Şimdi Ara

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU] (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.701
Cevap
43
Favori
136.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zebercet

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

quote:

Nasıl para kazanabilirim bu oyunda? OSmanlı ile beylikleri aldım çok uzun sürede yalnız savaş zamanı müthiş borçlandım daha sonrasında da aldığım borcu başka bir borcu kapatmak için kullanmaya başladım aldığım para faizi kapatmaya anca yetiyor kısır döngüye girdi oyun. Ticaret noktalarına tacir gönderdim ama en fazla 5 ducat geliyor. Kale ve ordu bakım masraflarını düşürdüm enflasyon düşürdüm ama yok -10 ducatta kaldı gelir sürekli zarar ediyorum bir şey yapamıyorum.

İstanbul'a kesinlikle bir tane adam yolla oradan iyi para geliyor, fetih yaptığın için bir sürü kalen var ben onları da kapatıyorum baya tasarruf oluyor, enflasyonu 0'a indir biraz yatırım yap, savaş zamanı savaş vergisi koyabilirsin böylelikle zarar etmezsin yada zararın çok az olur. Fikir grubundan ekonimiyi seçebilirsin. Bunlar benim bildiklerim 80 saat oldu ama anca bu kadar

Ben ilk kez dün gece 5 saat kadar oynadım ilk oyunum fena değildi 1453 sonlarına kadar Bizans benimdi hatta Sırbistandan da toprak aldım müttefik olup Bizansın yanında girmişlerdi. Sonra baktım haçlılar hücum etti on devlet birden girdi darmadağın olup kapattım. Diğer oyunda da bu borç olayı oldu işte faizi bile kapatamaz oldum. Teşekkür ederim bu arada savaş vergisinden haberim yoktu.

Bende baya genişmiştim. Kıbrıs'a savaş açtım 2'tane şehir devleti müttefiğiydi, Kıbrıs'ı işgal ettim, Siena'yı da işgal ettim savaş bitince bunları toprağıma kattım. Adam kalmadı ülkede o yüzden orduları kendini toparlayamadı İsviçre'nin önderliğinde koalisyon güçleri ki bunlar 15-20 devletti savaş açtı, savaş yorgunluğu 20 olunca da isyanlar çıkmaya başladı. Sonuç olarak rezil kepaze olduk Oyun çok zevkli ve birazcık karmaşık

• Arkadaşlar ilk alınması gereken dlc sizce hangisi? Art of War öneriyorlar sanırım savaş dinamiklerini değiştiriyor. Sizce oyunu kolaylaştırır mı dlcler yoksa ekstra özellik mi ekliyor sadece? Mesela Wealth of Nation pakedi ticaret üzerine bir dlc imiş sanırım, yani o dlcyi alınca daha rahat ticaret yapabiliriz gibi bir olay var mı?
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    - Halep ve İskenderiyedeki ticaret noktalarına tacir gönder, o noktalardaki ticareti İstanbul'a yönledir.
    - Light ship üretip İstanbul'a protect trade görevi ver. Böylelikle İstanbuldaki trade powerın artar.
    - Donanmanın bakım masrafını kısma. Kısarsan light shiplerin trade power'a etkisi azalır.
    - Advisorlar masraflıdır. Ekonomin kötüyse çok yıldızlı olanların yerine az yıldızlı olanları al. Varsa indirimli olanları al.
    - Ordu ve donanmanın force limiti aşmamasına dikkat et. Aşarsa et masraf demek.
    - Overextension'ı sıfırlamaya çalış.
    - corruption varsa onu da azaltmaya çalış.
    - Gereksiz kaleleri yık.
    - ordudaki paralı asker, süvari ve topları azalt.

Aklıma gelenler bunlar.
  • quote:

Arkadaşlar ilk alınması gereken dlc sizce hangisi? Art of War öneriyorlar sanırım savaş dinamiklerini değiştiriyor. Sizce oyunu kolaylaştırır mı dlcler yoksa ekstra özellik mi ekliyor sadece? Mesela Wealth of Nation pakedi ticaret üzerine bir dlc imiş sanırım, yani o dlcyi alınca daha rahat ticaret yapabiliriz gibi bir olay var mı?

