Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aykut1993

@feelindivine

Katılıyorum hocam diğer türlerde resmen oyunlar patlama yaşıyor üstüste.Bu oyunu birtürlü geliştiremediler.

Yine fena gitmiyorlar. Oldukça güzel gelişmeler var. Ama dediğim olayı ben bilgisayar oyun tarihinde görmedim. Sanırım yapay zekaya gidiş geliş yolda sollama yaptırmak karışık bir algoritma istiyor. Yapay zekanın yönettiği araçları özgürleştirmeleri lazım. Çok büyük bir gelişme olur bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelindivine

quote:

Orijinalden alıntı: aykut1993

@feelindivine

Katılıyorum hocam diğer türlerde resmen oyunlar patlama yaşıyor üstüste.Bu oyunu birtürlü geliştiremediler.

Yine fena gitmiyorlar. Oldukça güzel gelişmeler var. Ama dediğim olayı ben bilgisayar oyun tarihinde görmedim. Sanırım yapay zekaya gidiş geliş yolda sollama yaptırmak karışık bir algoritma istiyor. Yapay zekanın yönettiği araçları özgürleştirmeleri lazım. Çok büyük bir gelişme olur bana göre.

Aynen katılıyorum sana hocam.Bu oyunda yapılması gereken yeniliklerin başında geliyor bencede.Dediğin bu olay eski bi oyun olan King Of The Road isimli oyunda vardı.AI araçları gerek tek şeritli yollarda,gerekse çift şeritli yollarda sollama yapıyorlardı.

• quote:

Scania konusuna da yazdım buraya da yazayım..

AI arabaları sollama yapmadığı sürece her kamyon simulatoru gerçekçi olmayan simulatordur bana göre. Bilgisayarın yönettiği arabaların gidiş-geliş yollarda sollama yapabilmesi çok zor bir olay mıdır? Kamyonumun binek otomobiller tarafından sollanmasını istiyorum arkadaş. Yani AI araçlarına sollatma yapmak yapay zeka açısından çok zor bir hesaplama mı gerektiriyor anlamıyorum ki(karşıdan gelen arabayı da hesaba katacak çünkü). Gidiş geliş bir yolda durun yine de sizi sollamıyorlar sanki tren yolu anasını satayım.

Bence kesinlikle üreticiye iletilmesi gereken bir konu. Bilgisayarın yönettiği araçları daha zeki olursa, oyun daha fazla zevk verir.

oyunu mağlum yerlerden indirip oynamaz orjinal alırsak adamlarda elde ettikleri kar ile seride çıkacak yeni oyunları daha iyi geliştirerek çıkaracaklardır...şunu yapmak bunu yapmak zormu diye sormak yerine acaba bunları yapacak kadar paraları varmı bu adamların diye sormak daha doğru olur diye düşünüyorum...birçok firma gibi dandik fps oyunları yapmaya çalışmak yerine saygı duyulacak birşey yapıyor bu firma.orjinal alarak destekleyim arkadaşlar... SCS nin eski oyunlarından GTS,ETS vs şuanda kutulu olarak satılıyor 15-20 liradan mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimate82 -- 1 Haziran 2012; 0:17:38 >

• % 100 katılıyorum ultimate82 arkadaşımıza. Sadece bu oyun için geçerli değil orjinal alma konusu fakat SCS gibi küçük bir firma yıllardır bu tarz oyunlar çıkartıyor. Hep aynı tarz, kendini tekrar eden oyunlar olsa bile üzerine birşeyler katabiliyorlar maddi imkanları elverdiği kadar. Eğer şu olsun, bu olsun demek istiyorsak önce orjinal oyun satın alıp destek olmalıyız arkadaşlar. Pahalı oyunlar değil sonuçta.
  • quote:

Scania konusuna da yazdım buraya da yazayım..

AI arabaları sollama yapmadığı sürece her kamyon simulatoru gerçekçi olmayan simulatordur bana göre. Bilgisayarın yönettiği arabaların gidiş-geliş yollarda sollama yapabilmesi çok zor bir olay mıdır? Kamyonumun binek otomobiller tarafından sollanmasını istiyorum arkadaş. Yani AI araçlarına sollatma yapmak yapay zeka açısından çok zor bir hesaplama mı gerektiriyor anlamıyorum ki(karşıdan gelen arabayı da hesaba katacak çünkü). Gidiş geliş bir yolda durun yine de sizi sollamıyorlar sanki tren yolu anasını satayım.

Bence kesinlikle üreticiye iletilmesi gereken bir konu. Bilgisayarın yönettiği araçları daha zeki olursa, oyun daha fazla zevk verir.

