Şimdi Ara

Ev için Media Server Kurulumu Rehberi / Fiber Modem Kurulum Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
10
Favori
20.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Superonline ADSL hizmeti aliyorum. Huawei modemim var. ASUS RT-68U alsim. Superonline'in Huawei modemini kullanmadan, WAN kablosunu Asus'a takarek Asus'u modem + router olarak kullanabilir miyim?

Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucan123

Merhaba

Superonline ADSL hizmeti aliyorum. Huawei modemim var. ASUS RT-68U alsim. Superonline'in Huawei modemini kullanmadan, WAN kablosunu Asus'a takarek Asus'u modem + router olarak kullanabilir miyim?

Tesekkurler.

kullanamazsınız RT-AC68U'nun dsl özelliği yok. mevcut modeminizin LAN'nından çıkan eternet kablosuzunu RT-AC68U'nun WAN kablosuna girip kurulumu yapacaksınız.
  • Tesekkurler. Huawei'yi de bridge moduna almam gerekir degil mi? Umarim boyle bir ayar ozelligi vardir.
  • quote:

Tesekkurler. Huawei'yi de bridge moduna almam gerekir degil mi? Umarim boyle bir ayar ozelligi vardir.

Evet huawei yi tamamen aradan cikarmak icin bridge modq alin sonrasinda routing ve diger islemlerin hepsini rt-ac68u yapacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar merhaba. Modemim Huawei HG 552d. Arayuzunde Baglanti Tipi seklinde bir secenek yok. Yani bridge mode'una alamiyorum. Asus AC68U'mu Huawei'ye baglamak icin ne yapmaliyim? Huawei yerine Superonline'dan bridge ozelligi olan baska bir modem mi istemeliyim?

Oguz
  • Huaweinin arayuzundeki WLAN bolumunu resim olarak ekledim.
     Ev için Media Server Kurulumu Rehberi / Fiber Modem Kurulum Rehberi
  • quote:

Huaweinin arayuzundeki WLAN bolumunu resim olarak ekledim.
     Ev için Media Server Kurulumu Rehberi / Fiber Modem Kurulum Rehberi

http://m.youtube.com/watch?v=62BzefXJr00

• Tesekkurler Hey.

Ne yazik ki video'daki modem benimkinle ayni degil. Benim ki 552d modeli ve "Temel" bolumunun altinda WAN ayar secenegi yok. Dolayisiyla da baglanti tipini ayarlamak gibi bir secenek de yok.
  • quote:

Tesekkurler Hey.

Ne yazik ki video'daki modem benimkinle ayni degil. Benim ki 552d modeli ve "Temel" bolumunun altinda WAN ayar secenegi yok. Dolayisiyla da baglanti tipini ayarlamak gibi bir secenek de yok.

bence internet sağlayıcısı modemi verdiyse kesin onlar nasıl bridge moduna alınacak biliyordur o şekilde öğrenebilirsiniz
  • Superonline musteri iliskilerinden 2 gundur 5 farkli kisi ile konustum. Dunyadan haberleri yok. Cildirmamak isten degil. Nasil bir modemse, kullanim klavuzu bile yok internette.
  • quote:

Superonline musteri iliskilerinden 2 gundur 5 farkli kisi ile konustum. Dunyadan haberleri yok. Cildirmamak isten degil. Nasil bir modemse, kullanim klavuzu bile yok internette.

mh maalesef öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

bende Asus RT-N56U routerdan aldım ve 1 haftadır kullanıyorum gerçekten süper bir alet 1080p videoları televizyondan wireless ile kesintisiz izleyebiliyorum. tek sorunum telefon hizmeti kullandığımdan hg253 modemi iptal edemiyorum.

Routerdan sonra kullanılabilecek bir voip cihazı bilen var mı acaba?

Birde 5 Ghz bandının çekim alanı 2,4 Ghz göre düşük bu durum başkasında da varmı?
  • 5ghz nin cekimi daha dusuktur bu normal

• çok yararlı konu olmuş hocam teşekkürler. elime bu tip sağlam bir modem geçerse yapacağım ilk iş media server kurmak
  • Selamlar,

superonline verdiği HG253 modemi bridge moda alınması konusu için Müşteri hizmetleri ile saatlerce konuştum, şikayet yazdım ancak sonuç sıfır. aslında modemin sistem şifresi varmış onu da bizimle paylaşamıyorlarmış. bu şifre ile ilgili bilgisi olan var mı?
  • superonline fiber kullanıyorum. modem ve yanında bir cihaz var iki adaptör ve ikiside sürekli elektrik yiyor. Bunlardan birisini iptal etme şansım yok mu ya da modem olmayan diğerinden pc ye direk kablo alamaz mıym?

Sorunumsa şu turbobit, letitbit, youtube gibi eyrelr dosya aktarımı yapamıyorum masaüstünden ama ne hikmetsehttps://mega.co.nz ye sorunsuz tam hız da upload yaapbiliyorum. Ttnet in hattını henüz kapatmadım onda herhangi bir skıntı yok ttnet ile hepsine upload yaabiliyorum. Sorun superonline ın birçok sitede upload sorunu vermesi. Yalnız kablolu kullanınca oluyor sanırım. Telefondan giip turbobit e dosya aktarımı yapabiliyorum. Sizce sorun nedir?
  • benim gibi evinde superonline huawei modem kullanıp voip hizmeti yüzünden çıkaramayan asus'u 2. router olarak kullanan kişiler farklı bir yöntemle asus'un aicloud vb. diğer özelliklerini kullanabilirler isteyen olursa anlatacağım bi ara
  • bu işlemleri asus dsl-n55u ile yapmamız mümkünmüdür. birde ttnet kullanıyorum super online daki işlemlerle aynı işlemnleri yapsam şu iğrenç tılgın router ı aradan çıkarabilirmiyim?

http://www.asus.com/tr/Networking/DSLN55U_Annex_A/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

bu işlemleri asus dsl-n55u ile yapmamız mümkünmüdür. birde ttnet kullanıyorum super online daki işlemlerle aynı işlemnleri yapsam şu iğrenç tılgın router ı aradan çıkarabilirmiyim?

N55u ya dualwan destekli firmware ini yukleyin, lan portlarindan birini wan portu yapin hepsi bu, youtube ta dsl-n55u superonline diye aratin videosu var, superonline modeminden sifreyi almaniz gerek tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

bu işlemleri asus dsl-n55u ile yapmamız mümkünmüdür. birde ttnet kullanıyorum super online daki işlemlerle aynı işlemnleri yapsam şu iğrenç tılgın router ı aradan çıkarabilirmiyim?

N55u ya dualwan destekli firmware ini yukleyin, lan portlarindan birini wan portu yapin hepsi bu, youtube ta dsl-n55u superonline diye aratin videosu var, superonline modeminden sifreyi almaniz gerek tabi

öncelikle teşekkürler. ttnet fiber 50mb kullanıyorum acaba mac clone lama ile superonline daki gibi tılgını aradan çıkarabilirmiyim. şu an elimde airties router var onunla yapamadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.