Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1999 1.6ils otomatik var bende. Geçen aküsünü değiştirdiğimde SRS lambası yanmaya başladı ve hala yanıyor:(. Nasıl düzelir bilen var mı?
    Ayrıca uzaktan kumanda ve sağ ön kapı kolu da bozuk. Bütün bunlar bana kaça patlar (y. servis ya da dışarıda)?

Teşekkürler
  • Sevgili ee1122 ;

Çizginin altına indiğini belitmişsin. Ne kadar iniyor ve o anda ne kadar benzin oluyor?
    Bir de sarı motor ışığını yaktırmadan konvertör iptal edilebiliyor mu?
  • tbdz;

çizginin sadece birkaç mm altına iniyor,çok değil. bir dahaki sefere senin için daha dikkatli bakarım. şunu hatırlıyorum, bir kere 2 arkadaşım bindi araca, "Aaa benzin yok" gibi şeyler söylediler. ben de bu yakıtla en az 70 km gideceğimi iddia ettim, dalga geçtiler. ama daha fazlasını gittim

konvertör içinse, mutlaka sensör vardır diye düşünüyorum. dolayısı ile ışık yanacaktır bence. hatta bazı araçlarda çift sensör durumları varmış... ama sensör bir şekilde yanıltılabilir mi, bilmiyorum gerçekten, araştırmak lazım
  • Sevgili ee1122 ;

Bir ara yanlış hatırlamıyorsam bir topic te İkiler Honda nın ışık yaktırmadan konvertörün içini boşalttığını okudum..Konuyu açan arkadaşa 2.500 ytl fiyat vermişler İkiler de 300 küsura yaptırmış..

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

tbdz;

çizginin sadece birkaç mm altına iniyor,çok değil. bir dahaki sefere senin için daha dikkatli bakarım. şunu hatırlıyorum, bir kere 2 arkadaşım bindi araca, "Aaa benzin yok" gibi şeyler söylediler. ben de bu yakıtla en az 70 km gideceğimi iddia ettim, dalga geçtiler. ama daha fazlasını gittim

konvertör içinse, mutlaka sensör vardır diye düşünüyorum. dolayısı ile ışık yanacaktır bence. hatta bazı araçlarda çift sensör durumları varmış... ama sensör bir şekilde yanıltılabilir mi, bilmiyorum gerçekten, araştırmak lazım

• yani bu benzin ışığı yanar mı biraz daha devam etsem alt çizginin altında gösterge ama yanmadı. Benzin bitene kadar beklemezsem yanıp yanmadığını bi servise baktırmadan kendimiz anlayamayız galiba??
  • evet arkadaşım, eğer arızalı ise anlayamaz kalırsın
    ama bugün baktım, tam çizgide idi ibrem, daha 100 km.ye yakın yakıtım vardı
  • öncelikle herkese merhaba,

ben de 1 yılı geçkin bir süredir 97 oto. euro civic kullanıyorum. aracı aldığım arkadaş aracın benzin ışığının yanmadığı söyledi. ben de hep ibre dibe vurmadan depoyu doldurmuştum. geçenlerde benzin almaya gittiğimde benzin göstergesi tam sıfır noktasındaydı, yani dibe vurmuştu ve depo 39 lt benzin aldı. kendi kendime depo sıfırı gösteriyor ama yine de içinde 16 lt benzin varmış dedim.

bu arada otomatik euro civic kullanıcılarına bir sorum olacak; özelikle 1.vitesten 2'ye geçiş sarsıntılı oluyor ve vitesin değiştiğini hemen fark ettiriyor. Bu durum sizin kullandığınız araçlarda da mevcut mu ? Şanzuman yağı 10.000 km. önce değişmişti...
  • hoşgeldin aramıza öncelikle.

benzin ışığı ile ilgili durum bu

bundan önce ben de 1.6 oto. vardı, 1den 2 ye geçişte dediğin olay kesinlikle yaşanıyor. nedenini bilmiyorum açıkçası, ama kafana takma, demekki hepsinde var. genel olarak bakarsak, honda oto. şanzuman olarak kullandığım en iyi araçtı kesinlikle

quote:

Orjinalden alıntı: BR_EM

öncelikle herkese merhaba,

ben de 1 yılı geçkin bir süredir 97 oto. euro civic kullanıyorum. aracı aldığım arkadaş aracın benzin ışığının yanmadığı söyledi. ben de hep ibre dibe vurmadan depoyu doldurmuştum. geçenlerde benzin almaya gittiğimde benzin göstergesi tam sıfır noktasındaydı, yani dibe vurmuştu ve depo 39 lt benzin aldı. kendi kendime depo sıfırı gösteriyor ama yine de içinde 16 lt benzin varmış dedim.

