Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani kabaca 50 ytl lik benzinle 300 km.
    Benim 1.6 170 , bir kerede çok zorladım ancak 190 km.yaptı.
    Diğer arkadaşlar da değerlerini yazarsa bir fikir sahibi olabiliriz.

quote:

Orjinalden alıntı: ltoprak76

inanamayacaksn belki ama 17 litre ile 300 km'ye yaklaşıyorum. ancak aracı yüksek devirli kullanmam ben. o nedenledir. bir de motor çok çoktemiz daha 62000'de araç.
  • benim otomatik 1,4 is (araç 103.000 km) 420 km yaptı yakıt almaya gittiğimde 38 litre yakıt aldım.depo 45 litre olduğuna göre araç 45 litre ile ortalama 500 km yapıyor demektir.Bunu şehir içinde Bodrum trafiğinde yaptım.Sanırım uzun yolda 600 km'ye yaklaşırım.
  • quote:

inanamayacaksn belki ama 17 litre ile 300 km'ye yaklaşıyorum. ancak aracı yüksek devirli kullanmam ben. o nedenledir. bir de motor çok çoktemiz daha 62000'de araç.

Arkadaşım kusura bakma ama, gerçekten inanamıyorum yeni nesil araçlar bile,hemde fabrika verilerinde senin kadar iddialı değiller: 5,67lt/100km. diğer yazan arkadaşların değerleri aksine çok normal geldi bana. bu değer şehirlerarası için bile iddialı gerçekten...
  • ee1122 senin için bu hafta tekrar deneyip değerleri tekrar paylaşacağım.
    bu gerçekten sırıdışı bir durum. sana katılıyorum. aracı çoğunlukla incek - turan güneş bulvarı - öveçler arasında kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: trenman

benim otomatik 1,4 is (araç 103.000 km) 420 km yaptı yakıt almaya gittiğimde 38 litre yakıt aldım.depo 45 litre olduğuna göre araç 45 litre ile ortalama 500 km yapıyor demektir.Bunu şehir içinde Bodrum trafiğinde yaptım.Sanırım uzun yolda 600 km'ye yaklaşırım.

benim bildiğim euro lar 55 litre alıyor.daha oncede belirttiğim gibi 43lt ile 470km civarı cıkartabiliyorum(1.6 otomatik sehiriçi).ayrıca servisin dediğine göre; şhriçi:10 şhrdışı:7 lt yakması beklenirmiş.

araca lpg taktırma hakkında fikirlerinizi merakediyorum.düşünen varmı?

Bunlardan ayri olarak; frene bastığımda frenler ötüyor.sanırım balata değismeli.önereceğiniz bi marka varmı.Veya gercek sorun nedir acaba?
    simdiden tesekkurler

• Sevgili aggalor ,

LPG taktırma fikrini uzun süredir ben de düşünüyorum ama arabaya kıyamıyorum.
    3 sene önce Skoda aracıma en iyi (brc) marka lpg yi taktırmama rağmen 3 ay tahammül edemedim ve söktürdüm.
    Tamam , 3 senede lpg de teknik ilerledi ama bir kere kafama yer etti.TAKTIRMAAAMMM...

Frenle ilgili sorununa gelince ,
    Araba kaç km.de, bakımlı mı? Bahar bakımını yaptırdın mı?
    Belki de sadece balata tozu vardır.Frenlere baktırmanı tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tbdz

Sevgili aggalor ,

LPG taktırma fikrini uzun süredir ben de düşünüyorum ama arabaya kıyamıyorum.
    3 sene önce Skoda aracıma en iyi (brc) marka lpg yi taktırmama rağmen 3 ay tahammül edemedim ve söktürdüm.
    Tamam , 3 senede lpg de teknik ilerledi ama bir kere kafama yer etti.TAKTIRMAAAMMM...

Frenle ilgili sorununa gelince ,
    Araba kaç km.de, bakımlı mı? Bahar bakımını yaptırdın mı?
    Belki de sadece balata tozu vardır.Frenlere baktırmanı tavsiye edebilirim.

arbaya kıyamama kısmı bendede var.ama öte yandada cüzdana kıyamama var.anlicağın bende kararsızım.n'olcak sonu??

araba 68.000 km'de 60.000km de bakım yapılmıs.bahar bakımı yaptırmadım.hatta öyle biseyin varliğini yeni öğrendim, sayende.
    ayrıca, belirtmeyi unutmustum.frenin ses cikarması, freni birkaç kez kullandıktan sonra kesiliyor.sebeb??

