Şimdi Ara

Ethash DAG için AMD sürücüsü RX470/480/570/580 FIX (Mining)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
3.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyla ilgili ugrasan arkadaslar için bildiginiz gibi ethereum kazım yaparken hergün zorluk artmakta burda yapacagımız işlemle sürücüyü güncelleyip bu olayı bypass ediyoruz. Konunun orjinal halihttps://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0

bizzat denedim rx570 4gb ile 27,2 den 28,3 mh/s yükseldi.

1. Driver güncellemehttps://ufile.io/hw70y

Sürücüyü Aygıt yöneticisi aracılığıyla yükleyin, kartınızı sağ tıklayın ve önceden açtığınız klasöre gelin.

2. ATI yama programını yükleyip yönetici olarak calıstırın (atikmdag-patcher)
    Https://www.monitortests.com/atikmdag-patcher-1.4.5.zip

3.Rigi yeniden başlatın.

Önemli Notlar : İşlemin saglıklı gercekleşip sorunsuz calısması için Claymore Dual miner programın 9.8 versiyonunu kullanmanız gerekmektedir.
    2. Olarak eğer MSI afterburner kullanıyorsanız yüklü olanı C:\Program Files içindeki klasör dahilinde silin vehttp://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5459908&postcount=637

After Burner 16 betayı kurarak kullanın.

Olay bu kadar kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhego -- 11 Ağustos 2017; 11:43:44 >

• Denenmiştir işe yarıyor. 27.4mh kazan kartım 28.5mh kazmaya başladı.

zaten nvidia kartların dag epoch daki artışdan etkilenmeyip amd kartların etkilenmesi saçma geliyordu. Yazılımsal çözümle dag epoch illetinden kurtulunuyor. Miningciler yüzünden kart bulamayan oyuncular hiç bulamayacak artık :)

Şuda var nvidia kartları takıp bir overclockla kazmaya başlıyorsun amd de kazacağım diye kırk takla atıyorsun. yok bios modla yok onu yap yok bunu yap bitmiyor yapacakların iyi kazım gücü almak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

Denenmiştir işe yarıyor. 27.4mh kazan kartım 28.5mh kazmaya başladı.

zaten nvidia kartların dag epoch daki artışdan etkilenmeyip amd kartların etkilenmesi saçma geliyordu. Yazılımsal çözümle dag epoch illetinden kurtulunuyor. Miningciler yüzünden kart bulamayan oyuncular hiç bulamayacak artık :)

Şuda var nvidia kartları takıp bir overclockla kazmaya başlıyorsun amd de kazacağım diye kırk takla atıyorsun. yok bios modla yok onu yap yok bunu yap bitmiyor yapacakların iyi kazım gücü almak için.

"Miningciler yüzünden kart bulamayan oyuncular hiç bulamayacak artık :) "

Komik mi hocam?
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Komik değil trajedi kahkaha atmıyorum gülümsedim. ne kadar hobi amaçlı mining yapsamda bende karşıyım ekran kartlarının miningde kullanılıp oyuncuların mağdur edilmesine. Vatan bilgisayarda gelip 40 tane ekran kartını paletle alıp götüren adam gördüm. Nette görüyoruz yüzlerce binlerce alanlar var. yanlış anlaşılma olmasın bende 2 kart var bir tane daha vardı forumdan oyuncu bir arkadaşa sattım hatta. Şuanda o yada bu şekilde kart bulunuyor ama 900-1000tl olacak kartlar 1300-1400 den başlaması kimseye yarar değil.

Şuda enteresan aylardır forumda kart bulamayıp oyun oynayamamaktan muzdarip arkadaşlar var. Nasıl bulamıyorlar anlam veremiyorum 1200 bandında çok rx570 gördüm 1300 bandında gtx 1060 6gb lar çok gördüm yine bu stokların sıkıntılı olduğu sıralarda hatta senin açtığın ekran kartı fiyat konusuna dahi uygun fiyat linkleri attım. Ben bir sürü kart ve seçenek buluyorum millet bulup alamıyor mu?

• quote:

Komik değil trajedi kahkaha atmıyorum gülümsedim. ne kadar hobi amaçlı mining yapsamda bende karşıyım ekran kartlarının miningde kullanılıp oyuncuların mağdur edilmesine. Vatan bilgisayarda gelip 40 tane ekran kartını paletle alıp götüren adam gördüm. Nette görüyoruz yüzlerce binlerce alanlar var. yanlış anlaşılma olmasın bende 2 kart var bir tane daha vardı forumdan oyuncu bir arkadaşa sattım hatta. Şuanda o yada bu şekilde kart bulunuyor ama 900-1000tl olacak kartlar 1300-1400 den başlaması kimseye yarar değil.

Şuda enteresan aylardır forumda kart bulamayıp oyun oynayamamaktan muzdarip arkadaşlar var. Nasıl bulamıyorlar anlam veremiyorum 1200 bandında çok rx570 gördüm 1300 bandında gtx 1060 6gb lar çok gördüm yine bu stokların sıkıntılı olduğu sıralarda hatta senin açtığın ekran kartı fiyat konusuna dahi uygun fiyat linkleri attım. Ben bir sürü kart ve seçenek buluyorum millet bulup alamıyor mu?

Ben 5 kere kart değiştim 1 ayda hepsi de karıyla gitti. Ama bazıları cidden bulamıyor. Nasıl bulamıyorlar ben de bilmiyorum. 1200e RX 570 - 1300e GTX 1060 6GB kaynıyordu ay sonunda.

• quote:

Denenmiştir işe yarıyor. 27.4mh kazan kartım 28.5mh kazmaya başladı.

Bu daha beta driver yakında gelişmiş versiyonları gelir dag olayı direk gg olur Bide kücük bir tüyo vereyim OmiseGo diye bir coin var market hareketlerinin cok hareketli oldugunu birkac gün önce gördüm kazımdan gelen 30 doları 3 gün önce basıp pusuya yattım. Suan 8 dolarlara kadar geldi
    https://coinmarketcap.com/assets/omisego/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhego -- 12 Ağustos 2017; 1:15:13 >

• Driver amd'nin sitesinde yayınlanmadıysa kurmayın, beta driverları da ekliyorlar artık. 1mh/s fazla kazacağım diye kartınızı riske atmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip ediyoruz kartın her şeyini. kartı daha çok çalıştırıp ta kazım gücü artmadı aksine gpu kullanım frekansı dahi düştü çektiği watt voltaj frekans değerleri aynı sıcaklık değerlerinde de değişim yok. Aklıma tek takılan resmi olmayan sürücü olduğu için araya virüs sıkıştırdımı sürücüyü editleyen kişi. Herhangi bir izine rastlamadım ama cracklenmiş programlar sürücüler arka kapı açabilir pcde.
  • Arkadaşlar ben SimpleMining OSKullanıyorum . Dün DAG FIX Rx versiyonunu indirdim. hızımfelaket arttı ama sorun oki elektrik kullanımıda arrtı. Hiçi bir ayar değiştirmeden Toplam hash 204den 220ye çıktı ama elektrikde 1350 den 1850watta çıktı. Sizce sorun nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.