Şimdi Ara

EURO TRUCK SIMULATOR 2: Yakıt Tüketim Testleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
2
Favori
11.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben otomatiğe hem alışamadım, hem de sevmedim. Zamanında oyunun konusunda manuel vites kullanmanın avantajlarını yazmıştım.

Oyunun konusunun 473. sayfasındaymış.

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Çoğu kişi tırlarını otomatik vitesle kullanıyor sanırım ama manuel kullanmak en iyisi. Çünkü

1- Motorun ve turbonun harika sesini dinleyebiliyorum.
    2- Araç daha yüksek devir çevirdiği için (Yolun durumuna göre 2000-2300 arasında atıyorum sonraki vitese. Kırmızıya girmeden.) daha fazla beygir üretiyor ve özellikle de rampalarda araç bayılmıyor, fazla yavaşlamıyor.
    3- Hız limitini de kaldırdıktan sonra 12. vitesle 144 km'ye kadar çıkmıştım geçen gün. 9 ton yük vardı.

Tüm bu sebeplerle kesinlikle manuel vitesi öneriyorum. Misal olarak Iveco'nun 360 beygirlik tırı özellikle de rampalarda aşırı yavaşlıyordu. O bile daha hızlı çıkıyor artık bu şekilde.

İlk başta 2-4-6 diye değiştirin vitesleri (shifte iki sefer basarak), sonra teker teker artırın.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    dfgt ile oynadığım için hocam 12 den 1. vitese geçmek zor oluyor yahutta daha düşük viteslere o yüzden gerçekçi otomatik olarak oynuyorum.
  • Shift ile degil farenin orta tekerleği vites yapın cok yararlı zamannsa görmüştüm forumda.nicki alman sempetizanı gibi birseydi teşekkür ederiz ona
  • Mazot bittiği zaman kontak kapalı 50kmye yakın gitmiştim toplam benzinlgin önünde bir daha çalışmadı :D
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    ben bi keresinde 3 km gidebilecek kadar benzinle gelmiştim benzinliğe. ondan sonra bi kaç kez alamadım yolda kaldım o gün bugündür benzinsiz dolaşmam en kötü ihtimal 300 km gidecek kadar kalır onu da fullerim ilk benzincide
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

ben bi keresinde 3 km gidebilecek kadar benzinle gelmiştim benzinliğe. ondan sonra bi kaç kez alamadım yolda kaldım o gün bugündür benzinsiz dolaşmam en kötü ihtimal 300 km gidecek kadar kalır onu da fullerim ilk benzincide
    Kaç yaşına geldik bayılıyorum bu tür oyunlara, o değilde bu sürüm sanırım diğerlerinden farklı hangi sürüm ? Birde kontak kapalıyken basbaya yavaşlıyor 50 km. gitme gibi bi durum yok sürümden mi kaynaklanıyor ?

Test için ellerine sağlık bu arada.

• test icin tşkler ben büğün başlıcam oynamayi tamamen kac günde yaptım bitirmeyi felan tşkler..
  • adil07 kullanıcısına yanıt
    yorum için ben teşekkür ederim. testi bitirmeyi soruyorsanız 2 gün sürdü bu tırları test etmek
  • quote:

yorum için ben teşekkür ederim. testi bitirmeyi soruyorsanız 2 gün sürdü bu tırları test etmek
    Deli İşi Gibi Geldi Valla , Elinize Sağlık Süper Testler
  • BerkMendi kullanıcısına yanıt
    tsmap yoktu can sıkıntısı
  • quote:

tsmap yoktu can sıkıntısı
    scenia streamlıne toplıne kasalar gerçekten az yakıyor.Ama bastığınızdada sağlam yakıyor.Ben tırı ilk aldığım zamanlar az yakıyodu şuan 90 binde 50 litrenın altına düşüremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

scenia streamlıne toplıne kasalar gerçekten az yakıyor.Ama bastığınızdada sağlam yakıyor.Ben tırı ilk aldığım zamanlar az yakıyodu şuan 90 binde 50 litrenın altına düşüremiyorum.

Alıntıları Göster
    bende scania uzun şasi var 130 km/h 70 litre/100km tüketim var
  • pasa_ kullanıcısına yanıt
    Volvo yakıt konusunda en cimri tır beygiri yüksek olduğu için 90 km hıza daha çabuk ulaşıyor o yüzden biraz da olsa önce bu konuda.
  • quote:

Volvo yakıt konusunda en cimri tır beygiri yüksek olduğu için 90 km hıza daha çabuk ulaşıyor o yüzden biraz da olsa önce bu konuda.
    Hocam testi yaparken klavye mi kullandınız direksiyon seti mi?Klavye ile böyle ise tüketimler set ile biraz daha düşebilir diye düşünüyorum çünkü 90'a kadar klavyede dip gaz gidiceksiniz direksiyon setinde yavaş yavaş hızlanarak sabitlerseniz hızı tüketim düşer galiba
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    direksiyon seti hocam evet tam anlamıyla daha da düşebilirdi sonuçlar ben ayrımcılık olmasın diye gaza yüklendim.
  • quote:

direksiyon seti hocam evet tam anlamıyla daha da düşebilirdi sonuçlar ben ayrımcılık olmasın diye gaza yüklendim.
    test için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BirAnkarapolisiyesi

test için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Yakıt tüketimini bayağı kafaya taktım bende şuan 40 litrenin altına düşmeye çalışıyorum.
    Gerçekçi yakıt tüketimini açınca dahada zor oluyormuş tasarruf ama böyle daha gerçekçi.
  • benim şuan 56,2 gösteriyor bana göre çok iyi bu kadar sert sürüşe rağmen hocam
  • Berlin Poznan arası 9 Ton dorseyle 460lık Magnuma 29.4 L yaktırmıştım.
  • tommyvercetti07 kullanıcısına yanıt
    Kullanım şekli nasıldı hocam
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.