Şimdi Ara

etox (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
1
Favori
110.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Demin haberlerde tanıtımı yapıldı birkaç ufak detay aktarayım dedim:

• Öncelikle Araçta ilk dikkatimi çeken ön kaput ile tamponun birleştiği yerde açıklık var , Egsozdan simsiyah duman çıkıyor . Abarth egsozu basmışlar vır vır ses çıkıyor.

• Aracın modeli ZAFER değilmiş. Sizin adınız ne ise aracın modeli o oluyormuş. Yani Adınız Şinasi ise araç Etox Şinasi oluyor.

• Şuanda Hazır olarak 1 adet ( Turuncu olan ) Yapım aşamasında 3 adet etox varmış

• İTÜ Testini geçerek seri üretime hak kazanmış ama buna rağmen seri üretim konusunda hiçbir maddeye değinilmedi.

• Aracı Halkla ilişkiler sorumlusu tanıtırken ferrari alacak parası olmayanlar için demiş , Aracın başlangıç fiyatı 85.ooo YTL bitişi ise 250.ooo ytl .

• 2008 sonuna kadar 20 sipariş alacaklarmış.

Şimdilik Bu Kadar.

• tmm iyi güzel türk firması otomobil yapsın destekleyelim ama
    bu fiyat bedir yaw neymiş efendim marka imaj üst sınıf vsvs
    devir ekonomi ve ucuzluk devridir orta sınıf aileler 85000 ytl verip
    araba alamzlar ucuz olsun bizm olsun biyerden başlayalım
  • önce bi şunu yapsınlar inş ucuz aile arbasıda yaparlar.
  • 250,000 ytl

• Ayrıca isminin yabancı olma sebebini ise şöyle açıkladı halkla ilişkiler müdürü : Bu pazarda Uluslararası açılmayı düşünüyoruz!

• dışı tvr içi megane olan bir araba ile nasıl avrupaya açılacak

haberlere cıkardılar araba yı bir övüyorlar bir övüyorlar arabada performanstan bahsediyorlardı televizyonda 125 beygirle ne performansı 85 milyara bu arabayı alanın kafasına firma sahibi silah dayamıştır başka hiç bir kuvvet aklı başında birine bu arabayı aldırmaz

haberlerde kara duman attığını gördüm kamyon gibi hangi normlara uyuyoda avrupaya açılacaklar türkiyedeki muayinelerden bile torpille geçer bu araba bea
  • Yusuf'cum, daha önce de yazmıştım, bu aracın dışında çoğunluk fiberden. Tamponlar, kaportanın birleşme yerleri olduğu gibi fiber.

Fiberin et kalınlığı saca göre fazla olduğu için parça birleşim noktalarında böyle komik görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Tabi bunun yanında bu aracın bir Toros'la aynı güvenliğe sahip olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Çünkü herhangi bir kaza anında darbe emicek sac yok. İçini istediği kadar çelikle doldursun, dıştan darbe emicek sac olmadığı için (fiber üstüne osursan kırılacak kadar az esnekliğe sahiptir) darbeyi aynen içerideki (o da varsa tabi) güvenlik kafesine iletir. Sonra iç kanama mı istersin, bel-boyun kırıkları mı istersin sen seç. Onlar da fiyata dahil..

• HEDERAHELIX in dediklerine aynen katılıyorum. bu aracı bırebir gördüm tamamen kopyalama diyorum. taklıt edilerek tasarlanmış. taklıtler asıllarını yaşatır arkadaşlar. benim hoşuma hiç gitmedi ben sıradışı tasarım severim. bu tasarım değiştirilmeli özgün bi tasarım yapılmalı. bu aracı bız tasarlasak çok başarılı oluruzzzz dimi arkadaşlar....
  • Ya abi yapınca biraz estetik birşey yapar adam ya !!! fgerarriye Audi TT ye bmw 6 serisine bakmadı mı? bunlar Türk yapımı olduğu herhalden belli ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Ayrıca isminin yabancı olma sebebini ise şöyle açıkladı halkla ilişkiler müdürü : Bu pazarda Uluslararası açılmayı düşünüyoruz!

neyse bişi derdim ama....
    gereksiz bi araba...
    böyle çalıntı alıntı esinlenme şeylerle araba yapılmaz.
    he biri çıkıp bakın işte bi yerden başlamışlar da demesin.
    çinlilerden ne farkımız kaldı?
    al taklit et piyasaya sür
    kalitesi de resimlerden anlaşılıyo.
    önceki yorumlarımın arkasındayım.her ne kadar ne yazdıımı hatırlamasam da

