Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, vites kolu ve klima butonlarının etrafındaki maun kaplamayı nereden bulabilirim??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

Arkadaşlar, vites kolu ve klima butonlarının etrafındaki maun kaplamayı nereden bulabilirim??

walla çıkma parça satan yerlere bakmanı tavsiye ederim ama bu aracın pek fazla da bi çıkması da bulunmuyo....ben 1 aydır çıkma silecek kolu bekliyorum mesela...
  • Bostancı sanayii de vergi dairesini geçip eski Nuh Beton binasının yanından girince(köşede taksi durağı var sorunca söylediler)100 metre ileride sağda Honda çıkmacısı var. Adı Hüseyin elinde olmasa bile en geç bir hafta içinde tedarik ediyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: frter

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

Arkadaşlar, vites kolu ve klima butonlarının etrafındaki maun kaplamayı nereden bulabilirim??

walla çıkma parça satan yerlere bakmanı tavsiye ederim ama bu aracın pek fazla da bi çıkması da bulunmuyo....ben 1 aydır çıkma silecek kolu bekliyorum mesela...

• Arkadaşlar ,
    Bizim arabaların hangi marka amortisör kullandığını bilen var mı?
    Bir de ne tip? (normal,gazlı,refleks..)Fiyatlar nedir? Monroe için ne dersiniz?
  • quote:

Arkadaşlar ,
    Bizim arabaların hangi marka amortisör kullandığını bilen var mı?
    Bir de ne tip? (normal,gazlı,refleks..)Fiyatlar nedir? Monroe için ne dersiniz?

Merhaba.
    Ben aracın ön amörtisörlerini Monroe gazlı amortisörler ile değiştirdim.
    Orjinal amortisörü üzerinde herhangi bir marka etiketi bir amortisördü.
    Gayet memnunum.
    Geçen Eylül ayında tanesini İstanbul Aksaray'dan 75 YTL ye garantili olarak aldım, montaj için de 30 YTL ödedim.(Fiyatlar üç aşağı beş yukarı değerlerdir. Tam anımsamıyorum. Ama bu civardaydı)

Yetkili servis aynı marka için tanesine 350 YTL fiyat vermişti.

Işık ve sevgiyle...
  • quote:

Arkadaşlar b,r sorum olacak özellikle 1.4 kullanıcılarına;
    Benim araç, 5. vites de 100 km/s civarlarında sanki gazı yemiyor. yani ne kadar köklesemde, ivmelenmeme katkısı olmuyor gibi. belki 1.4 olduğu içindir ama...siz de fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Sevgili ee1122,
    1400 cc motora sahip olan aracınız 100km/s hızdayken yaklaşık 2800 d/d çevirir.
    Bu devir, motorun ekonomik sürüş karakteri devir aralığında yer alır ve güç üretimi yüksek değildir.
    Sollama vb. durumlarda aracı dördüncü (hatta ben bazen üçüncü vitese bile atıyorum) vitese alarak motorun devrini yüksek bir perdeye çekmelisiniz.
    Bu sadece Civic için değil, bu sınıftaki araçlar için geçerlidir.

Işık ve sevgiyle
  • Sevgili Fatih,
    vites düşürdüğümde hiçbir sorun yaşamıyorum, gayet iyi bir çekişle ivmeleniyor araç. bende hafif bir şüphe oluşmuştu sadece sorduğumla ilgili, ama sadece kuruntu sanırım :)
    ilgin için teşekkür ederim
  • öncelikle çıkmacı için teşekkür ederim ;)

amortisör ile ilgili sadece fiyat duymuştum (tabiki yetkili serviste değil), Fatih'in dediği gibi 75-80 lira civarında tanesi
  • Sayın ee1122 ,

Klimacı : Merve Otomotiv , Murat ÖZASLAN
    Bostancı San. Sit. Doğanbey Cad. Metin Sk. No:3 İçerenköy/İST. 0 216 575 45 10 / 0 533 712 81 43

Çıkmacı: Bostancı Çıkma Market , Hüseyin BUYURUCU
    Bostancı San. Sit. Huzur Hoca Cad. No:51 İçerenköy/İST. 0216 573 94 49 / 0 555 241 72 78

İyi ve kazasız sürüşler..
  • arkadaşlar bende de 98 euro civic 1.6 manuel var. 62 bin km'de (ki orijinaldir) olan aracıma 16 inç jant takmak ve bir parça indirmek istiyorum. onaylıyor musunuz? aracım şehir içinde 170 bin yakıyor bu arada.
  • İçimden maaaşşşaaalllaaahhh demek geliyor, eğer 270 değil de 170 bin ise.Bu kadar yakıyorsa bence 16 inç olayına girme derim.

