Şimdi Ara

Essential Phone satmayınca 200 dolar indirim yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Essential Phone satmayınca 200 dolar indirim yapıldı

Android'in babası Andy Rubin, mobil sektördeki kariyerine kendi kurduğu Essential isimli şirkette devam ediyor. Şirket, ilk akıllı telefonunu birkaç ay önce piyasaya sürmüştü. Essential Phone üst düzey cihazlarla boy ölçüşebilecek teknik özelliklere sahip olması nedeniyle amiral gemisi telefon fiyatıyla satışa sunuldu. Ancak istenen satış grafiğini yakaladığı söylenemez. Bu nedenle şirket Essential Phone'un fiyatında kalıcı indirime gitmeye karar verdi.

Ayrıca Bkz.Google, Android'e DNS isteklerini gizleyecek bir özellik ekliyor
    Birçok potansiyel alıcı Essential Phone'un 700 dolarlık fiyat etiketini yüksek bulmuştu. Piyasaya yeni giriş yapan ve herhangi geçmişi olmayan bir akıllı telefon için belirlenen bu rakamın oldukça yüksek olduğu düşünülüyordu. Essential'ın ilk akıllı telefonu olması nedeniyle doğal olarak birçok kişi cihazın performansı hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olmadan telefona para harcamak istemedi.

Essential Phone satmayınca 200 dolar indirim yapıldı

Tüm bu nedenlerden dolayı Essential, cihazın fiyatını kalıcı olarak 200 dolar düşürmeye karar verdi. Cihaz artık şirketin web sitesinden 500 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Yani şu an için fiyatın cazip bir noktaya çekildiğini söyleyebiliriz. Essential Phone'u daha önce 700 dolar ödeyerek satın alan müşterilerin endişelenmesine gerek yok. Şirket bu müşterilere arkadaşları veya aile bireyleri için yeni bir Essential Phone veya 360 derecelik kamera aksesuarını almak için kullanabilecekleri 200 dolar değerinde promosyon kodu verecek.

• 200 dolar birden indiğine göre demek ki kar marjı oldukça yüksekmiş. Neredeyse %30 indirim yapılması cihazların gerçekten normal fiyatının çok üstünde satıldığını gösteriyor. Bu tüm markalar için geçerli. Allahtan xiaomi gibi firmalar var da biraz insaflı fiyata telefon alabiliyoruz.
    Vay anasını, benim S8 ile aynı özelliklere sahip hem de yarı fiyatına. Samsung, Apple için ürün başına az kazanıyorlar, maliyetleri baya yüksek falan deniyor ama adamlar nasıl aynı şeyi yarı fiyatına satabiliyor öyleyse. Bunlar baya bizi düdüklüyor. 4150TL vermiştim orji kabıyla beraber, kabı 250tl mi neydi. Tamam bir de gear vr gözlük hediyesi vardı.
    Sen Essentil Phone u TR de Irak'ta BAE de Kore'de Sudan'da Nijeryaa'da gördün mü? Buralarda servis açmışlar mı? Ülke v/veya bölge nerkezleri var mı? En az her büyük şehirde en az 1 tane servis açmış mı? Reklam yapmış mı? Promosyonlar vermiş mi? Gümrük ithalat vergisi v bilimum ne oduğu harçları ödemişler mi?

Yok yapmamışlar. O zaman Samsung ve Apple la karşılaştırma.
    Açıkçası ben kullanmıyorum kardeşim kullanıyor ama normal de ince eleyip sık dokuyan biridir. Acayip memnun şimdiye kadar, özellikle arayüz hızı ve kullanımında çok memnun. pili de iki gün yetiyor dedi. tek sıkıntısı yedek parça bulmak imkansız. ve amazondan aldığımız ekran koruyucu hala gelmedi.
  • Yazık be :( Markası bilinmediği için kimse almıyor.