Merahablar

Birkaç videoda AIlerin iyi sollama yaptıklarını hatırlıyorum tabi olay sadece sizin için sollamaysa yine vardır oyunda AI lerin saçmalıkları karşılaşacagız. ama Düzelicektir her yeni oyuna bu gittikçe :) söylediklerinde haklısın Sim dedigimiz zaman çok şey kapsıyor.

• Oyun Microsoft Sidewinder direksiyonu destekleyecek mi bilgisi olan var mı?
  • Bekliyoruz.Az kaldı :) Ets2 ye 2 ay falan kaldı heralde bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fero10

Bekliyoruz.Az kaldı :) Ets2 ye 2 ay falan kaldı heralde bu arada

bence bu oyun ertelenecek şimdiden söyliyeyim :) ben bu oyunu merakla beklememe rağmen maalesef erteleneceğinden eminim... bunun için birçok gösterge var.bu oyunun 2012 sonuna hatta 2013 ilk çeyreğine kadar uzayabileceğini düşünüyorum çıkış tarihi olarak... umarım yanılırım. STDS oyunu ile idare edicez birkaç ay ki ETS2 içinde iyi antrenman olacaktır bu oyun... hatta ben diyorumki oyun türkçe dil destekli + multiplayer özellikli olsun ve STDS oyunundan edinecekleri tecrübeler ile birlikte oyunu dahada geliştirsinler 2013 te çıkarsınlar...bir çıksın tam çıksın....olmamı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultimate82

quote:

bence bu oyun ertelenecek şimdiden söyliyeyim :) ben bu oyunu merakla beklememe rağmen maalesef erteleneceğinden eminim... bunun için birçok gösterge var.bu oyunun 2012 sonuna hatta 2013 ilk çeyreğine kadar uzayabileceğini düşünüyorum çıkış tarihi olarak... umarım yanılırım. STDS oyunu ile idare edicez birkaç ay ki ETS2 içinde iyi antrenman olacaktır bu oyun... hatta ben diyorumki oyun türkçe dil destekli + multiplayer özellikli olsun ve STDS oyunundan edinecekleri tecrübeler ile birlikte oyunu dahada geliştirsinler 2013 te çıkarsınlar...bir çıksın tam çıksın....olmamı :)

Bizde istiyoruz multiplayer özellikli çıkmasını :) Bende isterim oyun 2013`te çıksn ama multiplayer destekli olsun keşke olsa böyle birşey

• quote:

quote:

quote:

Bizde istiyoruz multiplayer özellikli çıkmasını :) Bende isterim oyun 2013`te çıksn ama multiplayer destekli olsun keşke olsa böyle birşey

multiplayer biraz zor iş bu tır oyunu için lag, ping olacak oyunun dadı kaçacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kacak_250

quote:

quote:

quote:

multiplayer biraz zor iş bu tır oyunu için lag, ping olacak oyunun dadı kaçacak :)

multiplayer kısmında koca haritada binlerce oyuncu ile yollarda karşılaşmayı, yarışmayı falan beklemiyorum ki zaten böyle birşeyi yapabilen oyun yok şuanda SCS mi yapacak :)ama farklı şeyler olabilir? mesela oyuna daha önce başlamış ve kendi şirketini kurmuş olanlar ( şirket kurma olayı mutlaka bu oyundada olacaktır ) sağdan soldan şöför bulmak yerine bir yük taşımasından yüzde kaç pay vereceğimizi kendimiz belirleyerek ilan ile şöför arayabiliriz ve bu şöferler oyuna yeni başlamış yada arkadaş çevremiz olabilir?bu arkadaşları harita üzerinden takip edebilir ve ne yaptığını görebiliriz? arkadaşlarımızla birlikte bir şirketi yönetebiliriz ortak olarak falan filan.yada co-op modu gibi birşey olabilir.yine bir yada birkaç arkadaşımızla birlikte aynı şirketten farklı yükleri alıp konvoy halinde taşıyabiliriz? bunlar yapılabilir ve sorunda çıkarmaz. kısacası haritada o anda bağlı olan tüm oyuncuları değilde kendimizin belirleyebileceği birkaç arkadaşımızı görmemiz sağlanabilir Tdu 1 ve 2 deki gibi bir sistemden bahsediyorum yani. bu olmamı? :)

