Şimdi Ara

Eşyayı Kurşun Folyoyla Kaplasak X-Ray Görünmezmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
56.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kimya dersinde görmüştük sadece kurşundan radyasyon geçmez diye. şimdi aklıma geldi yurtdışından kargoyla telefon getirtenler için falan telefonu kurşun folyoyla kaplansa yine de görünür mü? Bu konuda bilgisi olanlar fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? Bu arada kurşun folyo halinde getirilebiliyormu bilmiyorum.

• Telefonu geçirsen de buraya gelince kapanmıyor muydu zaten?

Ama silah filan geçer herhalde...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OutSecT

Telefonu geçirsen de buraya gelince kapanmıyor muydu zaten?

çoğu kişi için geçmesi bile yeterli medya cihazı olarak bile kullanılabilir o cihazlar o fiyata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Discombobulated

quote:

çoğu kişi için geçmesi bile yeterli medya cihazı olarak bile kullanılabilir o cihazlar o fiyata.

O da doğru en olmadı 5 tl ye kaçak imei çaktırırlar. Çok masum düşünmüşüm telefon kaçıran adam kullanma yolunu da bulur.

Ben de duydum öyle geçirilebildiğini. Denemek lazım.

• quote:

quote:

quote:

O da doğru en olmadı 5 tl ye kaçak imei çaktırırlar. Çok masum düşünmüşüm telefon kaçıran adam kullanma yolunu da bulur.

ben duymadım da aklıma geldi siz rastladınız mı böyle bir şeye

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben duymadım da aklıma geldi siz rastladınız mı böyle bir şeye

Yok rastlamadım da bizim de kimyacımız anlatıyor arada. Bir de filmlerden haberlerden gördüklerim var.

• kurşun folyo görünür .
    anında durdururlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 30 Ağustos 2014; 13:56:33 >
  • Kurşun radyasyondan korur bu doğrudur.Bu yöntemle kurşun içine koyduğun nesnenin
    radyasyondan korunmasını sağlarsın. Nesnenin kendisi görünmese bile, x ışınlarını bloke eden kurşun kap farkedilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savarog

Kurşun radyasyondan korur bu doğrudur.Bu yöntemle kurşun içine koyduğun nesnenin
    radyasyondan korunmasını sağlarsın. Nesnenin kendisi görünmese bile, x ışınlarını bloke eden kurşun kap farkedilecektir.

kurşun kap da durdurulur herhalde değilmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savarog

Kurşun radyasyondan korur bu doğrudur.Bu yöntemle kurşun içine koyduğun nesnenin

kurşun kap da durdurulur herhalde değilmi

kursun zaten zehirli yanici patlayici kimyasallardan oldugundan gecmeyecektir ayrica o sekilde yakalandiginda da ayrica gecisi yasak olan urunu ulkeye sokmaya calismaktanda da basiniz agriyacaktir o yuzden hic ugrasmayin bosuna. yurtdisindan telefon getirmenin bir esprisi kalmadi artik getirsende 150tl civarinda pasaport kaydi falan yapilacak ya da cakma imei yaparim dersende o zaman bi kac ay sonra yakalanacak yine kapanacak. kendiniz gidip ya da bir arkadasiniz araciligyla almadiktan ve kendi pasaportunuza kaydettirmedikten sonra yasal baska bir yol yok.

• telefonları parçalayarak getirsek xray cihazına takılır mı yani telefonun sadece anakartını söküp getiririz çakma bi ekran ve kasa ayarladık mı tamamdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toma Hawk

telefonları parçalayarak getirsek xray cihazına takılır mı yani telefonun sadece anakartını söküp getiririz çakma bi ekran ve kasa ayarladık mı tamamdır

hocam o şekil değilde direk satıcıyla anlaşıp bir miktar fazla verip parça parça göndermesini sağlanabilirse güzel olur gerçekten. Sonra herkes güvendiği bi telefoncuya gidip birleştirtir ya da forumdaki çoğu kişi azbuçuk anlıyor kendi yapar. Tüm masraflar dahil bence ülkemizdeki kazıktan daha iyi olacağını düşünüyorum
  • Kurşun zaten xray'i geçirmeyen en güzel maddelerden. Xray'in mantığıda ışınların yönlendiren yerden geçip geçmeme oranı.. Yani diğer herşeyden daha fazla, kabak gibi gözükecektir. Bişeyi xrayden geçirmenin yolu, ışınların içinden geçmemesini değil, direk dirençsiz geçmemesini sağlamaktır ki, buda imkansız gibi
  • kısaca söylemek gerekirse eşya gözükmez ama o eşya büyüklüğünde bembeyaz bir alan gözükür.
    haa aletin başında işsiz birisi varsa ve bu eşya büyüklüğünde ne olduğu belirsiz şeyi tehlikeli görmüyorsa o zaman şansın var ama yoksa o bagajın sahibi suçsuz dahi olsa iki saat sorguya çekilebilir. özellikle yurt dışına girerken böyle bir durum başınıza gelirse durum daha da ciddileşir, şüpheli sıfatı ile ülkeye bile sokulmayabilirsiniz.

sözün özü böyle bir şey yapmaya çalışmayın.

• Atıp cebinize getirin ne var bunda?

Satmayacaksan çıkar koy cebine 2 tane telefonu olan ülkeye sokamıyor mu? Sokuyor.

3 tane telefon koysan dikkat bil etmezler.

Zaten belli bir para miktarına kadar getirmek serbest gümrüktede öyle büyük bir arama yok xrayde zaten telefonunu niye alsınlar ki?

Valize koyun kim açıp telefonunuza bakacak ki?

Hollanda'da havalimanı girişinde bir kontrol yoktu sonra valizi verdik artık sonra ne yaptılar bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Atıp cebinize getirin ne var bunda?

Satmayacaksan çıkar koy cebine 2 tane telefonu olan ülkeye sokamıyor mu? Sokuyor.

3 tane telefon koysan dikkat bil etmezler.

Zaten belli bir para miktarına kadar getirmek serbest gümrüktede öyle büyük bir arama yok xrayde zaten telefonunu niye alsınlar ki?

Valize koyun kim açıp telefonunuza bakacak ki?

Hollanda'da havalimanı girişinde bir kontrol yoktu sonra valizi verdik artık sonra ne yaptılar bilmiyorum.

ben aliexpress üzerinden yapılan alışverişler için söylemiştim. Biliyorsunuz, kargo ile telefon girişi KESİNLİKLE yasak. Bu yüzden gizlemek için nasıl bir yöntem diye sormuştum ben.

• çözüm bulundu mu o günden bugüne?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.