Şimdi Ara

Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU] (101. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.701
Cevap
43
Favori
136.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Juggernaught

Vay arkadaş.. DH'de Eu4 konusu varmış :)
    Bağımlılık yapmıştı bende bu oyun. Dört bin saat oynamışım bütün achivementları bitirmişim. Son dlc'yi alıp oyuna tekrar sarmayı düşünmüyorum kesinlikle. Sigara gibi kahve gibi birşey bu.

Hocam cidden manyak bir oyun strateji sevenlerin baş oyunu zaten bende yeni aldım kalkamıyorum başından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KolonyaAdam

CK2>EU4>VİC2 youtube üzerinde bu şekilde yapılmış olan timelapse videoları var.789 da başlanıp 1936 da bitirilen bir oyun oynamak mümkün mü ? Mümünse bu ne kadar sağlıklı oluyor deneyen arkadaşlar varsa yazabilir mi

Çok sağlıklı olmuyor açıkcası. Niye diye sorarsan zaten sen eu 4'ün başlarına doğru dünyayı ele geçiriyorsun.
  • Save den geri almazsan ve en zorda oynarsan zor hocam

• Bu da benim Brandenburg ile başladığım Prusya ile devam eden Almanya oyunum.Disiplin ve moral inanılmaz...
    Zorluk derecesi:Hard
    Benim kalfalık eserim oldu bu sanırım.150 saatimi yeni doldurdum.
    http://imgur.com/a/JH3TG
  •  Europa Universalis IV (2013) [ANA KONU]

Habeşistan İmparatorluğunu kurma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
  • Osmanlıyla başlıyorum. 3-4 eyalet alıyorum. Anında koalisyon kuruyorlar bana karşı. Koalisyona karşı da hiçbir şansım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senjougahara Hitagi

Osmanlıyla başlıyorum. 3-4 eyalet alıyorum. Anında koalisyon kuruyorlar bana karşı. Koalisyona karşı da hiçbir şansım yok.

https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-koalisyon-rehberi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

Osmanlıyla başlıyorum. 3-4 eyalet alıyorum. Anında koalisyon kuruyorlar bana karşı. Koalisyona karşı da hiçbir şansım yok.

Bu ne ya okurken üşendim

Önceden böyle bir sorun yoktu. Extended time modunu yükleyince oldu. Sadece istanbul ve mora'yı alıp doğuya dönsem bile 3-4 yıl içinde doğuda batıda 7-8 devlet koalisyona girip saldırıyor.

Bunları hesaplamak için de uğraşamıcam. Link için saol.

• Ortada hesaplamakla uğraşacak bir şey yok. Mal bulmuş mağribi gibi agresif genişlemeye bakmadan patır patır şehir alırsan elbette koalisyon yersin. Barış ekranında solda yazıyor zaten ne kadar agresif genişleme alacağın. Zaten oyunun olayı biraz da sırasıyla fetih yapmakta, bir doğu bir batı bir kuzey bir güney. Agresif genişleme 50'yi geçmedikçe kimse koalisyon kurmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

Bu ne ya okurken üşendim

Önceden böyle bir sorun yoktu. Extended time modunu yükleyince oldu. Sadece istanbul ve mora'yı alıp doğuya dönsem bile 3-4 yıl içinde doğuda batıda 7-8 devlet koalisyona girip saldırıyor.

Bunları hesaplamak için de uğraşamıcam. Link için saol.

Tüm hepsine bakmana gerek yok. Aggressive Expansion bölümüne baksan yeterli olur. Savaşa çağırdığın devletlerinden dostlarından toprak alırsan 2 katı ae yersin. Din,kültür,hre vb. AE miktarını etkileyen pek çok faktör mevcut.

• Önceki versiyonda ag %80'lere vuruyordu. Yine koalisyon olmuyordu. Bir kere olmuştu onda da dağılmıştı. Versiyon yükseltince böyle oldu. Yavaş yavaş genişlemeye çalışıcam bakalım. Ag %50'yi geçmeden.

• Ae'nin yıllık azalma miktarını ne arttırır? Bende şu an yılda 2.5 ae azalıyor diğer devletlerde.

• Aranızda truce olan ülkeler koalisyona giremiyor. Oluşacak koalisyonda truce olmayan ülkeler 3e ulaşmıyorsa koalisyon kurulmaz. Bunun kullanarak sürekli savaş halinde olursan koalisyon hiç kurulmaz. Ancak savaş ilan edemeden truce biterse sağlam koalisyon yersin.
  • mandate of heaven türkçe özel yayını ve oynanış videoları için:
    https://www.youtube.com/watch?v=wltnmd9tlxg

şu an canlı yayın için: twitch.tv/nasuhdede
  • Ben mi bir yerde hata yapıyorum yoksa kolonileşmek çok mu saçma?

Dünya kadar uğraşıp kurduğum kolonilerin hepsi birleşip yanlarına da başka devletleri alıp isyan etti. Gittim hepsini yendim. Direk kendime bağlamak istedim. Toprakları seçtim. Ama sonuç olarak topraklar koloni devletinde kaldı. Kolonim olarak devam ettiler. %60 liberty isteği vardı ama. Tekrar isyan ettiler 20 sene sonra.

Bunlar kesin ayrılacak mı benden yani bir yolu yok mu? Kolonilikten atıp ilhak edemiyor muyum ben bunları?

• son sürümde save dosyası hatası veriyordu paso. bende gittim eski sürüm olan 1.8 e geçtim onda da oyun bi garip geldi şimdi geri getiremiyorum en güncel sürümü.steam de yazan şey 1.9.2 old version .bunu nasıl geri getirebilirim?????

oyunu silip yeniden yükledim fayda etmedi.
  • Maxim Mokoko M kullanıcısına yanıt
    En üsttekini; "HİÇBİRİ - Beta programlarına katılma"yı seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhanİpek -- 6 Nisan 2017; 13:50:37 >
  • Rights of man %50 indirim görse de alsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4r4g0n

Rights of man %50 indirim görse de alsak.

Eflenek mi

• Ben ve arkadaşım bizimle birlikte multiplayer oynayabilecek birilerini arıyoruz.
    Ben pek tecrübeli olmasam da arkadaşım benden daha tecrübeli,bizim gibi orta derece oyuncular olursa aramızda pek fark olmayacağından daha iyi olur.Daha uyumlu oluruz.
    Aynı zamanda bize katılacak olan arkadaşlar için tek bir şartımız var o da saygılı olması.Onun haricinde bir yaş sınırımız yok.Fakat 17 yaş ve üstü olursa daha iyi olur.

İletişim için:
    http://steamcommunity.com/id/crazypasha/
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.