Şimdi Ara

EV içi network altyapı (YARDIM VE ÖNERİ BEKLİYORUM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimde ki en arka tarafda Airties (Wireless) modem var ayrıca 1 port LAN girişi var üzerinde , İnternet ihtiyacı olan 4 cihazım bulunmakda
    -Notebook
    -Desktop PC
    -Smart TV
    -Playstation 3

şuanki alt yapıda modem üzerindeki 1 adet Lan girişini desktop PC kullanıyor , Notebook kullanılan odada modeme yakın oldugu için internete girebiliyor,Fakat Playsation ve Televizyon modeme çok uzak kalan evin ön tarafında yer alıyor ve sinyal alamıyorlar. Hepsini internete kavusturmak için nasıl bir yol izlemeliyim sizce ??

Benim aklımda Bir adet Repeater almak var Wireless sinyalini evin öntarafına rahatça götürebilmek için Ama Modem tek port LAN girişli oldugu için bu girişi Repeater kullanıcak ve desktop PC internet baglantısı yapamıyacak , Repeaterlara kablo ile bağlantı yapılabiliyormu yani Swtich özelliği oluyormu desktop PC için soruyorum bunu.

Alternatif önerilerinizi bekliyorum.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: grkn.bzn

Merhabalar,

Evimde ki en arka tarafda Airties (Wireless) modem var ayrıca 1 port LAN girişi var üzerinde , İnternet ihtiyacı olan 4 cihazım bulunmakda
    -Notebook
    -Desktop PC
    -Smart TV
    -Playstation 3

şuanki alt yapıda modem üzerindeki 1 adet Lan girişini desktop PC kullanıyor , Notebook kullanılan odada modeme yakın oldugu için internete girebiliyor,Fakat Playsation ve Televizyon modeme çok uzak kalan evin ön tarafında yer alıyor ve sinyal alamıyorlar. Hepsini internete kavusturmak için nasıl bir yol izlemeliyim sizce ??

Benim aklımda Bir adet Repeater almak var Wireless sinyalini evin öntarafına rahatça götürebilmek için Ama Modem tek port LAN girişli oldugu için bu girişi Repeater kullanıcak ve desktop PC internet baglantısı yapamıyacak , Repeaterlara kablo ile bağlantı yapılabiliyormu yani Swtich özelliği oluyormu desktop PC için soruyorum bunu.

Alternatif önerilerinizi bekliyorum.
    Saygılar.

tp link 740n olabilir

normalde 740n her modemle wds yapamiyor ama airtieslerde sorun yok

dediğim cihazi alip smart tv ve payStation civarina konumlandirarak kablosuz yayini alip kablosuz ve 4 port kablolu nete cikarsin

iki cihaz arasi mesafe ne kadar bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsetmi? oldugum gibi modem evin en arka tarafynda Notebook ve Desktop PC'ye yakyn , Televizyon ve Playstation ise evin ön tarafynda yakla?yk 15 metre bir uzaklyk birde arada 3-4 duvar bulunuyor.

Birde ?unu soruyum Modem ile bahsetti?in Tp-link Kablosuzmu haberlesecek yoksa kablolumu?

E?er kablosuz haberle?icekse dedi?in Gibi Evin ön tarafynda konumlandyryrym Tp-link 740N cihazy, bu syrada Desktop PC'de modem üzerindeki LAN bölümünü kullanmaya devam eder.

E?er kablolu isede evin arka tarafyna yani modemin yanyna koysam bahsetmi? oldugum uzaklykda sa?lykly sinyal ula?ycakmydyr evin ön tarafyna?
  • quote:

Bahsetmi? oldugum gibi modem evin en arka tarafynda Notebook ve Desktop PC'ye yakyn , Televizyon ve Playstation ise evin ön tarafynda yakla?yk 15 metre bir uzaklyk birde arada 3-4 duvar bulunuyor.

Birde ?unu soruyum Modem ile bahsetti?in Tp-link Kablosuzmu haberlesecek yoksa kablolumu?

E?er kablosuz haberle?icekse dedi?in Gibi Evin ön tarafynda konumlandyryrym Tp-link 740N cihazy, bu syrada Desktop PC'de modem üzerindeki LAN bölümünü kullanmaya devam eder.

E?er kablolu isede evin arka tarafyna yani modemin yanyna koysam bahsetmi? oldugum uzaklykda sa?lykly sinyal ula?ycakmydyr evin ön tarafyna?

15 metrede wds olur sorun yapmaz

ama kablolu baglanti tabiki daha sagliklidir

modemde fazla port olsaydi kesinlikle kablo tavsiye ederdim

• grkn.bzn kullanıcısına yanıt
    Airties modeminize bir adet airties AP alarak sorunsuzca kullanabilirsiniz... bir airties ap+swich ile tv ve PS nizi kablolu veya kablosuz olarak tercihe gore baglayabilirsiniz..

airties modem ve Airties ap baglantisi icin kabloya ihtiyaciniz yok
  • Merhabalar ;

TP-LINK olarak Repeater modunda Hem fiyat hem performans açısından size tavsiye edebileceğimiz TL-WA850RE cihazıdır. Gerekli bilgileri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

TL-WA850RE

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TP-Link Türkiye -- 18 Şubat 2014; 10:03:18 >
  • tituslivius kullanıcısına yanıt
    Önerebileceğiniz veya tecrübe ettiğiniz bir AccessPoint varmıdır Airties marka olarak?
    bide mümkünse uygun bütçeli...
    Ayrıca bildiğim kadarıyla aynı SSID üzerinden dağıtmıyor AccessPoint ler bu durum cihazlar arasında problem yaratırmı ? Örneğin: Desktop PC ' X1' ağına baglıyken Televizyon 'X2' bağlı olsa nasıl bir durum ortaya çıkar haberlesmelerinde ....
    Hocam Ikinci el Airties 4420 bulabilirsiniz uygun fiyatli olur gecen aylarda bakmistim ortalama 50 tl civarinda idi malum sitede....