• skidrow buldum , o değildir heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: crimex

skidrow buldum , o değildir heralde

ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymankahveci

% 100 katılıyorum ultimate82 arkadaşımıza. Sadece bu oyun için geçerli değil orjinal alma konusu fakat SCS gibi küçük bir firma yıllardır bu tarz oyunlar çıkartıyor. Hep aynı tarz, kendini tekrar eden oyunlar olsa bile üzerine birşeyler katabiliyorlar maddi imkanları elverdiği kadar. Eğer şu olsun, bu olsun demek istiyorsak önce orjinal oyun satın alıp destek olmalıyız arkadaşlar. Pahalı oyunlar değil sonuçta.

hep ayni tarz cikarip kendini tekrar eden demissin ne guzel de birseyler katabiliyorlar dedigin anda ah be abicim diyorum ve eklemek zorunda kaliyorum; bakkaldan un alip kek'e eklemiyoruz ki be abi diyesim geliyor... bir developer olarak tek soyleyebilecegim, SCS'nin sadece ve sadece ayni kod yapisi uzerinde durarak sadece oyuna yeni modellemeler ekledigi ve yerinde saydigi yonunde... su son kullandiklari grafik motorundaki teknik ogeleri 2005-2006 senesindeki oyunlarda bile gorduk... kaldi ki daha ets 2'ye yeni ekliyorlar (bloom effect, post processing, advanced pixel shading vs)... T&T'yi saymiyorum zira bununla ayni motor uzerine kurulu...

ozetle diyecegim sudur ki, vizyon cok farkli, eldeki para cok farkli seyler... kazandiklari paralarla muthis, inanilmaz yetenekli, super otesi programcilar aldigini mi zannediyoruz yoksa ? yapsa zaten bu kadar senedir oyunu gelistiren developer kismisi kendini gelistirip eklerdi bu ozellikleri... adamlarin niyeti acikcasi belli; oyunun meraklisi kitleyi elinde tutabilmek icin teknolojik anlamda yapilabilecek herseyi kaplumbaga hizi ile ekliyorlar...

teknik olarak ornek vermek gerekirse bir OMSI ornegi var elimizde... iki kisi yapmis oyunu... al burdan yak...
    ne bileyim Live for Speed var 3 kisinin surekli gelistirdigi... zira LFS bile parayi yedikten sonra yatisa gecti... 3 senedir Scirocco eklenecek oyuna... yok lastik fizikleri ayarlaniyormus yok bilmemne... yani para ile olmuyor bu isler... yaparsan olur kurali isliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpionteam

quote:

% 100 katılıyorum ultimate82 arkadaşımıza. Sadece bu oyun için geçerli değil orjinal alma konusu fakat SCS gibi küçük bir firma yıllardır bu tarz oyunlar çıkartıyor. Hep aynı tarz, kendini tekrar eden oyunlar olsa bile üzerine birşeyler katabiliyorlar maddi imkanları elverdiği kadar. Eğer şu olsun, bu olsun demek istiyorsak önce orjinal oyun satın alıp destek olmalıyız arkadaşlar. Pahalı oyunlar değil sonuçta.

hep ayni tarz cikarip kendini tekrar eden demissin ne guzel de birseyler katabiliyorlar dedigin anda ah be abicim diyorum ve eklemek zorunda kaliyorum; bakkaldan un alip kek'e eklemiyoruz ki be abi diyesim geliyor... bir developer olarak tek soyleyebilecegim, SCS'nin sadece ve sadece ayni kod yapisi uzerinde durarak sadece oyuna yeni modellemeler ekledigi ve yerinde saydigi yonunde... su son kullandiklari grafik motorundaki teknik ogeleri 2005-2006 senesindeki oyunlarda bile gorduk... kaldi ki daha ets 2'ye yeni ekliyorlar (bloom effect, post processing, advanced pixel shading vs)... T&T'yi saymiyorum zira bununla ayni motor uzerine kurulu...

ozetle diyecegim sudur ki, vizyon cok farkli, eldeki para cok farkli seyler... kazandiklari paralarla muthis, inanilmaz yetenekli, super otesi programcilar aldigini mi zannediyoruz yoksa ? yapsa zaten bu kadar senedir oyunu gelistiren developer kismisi kendini gelistirip eklerdi bu ozellikleri... adamlarin niyeti acikcasi belli; oyunun meraklisi kitleyi elinde tutabilmek icin teknolojik anlamda yapilabilecek herseyi kaplumbaga hizi ile ekliyorlar...

teknik olarak ornek vermek gerekirse bir OMSI ornegi var elimizde... iki kisi yapmis oyunu... al burdan yak...
    ne bileyim Live for Speed var 3 kisinin surekli gelistirdigi... zira LFS bile parayi yedikten sonra yatisa gecti... 3 senedir Scirocco eklenecek oyuna... yok lastik fizikleri ayarlaniyormus yok bilmemne... yani para ile olmuyor bu isler... yaparsan olur kurali isliyor...