bu arada otomatik euro civic kullanıcılarına bir sorum olacak; özelikle 1.vitesten 2'ye geçiş sarsıntılı oluyor ve vitesin değiştiğini hemen fark ettiriyor. Bu durum sizin kullandığınız araçlarda da mevcut mu ? Şanzuman yağı 10.000 km. önce değişmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ee1122 -- 13 Temmuz 2007; 17:36:00 >

• Arkadaşlar 60 bin km de Hatchback bir Honda Euro Civic buldum. Satan 15.750 istiyor. Fakat 1.4 mü 1.6 mı olduğunu bilmiyorum. Bir arakdaş haber verdi çünkü. Sizce fiyat nasıl ayrıca km de çok düşük bunda bir dalga dümen olabilir mi? Görüşlerinizi bekliyorum.
  • kaç model ve kaç motor olduğunu öğrenirsen daha kesin bir cevap verebiliriz
  • Evet ya kaç model olduğunuz yazmayı unutmuşum.

1999 Model

1.4 olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkersos

Evet ya kaç model olduğunuz yazmayı unutmuşum.

1999 Model

1.4 olduğunu düşünüyorum

15.750 pahalı gibi. biz 96 model masrafsız bir tane 12.150 liraya e aldık. Pazarlık yap. 14000-14500 e falan iner belki internetten de araştır fiyatları 14000 falan piyasası şu an sanırım. Ama arabada hiç sorun yoksa, bakıma ihtiyacı yoksa, masrafı yoksa içine siniyorsa sen bilirsin yine de verdiğin parayı fazlasıyla hakeder bu araba
  • Bende de Euro Civic var. 98 Model 1.6 iES, 90.000 KM'de, Çelik jant, far yıkama, Sunroof vs. Aldığım zaman satıcı " sen bunun tadını alırsan 2000-2002 Civic'lere kadar aynı tadı alamazsın" demişti ve %100 doğru söylemiş. Siyah renkli ve halen eskimeyen bir çizgisi var. Yanlız bu aralar canımı sıkan ve yeni bir başlık ile yardım istediğim aşşağıdaki konu var. Bu konularda yardım edecek arkadaş arıyorum.:

" Şuan Siirt'te oturuyorum ve arabama iki-üç parça lazım. Geçen sene İstanbu'da bunları değiştirmiştim ancak Siirt Belediye Başkanı o kadar çok çalışıyor ki! yolları yapmaya zaman ayıramıyamıyor ( %&Ş%&% &$&&% a.q yollar rezalet) 1 senede arabam 3 yıl yaşlandı. Geçenlerde İstanbul'a giden kardeşime bnları Aksaray'dan al demiştim. O da yanlış almış. Tekrar O'u beklersem baya zaman alacak. Arka tekerlerden ses geliyor ve bu beni deli ediyor. Arabam çok güzel ama bu yüzden satmayı düşünmeye başladım.
    Resimde görülen Takozlar lazım. Bana bulup gönderecek yardım sever arıyorum. Ayrıca sağ Arka amortisorden de yağ kaçırmış. Amortisör fiyatları ne kadardır acaba?

Honda servisine gittiğiniz zaman bilgisayardan vidasinin ölçülerine kadar bakabildikleri program var. Bu programı bulabilirmiyim. O zaman işlerim çok çok kolaylaşır.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. "

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

• fktanik arkadaşım,

araç gerçekten bozuk yollar için yapılmamış :( kötü yollarda araç da zarar görüyor, sürüş keyfi de berbatlaşıyor...

neyse, senin burçlara gelirsek, bronz malzemeden yapılmış, oradaki yuvaya çakılmış,yataklama amaçlı parçalara benziyorlar. eğer öyle ise, bir tornacı hassas olarak ölçüleri alıp parça işleyebilir???
  • quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

fktanik arkadaşım,

araç gerçekten bozuk yollar için yapılmamış :( kötü yollarda araç da zarar görüyor, sürüş keyfi de berbatlaşıyor...

neyse, senin burçlara gelirsek, bronz malzemeden yapılmış, oradaki yuvaya çakılmış,yataklama amaçlı parçalara benziyorlar. eğer öyle ise, bir tornacı hassas olarak ölçüleri alıp parça işleyebilir???