İyi ve kazasız sürüşler.
    quote:

Orjinalden alıntı: ltoprak76

arkadaşlar bende de 98 euro civic 1.6 manuel var. 62 bin km'de (ki orijinaldir) olan aracıma 16 inç jant takmak ve bir parça indirmek istiyorum. onaylıyor musunuz? aracım şehir içinde 170 bin yakıyor bu arada.
  • arkadraslar, beygir gucu olayı nasıl biseydirki; 97 model 1,6 manuel 110 iken , 99 model 1,6 auto 85 beygir olur.daha genel sormam gerekidse.aynı model ve aynı cc iki arabanın beygirleri neden farklıdır.
  • Arkadaşım naptın sen? benim 1.4 le ist.da kasa kasa anca 7lt/100km civarı (210 Ykr) yakıyorum. 1.6 lar daha mı az yakıyor arkadaşlar, hemen değiştireyim, boşu boşuna 30 bg. den de olmayalım

16" olayını ben de düşünüyorum. sonuçta aracın tüm performans özellikleri artacak, ama sürüş konforu dibe vuruyor malesef. bütün yolu araçta hissediyorsun, ve çukura vs. girmemek için çok dikkatli kullanmalısın aracını

quote:

Orjinalden alıntı: ltoprak76

arkadaşlar bende de 98 euro civic 1.6 manuel var. 62 bin km'de (ki orijinaldir) olan aracıma 16 inç jant takmak ve bir parça indirmek istiyorum. onaylıyor musunuz? aracım şehir içinde 170 bin yakıyor bu arada.

• sevgili aggolar,

bu değerleri euro civic için mi söylüyorsun? bir de değerleri nereden aldın? Eğer ruhsattan baktı isen direk, yanlışlık olabilir.

bizim araçlarda, 1.6 düzler 120 bg, otomatikler 113 olması gerekiyor bütün modellerinde. eğer yanlışım varsa düzeltin lütfen

quote:

Orjinalden alıntı: aggalor

arkadraslar, beygir gucu olayı nasıl biseydirki; 97 model 1,6 manuel 110 iken , 99 model 1,6 auto 85 beygir olur.daha genel sormam gerekidse.aynı model ve aynı cc iki arabanın beygirleri neden farklıdır.
  • 98 1.6 otomatik ruhsatta 85 bg yazıyor.
  • 2nci el araba satis sitelerinde görmüstüm, düz vites 1,6 civic euro 110 veya 120. benim arabanın ise ruhsatına bakarak öğrendim; 99model otomatik 1,6 85hp yazıyor. bende sorayım öğreneyim dedim.

kimi araçlarada tork u arttırıp beygirden ödün veriyorlarmis.....güya. birisi bana bu sekilde izah etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggalor -- 22 Mayıs 2007; 9:15:09 >
  • Arkadaşlar ,

Forum kullanıcımız fazla yok, bazı arkadaşlar da günün erken saatlari dışında sitede yoklar.
    Benim sizlerden isteğim (eğer müsait olursanız) geyik muhabbeti için bile foruma girmeniz.
    Modifiyem.com'a da üyeyim, orada çok güzel sohbetler oluyor. Forumu sadece teknik bilgi
    alış-verişi olarak değil, sohbet alanı olarak da kullanırsak kullanıcı sayımız artar ve daha keyifli
    vakit geçirebiliriz diye düşünüyorum.

Yardım ve ilginiz için teşekkür ederim.
  • amortisör ile ilgili mesajınızı yeni gördüm kısa bildiğim kadarıyla bilgi vereyim,

honda orjinal olarak farklı amortisör tedarikçileri ile çalışıyor, bu şu anlama geliyor banttan çıkan 1. araca x 2. araca y amortisörü takılabilir,
    euro civiclerde bildiğim kadarıyla apa kyb amortisörleri vardı ancak servisde teyit ettirebilirsin amortisörün üzernde kyb soğuk damgası mutlaka vardır,
    türkiyede üretilen civiclerde ise hem apa kyb hem sachs kullanılıyor bunları ingilteredeki fabrika tedarik edip ckd olarak buraya yolluyor ,
    ancak eminim olduğum tek nokta monroe nun hiçbir zaman honda orjinal ekipman tedarikçisi olmadığı, zaten fiyat o yüzden bu kadar farklı
  • İlginiz için teşekkür ederim.
    Sorunumu hallettim, amortisörüm kilitli kalmıştı tamir gördü.( 1 yıl garantili )
  • inanamayacaksn belki ama 17 litre ile 300 km'ye yaklaşıyorum. ancak aracı yüksek devirli kullanmam ben. o nedenledir. bir de motor çok çoktemiz daha 62000'de araç.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.