• Vay anasını, benim S8 ile aynı özelliklere sahip hem de yarı fiyatına. Samsung, Apple için ürün başına az kazanıyorlar, maliyetleri baya yüksek falan deniyor ama adamlar nasıl aynı şeyi yarı fiyatına satabiliyor öyleyse. Bunlar baya bizi düdüklüyor. 4150TL vermiştim orji kabıyla beraber, kabı 250tl mi neydi. Tamam bir de gear vr gözlük hediyesi vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Yazık be :( Markası bilinmediği için kimse almıyor.

Marka ile alakalı değil ! Cihazın çıkış tarihi - açıklamalar ve ecikmesi + olarak 700 dolar tüm bunlara neden oldu ! bakınız S8 ve S8 plus nasıl 500TL birden düştü yada şuanda LG G6 2199 TL den alınabiliyor.. Ama iphone 7 halen ocak ilk hatası 2017 fiyatında.. BU cihaz ülkemiz için pixel veya LG 5X gibi " uzak " bir model....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Vay anasını, benim S8 ile aynı özelliklere sahip hem de yarı fiyatına. Samsung, Apple için ürün başına az kazanıyorlar, maliyetleri baya yüksek falan deniyor ama adamlar nasıl aynı şeyi yarı fiyatına satabiliyor öyleyse. Bunlar baya bizi düdüklüyor. 4150TL vermiştim orji kabıyla beraber, kabı 250tl mi neydi. Tamam bir de gear vr gözlük hediyesi vardı.

Fark bence de abartılı ama firma büyüklüğüne göre değişmesi normal. Ar-ge, marka algısı, çalışan insanlar vs derken üstüne koyuyorlar.
  • İlk haberi çıkınca tutmaz diye yazmıştım, görüldüğü gibi tutmadı da.Marka algısı diye bir şey var.Yenilik yok, üstüne fiyat pahalıydı ve satamadı.Bence elinde dişe dokunur yenilikler yoksa f/p kulvarı en mantıklı seçenek.Marka algısı oturana kadar f/p den yürüyeceksin.Bak Xiaomi nerden nereye geldi.

• quote:

Yeni mi anladın düdüklesiğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Yazık be :( Markası bilinmediği için kimse almıyor.

Marka ile alakalı değil ! Cihazın çıkış tarihi - açıklamalar ve ecikmesi + olarak 700 dolar tüm bunlara neden oldu ! bakınız S8 ve S8 plus nasıl 500TL birden düştü yada şuanda LG G6 2199 TL den alınabiliyor.. Ama iphone 7 halen ocak ilk hatası 2017 fiyatında.. BU cihaz ülkemiz için pixel veya LG 5X gibi " uzak " bir model....

Marka algısı önemli, kımse bılmedıgı bır markaya bu kadar para vermez. Bu parayı bılmedıgım markaya verecegıme bılındık markalara verırım dıye dusunuyor ınsanlar.

Samsung mesala dunya genelınde mılyonlarca adet satıyor, bir sure sonra fıyatları ucuzluıyor klasık samsung.

• quote:

İlk olarak S8 Türkiye cihazı vd yine de yüksek almışsınız. 500$\700$ ise yurt dışı için geçerli. S8+ ' ı arkadaşa çıktığında aracı dan yurtdışı olanını 2.800 TL ' den aldık. S8 alan birisinin bu cihazı baz alması hem ilginç hem de takip etmesi. Günlük kullanımda işlemci farkını anlayamayacağınız SD821 işlemcili Mi5s ' in üst modellerin den 2 adet ve suanda SD835 M6 ' dan dahi 2 adet alabilidiniz. Yine de söyle bakın ülkemiz de İphone8 için kuyruk bekleyenler var hem de 5 Bin TL :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Bu ürünün sahibi çok ünlü , belki örnek olmaz ama ülkemiz de motorola ve Google pixel ' de gelmiyor ( çok kullanicısı yok , G4 plus lar da para iadesi alıyor hatta ) işte yine de DH gibi forumlar dan bilenler alıyorlar.

Xiaomi ana konuları da böyle , ben de Lenovo k3 note var Custom N/7 ile kullanıyorum kamera hariç benim için F/P ürünü. Ulefone power var daha bir çok kişi ismini telafuz edemiyor ama donanımı 1000 TL üstü diyebilirim.