Art of war

Oyunu kolaylaştırmıyor zorlaştırmıyor da ama oynarken ben bu oyunu bunlarsız nasıl oynamışım dersin

http://www.oyunfest.com/europa-universalis-iv-art-of-war-inceleme.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar ilk alınması gereken dlc sizce hangisi? Art of War öneriyorlar sanırım savaş dinamiklerini değiştiriyor. Sizce oyunu kolaylaştırır mı dlcler yoksa ekstra özellik mi ekliyor sadece? Mesela Wealth of Nation pakedi ticaret üzerine bir dlc imiş sanırım, yani o dlcyi alınca daha rahat ticaret yapabiliriz gibi bir olay var mı?

İndirim olunca hepsini al, ben hiç dlcsiz oynamadığım için bilmiyordum ama çoğu özellik dlc ile geliyormuş.
  • Kolaylaştırmaktan kastım zaten pay to win oyunlar gibi bize buff vermesi değildi, mesela Art of War ile gelen müttefik gemilerini kullanma olayı tarzı şeyleri kastediyordum kolaylaştırma derken. Teşekkür ederim arkadaşlar.

•  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Fasa ilerleyebilsem benden mutlusu olmayacaktı. Hayınsın İspanya.

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

1500lerde Bohemya ile birlikte savaştığım Papalık - Avusturya ittifakından kaptığım toprak. Romayı istedim diye koalisyon geliyordu az daha. Üvey evlat muamelesi yaptığım tek toprak bu arada, unuttum gittim.

Asker sayısı ve ordu limiti olarak bütün ülkelerden üstündük aslında, son on yılda zaten oyun bitecek diye toplam 120bin askeri yavaş yavaş lağvettim.

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Hacı ispanya ne etmiş öyle yaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Hacı ispanya ne etmiş öyle yaaa

Bence İspanya'nın yaptığı Osmanlı'nın yaptığından daha etkileyici. Polonya ve Litvanya'yı inheritance ile almış belliki.
  • Bu sslerin halı ne? Utanmasaniz 1820lere türkiye yapıp bırakacaksınız

Cok eskiden oynuyordum alin size map, biraz ülke görün

Shadow kingdom eventi icin venedik de alinmali diye biliyordum o kenti tek basina almak bile koalisyon yapmisti. O yuzden cok vakit kaybetmistim. Tekrar girsem bu mapi 1550'lere rahat yaparim. Hre vassaldi bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 11 Şubat 2017; 15:17:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben savaşta bir yeri aldığım zaman orayı bırakınca doluyor tekrar bağımsız oluyor yani tekrar o ülkeye dönüyor onu nasıl düzeltebilirim
  • Fransa da olsan biat edeceksin  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Arkadaşlar ben savaşta bir yeri aldığım zaman orayı bırakınca doluyor tekrar bağımsız oluyor yani tekrar o ülkeye dönüyor onu nasıl düzeltebilirim

yakınında bir kale vardır oranın orayı almalısınız . Kaleyi elegeçirin geri onlara geçmez yada kaleyi kuşatın yine geçmiyor
  • hollandayı kurdum o belcikadır birazda almanya bölgesinden fln toprakları aldım ama artık amacım kolonileşmek ama yıl 1680 lerde ve ispanyollar ve portekizler koloni için resmen toprak bırakmmamış endonezya maldiviler madagaskarı fln almak istiyorum ama kor yapamadığımdan alamıyorum aslında amacım biraz oraya yaklaşıyımda avusturalyayı kolonileştiriyim şu kor olmayan yerleri kor yapma olayı var mı bir arastırma yada öyle bişey ? (hile ile değil tabiki)
  • Selam herkese,

Biraz şanslı bir oyun oldu, Zor ve Demiradam modunda başladım.

Zor, realist bir oyun. Herkese iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clementha -- 18 Şubat 2017; 16:52:32 >
  • Kaç sene oldu çıkalı hala aynı tadı veriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsungerHeisen

Fransa da olsan biat edeceksin  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Türkçe yamayı nereden buldunuz ? link atabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HimoteK

quote:

Orijinalden alıntı: EfsungerHeisen

Fransa da olsan biat edeceksin  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Türkçe yamayı nereden buldunuz ? link atabilir misiniz ?

https://forum.strategyturk.com/konu-mod-europa-universalis-iv-turkce-yama-v1-19-2

• Reaktans kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• hangi dlcleri tavsiye edersiniz yoksa hepsini almalımıyız?
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.