Şimdi Ara

ETS 2 İÇİN H SHİFTER YAPIMI YARDIM ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar H shifter vites yapmaya karar verdim ve bu konuda bana en cok bu forumunun yardım edeceğini tahmin ettim :)

Şöyle söyliyim bu forumda yapan çok iyi adamlar var ve bana yardım etmesi umuduyla :)

Başta "donhak" olmak üzere çok guzel bir vites yapmış ve debriyaj senden ve yapan herkezden yarıdm almak istiyorum...

Bu arada switch ile yapıcam bi kere analog uzerine kurdum olmadı kullanıslı degıldı bı kere yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar...

Ulaşım için Skype: mertcalis2

Mesela bu malzemeler ne ? Ne malzemesinden boyle bi platform kurarım bu konuda bilgi edinmek istiyorum...

[simage] ETS 2 İÇİN H SHİFTER YAPIMI YARDIM ....[/simage]

Şöyle güzel bi sistem işte nasıl yapıcam ?

Ve tabikide ölçumler bu ölçumler nasıl bi vites körüğü olur kalınlıgı ne olur ?

Böyle arkadaşlar... Debriuaj hakkındada bilgi veririseniz sevinirim herkeze kolay gelsın iyi forumlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calsmert -- 30 Aralık 2014; 16:19:22 >

• beyler yokmu yardım eden ??
  • beyler ayıp ama be :D
  • Elimden bir şey gelmez ama takip güzele benziyor bende hep istedim şöyle sağ tarafımda bir scania vites kolu olsun hep hayal ederim çıkma parça 2.el falan ayarlayabilsek olsa ama kim yapacak
  • konular var ama kim yardım edicek o var biri yardım ederse dayanıklı guzel şık bişe yapılır :d
  • gençler malzeme felan cıkarında hazrılamaya baslayalım
  • arkadaşla ö.m dan konuşuyoruz burayada yazıyım deim birinin işine yarıyabilir

malzemeler
    lehim makinesi lehim tahta kutu(mazangozdan kestirebilirsin
    h shifterin üst bölümü ben plastikten cnc de yaptırdım sen demir de kullana bilirsin ama maliyet için plastik yaptm ben 1 joystick
    8 L switch - sıcak silikon- bolca kablo her swich den joy sticke 2 kablo gidecek ona göre ayarlarsın vileda borusu testere vites topuzu araç modifiyecilerinden bulabilirsin ben şansıma hurda bir malzeme vardı elime tam oturmuştu vileda sopasını ısıtıp topuzun içine sokmuştum
    viledanın içine sıgacak kadar bir yay bu yay vitesi boşa alınca ortaya dönmesini sağlıycak
    ets 2 gibi tır oyunu oyniyacaksan normal bir switchede ihtiyacınız olacak aktarma butonu
    2 tane baza klipsi ikea gibi yerlerde bulabilirsin
    matkap
    vida somun pul bunlar vitesin hareket mekanizmasında kullanılacak 2 tane l demir gene mekanizma için
    ordaki mekanizmayı elimdeki parçalarla yaptımda malzeme sayamıyorum onun için
    bukadar bunları alırsanız çoğunu halletmiş olursunuz

• Öncelikle "zeroplayer06" arkadaşıma çok teşekkür ederim bi kaç kişiyi konuya ekledıgım halde geri bile donmediler.

Arkadaşım sayesinde baya bi ilerleme yaşadım sadece switchler ve joypad kaldı bunlarda olunca tamam bide ust tabaka var bunuda yarın yaptırıcagım buyrun fotograf;

Kolay Gelsin Önerilere Açığım...
  • Öncelikle projenizde kolaylıklar dilerim. Yotube yardımı ile bu konuda bir çok döküman bulabilirsiniz. 23 senedir aralıksız araba kullanırım. Bu oyunla da yeni tanıştım aslında. Gerçekçilik için H vites kullanmak istiyorsanız bilemem tabi, ancak gerçeğinden sonra sıralı kullanmak da (yanılmıyorsam bir nevi tiptronik) çok zevkli. Bu arada diğerlerini bilmem ama beygir gücü sebebi ile oyunda tercihim hep volvo oldu.