Öncelikle teşekürler. Bunlara ben burç diyorum ama içi lastikli olan şeylerden. Tornacı buna ne yapabilirki? Sonucta içindeki lastikler deforme olmuş. Ne yapacağımı bilemiyorum.
    Saygılar
  • Arkadaslar bende de 97 Eurocivic 1.4 var. Şubat ayında bir arkadasın tavsiyesi ile. Katalitik konventoru arabadan sokturdum. Yerine duz boru eklediler. Araba 140000 km de idi ve o zamana kadar katalitik konventor hic degismemisti. Sonuc olarak hic bir sekilde motor ikaz lambasi yanmadi. Zaten kestirirken ustaya detaylı sekilde sordum oksijen sensorleri bunun uzerinde var mı diye. Bana oksijen sensorlerinin katalitik uzerinde olmadıgını hic bir problem cıkmayacagını soyledi. Bunun uzerine katalitigi aldırdım. Sonucta arabanın cekisinde yuzde 5 bir artıs oldu. Ben memnun kaldım. 100.000 km yi gecen araclarda katalitik konvertoru degistirmenizi yada kestirmenizi tavsiye ederim. Yanliz yenisi cok pahalıdır. Bilginize..
  • Tbdz kardeş özellikle sana soruyorum, bilgisi olan diğer arkadaşlardan da paylaşım bekliyorum

Bu aralar araştırma içindeyim ve Bir Euro civic almayı düşünüyorum. sen bozuk klimanı 600 ytl ye değiştirmişsin, peki kliması olmayan bir euro civic alıp 600 ytl ye klima taktırılabilir mi?

Ayrıca 96-98 arası klimalı çift airbagli masrafsız bir euro civic arıyorum. Ankarada memurum. ilgilenenlere duyurulur...

herkese iyi çalışmalar..

haaa bugün Regaib Kandili olduğu için herkesin güzel bir kandil geçirmesi dileğiyle..
  • moztop,

o fiyata çıkma bile bulman çok zor bence, hele ki ankarada daha zor. sıfırı da 1,5-2 lirayı bulacaktır tüm masrafı. bir ara aynı şeyi bende araştırdım oradan biliyorum.

araba için kaç lira bütçen?1.4-1.6mı?otomatik-düz mü?
  • düşük devirlerde çekiş durumun değiştimi peki? ya da yakıt tüketimin ne durumda, artış var mı?
    yenisi dediğin gibi pahalıdır, almaya değmez kesinlikle...
    quote:

Orjinalden alıntı: cchacalls

Arkadaslar bende de 97 Eurocivic 1.4 var. Şubat ayında bir arkadasın tavsiyesi ile. Katalitik konventoru arabadan sokturdum. Yerine duz boru eklediler. Araba 140000 km de idi ve o zamana kadar katalitik konventor hic degismemisti. Sonuc olarak hic bir sekilde motor ikaz lambasi yanmadi. Zaten kestirirken ustaya detaylı sekilde sordum oksijen sensorleri bunun uzerinde var mı diye. Bana oksijen sensorlerinin katalitik uzerinde olmadıgını hic bir problem cıkmayacagını soyledi. Bunun uzerine katalitigi aldırdım. Sonucta arabanın cekisinde yuzde 5 bir artıs oldu. Ben memnun kaldım. 100.000 km yi gecen araclarda katalitik konvertoru degistirmenizi yada kestirmenizi tavsiye ederim. Yanliz yenisi cok pahalıdır. Bilginize..

• quote:

Orjinalden alıntı: moztop2002

Tbdz kardeş özellikle sana soruyorum, bilgisi olan diğer arkadaşlardan da paylaşım bekliyorum

Bu aralar araştırma içindeyim ve Bir Euro civic almayı düşünüyorum. sen bozuk klimanı 600 ytl ye değiştirmişsin, peki kliması olmayan bir euro civic alıp 600 ytl ye klima taktırılabilir mi?

Ayrıca 96-98 arası klimalı çift airbagli masrafsız bir euro civic arıyorum. Ankarada memurum. ilgilenenlere duyurulur...

herkese iyi çalışmalar..

haaa bugün Regaib Kandili olduğu için herkesin güzel bir kandil geçirmesi dileğiyle..

Ben satayım dostum. Sadece arka tekerlerin takozları değişecek. Onun dışında sorunsuz. 15.000YTL. Düz vites, 98 model, 1.6 İES, ABS, Airbag vs. Yani Euro Civic'lerin en Full modelidir. Far yıkama, çelik jant, sunroof. 90.000 KM
    Saygılar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.