Söylediklerini akla gerçekten yakın :) ki bizde mecburen bu adamların eline kalmış durumdayız ne derlerse eyvallah diyoruz çünkü başka bir firma daha yok bu tarz oyun yapan belki bir firma daha olsa daha iyi bir oyun yapan bak gör ozaman SCS neler yapar. söyledikleriniz gerçekten çok begendim. Ne kadar olsa bilgimiz yok oyun yapım aşamasından

• quote:

quote:

ne?

torrent işte , torrent sitelerinde ets2 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: metal_my666

quote:

quote:

Söylediklerini akla gerçekten yakın :) ki bizde mecburen bu adamların eline kalmış durumdayız ne derlerse eyvallah diyoruz çünkü başka bir firma daha yok bu tarz oyun yapan belki bir firma daha olsa daha iyi bir oyun yapan bak gör ozaman SCS neler yapar. söyledikleriniz gerçekten çok begendim. Ne kadar olsa bilgimiz yok oyun yapım aşamasından

ben yorumlarıın bir kısmına hiç katılmıyorum bir kısmına ise şüpheyle yaklaşıyorum. öncelikle henüz ortada olmayan bir oyun üzerine değerlendirme yapmışsınız.ben derimki önce bir oyun çıksın bakalım ne değişmiş ne değişmemiş ondan sonra bir yargıya varalım acele etmeyelim.yok ben eski oyunları için söylüyorum diyorsanız biraz garip olmuş derim çünki kaç sene öncesinin oyununu yorumluyorsunuz olacak işmi derim? kötüden örnek gösterilmez derler fakat koca koca firmalar var mesela adam kaç senedir aynı grafik motoru ve aynı oynanış ile cod serisini yapıyor biz ise burada SCS den bahsediyoruz ve bu adamlar özgün birşeyler yapma çabasında. son olarak kazandıkları paralarla müthiş,inanılmaz yetenekli,süper ötesi programcılar aldığınımı zannediyorsunuz demişsiniz bende şimdi bir soru sorayım o halde size.bu adamlar ne kadar para kazanıyorlar ve o paralar ile müthiş,inanılmaz yetenekli,süper ötesi programcılar almak mümkünmüdür? bir oyun yapmak ve piyasaya sürmek için müthiş,inanılmaz yetenekli,süper ötesi programcılar tek başına yeterlimidir?

birde şu omsi meselesi var...arkadaş şu omsiyi o kadar abartıyorsunuzki millette merak edip oynamaya kalkıyor ondan sonra dur yaw ben yanlış oyunumu oynuyorum diye şaşkınlığa düşüyor... ben araç simulasyonu seven birisi olarak çıkmış tüm simulasyon ve yarı simulasyon yarı arcade oyunların hepsini üst seviye donanımlar ile oynamış bu işin meraklısı birisi olarak diyorumki omsi çok ama çok kötü bir oyundur...sağdece ve sağdece sürüş dinamikleri açısından birçok artısı var fakat eksilerini saymaya kalkarsam yazmakla bitmez. simulasyon konuşulacaksa LFS ve RFACTOR konuşulmalı ama onlarında küçük pistlerde,trafiksiz alanlarda geçtiğini göz önüne almak lağzım...sonuç olarak SCS nin yaptığı oyunların bir benzerini yapan ve karşılaştırabileceğimiz daha iyi bir firma yok.

• quote:

quote:

quote:

ne?

torrent işte , torrent sitelerinde ets2 var

fesupanallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawaii

Aynı sayfada 3 tane soru yeter azcık okuyun lan.

alçalmaya gerek yok uslubuna dikkat et ortada bir yanlış varsa yanlışın karşılığı bu şekilde olmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: metal_my666

quote:

quote:

İki arkadaşımızın dediği de doğru. Bir yanda para kazanmak isteyen SCS diğer yanda SCS den başka şirketin yapmadığı (yapsa da 5-10 yıl süren yapımlar)oyunların hastaları bizler...
    İlk Hard Truck 18 çıktığı dönemlerde deli gibi sabahlara kadar yük taşıdığımı hatırlıyorum, o tırı kullanmak Los Angles , Reno arası seferler daha neler neler... Artık istekler değişiyor. Şimdi hangi birimizi tatmin edebilir ki 18 Wos serisi? Sürekli gelişme, sürekli yenilik, sürekli özellik bekleyişleri içerisindeyiz.
    Bize cevap veren tek firma SCS, mecbur bu şirkete para kazandırıp yeni oyunlar yapmalarını beklemeliyiz başka seçeneğimiz var mı sizce?

• 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.