Şimdi Ara

Ethernet Kablosuyla Modemi Kullanmak(telefon hatti olmadan)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yurtta kaliyorum. Odamda internetim var, duvardaki ethernet prizine kabloyu takip modemsiz baglaniyorum. Bir tane wireless modem aldim. Duvardaki prize modemi baglayip interneti kablosuz olarak kullanmak istiyorum. Biraz kurcaladim ama beceremedim. Böyle birsey mümkün mü? Yoksa bosuna mi ugrasiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: afd92

Arkadaslar yurtta kaliyorum. Odamda internetim var, duvardaki ethernet prizine kabloyu takip modemsiz baglaniyorum. Bir tane wireless modem aldim. Duvardaki prize modemi baglayip interneti kablosuz olarak kullanmak istiyorum. Biraz kurcaladim ama beceremedim. Böyle birsey mümkün mü? Yoksa bosuna mi ugrasiyorum

Aldığınız modemin router-köprüleme-AP bunlardan biri varsa bunu yapabilirsin, kablosuz dağıtmış olursun. Modemin marka model nedir?
  • quote:

Arkadaslar yurtta kaliyorum. Odamda internetim var, duvardaki ethernet prizine kabloyu takip modemsiz baglaniyorum. Bir tane wireless modem aldim. Duvardaki prize modemi baglayip interneti kablosuz olarak kullanmak istiyorum. Biraz kurcaladim ama beceremedim. Böyle birsey mümkün mü? Yoksa bosuna mi ugrasiyorum

Kardeşim sanırım dediğin olay, modem access point destekli ise yapılabiliyor.
    Modeme ethernet ile verdiğin sinyali acces point wireless sinyaline dönüştürüyor. Ama nasıl yapılıyor bilmiyorum :) Bunun üzerinden yürü bi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gksl35

quote:

Aldığınız modemin router-köprüleme-AP bunlardan biri varsa bunu yapabilirsin, kablosuz dağıtmış olursun. Modemin marka model nedir?

Su anda disardayim aksam yazabilirim modelini. Markasi Netgear. Üzerinde Router-Modem yaziyordu. Umarim yanlis almamisimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gksl35

quote:

Su anda disardayim aksam yazabilirim modelini. Markasi Netgear. Üzerinde Router-Modem yaziyordu. Umarim yanlis almamisimdir.

Çok büyük bir ihtimalle var. Arayüz de internet ayarlarında köprüleme modu ve ya router modu olacak. Bunu seçip aşşağıda girmen gerekli olan DHCP ve Alt ağ geçidi değerleri olucak onları da yurtun DHCP durumuna bakarak gir. Wifi ayarlarınıda sorunsuz yaparsan sıkıntı olmayacaktır. Akşam yardımcı olmaya çalışırım tekrar arayüzün SSni koyarsan daha detaylı anlatabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.