Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 inç jant takan var mı arkadaşlar araca. ben de düşünüyorum da
  • param olsa hemen takacağım
    16 ideal diye düşünüyorum...17 büyük bence, yanak da çok inceleceği için sürüş konforu düşer baya bütün performans kriterlerin artsa da
  • hayırlı olsun arkadaşım, 96 için biraz istanbul piyasasının üzerinde ama araç hakkaten öyle temizse,3ü 5i de pek aramamak lazım. sonuçta bi satınalma maliyeti var, bir de kullanma-işletme maliyeti. atıyorum; gidersin 11000 e alırsın, sonra arkasını toplayacağım diye 1-2 lira harcarsın.

ayrıca aynı donanımı corolla da o fiyata bulamıyorsun. bence iyi seçim, hayırlı olsun tekrar

quote:

Orjinalden alıntı: MGMuhammet

Selamlar...
    Babam ve ben iki gün önce 96 model euro civic aldık. Aslında 96 toyota corolla falan düşünüyoduk babamla.. Eskişehirde pazar günü araba pazarına gittik bakmak için ama daha iki corollaya baktık fiyatları beğenmedik.

Üçüncü baktığımız araba bu euro civic ti. İç dizaynına özellikle ben hayran kaldım. O ön ahşap görünüm yokmu çok hoşuma gitti. Yeni gibi içi falan. Araba adeta beni al diyordu Zaten civic hayranıyımdır, babamın da çok hoşuna gitti.

Daha orda pazarlaığını yaptı babam. Satıcı 13000 YTL dedi. 12150 YTL ye aldık. Pazarı gezmeye bile tenezzül etmedik sonra.
    96 model 1.4 i , klimalı,çift hava yastıklı, hidrolik direksiyon, elektrikli ön camlar ve aynalar ve sunroof. Özellikle sunroof olayı muhteşem. Hiç bir değişeni yokmuş arabanın baktırdık bi hondacıya. Motoru çok iyi durumda dedi hatta. Şu anda hiçbir sorunu olmadığını söyledi. 107000 km de. Sizce fiyat iyimidir? Çünkü babama daha sonra pahalı almışsın falan demeye başladılar. Üzülüo adamcağız. Memnun bırakır bizi umarım.
    Bu topiği açmanız çok iyi olmuş bunun için de çok teşekkür ederim. Ben de aranıza katılıcağım artık.

• hayırlı olsun.
    masrafsızsa fiyat iyidir.10000 ytl ye alıpta yok contası,
    amartisörü,sunroofu masraf yapacağına biraz fazla ver
    temiz olsun.
  • hmm, çoğu motor bloğu hafiflik vb. sebeplerden aluminyum döküm yapılır zaten. yani özel bir seçim yapmaya ihtiyacın yok, piyasada mevcutları kullanabilirsin

quote:

Orjinalden alıntı: aggalor

aracın kitapçığında, motor aksamında alüminyum kullanılmıs oldugu soylenmekte ve buna dikkat ederek antifreeze almam gerekiyormus.ama antifreeze lerde alüminyum parcalı motorlar icindir die bisey yazmıyor!hangi antifreeze'i almalıyım. ?
  • http://www.recambialo.com/index.html?s=1002,134,01895

italyanca bilenlere parça fiyatları
  • Öncelikle hoşgeldin arkadaşım ;

96 model olupta dediğin kadar temiz ise (özellikle km. güzel) o fiyata alabileceğin en iyi araba budur.
    96 toyota corolla kullandım "işte araba bu dedim" 97 yılında.
    Şimdi ise arabamdan (ee..tabi yaşından dolayı ufak kusurlar başladı) çok memnunum.
    İyi günlerde kullanmanı dilerim.

İyi ve kazasız sürüşler..

quote:

Selamlar...
    Babam ve ben iki gün önce 96 model euro civic aldık. Aslında 96 toyota corolla falan düşünüyoduk babamla.. Eskişehirde pazar günü araba pazarına gittik bakmak için ama daha iki corollaya baktık fiyatları beğenmedik.

Üçüncü baktığımız araba bu euro civic ti. İç dizaynına özellikle ben hayran kaldım. O ön ahşap görünüm yokmu çok hoşuma gitti. Yeni gibi içi falan. Araba adeta beni al diyordu Zaten civic hayranıyımdır, babamın da çok hoşuna gitti.

