Şimdi Ara

Euro truck simulator 2 yi Linux ortamında oynayan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ben bir Laptop alıcam. Ve Pardus kurumsal 5i kurup o dediğim oyunu oynamak istiyorum. Bunu daha önce yapmış olanlar beni bilgilendirirse memnun olurum. Ya da şöyle sorayım ; bu oyunu sorunsuz oynayabileceğim Linux hangisidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows da orta halli bir bilgisayarda oynayabileceğin bir oyunu Linux da orta-yüksek arası sistemde ancak oynuyorsun ona göre bir sistem hazırla zaten steam depodan indiriliyor.
  • Yani linuxda sistem az daha yüksek olmalı diyorsun? Linux windows a göre daha mı fazla yükleniyor donanıma?

• Steam kütüphanemde vardı bu oyun. Şu an Linux Mint'te sorunsuz olarak CS:GO oynuyorum, ETS 2 kurup bi' deneyeyim, yarın yazarım tekrardan.
  • Hayır Linux daha az yükleniyor donanıma ama oyunlar önce Windows için yazılıp daha sonra Linux'a uyarladığı için performans kayıpları oluyor. Emulator gibi.
  • Anladım hocam, peki hangi Linux daha kullanışlı? Ben Pardus kurumsal 5i kullandım biraz da, baya hoş geldi bana.

• Seventy kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim. Bekliyorum.

• Her zaman yerli sistem hocam ama farklı bir deneyim için Linux Mint'i öneririm
  • Sağolasın kardeşim. Ben de aynen senin gibi düşünüyorum

• Önemli değil hocam iyi geceler :)
  • Baş tacısın

• Hocam oyunu Steam'den indirip kurdum. Windows'ta kaç FPS aldım, burada kaç FPS alıyorum bilmiyorum, ama Windows'ta da takılma olmadan en yüksek ayarlarda oynuyordum, burada da aynı ayarları yapıp aynı şekilde oynuyorum. FPS değerleri için editleyeceğim.
    Dikkat etmem gereken şey benim için şu oldu, ekran kartının fan değerleri linux'ta (program olmadan windows'ta da) otomatik belirlenmiyor. Oyuna girmeden onu manuel olarak ayarlamam gerekiyor. Laptoplarda da sanırım Optimus denilen zımbırtı vardı ayarlanması gereken, NVIDIA kartlarda.
    Oyunun korsan versiyonu nasıldır fikrim yok, benimki orjinal olduğu için linux destekli, sorun çıkarmadı.

Edit:
    Windows'ta araç içi kamera 37 FPS, araç dışı kamera 43 FPS sabit
    Linux Mint'te araç içi kamera 35 FPS, araç dışı kamera 45 FPS sabit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seventy -- 9 Aralık 2015; 13:39:03 >
    Hocam uğraştığın için çok teşekkür ederim. Steam ortamından hiç anlamam. Netten araştırırım. Acaba Android market gibi bişey mi? Ayrıca bana ücret konusunda bilgi verebilirsen memnun olurum. Bir de nasıl olacak az-çok önbilgi verirsen minnettar olurum.

• Ayrıca öyle aman aman bi fps takıntım yok. Bunlar yeterli.

• Steam, evet çok kabaca Android market gibi. Sanıyorum piyasadaki oyunların neredeyse tümünü, mod, yazılım tarzında programları orjinal olarak bulup satın alabileceğiniz bi ortam. İstediğiniz oyunu bi kere satın aldıktan sonra hesabınıza giriş yaptığınız her bilgisayarda sorunsuz olarak kullanabiliyosunuz alınan şeyleri.
    Linux desteğinin gelmesiyle benim için vazgeçilmez oldu, başta Valve olmak üzere pek çok şirket oyunlarını Linux'a portlamaya başladı, onlara da buradan ulaşabiliyoruz, korsan indirdiğiniz zaman Linux uyumlu olur mu olmaz mı fikrim yok denemedim, orjinal iyidir zaten.
    Çok fazla indirimler oluyor, Kara Cuma, Halloween, Yılbaşı zamanlarında. Kredi kartı desteği, enpara, ininal, mobil ödeme destekleri vesaire sunuyor. Ben ETS2'yi 7 liradan almıştım 1 hafta önce, şimdi fiyatı 39 lira olmuş. Eğer sürekli oynayacağınız bi oyunsa değer.
    Eğer satın almaya karar verirseniz belirtin yardımcı olayım işlem sürecinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seventy -- 9 Aralık 2015; 15:41:11 >

Valla çok iyi olur ya. Eğer siz ets oynamıyorsanız ben sizden satın alayım. Peki steam e üye olmak mı gerekiyor? Ayrıca aldığım bu oyunu hem Windows hem de linuxda mı oyniycam yoksa herbiri için ayrı sürüm mü satın almak lazım?

• Steam de hesap acmaniz lazim oyun alabilmek icin

Arkadastan satin alamazsiniz

Steam de hesaba bir kere eklediginiz oyunu baskasina veremezsiniz

İstediginiz zaman oyunu Windows ta da oynayabilirsiniz,ayri ayri satin almaniza gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Peki oyunu setup olarak mı veriyor yoksa sadece online olup, oynamak için internet bağlantısı mı gerekiyor? Yani eğer sadece online ise bi kıymeti yok. Her zaman internet olmaz ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 9 Aralık 2015; 17:22:33 >
  • Oyunu setup olarak vermez.

Steam kutuphanenizden indirmeniz gerekir oynamak icin

İndirdikten sonra internetiniz olsa da olmasa da oynayabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Haa aynı Android marketten indirilip oynanan ve stupu gizli olan oyunlar gibi.. Doğru mu anladım?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.