Şimdi Ara

Ethernet Kablosu İnternet Hızını Etkiler mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
35.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler şimdi ethernet kablosu 100 Mb/sn ile 1,0 Gb/sn intenet hızını etkiler mi ?

• Hız artışında en büyük faktör uzunluktur.ne kadar uzun ise o kadar performans düşüşü yaşanır.Genelde UTP Cat-5 kablolar 60 metreye kadar sağlıklı bilgi götübelir,sonrasında her 60 metrede bir araya hub koymak gerekir
  • Şimdi teknik olarak etkiler nasıl kullandığına bağlı.
    ADSL internet hızın 8mbit bağlantı hızın ağ için diyorum 100mb yada 1 gb etkilemez Ama yerel ağda 2 pc arası dosya transferi yada video izlemede etkiler.
    ben 100mb cat5 kablo için 105-110 metre ve sağlıklı mesafeyide 85 metre biliyordum
  • 1 Gb internet hızı nerde acaba?Benim bildiğim ADSL teknolojisinde böyle bir hız yok.Fiber veya 3G, 4G olursa belki...Normal ADSL kullanacaksanız Cat5 süratine erişen bir hız zaten yok.yani ben 100Mb internet paketi duymadım.Max 20 Mb civarı en hızlı paketler...zaten onlarında fiyatına yetişmek mümkün değil.
  • minolta35 M kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim şey şudur
     Ethernet Kablosu İnternet Hızını Etkiler mi ?
  • Orda görünen yerel ağ max hızıdır.internet hızınızı speed test sitelerinden veya internet sağlayıcıların (ttnet, uydunet v.b.) sitelerinin hız testi linklerinden görebilirsiniz.
    Yani sizin yerel ağdaki bağlantınızın max hızı 1 Gb miş.
  • Etkiler etkiler wireless veri kaybı oluyor onunde sandalye olsa bile sinyalin düşer hız yavaşlar kablolu tabiki daha randımanlı....Hatt o kabloların renklerini bile kodlamak önemli oyle gelişi güzel baglanıysa bile fark eder....
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

Etkiler etkiler wireless veri kaybı oluyor onunde sandalye olsa bile sinyalin düşer hız yavaşlar kablolu tabiki daha randımanlı....Hatt o kabloların renklerini bile kodlamak önemli oyle gelişi güzel baglanıysa bile fark eder....

o renk standartları kafa karışmasın diye. öle hız etkisi falan yok
  • minolta35 M kullanıcısına yanıt
    İşte o bende evde 100 Mb/sn gösteriyo bu etkilermi
  • Bariz etkilemez, metraja da bağlı..
    Edit:
    O 100mb ya da Gbit senin portunun bağlı olduğu modem/switch vs ağ genişliğidir.
    Modem 1000 verir senin ağ kartın 100 dür sen en fazla 100 alırsın :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 4 Eylül 2013; 11:56:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: THE ASSASİN

İşte o bende evde 100 Mb/sn gösteriyo bu etkilermi

önemi yok.bir çok sistem şu anda 100Mb.son birkaç yıldır satın alınan modem veya hub swicthler 1000Mb.dediğim gibi sizin evinizdeki internet abonelik hızı nedir önce onu öğrenin.yavaş geliyorsa servis sağlayıcınızdaki aboneliğinizi yükseltin.diyelim internet download hızınız 8Mb.(ortalama en fazla kullanılan abonelik hızı) eğer evinizde 2 PC aynı anda açıksa bu hız bölünecektir.hele diğer PC ile bir dosya indiriliyorsa hızınız oldukça etkilenecektir.(deneyin-görün)Aynı ağda internete giren 4 PC varsa bu hız oldukça düşer.Surf esnasında bunu farketmezsiniz belki ama 1Mb.lik bir bağlantıda bu oldukça sıkıcı durumlara yol açar.online videolat açmaz, donar v.s.
    Anladığım kadarıyla siz benim dediğimi yine yapmamışsınız.burada afaki konuşuyoruz.siz servis sağlayıcınızın tahsis ettiği hızı öğrenip hız testi yapın.arada ne kadar fark var ona bakın.yoksa yerel ağınız isterse 50Gb olsun internet hızınız değişmez.Ayrıca 1Gb.lik bir yerel ağ sadece çok fazla ağ trafiği olan işyerlerinde veya ağ üzerinde yerel dosya paylaşımında bir işe yarar.Ben 1Mb bağlantı hızı kullanıyorum.Ama evde 3 PC olduğunda 5Mb aboneliğim vatdı.8 Mb lik bir bağlantı hızında evdeki 100Mb.lik yerel ağ hızı 10 kattan fazla bir veri iletişimi eder.Yani yavaş kalma gibi bir varsayım mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusbzk

quote:

Etkiler etkiler wireless veri kaybı oluyor onunde sandalye olsa bile sinyalin düşer hız yavaşlar kablolu tabiki daha randımanlı....Hatt o kabloların renklerini bile kodlamak önemli oyle gelişi güzel baglanıysa bile fark eder....

Renk standartlarının o kadar önemi varki eğer sağdan sola siz kafanıza göre çakarsanız jack a kabloyu kablonun sarmal yapısından dolayı kablonuz çalışmıcaktır.Bizzat başıma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayberk4570

quote:

quote:

Renk standartlarının o kadar önemi varki eğer sağdan sola siz kafanıza göre çakarsanız jack a kabloyu kablonun sarmal yapısından dolayı kablonuz çalışmıcaktır.Bizzat başıma geldi

Ben çakmadımda siz devletteki bilgi işlemcilere ağ kablosu çeken elektrikçilere bakın. tek standartları var bir ucu nasıl çaktıysan diğer ucuda öle çak. Sen uç ları karıştırmışsındır yada kabloda arıza vardır.

• quote:

quote:

benım bildiğim bir taraf nasılsa karşı taraf oyle olmalı . Ama genel kural daha iyidir tabiki
  • Bir tarafı nasıl bağladıysan diğer tarafı tam tersi bağlamalısın kırmızı birinde en sağda diğer tarafta en solda olmalıdır . Yanlış bağlamışsın kısacası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.