Daha orda pazarlaığını yaptı babam. Satıcı 13000 YTL dedi. 12150 YTL ye aldık. Pazarı gezmeye bile tenezzül etmedik sonra.
    96 model 1.4 i , klimalı,çift hava yastıklı, hidrolik direksiyon, elektrikli ön camlar ve aynalar ve sunroof. Özellikle sunroof olayı muhteşem. Hiç bir değişeni yokmuş arabanın baktırdık bi hondacıya. Motoru çok iyi durumda dedi hatta. Şu anda hiçbir sorunu olmadığını söyledi. 107000 km de. Sizce fiyat iyimidir? Çünkü babama daha sonra pahalı almışsın falan demeye başladılar. Üzülüo adamcağız. Memnun bırakır bizi umarım.
    Bu topiği açmanız çok iyi olmuş bunun için de çok teşekkür ederim. Ben de aranıza katılıcağım artık.

• Eline sağlık güzel çalışma olmuş..

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

http://www.recambialo.com/index.html?s=1002,134,01895

italyanca bilenlere parça fiyatları
  • çok teşekkür ederim. Babama da yorumlarınızı okuttum çok memnun oldu. Zaten ben her zaman bir civic sahibi olmak ve sürmek istemişimdir. Sonunda istediğim olduğu için çok mutluyum. Yaptığınız yorumlar için tekrar teşekkür ederim.
  • arkadaslar sag arka hoparlorun ustundeki destek plastiğinin ortasında bi kırık oldugundan dolayı o parcayı arıyorum.parcanın krem rengindedir.parca bulamaz isem hangi yapıstırıcıyı onerirsiniz.
  • henkel in patteks diye bi yapıştırıcısı var. daha güçlüsünü istersen Loctite 495 gibi bişi var. ikisi de sağlam japonlar, seramik plastik affetmezler. sakın eline fln değdirme yapışır kalır parmakların

quote:

arkadaslar sag arka hoparlorun ustundeki destek plastiğinin ortasında bi kırık oldugundan dolayı o parcayı arıyorum.parcanın krem rengindedir.parca bulamaz isem hangi yapıstırıcıyı onerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ee1122 -- 5 Temmuz 2007; 15:54:02 >
  • +1 ee1122

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

henkel in patteks diye bi yapıştırıcısı var. daha güçlüsünü istersen Loctite 495 gibi bişi var. ikisi de sağlam japonlar, seramik plastik affetmezler. sakın eline fln değdirme yapışır kalır parmakların

quote:

arkadaslar sag arka hoparlorun ustundeki destek plastiğinin ortasında bi kırık oldugundan dolayı o parcayı arıyorum.parcanın krem rengindedir.parca bulamaz isem hangi yapıstırıcıyı onerirsiniz.

• eyw
  • tesekkürler ee1122 ve tbdz
  • Benzin ibresi en alt yatay çizginin de biraz altına indi ama benzin ışığı hala yanmadı. Gerçekten bu benzin göstergeleri sorunlu mu?? ışıkları yanmıyor mu?? Azaldığını nasıl anlıcaz? Işık yanmayınca da benzin varmış hissine kapılıyorum yolda bitivericek bigün

Bir de en iyi performansı hangi benzin markası ile alıyorsunuz?? Tam bi bilgim yok benzin türleri ile ilgili de depoyu ilk defa doldurcaz hangisini önerirsiniz?? Şimdiden teşekkürler...
  • Sevgili MGMuhammet ;

Her nerede isen en yakın benzinciye HEMEN git. Hatta yanına STANDARTLARA UYAN benzin bidonu al, her an yolda kalırsın.
    Bizim arabaların kronik hastalığıdır, şamandıra arızası. Işığın yanmaması da bundandır.
    Bir de hangi araba olursa olsun tavsiyem deponu 1/4 in altına indirmemen. Katalitik konvertöre zarar verirsin ki bu bizim arabalarda pahalı arıza demektir.
    Bana kalırsa hangi marka benzin değil hangi istasyon olduğu önemli. Rafineri çıkışları hepsin de aynıdır.
    İstasyon da ya da istasyona gelirken değişikliğe uğrar.
    Ben BP'nin 97 oktanını beğenmedim. Ama 95 çok iyi geldi. Bu aralar ise OPET in 95 oktanı ile devam ediyorum çok memnun kaldım.( +25 km. )
    Karar senin..