Ve gerçek bir volvo fh16 vitesi

H vited değil yani

İlla da H isterim derseniz belki yardımı dokunur aşağıdaki linklerin.
    kolay gelsin.

http://www.youtube.com/watch?v=da63ctftC0Y

http://www.youtube.com/watch?v=Zrn7uHROdAQ (fazla kompleks)

http://www.youtube.com/watch?v=MEJT4V1UzZ4 (bu senin çalışmama benziyor)

http://www.youtube.com/watch?v=kcgPczApJc0

• çok saolun bunların hepsini izlemiştim biraqz yardımları oldu ve bende herşey bitti :D lehimler felan bitti :D switchleri montalamak kaldı o kadar :d bitti sayılır fotoları paylascam :)
  • Bu arada fazla yorum alamdı ama güncel tutmak için ben yinede ilerlemeleri atıyım lehimi bitiridm kutunun ustu kesildi aynı hızla devam :)

Lehimler bu şekilde ama switch yerlestirme nasıl olucak o konuda iyi bir bilgisi olandada yardım alsam iyi olur iyi forumlar :) ...

• Takip beklıyoruz
  • takipteyiz
  • Beyler platformda sıkıntı çıktı biraz değişim yapmam gerekti şuan şehir dışındayım eve dönünce montalanmış şekilde halledip fotosunu paylaşacağım. İstanbulda oturanlara sorum terzi yedek parca satan bir yer biliyorsanız yerini söylermisiniz ? Pedal bulamadım ....
  • Byeler karşınızdayım tekrar..

vites kutusu şu şekilde ;

Lehimlerin bitmiş ve son hali;

Vites topuzu olarak düşündüğüm ;

Kutunun üst kısımlarına her vitesin otruacagı bisiklet jantlarından yapacagım sistemde şu şekilde olacak;

Bu şekilde İstanbul da terzi parçası satan yerler ? Ve debriaj pedalı ve el frenı nasıl yapacagım konusunda yardım ederseniz sevinirim ... Yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

• Evet arkadaşlar şimdi tamamen bitmiş olan h shifterimin resimlerini atacağım yerlerıne montalama kaldı bir tek..

İşte Resimler. ;

Gördüğünüz gibi arkadaşlar. Önerilere açığım bu arada vitesin sol tarafına 4 adet led ışık gelicek usbyi takınca devreye giricek ışıklar şuanlık bu kadar.

Debriyaj için potansiyo metreleri taktım. Düzgünce çalışıyor. Ama ne yazık ki pedal bulamadım. Bana debriyaj pedallı hakkında bilgi ve yapımı için bi öneri veririseniz sevinirim...

Kolay gelsin iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calsmert -- 13 Şubat 2015; 15:25:11 >

• yorumu olan yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: calsmert

Byeler karşınızdayım tekrar..

vites kutusu şu şekilde ;

Lehimlerin bitmiş ve son hali;

Vites topuzu olarak düşündüğüm ;

Kutunun üst kısımlarına her vitesin otruacagı bisiklet jantlarından yapacagım sistemde şu şekilde olacak;

Bu şekilde İstanbul da terzi parçası satan yerler ? Ve debriaj pedalı ve el frenı nasıl yapacagım konusunda yardım ederseniz sevinirim ... Yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

Kardesim bitirmissin galiba baya iyi oklmus ben su tuslari nerden ne diye aldigini ve su vites kutusunun ust kapaginin olcusunu ogrenebilir miyim zahmet olmassa sende artik bir seyler kapmistirsin yani demi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim sana soyliyim üst kisimi kendi boruna ve çapına gore yap ilk karton da dene ölçüleri belirle CNC plastik mi metal mi ne kullancaksan ona gore keser veya kestirisin. Üstteki tuşları ise switch anahtarı diyip bulabilirsiniz ama ben o kadar yere sordum kimse bilmiyor ne olduğunu internete switch anahtarı yazın fotosunu gösterin elektronkicelere bundan arıyorum diyerek yardımcı olurlar ;) kolay gelsin elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışırım ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • calsmert kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler adas benimde isim mert bu arada saol peki su vites cubugunu nasil yapmami onenirsin adas

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.