Samsung işte adı bile para basıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke samsung lg gibi çöpler yerine şöyle cihazlar da ülkemize gelse rekabet artsa..

• Keşke note8 ve iphone x de tutmasa da indirim yapmak zorunda kalsalar 700 dolar neyinize yetmedi anlamadım ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bu nedenle şirket Essential Phone'un fiyatında kalıcı indirime gitmeye karar verdi."

Tabi tabi. Yine satılmasın. Ya yine indirirler, ya da batar...

• Sana da güle güle esenşıl fon... Bu pazarda öyle milyar dolarlar kazanmak kolay değil evlat.

• 200 dolar birden indiğine göre demek ki kar marjı oldukça yüksekmiş. Neredeyse %30 indirim yapılması cihazların gerçekten normal fiyatının çok üstünde satıldığını gösteriyor. Bu tüm markalar için geçerli. Allahtan xiaomi gibi firmalar var da biraz insaflı fiyata telefon alabiliyoruz.
  • quote:

Sen Essentil Phone u TR de Irak'ta BAE de Kore'de Sudan'da Nijeryaa'da gördün mü? Buralarda servis açmışlar mı? Ülke v/veya bölge nerkezleri var mı? En az her büyük şehirde en az 1 tane servis açmış mı? Reklam yapmış mı? Promosyonlar vermiş mi? Gümrük ithalat vergisi v bilimum ne oduğu harçları ödemişler mi?

Yok yapmamışlar. O zaman Samsung ve Apple la karşılaştırma.

• Çin'deki maliyetler belli. Hala fiyat konusunda tartışan adamlar var. 1000 dolarlık bir telefona en az 650-700 dolar marka parası veriyorsunuz hava parası gibi bir şey. İtiraz edecek olan Xiaomi Mi6'yı incelesin bütün özellikler üst düzey ama kendi ülkesinde ki fiyat 350 dolar.

Bu adamlar bir de bundan kar ediyorlar. Yapan kazanıyor, tedarikçi kazanıyor, toptancı kazanıyor, esnaf kazanıyor tüketici kazanıyor herkes kazanıyor. Kafasının içinde beyin bulunan biri milyar dolarlık firmaları daha fazla zengin etmeyi düşünmez, kendini düşünen firmaları düşünür.

• ABD bestbuy'dan 1900TL'ye alınıyor. Yorumların tamamı olumlu sadece kamera biraz daha iyi olabilir diyorlar ama yazılım ile de bir takım iyileştirmeler olmuş zaten. ABD'ye giden bir tanıdığı olan kaçırmasın.

• telefonda herşey tamam bence.tasarım ise eşsiz.yalnız amiral gemisi diyince kameranın samsung,huawei,iphone ve lg ile yarışması lazım.bir de kamera uygulaması yavaş çalışmamalı asla.hele hele en hızlı android deneyimini sunuyorken.bunlar çok büyük eksiklerdi.

kutuda kulaklık olmaması bence iyi bir seçim.son 5-6 senedir aldığım hiçbir telefonun kulaklığını kutusundan çıkarmadım.kendi kaliteli kulaklığımı kullanıyorum hepsi için.kulaklık işi tamamen kişisel zevk.kimisi sadece telefonla konuşur,kimisi vasat müzik dinler,kimisi de ses kalitesine önem verir $70 ve üstü kulaklık kullanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 24 Ekim 2017; 10:29:5 >
  • Asgari duzeyde tum cihazlar ziyadesiyle iş goruyor...ozellikle android cihazlarda hersey aynı işlemci, ram yada ekran cozunurlulugu, dokunmatiği gibi kavramlar alt seviye telefonlarda bile artık sorun değil..dolayısıyla fiyat/performans oranlarıyla xioami gibi markalar on plana cıkmıs durumda. xiaomi a1 iyi bir rakamdan turkiyeye gelirse fiyat performans oranında zirvede olur..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.