Bunun gibi 3 adet ap aldim sorunsuz kullaniyorum...SSID aynida olur farkli farklida olur sorun olmaz fakat tavsiyem ayni olmasi...cunku siz ayni zamanda evde cep telefonunuz tabletiniz veya laptop ile baglanacaginiz icin arka odada ayri salonda ayri sifre girmek veya ordan koptu buraya baglayim burdan koptu oteye baglayim diye tiklamak zorunda kalmazssiniz ...ag adi ve sifreleri ayni olursa ayni cep telefonlarindaki gibi(cep telefonlarinda cember 3 oluyor) 2 cemberin icinde oldugunuz surece baglantiniz kesilmez

cep telefonlarinda sinyal alamadigimizda bu cemberlerin icinden cikmis oluyoruz ...wireless sisteminizdede ayni mantikla calisir.

ayrica ag isimleride baska baska olsada sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tituslivius -- 17 Şubat 2014; 16:19:13 >
  • Modem ile repeater arasında kablo olmalımıdır yani?
    Tavsiyendeki Tp-link repeate aynı zamanda bir swicth olacakmıdır benim için?
    Kafamdaki altyapı şu şekilde , 2 dk. paintde çiziverdim bi göz gezdirip cevap atarsan sevinirim Hocam
     EV içi network altyapı  (YARDIM VE ÖNERİ BEKLİYORUM)

modemle AP,tekrarlayici arasind akablo olmaya bilir.usttede yazdigim gibi tercihe bagli...tavsiye ettigim apde 1 adet ethernet cikisi mevcut...kablo ile baglayacaksaniz 4 portlu tekrarlayicilarida var airtiesin....ben PS ve tv nizde wireless oldugunu dusunerek kablosuz baglanabilecegini soyledim...wireless yoksa ...5 portlu apde onerebilirim
  • quote:

Modem ile repeater arasında kablo olmalımıdır yani?
    Tavsiyendeki Tp-link repeate aynı zamanda bir swicth olacakmıdır benim için?
    Kafamdaki altyapı şu şekilde , 2 dk. paintde çiziverdim bi göz gezdirip cevap atarsan sevinirim Hocam
     EV içi network altyapı  (YARDIM VE ÖNERİ BEKLİYORUM)

zaten tp link 740n de 4 lan bir adet wan portu mevcut hubla falan uğraşmayın diy tavsiye ettim

siz wds cihazı modem yanına koymuşsunuz ben anlatmak istediğim alınacak cihaz ps ve tv yanına konumlanıdırıp ister kablolu ister kablosuz olarak bağlamak

• benim de benzer sorunum var Superonline fiber kullanıyorum ancak evin arka odalarına sinyal gelmiyor Access point kullandım çözüm olmadı iki adet taktım bu defada internet her tarafta var ama arka odalarda çok yavaş oysa iki aktarıcı da 300 mps tek başına son derece kuvvetli bir Access point varmı
  • TP-LINK TL-WPA281KIT şu seti alın ne kablo derdi çekti çekmedi derdine girmeyin en temizi.
    yapmanız gereken set içeriğinden 1.cihazı alıp modeminize kablolu ya da kablosuz bağlantı sağlamak ve prize takmak sonrasında smart tv ve ps3ün olduğu odaya da diğer cihazı fişe takın hepsi bu kadar tüm internet elektrik hattı üzerinde taşınsın kablo derdi yok çekti çekmedi sinyal niye gelmedi sıkıntısı yok.
    @calman2 söylediklerim sizin için de geçerli.

• kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Biraz pahalı geldi ev içi kullanacagım için başka önerileriniz varmı acaba?
  • Hocam öncelikle ilgin için teşekkürler bahsettiğin repeater kablosuz haberleşebiliyorsa ki galiba öyle Smart Tv Ve playsatitonun oraya koyabilirim.
  • quote:

Hocam öncelikle ilgin için teşekkürler bahsettiğin repeater kablosuz haberleşebiliyorsa ki galiba öyle Smart Tv Ve playsatitonun oraya koyabilirim.

şu 4 duvar kafama takilmiyor değil çok kalinmi

• Hocam standart yapıda duvarlar, aşırı kalın sütun değil yani .

Artık en kötü ihtimal Tp-link repeaterı evin ortasında bir yere konumlandırıp Playstation ve Smart Tv kablosuz haberleşecek cihaz ile.
  • quote:

Hocam standart yapıda duvarlar, aşırı kalın sütun değil yani .

Artık en kötü ihtimal Tp-link repeaterı evin ortasında bir yere konumlandırıp Playstation ve Smart Tv kablosuz haberleşecek cihaz ile.

modem airties ise 740n en ucuz işinizi gorur

• TPLINK konfigüsasyonunu buradan yapabilirsiniz...http://izlenmezmi.com/video/XdDxRcJ0XLM/TP-LINK-5210G-AP-CLIENT-ROUTER.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.