• nerede üretiyorlar..
  • üretmek?
    çalmak desen daha doğru olur.
    parayla parça al, boya kılıf geçir biraz değiştir, fibercide tvr kopyası bi kaporta oluştur, sonra 1.5 dizel arabayı spor diye sat
    bu işe başlayanın aklını seveyim...
  • ertex türkiye otomobil bide x vardı unuttum
  • Yaw bu araba nissan a da benziyor.
  • Birde Jet Fadılın arabası vardı İmza diye.. O bile çok daha güzel görünüyordu. Hoş oda araklama arabasıydı ama bu bişeye benzemiyor. Lunaparktaki çarpışan otolara benzettim. Oyuncak araba gibin. Ne bu yaa..
  • insallah oyle yada boyle etox bizi gururlandirir
  • ya bu ne ya ilk gördüğümde sewinmiştim ama sonra bayağı bi üzüldüm dış grünüm idare eder ama içi ve markası berbat bde o motor ne ya 1.5 80hp 180nm tork bizim cordy bile bundan daha performanslıdır birde spor araba die lanse ediyorlar sadece dış görünümünü değiştirmekle spor araba olunmaz birde bu arabadan bi dünya para talep ediyorlar nasıl türk bunlar 150000ytlye gider porsche alırım daha ii bende tr malı olursa kdv mdv fln daha ucuza gelir bizde ucuz ucuz spor arabalara bineriz diodum nerdee bizim turkler bu kafayla gitmeye dewam etsin bakalım
  • %100 yerli değil de %100 çakma otomobil denebilir
  • Anlamakta zorlanıyorum

Hiç bir şey yapamasak da eleştiri kabiliyetimiz çok yüksek
    Çalma resim vb gibi suçlamalar var
    Arabanın sitesinde video görüntüleri var girip bakın azıcık
    TR caddelerde geziyor ABS fren testlerinin görüntülerini yayınlamışlar

Tabii ki bir anda Ferrari ye veya lombarginiye bezemeycek veya onların gücünde olamaycak
    Ama hedef bu

İyi bir reklam ve kampanya ile tüketici, destek verirse bunlar da arabayı geliştireceklerdir
    Sistemli çalışmayla seri üretime geçerlerse maliyet düşürme çalışması yapacaklardır

Sonuçta arabadır bu illaki bir yerleri diğerine benzeyecektir.
    Adamlar alıp 1 günde kopya yapmadılar ki

Bazıları da tesbihe takmış durumda alaysı bir şekilde
    Hadi arabayı geçtim kendi kültrürünün bir parçası ile neden bu kadar alay edilir ki??

Arabada tesbih taşınmaz diye bir görgü kuralı mı var ki?
    Tesbih bizim ibadetimizde var bir de el alışkanlığıdır
    Kaybolma riskine karşı Elinin altında olmasını istediği için Vitese geçirmiş
    ( Not arabam yoktur tesbih kullanmam )

Bence bu tip eleştirileri sadece aracı alıp kullananın yapması uygundur.

Negatif değil pozitif yaklaşmak en doğrusudur
    Tabii ki tüketiciyi kandırsınlar demiyoruz
    Bence bütün iş adamlarının birer tane alıp denemeleri ve yaygınlaştırmaları gerekir.
    Yollarda ne kadar çok görünürse bu araç her sene gelişecektir.

Bankaların veya promosyon yapan firmaların mercedes vb yerine bu aractan vermelerini umuyorum
    Böyle bir anlaşma peşinde koşmaları lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 27 Ağustos 2007; 17:35:28 >

• ya yaptınız bari privilege megane ı yapında digital klima olsun....donanım olsun adam gibi...
    bune yaw şaka gibi...
    turk malı fln demeyin bence buna...tamamen giydirme bişey bu araca....
    biz de yaparız beyler toplaşıp böyle birşey yetenekli arkadaşlar var....sanayideki ustalardan yardım da alırız....ohhh mis gibi .....hiç olmassa adı etox botoks gibi slk isimler olmaz.....

chip flndamı yapılamıyomu ki arabaya? direk 80bg 185 tork...
    dizeller chiple fln baya performansı artırabiliyordu.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 27 Ağustos 2007; 20:27:14 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.