quote:

Benzin ibresi en alt yatay çizginin de biraz altına indi ama benzin ışığı hala yanmadı. Gerçekten bu benzin göstergeleri sorunlu mu?? ışıkları yanmıyor mu?? Azaldığını nasıl anlıcaz? Işık yanmayınca da benzin varmış hissine kapılıyorum yolda bitivericek bigün

Bir de en iyi performansı hangi benzin markası ile alıyorsunuz?? Tam bi bilgim yok benzin türleri ile ilgili de depoyu ilk defa doldurcaz hangisini önerirsiniz?? Şimdiden teşekkürler...

• Teşekkür ederim. Opete bir uğrayayım o zmn

Bu benzin göstergesinin tamiri gibi bir durum yok mu??
    Alışmak zor olucak. Broadwayler in bile ışığı yanıyo
  • Arkadaşlar merhaba,
    98model 1.4motor 136.000km'de lacivert bir Euro Civic almayı planlıyorum.. Fiyatı 10,500YTL diyor arkadaşım ama 10.000YTL'ye ikna edeceğim sanırım. Aracın sadece ark tamponda boya olmuş.(direğe dokunmuş arkadaş)..
    Hem işimi görsün hem de konforu çok kötü olmasın diye bir araç arıyordum..En makulu bu görünüyor... Ayrıca herşeyden de önemlisi ekonomik bir kullanım amaçlıyorum..Bu yüzden araca LPG takıp kullanmayı düşünüyorum.. Fiyat için ve TÜP için fikirlenizi yaplaşırsanız çok sevinirim.. Tüp ile şehir içinde iyi bir performans yakalayabilirmiyim bu araç ile?
    Şimdiden teşekkürler...
  • Kendimi kötü hissettim şimdi, 12750ye aldım ben aracı

neyse arkadaşım, şimdiden hayırlı olsun diyelim. her zaman dediğim gibi, yetkili servise randevu alıp göstermekte fayda var, sonra altından bi bit yeniği çıkmasın.

yılda kaç km. yol yapacaksın? lpg nin fizibilitesini ona göre yap bence. alacağın araba ist.da şehiriçinde 7-7.5 lt yakmakta normal kullanımda. taktırırken 1500-2000 ytl masrafı çıkacak. kaç km. yol yaparsan bunu telafi edersin gibi bir hesap yap bence. Tabi bir de aracının değeri de mutlaka düşecektir satarken...

quote:

Orjinalden alıntı: jajaja79

Arkadaşlar merhaba,
    98model 1.4motor 136.000km'de lacivert bir Euro Civic almayı planlıyorum.. Fiyatı 10,500YTL diyor arkadaşım ama 10.000YTL'ye ikna edeceğim sanırım. Aracın sadece ark tamponda boya olmuş.(direğe dokunmuş arkadaş)..
    Hem işimi görsün hem de konforu çok kötü olmasın diye bir araç arıyordum..En makulu bu görünüyor... Ayrıca herşeyden de önemlisi ekonomik bir kullanım amaçlıyorum..Bu yüzden araca LPG takıp kullanmayı düşünüyorum.. Fiyat için ve TÜP için fikirlenizi yaplaşırsanız çok sevinirim.. Tüp ile şehir içinde iyi bir performans yakalayabilirmiyim bu araç ile?
    Şimdiden teşekkürler...

• bu sorun bu yaşlardaki tüm hondalarda var malesef. gidip 50 lira civarında bi hyundai getz şamandırası alıp taktırıyormuşunuz, oluyomuş diye okudum başka yerlerde...

bununla beraber, benim ibre de çizginin altına inince ışık yanıyor. yandıktan sonra da 50 km.ye yakın yol yapabiliyorum, pek çok kez denedim. ışık geç yansa da, bir sorun yaratmıyor yani

katalitik konvertör de sorun çıkarırsa, iptal ettirirsin gider

quote:

Benzin ibresi en alt yatay çizginin de biraz altına indi ama benzin ışığı hala yanmadı. Gerçekten bu benzin göstergeleri sorunlu mu?? ışıkları yanmıyor mu?? Azaldığını nasıl anlıcaz? Işık yanmayınca da benzin varmış hissine kapılıyorum yolda bitivericek bigün

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.