• Sevgili aggalor ;

Frenlerin ötmesine şimdi normal diyebilirim.
    Çünkü , disklerin üzerinde balata tozu var, ayrıca disk ve balatalar henüz ısınmadığı için bu ses gelebilir.
    Isındıktan sonra ötme olsaydı balatan bitmiş diyebilirdik.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi ve kazasız sürüşler..
  • 50 ytl ile 285km. nasılım.
  • quote:

50 ytl ile 285km. nasılım.

hondanın sitesindeki değer derki;
    shriçi-shrdışı karısık; 6,7lt 100km'de. bu ise 100km'de 20ytl etmekte.en son kasa civic, 285km'de 55ytl veya 60ytl arası harcamakta.anliyacağın senin arabanın motoru, yeni teknoloji motordan daha ekonomik oluyor.senin adına sevindim.
    keske benim arabada seninki kadar ekonomik olsaydı.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: aggalor

quote:

50 ytl ile 285km. nasılım.

hondanın sitesindeki değer derki;
    shriçi-shrdışı karısık; 6,7lt 100km'de. bu ise 100km'de 20ytl etmekte.en son kasa civic, 285km'de 55ytl veya 60ytl arası harcamakta.anliyacağın senin arabanın motoru, yeni teknoloji motordan daha ekonomik oluyor.senin adına sevindim.
    keske benim arabada seninki kadar ekonomik olsaydı.
  • ben +1 imi önceden vermiştim ama, tekrar vereyim

kendi tüketimim ise, bir kaç aydır ölçüyorum, istanbul içinde 7,3-7,5 lt/100 km olarak değişiyor. 1.4 araba,ve basmadan kullanmaya çalışıyorum
  • eurolarda kullanılan amortisörler kayabadır.serttir,konfor beklemeyin.
    fakat sağlamdırlar.156000km de allah nazardan saklasın sadece sağ
    amartisör değişti onuda benzer kilometrede çıkma ile değiştirdik dördünü
    beraber degiştirmeyelim diye.

yakıt 1.4 lerle uzun yol 850km gören arkadaşım var.
    benim 1.6 rekorum 738km.şehir içi 525-550km arası fiks
    yıllardır aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ricardozonta -- 8 Haziran 2007; 19:58:27 >
  • ARKADAŞLAR BENİM OTOMATİK 1,4 İS (HACBACK) İLE 25 KM Sİ ŞEHİR İÇİ TOPLAM 272 KM UZUN YOL (KISMEN 120-130 GİDEREK) YAPTIM.DEPOYU FULL YAPIP YOLA ÇIKMIŞTIM DÖNÜP DEPOYU DOLDURDUĞUMDA TOPLAM 17,88 L BENZİN ALDIM.BUDA ORTALAMA 6,2 L TÜKETİM DEMEK 100 KM DE.SİZCE BU NORMALMİ BİR OTOMAİK İÇİN.BAN ÇOK DÜŞÜK GELDİ.BAŞKASI SÖYLESE İNANMAZDIM.
    HERKESE İYİ GÜNLER DİLİYORUM
  • yazdiğim değerler 1,6 otomatik içindir; şhrdışı(sabit 90km/s): 100km'de 7lt yakar.17,88 L ile 1,6 shrdışı 255km yapar .1,4 için değerleri bilemiyorum.

quote:

ARKADAŞLAR BENİM OTOMATİK 1,4 İS (HACBACK) İLE 25 KM Sİ ŞEHİR İÇİ TOPLAM 272 KM UZUN YOL (KISMEN 120-130 GİDEREK) YAPTIM.DEPOYU FULL YAPIP YOLA ÇIKMIŞTIM DÖNÜP DEPOYU DOLDURDUĞUMDA TOPLAM 17,88 L BENZİN ALDIM.BUDA ORTALAMA 6,2 L TÜKETİM DEMEK 100 KM DE.SİZCE BU NORMALMİ BİR OTOMAİK İÇİN.BAN ÇOK DÜŞÜK GELDİ.BAŞKASI SÖYLESE İNANMAZDIM.
  • beyler merhaba arabanın yağ yağma sorunundan dolayı satmayı planlıyorum öğrendiğim kadarı ile sekman atmak kurtarmazmış bana yaklasık 1600 YTL civarı masraf cıkardılar. Yeni bi tane honda alıcam sürüş keyfi ve rahatlık gerçekten cok güzel arabada.adamlar yapmış abii.
  • Arkadaşım senin matematik kaçtı ortaokulda söylediğin değerlere göre hesaplarsan 6,57lt/100km yapar

işin şakası bi yana, 6,6 lt normal gibi eğer çok basmadıysan 120-130 larda

quote:

Orjinalden alıntı: aggalor

yazdiğim değerler 1,6 otomatik içindir; şhrdışı(sabit 90km/s): 100km'de 7lt yakar.17,88 L ile 1,6 shrdışı 255km yapar .1,4 için değerleri bilemiyorum.

quote:

ARKADAŞLAR BENİM OTOMATİK 1,4 İS (HACBACK) İLE 25 KM Sİ ŞEHİR İÇİ TOPLAM 272 KM UZUN YOL (KISMEN 120-130 GİDEREK) YAPTIM.DEPOYU FULL YAPIP YOLA ÇIKMIŞTIM DÖNÜP DEPOYU DOLDURDUĞUMDA TOPLAM 17,88 L BENZİN ALDIM.BUDA ORTALAMA 6,2 L TÜKETİM DEMEK 100 KM DE.SİZCE BU NORMALMİ BİR OTOMAİK İÇİN.BAN ÇOK DÜŞÜK GELDİ.BAŞKASI SÖYLESE İNANMAZDIM.

• KYB değil Delphi marka amortisör kullanılır Euro Civiclerde.
    quote:

Orjinalden alıntı: ricardozonta

eurolarda kullanılan amortisörler kayabadır.serttir,konfor beklemeyin.
    fakat sağlamdırlar.156000km de allah nazardan saklasın sadece sağ
    amartisör değişti onuda benzer kilometrede çıkma ile değiştirdik dördünü
    beraber degiştirmeyelim diye.

yakıt 1.4 lerle uzun yol 850km gören arkadaşım var.
    benim 1.6 rekorum 738km.şehir içi 525-550km arası fiks
    yıllardır aynı.
  • Arkadaşlar merhaba;
    Euro Civic lerde hararet göstergesi sorunu var mıdır, bilen var mı?
    Henüz servise göstermedim bugün başıma geldi.
    Gösterge yavaş giderken kırmızıdan aşağı inmiyor,hızlanınca normale dönüyor.
    Kaçak yok, suyu tamam, fan açıyor..
    Bu duruma ne diyebilirsiniz?Gecenin bir yarısında Gebze den İstanbul a kadar böyle geldim.
    Umarım bir şey yoktur ama bir yanık kokusu da belli belirsiz geldi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tbdz

Arkadaşlar merhaba;
    Euro Civic lerde hararet göstergesi sorunu var mıdır, bilen var mı?
    Henüz servise göstermedim bugün başıma geldi.
    Gösterge yavaş giderken kırmızıdan aşağı inmiyor,hızlanınca normale dönüyor.
    Kaçak yok, suyu tamam, fan açıyor..
    Bu duruma ne diyebilirsiniz?Gecenin bir yarısında Gebze den İstanbul a kadar böyle geldim.
    Umarım bir şey yoktur ama bir yanık kokusu da belli belirsiz geldi..

selam, tbdz aracini hemen servise goturmeni tavsiye ederim. euro civic kullanicisi degilim, fakat benzer durum şahin ile başıma gelmişti. soğutma fanının kablosu kopmuş, fan çalışmıyordu. rölantideyken ve yavaş giderken aracın harareti çok yükesliyor, hızlanınca düşüyordu. aslında hızlanmakla hava sirkülasyonu sağlayıp harareti dengelemiş oluyorsun.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.