Şimdi Ara

Ev almak için parayı neye yatırmak gerekir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ailemle yaşıyorum. Ayda yaklaşık 25-30 bin arası maaşımdan arttırabiliyorum. İleride ev almak istiyorum yakın zamanda olmasa da. Bu durumda parayı neye yatırmak gerekir? Kar beklentim yok, param değerini korusun yeter. Altın diye düşünüyordum ama onun da alış satış farkı çok fazla bankalarda. Tavsiyeniz var mıdır?

• Fiziksel altın -> arsa tarla -> ev
    Bu sırayı izliyor bir çok kişi.
  • nehuse N kullanıcısına yanıt
    Güzel sıralama
  • nehuse N kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz mantıklı da arsa alıp satacak cesareti kendimde göremiyorum pek, ya değer kaybederse diye. Bir de fiziki altında da bankadaki gibi alım satım farkı çok oluyor mu? Ya da fiziki altın bankadan alınan altına göre neden daha çok tercih ediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john ciga -- 2 Şubat 2024; 11:36:53 >
  • Bende o cesareti geç gösterdiğim için çok para kaybettim . Arsa kısa vadeli değildir min 4-5 yıl mesela ilk 4 sene yerinde sayar son sene öyle bir artar ki kara geçersin. Youtube da Cihat e çiçek var onu seyret bazı şeyler kafana oturur. Neden fiziki neden değil diye altın ile al sat yapıp para kazanılmaz altını al tut şeklinde birikim için kullanmak mantıklı.

• fiziki altın biriktireceksin ancak o şekildede ev fiyatları daha önden koştuğu için krediye illaki başvurursun. Kripto riskli ancak getiri yüksek yada normal borsa.

• fiziksel altın yerine altın sertifikası da olabilir, alım satım makası düşük

• john ciga J kullanıcısına yanıt
    Hocam fizikide makas cok daha az öncellikle ham kesme altın olarak geçen altında makas cok az. O şekilde alıp biriktirmek mantılı oluyor hedef altın biriktirmek ise...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.