimle birebir uyuşuyor yani baz istasyonu olduğuna şüphe yok, gerekirse çatıya çıkar bakarımda yarın tekrar gelecekler!

SORU:
    Bu işin hukuki prosedürü nedir?
    Üç katlı tek daire üzerine bir bina ve ev sahibi ve iki kiracıyız!
    Bu iş için ev sahiplerine ne kadar para ödeniyor ve bunu tek başına alabiliyor mu, kimseden izin imza alınmadı haber verilmedi!

Dipnot: resmi bir ara eklerim ama baca şeklinde baz istasyonu yazınca google'da da çıkıyor zaten..

Hocam konuyu hiç okumadım tahminen sallamalı birsürü yorum var. Bu işin tam gövdesinden gelen biri olarak siz kiracı iseniz tapu mal sahibinde ise çatı depo gibi ortak kullanım alanlarına çok rahat gayette yasal izinler ile koydurabilir. Hem koyunca noluyorki Allah aşkına bir söylesene ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

bizede teklif sundular

aylık 20 bin lira

2 yıllık peşin

Hocam yarbay adamsın neden sallama ihtiyacı duyuyorsun. Şuana kadar türkiye genelinde 100-150 tane mal sahibi ile sözleşme toplantılarında bulundum. Kaç tane kontrat okudum neden insanları kandırma gereği duruyorsun ki . Sen sana yapılan aylık 20bin teklfini kanıtlayın 70M baz kulesine çıkıp hayvanlar gibi anırıcam . Fiyat vermeyeceğim kontratla ilgili ama sana şu kadar söylim senin o aylık olarak bahsettiğin para baz istasyonları olan evlerde ortalama yıllık paradır. Senin hesabına göre aylık 20 de 2 yıl peşin 20*24 = 480Bin yapar. Şu belirttiğin rakamı kiralama departmanına mail atsam yemin ederim ki beni akli bozukluk ve denge testi için meslek hastalıkları hastanesine götürürler.

Farz etki kandırıyorum

Ben milleti kandırsam benim kazancım ne olacak ?

Cebime para mı girecek ?

Görevli bana ilk etapta 17 bin dedi pazarlık yaparsak ne olur dedim en fazla 20 bin olur dedi aylık

ben baz istasyon piyasasını bilmiyorum

ama bu rakama rağmen kabul etmedim

eğer ki dediğin gibiyse yıllık ise o para adamın yüzüne derdim sen dalgamı geçiyorsun benimle diye.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

bizede teklif sundular

aylık 20 bin lira

2 yıllık peşin

Hocam yarbay adamsın neden sallama ihtiyacı duyuyorsun. Şuana kadar türkiye genelinde 100-150 tane mal sahibi ile sözleşme toplantılarında bulundum. Kaç tane kontrat okudum neden insanları kandırma gereği duruyorsun ki . Sen sana yapılan aylık 20bin teklfini kanıtlayın 70M baz kulesine çıkıp hayvanlar gibi anırıcam . Fiyat vermeyeceğim kontratla ilgili ama sana şu kadar söylim senin o aylık olarak bahsettiğin para baz istasyonları olan evlerde ortalama yıllık paradır. Senin hesabına göre aylık 20 de 2 yıl peşin 20*24 = 480Bin yapar. Şu belirttiğin rakamı kiralama departmanına mail atsam yemin ederim ki beni akli bozukluk ve denge testi için meslek hastalıkları hastanesine götürürler.

Farz etki kandırıyorum

Ben milleti kandırsam benim kazancım ne olacak ?

Cebime para mı girecek ?

Görevli bana ilk etapta 17 bin dedi pazarlık yaparsak ne olur dedim en fazla 20 bin olur dedi aylık

ben baz istasyon piyasasını bilmiyorum

ama bu rakama rağmen kabul etmedim

eğer ki dediğin gibiyse yıllık ise o para adamın yüzüne derdim sen dalgamı geçiyorsun benimle diye.

k.bakma hocam ya aslında parladım öyle hakkını helal et. Genelde para aylık bilinir vatandaş tarafından ama yıllıktır ve bu parada ortalama yıllık 10 ile 20 bin arası değişir. Yani aylık 1,5 bin lira yapar ki aylık yatırılmıyor her zaman yıllık yatırılır her yılda %10 ortalama bir zam olur. Hani millet böyle uçuk meblalar alıyorlar sanıyorlar milleti . Hee boş tarlan vardır bi halta yaramaz ver gitsin mesela..Oturduğun yerden para kazanıyorsa ama binalarda sıkıntı..Millet hep tepkili..İstiyorlar ki hiç biryerde baz olmasın ama telefonumda her yerde çeksin :)

• Hem telefonlar çekmiyor diye şikayet ediyorsunuz hem baz istasyonu istemiyorsunuz
  • HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın kardeşim. Bu sorun Trabzonun tonya ilçesinde çok var.baz istasyonu çarşı içine kurdurmuyorlar geri zekalılar, sonra da telefon çekmiyor. Baz istasyonuna karşı gelenlerin hattını iptal edeceksin ...

• Bu tur sistemleri kurdurmayin, sigara iciyorsaniz radrasyonla sigara yakarsiniz valla

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.